Jump to content
BulForum.com

Уреди и методи за законно намаляване консумацията на електроенергия


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Май по-добре да си четем оригинала на полски... :P

 

Дори и другите членове на видимост на конференцията бе любопитен дали под 500 щатски долара за килограм плюс пощенските ни братя от Полша преди кондензатора или така. В настроение Коледа, сме преминали от чисто педагогически причини, закупени устройство, за да сте сигурни къде да отива бузата някои индивиди, с цел да се обогати.
Link to comment
Share on other sites

Абе все едно спориш с телевизор...

Не съществува просто такъв закон, следователно би било незаконно да плащаш реактивна енергия.

Казах 5 пъти и че това са специални вармери, а не електромери и самата дума електромер означава уред за мерене на активна енергия, но както и да е - като искате си кичете кондензатори по контактите :laughing:

Кв'и закони ми цитирате, кв'и пет лева.Аз ви обяснявам как стоят нещата реално.И стига с тея вармери.Вармер се слага, когато EVN, ИСКА да измерва реактивната, а EVN иска да я измерва, защото му замърсяват мрежата.Ето защо всички промишлени предприятия, слагат кондензаторни уредби, за плащат по-малко реактивна, защото тя е много скъпа.А EVN не желае да инвестира в такива уредби за подобряване на качеството на доставяната енергия, защото пък кондензаторните уредби са скъпи(искат поддръжка, персонал и т.н.) и за това цака всички наред.Електромерите измерват всеки един електрон преминал през тях, (не ми се обяснява сега подробно), а реактивната енергия се образува след това.У вас, от копютъра, климатика, хладилника, пералнята.Да, всички по-съвременни и скъпи уреди с качествени захранвания, имат подобрени електрически характеристики, но все пак замърсяват мрежата.

И като не искате, недейте да спорите с телевизор.Никой не ви кара.

Link to comment
Share on other sites

А EVN не желае да инвестира в такива уредби за подобряване на качеството на доставяната енергия, защото пък кондензаторните уредби са скъпи(искат поддръжка, персонал и т.н.) и за това цака всички наред.

 

Всеки би постъпил по същия начин ако е на мястото на EVN - защо да се занимава с глупости и да се разправя само след като може да извлече полза.

Link to comment
Share on other sites

Кв'и закони ми цитирате, кв'и пет лева.Аз ви обяснявам как стоят нещата реално.И стига с тея вармери.Вармер се слага, когато EVN, ИСКА да измерва реактивната, а EVN иска да я измерва, защото му замърсяват мрежата.Ето защо всички промишлени предприятия, слагат кондензаторни уредби, за плащат по-малко реактивна, защото тя е много скъпа.А EVN не желае да инвестира в такива уредби за подобряване на качеството на доставяната енергия, защото пък кондензаторните уредби са скъпи(искат поддръжка, персонал и т.н.) и за това цака всички наред.Електромерите измерват всеки един електрон преминал през тях, (не ми се обяснява сега подробно), а реактивната енергия се образува след това.У вас, от копютъра, климатика, хладилника, пералнята.Да, всички по-съвременни и скъпи уреди с качествени захранвания, имат подобрени електрически характеристики, но все пак замърсяват мрежата.

И като не искате, недейте да спорите с телевизор.Никой не ви кара.

Не, че защитавам ЕВН, те за мене са боклуци, но са си прави специално за реактивната енергия. Длъжни ли са да ти оправят твоите замърсявания на мрежата а? Това е все едно да ти се и*сера в двора и ти всеки път да чистиш след мен. Нормално като нямаш кондензаторни батерии да си плащаш като поп, поради простата причина, че се налага да оправят и твоите смущения, освен тези на обикновените потребители. При ЕВН е малко по-сложно и едни обикновени кондензаторни батерии сами няма да се справят с проблемите, ами има нужда и от още малко хардуер, който междувпрочем е доста по-скъп от батериите.

 

Кондензаторните батерии не са толкова скъпи, и отделно поддръжката им е минимална с минимални ресурси и хора. За една година разходите за поддръжка на една батерия от 200 квар-а е от порядъка на 200 лева(2-3 контактора най-много и 1-2 кондензаторни батерии, като миналата година не сме сменили нито един контактор или батерия,следователно разходи за поддръжка - 0)

Като не ти се плаща като поп, а цените на реактивната енергия са солени, кондензаторната уредба става неделима част на РУ-то на предприятието.

Link to comment
Share on other sites

за какви замърсявания става дума...

рактивната енергия води до протичането на допълнителен ток по проводниците а това до допълнителни загуби

винаги предприятията си компенсират тази енергия

 

те по добре да инвестират другаде че ми е писнало от тези токови удари по 3-4 на месец :sayjin

Link to comment
Share on other sites

И хората (ЕВН) са си написали в сайта, че реактивна енергия плащат само предприятията (предоставена мощност над 100квт)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Уред за намаляване на сметката IЕSBOХ:

 

ies_box.jpg

 

 

 

http://x10ltd.com/ies.php

 

Все пак оригинала на този уред се продава във веригата 'Метро' за около 65 лева.

 

А фалшификатите се различават лесно:

 

images.gif

Link to comment
Share on other sites

И какво като се продава в Метро, искаш да кажеш че това е гаранция че този уред "икономисва" ел. енергия ли? Блажени са вярващите... По-добре мислете как да се печелят повечко пари за да се плащат сметките за ток вместо да търсите Перпетуум мобиле-то.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...