Jump to content
BulForum.com

кажете някой филм за втората световна


Recommended Posts

Flags of Оur Fathers,Списъкът на Шиндлер,Пърл Харбър, Спасяването на редник Райън, Светци и воиници,Знамената на нашите бащи,U-571 гледал съм много но само за тези успях да се сетя :(

Link to comment
Share on other sites

Зависи какво харесваш например Der.Untergang или последния който гледах се казваше "Най дългия ден" старо филче от 1962г но на мене ми хареса за това ти го препоръчвам :D

Link to comment
Share on other sites

Flags of Оur Fathers,Списъкът на Шиндлер,Пърл Харбър, Спасяването на редник Райън, Светци и воиници,Знамената на нашите бащи,U-571 гледал съм много но само за тези успях да се сетя :(

Войната на Харт, Тримата от Запаса, В бой идут одни старики, Тънка червена линия, Писма от Иво Джима, Летят журавли, Москва 1941, Враг пред портите, Сталинград, Нощта преди Коледа...Като за начало ти стигат...

Link to comment
Share on other sites

Абе защо повечето филми, които изброявате са пълни простотии? А най-свестните от тяха са пълен комерсиализъм.

 

Der Untergang - бих казал, че е отличен. Някои от руските не съм ги гледал, но всичките изброени американски макар да се водят за добри, аз ги оценявам като боза.

 

Мойто лично мнение е, че май немските филми за войната са най-добри и като че ли са най-обективни. Ето ви един - абсолютна класика Das Boot - търсете пълната версия :) само почти 5 часа е.

Link to comment
Share on other sites

Зингам, ще ме извиняваш, ама всеки си има вкус...Кой е боза, като изключим Пърл Харбър и Списъкът на Шиндлер?

Link to comment
Share on other sites

кажете някой хубав филм за втората световна война без значение от жанра.мерси предварително

 

Ти сериозно ли го задаваш този въпрос ? :wacko: Това са 60 години, през които не е спирано до се правят такива филми и то от гледна точка на всяка от страните участнички.

Link to comment
Share on other sites

Зингам, ще ме извиняваш, ама всеки си има вкус...Кой е боза, като изключим Пърл Харбър и Списъкът на Шиндлер?

"Войната на Харт" и "Враг пред портата" са си доста........посредствени по мое мнение. Аз бих препоръчал сериала "Band of Brothers", както и задължителните "Vita e Bella, La" и "The Pianist" на Полански.

Link to comment
Share on other sites

"Войната на Харт" и "Враг пред портата" са си доста........посредствени по мое мнение. Аз бих препоръчал сериала "Band of Brothers", както и задължителните "Vita e Bella, La" и "The Pianist" на Полански.

 

 

Враг пред портата си е чиста измислица/само Зайцев е реално съществувал/. Войната на Харт е филм за "другата" страна на войната.А "Band of Brothers" си е .... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Зингам, ще ме извиняваш, ама всеки си има вкус...Кой е боза, като изключим Пърл Харбър и Списъкът на Шиндлер?

 

Списъкът на шиндлер е непоносимо жалка еврейска пропаганда. Прав си и кучето е казало: "Въпрос на вкус" и си облизало гъза, нали? :lol:

 

Ето един филм, който бях забравил: "Stalingrad" - пак немски.

 

Опа ти не си ме разбрал и аз за малко да не те разбера. Значи: не съм казал, че другите филми са боза като боза. То и аз не съм се изказал много точно. Немските, които съм изброил смятам, че са най-добрите. Съветските са твърде пропагандни, американските хем пропагандни, хем комерсиални. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ето един филм, който бях забравил: "Stalingrad" - пак немски.

 

Опа ти не си ме разбрал и аз за малко да не те разбера.

 

Изгубени в превода :laughing: Сталинград съм го гледал, немско-руска продукция е, и макар че имам някои забележки, филмът просто си е много добър.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...