Jump to content
BulForum.com

The X-Files


Recommended Posts

x_files_two_ver3.jpg

## Режисьор : Крис Картър

 

## Сценарист : Крис Картър, Франк Спотниц

 

## В ролите : Дейвид Духовни, Джилиан Андерсън, Аманда Пиит, Били Конъли, Xzibit

 

## IMDB : Линк към IMDB

 

## IMDB Рейтинг : 6.9/10 (5,746 votes)

 

## Държава : САЩ, Канада

 

## Година : 2008

 

## Времетраене : 100 минути

 

## Резюме : Единствените следи, които водят към изчезването на група жени, отвлечени в провинциална Вирджиния, са гротескните човешки останки, които се показват от натрупания сняг покрай магистралата. Съмнителните "видения" на опозорен свещеник изпраща полицията в преследване на неясна цел. Неочаквано тя се натъква на странен секретен медицински експеримент, който евентуално е свързан с изчезването на жените. Случаят е точно за ФБР, но бюрото приключва своите разследвания преди няколко години. Най-добрият тандем са бившите агенти Фокс Мълдър /Дейвид Духовни/ и Д-р Дейна Скъли /Джилиан Андерсън/, които нямат никакво желание да се връщат отново в тъмното си минало.

 

 

 

 

Мисля си, че този филм заслужава да има отделна тема за коментари и впечатления около него. Като един фен на сериала, а в последствие и на филма съм в огромно очакване да излезе по кината. Смятам, че няма да ни разочароват и се надявам отново да се придали специфичната атмосфера на филма :punk А и агент Скъли е по-красива от всякога :love

Link to comment
Share on other sites

Не съм го гледам, защото ще го чакам на кино, но присъствието на последния в списъка (:P) ме кара да го чакам с още по-голямо нетърпение :).

Link to comment
Share on other sites

От доста време го чакам този филм,но като гледам какви лютиви коментари са писали по тракерите ми се струва,че май нещо са се издънили :(

Link to comment
Share on other sites

Чакам го да излезне по-добро качество .

Сега навсякъде е кам ексвид релийз и изобщо не е добре за гледане .

Не се знае обаче кога ще го пуснат по-добро качество .

п.п. Сигурно след седмица ще изкочи с хубава картина и звук , но пак субтитри ще се чакат .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Чакам го да излезне по-добро качество .

Сега навсякъде е кам ексвид релийз и изобщо не е добре за гледане .

Не се знае обаче кога ще го пуснат по-добро качество .

п.п. Сигурно след седмица ще изкочи с хубава картина и звук , но пак субтитри ще се чакат .

:laughing:

И аз или ще ида да го гледам на кино, или ще изчакам поне R5 рилийз :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Филмчето е много, много тъпо. Нито история има, нито suspense... Има да се чудите тия руснаци, защо са си направили тайната франкенщайнска база във Virginia (моята еретична идея е, че така е по-удобно за ФБР, чиято основна база е в Quantico, VA поне на X-Files). Абе загуба на време...и както каза Dewey от Malcolm in the Middle - нищо не очаквах и пак съм разочарован. Толкова ли нямаше един кадърен човек да напише малко история и малко да завърти нещата? Явно са го пуснали на кълката, че всички фенове на сериала ще го гледат така или иначе и това ще им направи достатъчно пари...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Немога да повярвам колко е тъп този филм. Все едно гледам някой епизод от сериала и то от тези, които не са нищо особено :blink:

Link to comment
Share on other sites

Абе загуба на време...и както каза Dewey от Malcolm in the Middle - нищо не очаквах и пак съм разочарован.

Ахахаах, лафа кърти :lol: Чудех се дали да дръпна X-Files, ама след като прочетох темата май това дето ще дърпам ще е Малкълм :)

Link to comment
Share on other sites

Филмът е екстра качество БОЗА, с изтъркан сценарий. Но все пак който си пада по крими трилъри дори и изтъркани ще го хареса. Големият въпрос е, къде е връзката с Досиетата Х и изобщо с идеята за нещо паранормално, за нещо научно-фанстастично, за нещо мистериозно, за нещо извънземно и т.н. и т.н.

Алчността е прецакала идеята, жалко за Досиетата - Rest In Peace !

Link to comment
Share on other sites

1. Никой не ви е карал на сила да го гледате

2. С изключение на тези, които са ходили на кино да го гледат(ама той май още не е излязъл) никой от вас не е дал и 1 стотинка да го гледа тоя филм, така, че - к'во мрънкате, не мога да разбера?

Link to comment
Share on other sites

1. Никой не ви е карал на сила да го гледате

2. С изключение на тези, които са ходили на кино да го гледат(ама той май още не е излязъл) никой от вас не е дал и 1 стотинка да го гледа тоя филм, така, че - к'во мрънкате, не мога да разбера?

 

Все гениални прозрения си дал. Естествено, че никой не те кара насила - само дето можеш да коментираш нещо което си гледал !?! нали - или може би ти коментираш без да си гледал филма а ???

И за общо сведение филма е ВЕЧЕ по кината. И е ОГРОМНА загуба и на време и на пари да гледа човек ПЪЛНИЯ МРАК в умовете на тези дето са го правили.

Link to comment
Share on other sites

Ти колко филма си направил, извинявай, че нещо не мога да се сетя!?

За мен филма не е загуба на време, ама може би, защото аз съм тъп и се кефя на тъпотии! Да кажеш, че филма е загуба на време не е коментар по филма, а генерален извод, на базата на...нищо!

Link to comment
Share on other sites

Ти колко филма си направил, извинявай, че нещо не мога да се сетя!?

За мен филма не е загуба на време, ама може би, защото аз съм тъп и се кефя на тъпотии! Да кажеш, че филма е загуба на време не е коментар по филма, а генерален извод, на базата на...нищо!

 

нали темата е за филма...да се дадат някакви мнения - демек дори и негативни ;)

 

и да изкажа малко по различно мнение от предишното ми - ако филма не се казваше досиетата щеше да бъде нормален филм, но с това име аз очаквах, както някой по-горе спомена, нещо извънземно...а не стандартен трилър :)

Link to comment
Share on other sites

хах нищо не разбирате :bgrin:

 

гледали ли сте целия сериял, филмите :confused знаете ли за какво става дума

ако сте очаквали страхотен екшан гърмежи ала-бала - не е това мястото

 

според мене филма е много добър дори малко странен :wir

 

и ще препоръчам на всички любители на X-Files да го гледат - сигурен съм че няма да е загубено време пък нека всеки за себе си да определи дали е добър - не се подлъгвайте по такива коментари да не го гледате :excl:

 

peace out :allien

 

btw X-Files не е се разправя само за извънземни huh

Link to comment
Share on other sites

1. Никой не ви е карал на сила да го гледате

2. С изключение на тези, които са ходили на кино да го гледат(ама той май още не е излязъл) никой от вас не е дал и 1 стотинка да го гледа тоя филм, така, че - к'во мрънкате, не мога да разбера?

 

4 лева съм дал за тая боза ( минах с детски билет :lol: , връзкар ). Бах мааму, за тоя час и половина дет ми изгубиха можех да правя далеч по-смислени неща, дори в сериала няма толкова тъпи епизоди. Филмът е просто но цомент. Нищо паранормално няма, така и не става ясно защо ония правят операциите, тоя попа с виденията и той е жив ташак, нищо не разбрахме и за него, всичко е в сферата на догадките. Вместо да останем приятно изненадани и накрая да си тръгнем с повече въпроси отколкото отговори, аз излязох с чувството, че съм гледал тъп 90 минутен римейк на някой от най-тъпите епизоди в сериала...

Link to comment
Share on other sites

Правят операцията, за да остане жив ония, дето е болен от рак на белите дробове. Паранормалното в случая е, че попа е свързан по някакъв начин с болния, който преди му е бил жертва и даже е болен от същата болест и умират по едно и също време. А и самото присаждане на тяло към глава ако не е паранормално... Не си внимавал в час! И все пак, всеки един епизод от сериала е в сферата на догатките.

Link to comment
Share on other sites

Правят операцията, за да остане жив ония, дето е болен от рак на белите дробове. Паранормалното в случая е, че попа е свързан по някакъв начин с болния, който преди му е бил жертва и даже е болен от същата болест и умират по едно и също време. А и самото присаждане на тяло към глава ако не е паранормално... Не си внимавал в час! И все пак, всеки един епизод от сериала е в сферата на догатките.

 

Никъде не се казва, че умират по едно и също време, Мълдър само го загатва в края на филма. А къв е тоя ,за кво трябва да остане жив... нищо не се разбира... Режисьорите даже не ни пускат сламка, за която да се хванем. Изведнъж става ясно ,че сульо трябва да бъде спасен, щото имал рак. Трябва поне малко да знаем за него, да ни се изостри апетита за още. В случая ние не знаем абсолютно нищо, което не само, че не ни изостря апетита за още, напротив, героят н истава супер безразличен.

Link to comment
Share on other sites

Ти колко филма си направил, извинявай, че нещо не мога да се сетя!?

За мен филма не е загуба на време, ама може би, защото аз съм тъп и се кефя на тъпотии! Да кажеш, че филма е загуба на време не е коментар по филма, а генерален извод, на базата на...нищо!

 

:) Освен следващия път преди който и да било в този форум да напише коментар - да те попита теб да кажеш дали е коментар или е нещо друго и ако дадеш разрешение да пише !!! Така ти харесва сигурен съм :) . А относно това ти какъв си не виждам някой да е казал нещо по въпроса... освен теб самия разбира се.

А за филм досега не съм се замислял да направя, но ако ми се види добра идеята - ще направя ! Поне няма да се притеснявам да излезе боклук, като гледам този конкретния The X Files: That I want to FORGET колко ниско е свалил летвата все ще се справя по-добре. И както казах Rest In Peace за The X Files !

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, явно си назначен до определяш кой филм става за гледане и кой не трябва да се гледа от всички зрители без аз да разбера. Следващия път преди да си сваля някой филм, ще те питам теб дали мога да го гледам! А сега сериозно - когато направиш такъв филм, че да станеш по-известен от Крис Картър, лично аз ще дойда да ти се извиня, че съм имал неблагоразумието да споря с теб, но до тогава, можеш само на Крис Картър да му обуваш чорапите!

 

И престанете с това "загубих си времето" - щом сте седнали да гледате филм, то си давате най-официално съгласие да ви бъде изгубено времето. Все едно да се оплаквам, че еди коя си игра ми е загубила 15 часа от времето, щото исках да я превъртя и за това са виновни нейните създатели...

 

Продължавайте да си плюете на воля(убедил съм се, че това го владеете най-добре) - няма да ви притеснявам.

Link to comment
Share on other sites

Хора , дразнете се сега , а аз пък мисля , че филма е хубав ... заслужава си гледането още веднъж даже и не може да ми промените мнението сега .

:)

Link to comment
Share on other sites

Супер простотия е филма. То не е разтакаване, не е моткане. Голяма излагация. Дефакто филма е към 40мин, останалото е пълнеж. Хубаво че има различни хора, та да може все на някой да му хареса :lol:

Дадох 14лв за предпремиерата му в Citycenter-a в София, най-зле похарчените ми пари наскоро.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...