Jump to content
BulForum.com

Съвет за конфигурация


Gyumishev

Recommended Posts

Здравейте,искам да се допитам до вашето мнение за оптимална конфигурация?За едно 12-годишно момченце е и както се досещате му трябва основно за игри! :rolleyes: Баща му е готов да се раздели с 500-600 лева! :huh: Тъй като имам бегли познания в тази област,ще съм безкрайно благодарен ако ми помогнете!!Благодаря предварително на всички отзовали се!

Link to comment
Share on other sites

Само за уточнение с или без монитор са тези пари :) иначе в мултирама имат на брошурата си едно пц за 629лв

AMD Athlon 1640, 2.7GHz АМ2

• Дънна платка: NVIDIA 6100

• Памет: 1024MB DDR2

• Твърд диск: 250GB SATAII

• Видео карта: GeForce 6100

• Оптично у-во: DVD-RW

22x Sata

• Монитор: Samsung 740N

17’’ (43.2 cm)

• Клавиатура и мишка

• 3 години гаранци

но за тези пари неможе да си говорим много за свястно гейм пц

Link to comment
Share on other sites

Само за уточнение с или без монитор са тези пари :) иначе в мултирама имат на брошурата си едно пц за 629лв

AMD Athlon 1640, 2.7GHz АМ2

• Дънна платка: NVIDIA 6100

• Памет: 1024MB DDR2

• Твърд диск: 250GB SATAII

• Видео карта: GeForce 6100

• Оптично у-во: DVD-RW

22x Sata

• Монитор: Samsung 740N

17’’ (43.2 cm)

• Клавиатура и мишка

• 3 години гаранци

но за тези пари неможе да си говорим много за свястно гейм пц

Извинявам се за пропуска.Без монитор е цената.
Link to comment
Share on other sites

@OutSider

какво му предлагаш комп с вградено видео :lol:

това е все едно на Шумахер да му дадеш голф 2 вместо ферари

 

вземи си някакво видео на ати за около 150-190лв

1-2 гб рам

двуядрен професор

250хард

захранване 350w PNF fortron

кутия и дъно са без значение

 

И гледай във фирми като мост, йар и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За да не отварям нова тема, пиша в тази. Имам нужда от съвет за конфигурация.

РСто ще се ползва за 3D studio Max, AutoCad, ArchiCad, Photoshop, MS Visual C++, CorelDraw и за игри естествено.

Xарда вече съм го купил(преди година :wacko: ) и за другите неща бюджета е около $720.

Процесора съм го избрал.

ATHLON64 4200+ X2 BOX AM2

Seagate Baracuda 500GB Sata2 8mb

Захранването Fortron ???W Silent

LG DVD-някакво

Keyboard&Mouse

 

Чудя се за дъно и видео карта. Също така от къде да си купя цялата машина?

Link to comment
Share on other sites

Харда хубаво, ама какъв такъв Сигейт 500 ГБ с 8 кеш?! Сега са само с по 32 кеш, не че има някакво значение, но не знаех, че има и такива.

 

Процесорът си го избрал, ама не си го избрал много добре. Слабичък е. А за 3D, *CAD, фотошоп и т.н. ще има да брадясваш.

Един 5600+ като моя, сега са евтини, 150 лв мисля, са едни от най-добрите.

Дъно, на Asus нещо, пак бих препоръчал като мойто поне m2n sli deluxe. А за бъдеща съвмсетимост може да вземеш някое сокет AM2+, m3n серията някое. Не взимай най-евтиното. Ама това и ти го знаеш. Макар че дъната за АМ+2 не съм сигурен дали поддържаха АМ2 процесори, на каквито си се спрял. Докато мойто дъно поддъържа АМ2+ процове.

 

Видеокарта, зависи колко тежки неща ще работиш в 3d studio-то, на liquid един негов приятел е с GTX280 и вика, че издъхва мощно в OpenGL. Иначе зависи колко ще струват другите неща, едно ATI 4850 Saphire Toxic варианта, мисля че е добре.

 

За Visual C++ мисля, че видеокартата няма да е проблем квато и ще да е.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Значи приятелят ми се е спрял на това:

MB MSI s.775,6Ch HD,LAN

CPU Intel Core2 Duo E5200 s 775,2x2,5GHz,2MB,FSB 800,45nm

RAM 3 GB DDR2

HDD 500 GB SATA ||

VGA MSI ATI HD 3650(Full HD 1080p)512MB

DVD-RW

CASE ATX FANTASY 400W

SOUND 6-CHANELL HD AUDIO

в допълнение с оптична мишка и клавиатура

Това нещо си го е харесал в Техномаркет(въпреки моя съвет да не взима комп от там :confused ) на цена 700 лева.Та искам да ви попитам дали си заслужава и какви "подводни камани" да очаква,защото съм чувал,че в тези магазини има такива?!! Благодаря предварително на всички отзовали се!

Link to comment
Share on other sites

Това нещо си го е харесал в Техномаркет(въпреки моя съвет да не взима комп от там :confused )

Абсолютна набутвация, телето си е теле и като иска да се набута няма никакъв смисъл да му наливаш в празната глава.На такива да даваш съвети е равносилно да си губиш времето и просто няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Ам мисля че от Техното комповете са много зле :blink: брачеда си беше зел оттам 1 мн здраво на цена и вид парче но за месец и нещо по-малкия брачед го направи на боза .... а машинката си беше доста здрава ако говорехме за външен вид :blink: :D :)

 

 

ако ще да е за Гейм Пц

 

CPU - Intel Core2Duo 3.00 Ghz (препоръчвам да е 1 цпу ,защото се натоварва само 1то Оо и мисля че няя смисал)

VGA-256мб 9800GT <--- според мен ! Но ако много се пъни за рамта 512 или направо да иде на геймърска карта 1000мб XFX

MB - Gigabyte (y) ако не Мsi :)

Ram - 4Гб

HDD- 250Гб защото от специалисти знам че 500Gb се запълват много зорлен а и малкия няма да качва кои знае какво .... само игри а и 250 са си доста добри ! 500 ми казаха че бързо се бъгвали :unsure: :wacko:

Захрванване - 500W :)

Кутия по избор или може като мен зема стара кутия кръц кръц леко спрей ,2 неона и става красота :rolleyes: :rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

С мерак не е трудно да напълниш 500гб и мен едно време ми пееха че 10гб са достатъчни ама ей на сега има игри по 8гб само исо.... така че си е добре да има резерв процесора Е8400 или е8500

Link to comment
Share on other sites

Няма да издържи хиляда години конфигурацията , обаче винаги е така , сега да хвърлиш сума ти пари за последни модели и после пак да ги сменяп , просто не е хубаво ... ето ти нещо нормално .

Дъно: Биостар - ти си избери някакъв модел или каквото ти хареса

Процесор: Амд Атлон64 х2 6400МХз (2х3200)

Рам: 2ГБ ДДР2 800МХз - вземи си две по 2гб

ХДД: Екселстор сата 2 2х160гб - или си купи един голям от същата марка

Видео: Избери си някоя , да е на нвидиа .

Захранване: 400В Фортрон , 450В

Клавиатура: Гениъс

Мишка: Лоджитек

Падче: По избор нещо удобно , пак ти си прецени

ДВД/Писачка: НЕК

Вентилаторчетата: ДББ (с лагери да са) , големи , поне още два допълнително , за да работи добре ако нямаш пари за водно охлаждане

п.п. Аз лично мисля , че няма да имаш никакви проблеми с тази конфигурация после .

:)

Link to comment
Share on other sites

...

Не бих се съгласил с доста от нещата, препоръчани от колегата lil_stenly :)

По обратен ред, тоя NEC да не го и помисля, да зима някой ASUS или 1814 или 2014 модел.

Водно никъв смисъл. Щом е опрял да пита във форум, надали ще клоква зверски, което и един добър въздух няма да го оправи :bgrin: .

 

"Клавиатура: Гениъс". Така написано ми вкарва асоциации със задни части :bgrin: .. Клавиатура квато си 'ареса, стига да не е някоя за 5-10 лв или по-лошо, за 2.

 

Мишка - може да е Logitech, но аз лично се разочаровах от техните мишки вече, и следващата определено ще гледам другаде. За геймърски може да са Ок.

 

За видеото и нвидиата, бидейки фен на нвидиа too, и аз бих взел вероятно нещо такова, но ако правех нов комп, май ати-тата са по-изгодни, особено вече около 4850 моделите, стига да намери с добро охлаждане, имаше некви на Palit Toxic, дето уж по-добри..

 

Хардовете нема се съглася също, 2х160?! Да не си и помисля. 500- моделите не само са по-бързи почти и от двата цитирани взети заедно, но и по-тихи, по-малко ток се гълта, и т.н. То вече 640ГБ и нагоре излиза по-изгодно като че ли, не съм смятал. Но определено под 500 да не зима, някой нагоре каза, че 500 се запълвали зорлен, тва вече и децата се смеят.

 

Другото е Ок, за процесора и аз бих заложил на Intel, E8500, както каза OutSider, ако ще правя нова машина. Аз съм с АМД, и вероятно бих взел АМД процесор , някой 4 ядрен скоро, но защото дъното ми е добро и при такъв ъпгрейд може да мина без преинстал (поне по-безболезнено спрямо смяна на дъно), но за нова машина бих взел интел.

 

А това дето си писал 6400 МХз (2х3200) е доста йезуитски и разтегливо написано :bgrin: , хем е вярно, хем не е :) .

 

За колегата по-нагоре, че кой вече би купил видеокарта от класа на 9800ГТ и нагоре, с 256 рам :) . Минимум 512 и нагоре да се гледат :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Пиша ги по памет , процесара да е някой от последните амд атлон 64 дуал коре , клавиатурата и мишката да си ги избира , просто допълвах с тях .

За хардовете не знам как вървят 500 , обаче аз предпочитам два отделни пред един голям .

Той да си избере двд , вече ако му остават пари за такива "екстри" да си взима някакъв от препоръчаните модели ... на мен нек ми харесват .

п.п. Това е в допълнения към поста ми и като отговор на твоя , не давам точна конфигурация .

:)

Link to comment
Share on other sites

120лв върви в ерата една 500гб Seagate :) а за процесора щом е за игри задължително да е е8400 или 8500 по-добре се справят и от 4-ри ядрени в игрите особенно като се клокнат

Link to comment
Share on other sites

Другото е Ок, за процесора и аз бих заложил на Intel, E8500, както каза OutSider, ако ще правя нова машина. Аз съм с АМД, и вероятно бих взел АМД процесор , някой 4 ядрен скоро, но защото дъното ми е добро и при такъв ъпгрейд може да мина без преинстал (поне по-безболезнено спрямо смяна на дъно), но за нова машина бих взел интел.

Тпчно така е E8500 е най добрия иазбор , аз съм с AMD 5400+, който е пълен ташак и ми спъва картата, остава да чакам новия Deneb, надявам се след месец да излезе.

Link to comment
Share on other sites

аз пък бях чел някъде, че Нвидиата горят, мислех си че е само слух,

но на един приятел преди няколко месеца му изгоря нвидиа 8800 няква . Сложиха му 9800.

 

Така че според мен по-добре си вземи за видео АТИ, колкото и смотани да са им дрейварите.

 

 

не сам някво гуро, да не ме зимаш много на сериозно.

 

 

БРЧ-да си зимаше скоро комп, и на него му препоръчаха двуядрен пред 4ядрен, и АТИ вместо нвидиа

Link to comment
Share on other sites

8400 или 8500, общо взето няма значение. Вземи си видеокарта за около 200 лв, 4 гига рам, харда вземи AALS, ще останеш доволен!

 

Слагаш Вистата и предполагам няма какво да ти насича на разумни резолюции.

 

Само не взимай калпаво дъно или захранване!!! Ще съжаляваш!

 

P.S. А това, че Nvidia горяли е пълна глупост. Всичко гори...

Link to comment
Share on other sites

Ако ще е предимно за игри, няма смисъл от толкова бърз процесор, особено ако няма да сложи някоя карта от 9800GTX+ или 4750 нагоре... Един Е5200 с лек клок и с боксовото охлаждане, на двойно по-ниска цена от 8400/8500, изскарва пренебрежително по-малко точки от кокото Е8400 с примерно 4850. Просто не се получава добро съотношение цена/производителност...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Здравейте,искам да се допитам до вашето мнение за оптимална конфигурация?За едно 12-годишно момченце е и както се досещате му трябва основно за игри! :rolleyes: Баща му е готов да се раздели с 500-600 лева! :huh: Тъй като имам бегли познания в тази област,ще съм безкрайно благодарен ако ми помогнете!!Благодаря предварително на всички отзовали се!

 

Цялата истина е ,че за тези пари не може да си вземе мощна геймърска машина ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...