Jump to content
BulForum.com

Пичове помагайте ще ми паднат спирачните апарати :)


lithrone_s

Recommended Posts

Предницата ми тропа толкова яко че като карам по павета и имам чувството че ще ми изпадат гумите някъде .Карах колата 2 пъти при двама различни майстора да я гледат .. и двамата казаха че предницата ми е бетон.Не можаха да разберат кво толкова тропа и един ден когато се бях отказал да търся проблема реших че трябва да си настроя шоковия датчик на алармата и като забих един шут на предна дясна изтропа точно както по паветата.Така разбрах че е от накладките ...закарах я да ги сменят но човека каза че проблема ще остане дори и да ги сменим щото не тропали те ами нещо друго по самия апарат било разбито(някви легла...така и не разбрах) и трябвало да ги карам на стругар да ми правил тефлонови втулки и е такива работи общо взето дълга и широка....

 

Кажете при кой да ида да свърши всичко от до.

Link to comment
Share on other sites

А колата най - вероятно е VW Пасат .... или бъркам ?

 

Колата е Фият Пунто но марката и модела са без значение.Човека с накладките каза че рано или късно се разбиват тия неща.Много дърти коли го имали тоя проблем.

 

Думите на майстора бяха : "Така е като карате стари бараки " :)

Link to comment
Share on other sites

а смени ли накладките?

 

смених ги преди 6 месеца когато купих колата.и тогава си дрънкаше но амортисиорите бяха за смяна и си мислих че като ги сменя ще спре да дрънка ама не спря :).накладките са ми чисто нови не са изхабени.

Link to comment
Share on other sites

тампони на стабилизиращата щанга? предпазните ламаринки на спирачните апарати?

 

най-добре свали двете предни колела и виж кво е.

на майстора най-вероятно не му се е занимавало..

Link to comment
Share on other sites

тампони на стабилизиращата щанга? предпазните ламаринки на спирачните апарати?

 

най-добре свали двете предни колела и виж кво е.

на майстора най-вероятно не му се е занимавало..

 

тампоните на щангата лично ги смених преди месец а ламаринките са си на мястото и не са хлабави.Проблема е намерен остава да намеря кой да го реши.

 

предните колела ги сваляха и двамата майстори и аз

Link to comment
Share on other sites

Ми отивай на стругар тогава - какво чакаш? Знаеш какъв е проблема, знаеш как се оправя, не виждам ние с какво можем да помогнем. Сред нас стругар няма. Отиваш в някоя работилница да ти се свърши услугата и това е. Не мисля че има значение кой точно стругар ще го направи.

Link to comment
Share on other sites

Заставаш срещу военна болница, уличката вдясно от нея, там има автосервиз - Слави Шишков, той е човека който търсиш.

Link to comment
Share on other sites

Заставаш срещу военна болница, уличката вдясно от нея, там има автосервиз - Слави Шишков, той е човека който търсиш.

 

ЪЪ извинявам се за въпроса ама значи този майстор не е само по газовите уредби защото аз така съм разбрал попринцип?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Пампоров .Още утре ще ида да питам човека кога да оставя бараката.

 

Относно поста на Раптор.... колега що си трошиш пръстите да пишеш като нито искаш нито можеш да ми помогнеш?И не мисля че имаш информация за професията на всеки регнат в форума.

 

Искам да закарам колата на някой който да ми я върне оправена и да си прибере заслуженото.

На мен проблема ми е ясен но за да ида при стругар трябва да сваля апаратите сам което не искам да правя щото не ми се бара там където има неща който не са ми ясни.Едни тампони на щангата мога да сменя както филтри и тем подобни но точно тая част от ходовата част ме е шубе да барам и после да си карам колата спокоен.

Link to comment
Share on other sites

Относно поста на Раптор.... колега що си трошиш пръстите да пишеш

 

Защото колега в който и сервиз да отидеш ще извършат демонтажа и ще ти кажат да отидеш на стругар да ти извърши нестандартната услуга, която си описал. Или ще препоръчат пълна подмяна на износеното. Тоест тоя финт "да ми направят всичко на едно място" някак си не го виждам в твоя случай.

 

Опиши как е приключило всичко като мине ремонта.

 

----

 

Ако искаш може да сложим пари че в този форум стругар няма :D

Link to comment
Share on other sites

Колата е Фият Пунто но марката и модела са без значение.Човека с накладките каза че рано или късно се разбиват тия неща.Много дърти коли го имали тоя проблем.

 

Думите на майстора бяха : "Така е като карате стари бараки " :)

хахаха тоя е толкова майстор значи. Пълни глупости говори както повечето така наречени "майстори"

Имам едно приятече с мерцедес от миналато година на под 20000км така му тракат накладките по паветата че като чуеш звука ще решиш че предницата му е зверски разбита. Аз карам шкода на година и половина на 40000км същата работа, мн нови коли го имат тоя проблем с накладките не е болка за умиране но определено е неприятно

Link to comment
Share on other sites

Да ме прощаваш ама и аз карам Шкода и то вече 5-та година и никога не е издала звук по каквато и да е настилка. Сменял съм веднъж вече накладки. Смешно е, особено при нови автомобили, да се определя подобно тропане като нормално.

Link to comment
Share on other sites

хахаха тоя е толкова майстор значи. Пълни глупости говори както повечето така наречени "майстори"

Имам едно приятече с мерцедес от миналато година на под 20000км така му тракат накладките по паветата че като чуеш звука ще решиш че предницата му е зверски разбита. Аз карам шкода на година и половина на 40000км същата работа, мн нови коли го имат тоя проблем с накладките не е болка за умиране но определено е неприятно

 

Нз колко е майстор но мн хора го считат за най добрия в Пловдив като стане дума за накладки .Аз не разбирам толкова че да тръгна да обяснявам за тва само предавам думи.Подкрепям те за това че проблема го има и при някой нови коли. Имам едно приятелче с 3 годишна кола и той има същия проблем .Но имай в предвид че може да дрънкат две неща по спирачната система до колкото разбрах.Най-често дрънкали пластинките който придържат накладките(разхрабвали се и след лекото износване накладките почвали да се блъскат в дисковете а другия варянт е моя .... разбивали се някви легла за някви щифтове на спирачните апарати и ремонта се състой в разпробиване раййбероване и набиване на тефлонова (или там няква) втулка. Хехе подозирам че ще стана "майстор" покрай тая барака дето я карам :lol:

 

Защото колега в който и сервиз да отидеш ще извършат демонтажа и ще ти кажат да отидеш на стругар да ти извърши нестандартната услуга, която си описал. Или ще препоръчат пълна подмяна на износеното. Тоест тоя финт "да ми направят всичко на едно място" някак си не го виждам в твоя случай.

 

Опиши как е приключило всичко като мине ремонта.

 

----

 

Ако искаш може да сложим пари че в този форум стругар няма :D

 

гледай как става "тоя финт" :lol: :

Пускам темата >колегата Пампоров ми дава местоположение и име > аз отивам на място и обяснявам за проблема> човека казва "Цялата услуга ще ти струва 50 лв> оставям колата в 9.00 сутринта и тръгвам от сервиза>връщам се в 14.00 плащам си 50 лв> черпя майстора една бира щото съм мн доволен от свършената работа и си тръгвам с усмивка защото човека "ми е направил всичко от до"

 

извода е че Пампоров ми помогна а твойте постове не свършиха кой знае каква работа като не считам това че се посмях мъничко но от сърце :lol:

 

Относно това дали има стругар или не аз не мога да споря защото не съм запознат с професийте на всички регнати в форума.

 

Да ме прощаваш ама и аз карам Шкода и то вече 5-та година и никога не е издала звук по каквато и да е настилка. Сменял съм веднъж вече накладки. Смешно е, особено при нови автомобили, да се оопределя подобно тропане като нормално.

 

 

Простено ти е всичко :lol: радвай се че не ти тропа щото е мн гадно

Link to comment
Share on other sites

Да ме прощаваш ама и аз карам Шкода и то вече 5-та година и никога не е издала звук по каквато и да е настилка. Сменял съм веднъж вече накладки. Смешно е, особено при нови автомобили, да се оопределя подобно тропане като нормално.

Абе незнам кое е смешно или не ама твоя пост е абсолютно излишен в случая. Незнам къде си прочел че смятам тракането на накладките при нови автомобили за нормално :confused. Първо не става дума за твоита шкода, всеки автомобил е различен няма значение че е произведени в един завод. Всичко зависи кои е кара как кара и още сумати неща. Под "не е болка за умиране" имам предвид че не се отразява кои знае колко върху поведението на автомобила единствено неприятно е тропането което се получава по движение по павета или неравен терен. В никакъв случай не го определям като нормално. Дори смятам да предприема деиствия по случая при следващия преглед на колата.

Link to comment
Share on other sites

нещо друго по самия апарат било разбито(някви легла...така и не разбрах) и трябвало да ги карам на стругар да ми правил тефлонови втулки

 

Радвам се че си се оправил. Само ми кажи в крайна сметка тази манипулация извършена ли е?

 

мн нови коли го имат тоя проблем с накладките не е болка за умиране но определено е неприятно

 

Не виждам как ще се получи този момент освен ако колата не е с дефект! Дори и на Лада и на Дачия не би трябвало в нормални условия да се случва на 40к км. Имал съм такъв проблем със стара кола и знам точно колко досадно и неприятно е. Сподели моля кои са тия много нови коли дето го имат тоя проблем на тия километри (или на по-малко от две години възраст).

 

---------

 

Имам чувството че нещо не си разбираме правилно писанията...

Link to comment
Share on other sites

Радвам се че си се оправил. Само ми кажи в крайна сметка тази манипулация извършена ли е?

 

Дам майстора си има стругар с който работи и така сичко е 6+

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...