Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

VaMpIrIoZkO ако меже само да ми кажеш на колко години си? Всъщност няма нужда. Има 2 варианта. Или сега вслизаш в пубертата. Или както каза tiger ваще нещо са на нокти и са изнервени :)

Link to comment
Share on other sites

Кой започва с викането? Баща ти или майка ти? При нас майка ми вика за компа и за ученето. А баща ми вика когато майка ми вика и като му викам аз ;) .

Link to comment
Share on other sites

Кой започва с викането? Баща ти или майка ти? При нас майка ми вика за компа и за ученето. А баща ми вика когато майка ми вика и като му викам аз ;) .

I pri men e taka.Re6enieto-pravq se, 4e ne gi 4uvam kvo mi govorat i te mlukvat :)

Link to comment
Share on other sites

Tova da se kara6 v va6ite e ne6to savsem normalno ako nqma takuf moment ili zna4i na tqh tolkova im puka za teb ili si basi sveteca 4e ne namirat ni6to gre6no v teb. Za PC-to v na4aloto e normalno da ti mrunkat za6toto to e mnogo po-vajno ot vsi4ko drugo za mnogo hora a i ti sigurno ne go ostavq6 na mira. Daje parvona4alno na men mi kazvaha i mi zasi4aha po 1 4as vseki den an PC-to ama vsi4ko s vremeto si sega i po cql den da stoq nqma problem [ama omruzva]. Taka 4e imay nadejda sled vreme vsi4ko 6te e OK.

Link to comment
Share on other sites

Shade, шшш ти на баща ти ли викаш ? :confused

аз не смея му кажа нищо на въпреки че ако ме цапне и няма ме видят 1 месец в даскало :zzz

иначе с майка си викаме за "добро утро" и ... се караме ама бързо ни минава и на двамата :)

Link to comment
Share on other sites

Ми при мен се редуват ту маиками вика за компа ту баща ми виа за ученето баба ми да си подреждам нещата изобщо всеки си има дериктория :wir :tongue :sick

Link to comment
Share on other sites

като малък бях страшно послушен (до 16 г.),обаче тогава разбрах,че искат да ми управляват целия живот и започнах много да се карам с тях. за колкото неща съм ги послушал след 16 г. страшно съм сгрешил. Управлявайте си сами живота,пичове !

Link to comment
Share on other sites

Shade, шшш ти на баща ти ли викаш ? :confused

аз не смея му кажа нищо на въпреки че ако ме цапне и няма ме видят 1 месец в даскало :zzz

иначе с майка си викаме за "добро утро" и ... се караме ама бързо ни минава и на двамата :)

heh и при мен е нещо подобно. Все пак майка ми постоянно ми вика за нещо, само че аз набурзо я накарвам да млукне, тя за мен не е проблем, обаче ако и баща ми е наоколо става лошо че тогава нищо не мога да кажа щото кой знае за колко време ше остана без кинти :)

Link to comment
Share on other sites

Vampiriozko,uspokoi topkata,tfa da se karash s vashte e neshto savsem normalno.S vremeto neshtata shte se opravqt,no vinagi trqbva da znaesh che te ti mislqt dobroto.Nikoq maika ili bashta nqma da ti kreshti za da si naprai kefa.Kato malak moqta maika ne samo mi se karashe,a daje me nalagashe sas shamari...na nikoi ne mu pojelavam takiva macheniq,no sega kato pogledna nazad vav vremeto osaznavam che nito vikovete,nito shamarite i sa bili izlishni...bqh mnogo neposlushen i palav...i sam adski blagodaren che uspq da napravi ot men tova koeto sam sega.Slushai maika si i bashta si,radvai se che gi imash i dvamata....

Link to comment
Share on other sites

Jivot i zdrawe edin den shte se ozovesh na tqxnoto mqsto.

Samo togava moje da razberesh za kvo e vsi4ko tova.

Ina4e za karanicite kato maluk bqx kazal na maika mi " po dobre mi lepni dva shamara, otkolkoto da mi teglish 1 4as konsko".

 

E taka i ne mi izlezna kusmeta sys shamarite.

Link to comment
Share on other sites

Eeee golq rabota 4e se kara6 s va6ite.Az sam na principa pravi se na razbral.S maika mi se karame prez 2 dena.Dori sam si napravil grafik za skandalite i si otbelqzvam koga 6te e sledva6tiq.Ama vse pak maika mi ne moje da mi posegne za6toto vse pak sam izlqzal ot matricata i blokirvam vseki udar.Kolkoto do ba6tami-toi go nqma ot 1 godina.Nqkade iz 4ujbina e.Doide si samo okolo koleda da vzeme podaracite i pak zamina.Taka 4e az za sega sam dobre.Ama 4uvam 4e pak 6tql da idva.E togava stava opasno.Tolkova krotak ne me e vijdal nikoi v poslednata 1 godina.Are stiga sam pisal tolkova. :allien

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, момчета. Всичко отминава, не се плашете. И вашите родители, колкото и енергично да се опитват да ви вкарат в пътя, скоро ще се уморят и ще им омръзне да се занимават с вас. Просто ще останат без сили. Защото един млад човек има повече сили да се съпротивлява, отколкото един възрастен да го вразумява. Накрая и двете страни уморено се облягат назад и правят разбор на резултатите. Всъщност пожелавам успех на вашите родители, защото те са правите. Ако човек остави на вас, няма да ставате от клавиатурите и ще си умрете ей-така някой ден натискайки CTRL-ALT-DEL.

 

И аз що скандали съм отнесъл. И за училището и за компютъра и за оценките. Но основно за компютъра. Така че разбирам проблемите ви. Първия компютър влезе вкъщи през далечната за повечето от вас 1993 година. Имах знаменития процесор 286. И цели 4Mb памет. Та от тогава като се залепих пред монитора, та досега. Сега съм на 32 години и имам около 32 ъпгрейда (шегичка). Нашите - рев! "Не ставаш от комптъра!" Чакайте бе хора, сега е най-интересно. Една година по-късно минах на процесор 386. Първа инсталация на Windows. Още няколко години тежка битова тематика. След това излезе играта Doom II и трябваше спешно да ъпгрейдвам на 486. Изгубих си съня. Играех ден и нощ и ако не можех да миня някое ниво, нощем сънувах кошмари, а подсъзнанието ми разработваше планове и стратегии. Тук нашите окончателно разбраха че са ме загубили и само се молеха да не посегна на живота си след края на някое ниво. Разбира се, успеха ми в университета също падна. Но тогава вече никой не се интересуваше от това. Големият родителски гърч беше до английската гимназия. След това нали ме набутаха в университета, сиреч човек са ме направили и не ме следяха вече. А то като се замислиш каква полза от университета....

 

Но стига съм ви разправял за себе си. Като гледам повечето постинги тук са по ред-два а аз разправям приказки. Току виж ми лепнали off-топик или бан за известно време докато се излекувам от логореята.

 

Моят практичен съвет към всички вас е - в конфликта с родителите, командата Ignore не помага (както и при компютрите, програмата не тръгва). По-добре прибегнете до малките, но убедителни аргументи. Например една-две шестици в бележника, предвидливо премълчани и запазени за по-късно до деня на големия скандал, когато гордо ще ги развеете под носа на разбеснелия се родител с думите "Ами това!". Такава постъпка би имала ефекта на мощен пожарогасител, насочен в основата на огъня. Опитайте. А който няма шестици, нека опита с петици или с най-доброто на което е способен. В живота винаги най-важна е аргументацията. Това е моят опит и моят най-приятелски съвет към VaMpIrIoZkO. Ако не можем да преодолеем проблема, поне да го управляваме. Успех! :-)

 

 

Поздрав,

Чавдар

Link to comment
Share on other sites

Това, което един родител (и аз съм такъв) иска да види е смисъл и отговорност в постъпките на детето си (не мисля, че е абсолютно необходимо да има шестици). Друг е въпроса, че в тая приятна възраст, в която сте се реагира много импулсивно... Антагонизмът между това, което искат родителите и това, което правят децата винаги ще го има. По-важно е да имате цел (временна или дългосрочна), която да осмисля дните ви...

Link to comment
Share on other sites

Vampiriozko,uspokoi topkata,tfa da se karash s vashte e neshto savsem normalno.S vremeto neshtata shte se opravqt,no vinagi trqbva da znaesh che te ti mislqt dobroto.Nikoq maika ili bashta nqma da ti kreshti za da si naprai kefa.Kato malak moqta maika ne samo mi se karashe,a daje me nalagashe sas shamari...na nikoi ne mu pojelavam takiva macheniq,no sega kato pogledna nazad vav vremeto osaznavam che nito vikovete,nito shamarite i sa bili izlishni...bqh mnogo neposlushen i palav...i sam adski blagodaren che uspq da napravi ot men tova koeto sam sega.Slushai maika si i bashta si,radvai se che gi imash i dvamata....

Много ми хареса твоето мнение и подкрепям казаното от теб.По някой път децата не мислят така.Аз присъствах на един детски разговор в който едни лапета говореха за това, че някъв си дори не подарил на майка си цвете за 8-ми март и според тях тази негова постъпка беше много велика, а друг каза че според него всички жени са курви включително и тяхните майки.За това е нормално едни родители да се карат с децата си за тяхно добро.

Link to comment
Share on other sites

Искам да пребавя нещо към поста на НИКИТА и , то е че за това си даржание не са виновни само деца, за сажеление много родители оставят децата си по течението и го учат на глупости от малко. След като го изтървът и започват с бой да решават проблемите , а те не се решават. Трябва да има строг родителски и учителски контрол. Но това е почети невъзможно след като повечето от сегашните учителки мислят как да се напия и с кого да се .... в петък или събота на дискотеката( става въпрос за младите учителки )така , че колкото и да е тръгично отиват на майаната си децата.

Link to comment
Share on other sites

Ами по тая логика те и родителите не са виновни че са изнервени и че нямат време да се занимават с децата си, щото ако се занимава с детето няма да може да работи, а ако не работи детето мое да яде на татко си чепа. От друга страна за чий чеп даскалите да се напъват да учат някакви лекенца дето им се катерят по главите всеки ден и ги правят луди за някаква мизерна заплата ? Като гледам така тинейджърите пушат в час, псуват даскалите, играят покер пак в час, лъскат бастуна пак в час. Не ми казвайте че греша щото съм го виждал с очите си. Аз да съм един даскал и да трябва да се разправям с такива простотий...ми няма начин да стане тая работа пич. Боли ме мене че някой си там дрисльо щял да остане тъп и необразован и няма да може да си напише името правилно. Даскала да не е парцал някъв че да му се катерят по кура. Който иска да учи - учи. Който не иска да ходи да става хамалин. Родителите като не могат да си оправят децата от къв зор даскала ще им ги оправя . Няма начин да стане, не и за тая мизерна заплата. Така че нещата са доста по комплексни отколкото изглеждат на пръв поглед. Най-малкото сега няма уважението на по-младия към по-възрастния. И това е елементарно възпитание нищо особено не е даже. Обаче всеки си мисли че е най-големия и че е най-отворения и че другите са боклуци, а пък той е баш пича и освободителя. И това си е баш яко избиване на комплекси предизвикано от мизерно съществуване и беднотия, които пък са следствие от гадната ни и крадлива управа, което пък е следствие от това че ние сме народ от сливи и винаги седим надупени. И винаги съм казвал че ако се съберат 20 000 българина, което за една София да речем е една мижава цифра хора, и тея хора влезнат с брадвите в парламента и избият всичките мръсни кучки вътре които ни мачкат вече 15 години, следващия парламент доста, ама доста сериозно ще се замисли дали дееба ще се ебаваме с тея копелета българите или ще ги управляваме както трябва щото да не влезнат пак с брадвите. VaMpIrIoZkO сладурче на тебе едно ще ти кажа. Прекалено си малък за да можеш да си обършеш задника самичък и за да можеш да излезнеш от вкъщи и да кажеш аре оправяйте се наще аз съм голямо момче боли ме кво ми мрънкате. Докато баща ти ходи да блъска за да има кво да ядеш и докато майка ти ти пере насраните гащи по-добре си седни на задника и слушай какво ти казват хората. За твое добро е. Радвай се че не си случил на баща алкохолик и на майка курва че тогава вече щеше да ти се наложи да търсиш помощ от форума. Радвай се че майка ти не е решила като те е родила да ти бие дребния гъз в някое сиропиталище и ся да растеш с изоставени ромчета и по цяла зима да се радваш когато градусите навън са над нулата щото печки нема. Радвай се че има кво да ядеш всеки ден щото можеше баща ти да си дава мангите за пиене, а ти да ходиш да ровиш по казаните за някоя коричка хляб. Радвай се че имаш възможноста да ходиш училище и да станеш нормален човек, щото можеше да си останеш неук и цял живот да слугуваш на някой дето само може да пише. Радвай се че имаш шанса който много други са нямали и който много други тепърва няма да имат. И уважавай родителите си защото някой ден тях няма да ги има и съм сигурен че ако сега си помислиш сериозоно какво ще е ако тях наистина ги няма може и да си поплачеш малко. Щото няма никакво значение какво ти говорят олигофрените от махалата за семейните отношения. Майка ти, баща ти, баба ти, брат сестра ако имаш, това пиле са ти най-близките хора на тоя свят и единствените хора на същия този свят на които можеш винаги да разчиташ. Единствените хора които винаги ще ти помогнат ще ти протегнат ръка и никога няма да ти забият нож в гърба. Единствените хора които могат да се разделят с живота си заради тебе. В известен смисъл правят точно това. Всичко което правят е заради тебе и заради сестра или брат ако имаш. Надявам се да съм ти помогнал да разбереш поне малка част от живота които те чака някой ден. Навън без мама и тате понякога е доста шибано място повярвай ми. Примерите са безбройни и историята го е доказала. Не всеки успява да оцелее и не винаги имаш право на избор. Радвай се на шанса които ти дават родителите за да можеш да избираш какво да стане от тебе. Ай със здраве че много дълго стана.

Link to comment
Share on other sites

Амин...

 

KILLERINCHO, добро изказване, но както винаги си малко по-черноглед от обикновения човек. Прав си за много неща, но човек се радва на това, което му е поднесло живота и не му мисли много много затова, ако баща му и майка му са еди-кви-си. Просто е така. Живот майна и точка. Това, че някой си се карал с тяхните е абсолютно нормално, ако питате мен това е първия символ на самостоятелност. Тъпото е, че това се разбира чак след време, ама тогава може да е много късно. Смешното в мойто изказване обаче е, че аз още си кисна в пубертета, макар и да съм към края му, но все пак се правя на умен. Както и да е, здраве да е. Уважавайте родителите си, карането винаги е за добро, макар да не го осъзнавате и да ви е доста по-лесно да си мислите как ще ви издържат вашите доживот. Е да, ама не, ако не друго почва да ви става гудно и започвате да се чувствате като паразити и ако имате достатъчно мозък ще направите нещо по въпроса, ако не кофите...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...