Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Ами по тая логика те и родителите не са виновни че са изнервени и че нямат време да се занимават с децата си, щото ако се занимава с детето няма да може да работи, а ако не работи детето мое да яде на татко си чепа. От друга страна за чий чеп даскалите да се напъват да учат някакви лекенца дето им се катерят по главите всеки ден и ги правят луди за някаква мизерна заплата ? Като гледам така тинейджърите пушат в час, псуват даскалите, играят покер пак в час, лъскат бастуна пак в час. Не ми казвайте че греша щото съм го виждал с очите си. Аз да съм един даскал и да трябва да се разправям с такива простотий...ми няма начин да стане тая работа пич. Боли ме мене че някой си там дрисльо щял да остане тъп и необразован и няма да може да си напише името правилно. Даскала да не е парцал някъв че да му се катерят по кура. Който иска да учи - учи. Който не иска да ходи да става хамалин. Родителите като не могат да си оправят децата от къв зор даскала ще им ги оправя . Няма начин да стане, не и за тая мизерна заплата. Така че нещата са доста по комплексни отколкото изглеждат на пръв поглед. Най-малкото сега няма уважението на по-младия към по-възрастния. И това е елементарно възпитание нищо особено не е даже. Обаче всеки си мисли че е най-големия и че е най-отворения и че другите са боклуци, а пък той е баш пича и освободителя. И това си е баш яко избиване на комплекси предизвикано от мизерно съществуване и беднотия, които пък са следствие от гадната ни и крадлива управа, което пък е следствие от това че ние сме народ от сливи и винаги седим надупени. И винаги съм казвал че ако се съберат 20 000 българина, което за една София да речем е една мижава цифра хора, и тея хора влезнат с брадвите в парламента и избият всичките мръсни кучки вътре които ни мачкат вече 15 години, следващия парламент доста, ама доста сериозно ще се замисли дали дееба ще се ебаваме с тея копелета българите или ще ги управляваме както трябва щото да не влезнат пак с брадвите. VaMpIrIoZkO сладурче на тебе едно ще ти кажа. Прекалено си малък за да можеш да си обършеш задника самичък и за да можеш да излезнеш от вкъщи и да кажеш аре оправяйте се наще аз съм голямо момче боли ме кво ми мрънкате. Докато баща ти ходи да блъска за да има кво да ядеш и докато майка ти ти пере насраните гащи по-добре си седни на задника и слушай какво ти казват хората. За твое добро е. Радвай се че не си случил на баща алкохолик и на майка курва че тогава вече щеше да ти се наложи да търсиш помощ от форума. Радвай се че майка ти не е решила като те е родила да ти бие дребния гъз в някое сиропиталище и ся да растеш с изоставени ромчета и по цяла зима да се радваш когато градусите навън са над нулата щото печки нема. Радвай се че има кво да ядеш всеки ден щото можеше баща ти да си дава мангите за пиене, а ти да ходиш да ровиш по казаните за някоя коричка хляб. Радвай се че имаш възможноста да ходиш училище и да станеш нормален човек, щото можеше да си останеш неук и цял живот да слугуваш на някой дето само може да пише. Радвай се че имаш шанса който много други са нямали и който много други тепърва няма да имат. И уважавай родителите си защото някой ден тях няма да ги има и съм сигурен че ако сега си помислиш сериозоно какво ще е ако тях наистина ги няма може и да си поплачеш малко. Щото няма никакво значение какво ти говорят олигофрените от махалата за семейните отношения. Майка ти, баща ти, баба ти, брат сестра ако имаш, това пиле са ти най-близките хора на тоя свят и единствените хора на същия този свят на които можеш винаги да разчиташ. Единствените хора които винаги ще ти помогнат ще ти протегнат ръка и никога няма да ти забият нож в гърба. Единствените хора които могат да се разделят с живота си заради тебе. В известен смисъл правят точно това. Всичко което правят е заради тебе и заради сестра или брат ако имаш. Надявам се да съм ти помогнал да разбереш поне малка част от живота които те чака някой ден. Навън без мама и тате понякога е доста шибано място повярвай ми. Примерите са безбройни и историята го е доказала. Не всеки успява да оцелее и не винаги имаш право на избор. Радвай се на шанса които ти дават родителите за да можеш да избираш какво да стане от тебе. Ай със здраве че много дълго стана.

KILLERINCHO, пиленце, много ми хареса твоето изказване-абсолютно си прав.Никога не можем да оценим на време това, което нашите родители правят за нас, а когато го направим вече сме изсипали куп глупости срещу тях.Плаша се, че ще стана родител, и че ще мина по целия път по който са минали нашите родители с нас-скандали без повод, обиди-всичките незаслужени, вие знаете за какво говоря де.Айде и аз да не се отплесвам, че ако почна и няма спиране. ;)

Link to comment
Share on other sites

Десетте Божии Заповеди

 

...

 

5. Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята.

 

...

 

да не си помислите, че съм я спазвал тази заповед... - макар, че винаги може да се каже, че родителя си е заслужавал да го мразиш и е бил и такъв и така е правил и т.н. Израстнал съм в доста проблемно семейство - и съм мразил баща си и съм си представял, че го убивам и т.н. - много тежко... много неща се случиха...

и още си се чудя - има толкова много истина в тази Божа заповед, колкото и в останалите и мога да говоря със много добри аргументи и ЗА и ПРОТИВ ...

Човек не избира къде ще се роди и къде ще израстне, но това е може би едно от най-важните неща...

За мен одобрение от баща ми не е имало - имаше през детството ми и особено през юношеството ми само: "Нищо не можеш да правиш!", "Кога ще се научиш да работиш!", "Майкати красива да иба" ... и сега какво? цял живот ли ще ми кънти в ушите тези думи? Ще се опитвам цял живот да правя нещата добре - каквото и да захвана - защото вярвам, че нищо не мога да правя... да аз нищо не мога да свърша - и каквото и да захвана всичко се проваля...

Много важно е одобрението на родителите и особено бащиното. Важна е любовта в семейството - винаги съм казвал нещо отвартително (само аз си знам с каква горчивина) с много кофти хумор, ама пак да го кажа - "Защо да биеш детето!? - има страхотно по-добър възпитателен метод - набий майка му пред него!"

а това да те карат да учиш - ами тва си е пълна глупост - никой не мож те накара да учиш! Мен например абсолютно никой никога не ме е карал да уча... то си се получава по друг начин от възпитанието...

едно време борбата беше за мен - "-Няма да ходиш на компютрите!" (къде ти личен компютър по онова време...) а аз всячески се стремях...

...а в последствие това че съм се занимавал с компютри ми беше супер шанса да оцелея в живота...

Купили са ти компютър - иди им целувай ръцете! - аз имам личен компютър едва от две години, а се занимавам с компютри от 1989 някъде (или 88 ... кой помни)

ама както казах това, че съм се занимавал с компютри пък беше много щастливо - успях да започна да се самоиздържам и да избягам от семейството си (не че някой може някога да избяга от там...)

не съм се и чудил какво ще студенствам - Компютърни Системи в ТУ - 5 години пълна загуба на време - якото пиене е добре - не е чак такава загуба на време, ама като се сетя за колежките в ТУ и си мисля, че загубата е 10 години :-]

ама защо го казвам това - ами сега на мойте години си мисля и супер прагматично понякога и живота си ми го показва!

УЖАСНО ВАЖЕН Е РОДИТЕЛСКИЯ SUPPORT!!!

въпреки всичко което съм преживял, въпреки че още на 16 години не ми се искаше да съм се раждал - пак го казвам...

за всичко!

дори и затова, че като имате деца (живот и здраве дай Боже) ще ви се иска да имате готини дядо и баби да ви погледат и попазят детето, че немож мръднете

затова, че ако почнете да плащате някъде неми и като видите цените на жилищата в момента ще разберете какво нещо е това, че са ви осигурили покрив!

затова, че са се трепали за вас (дай Боже да е така) вместо да си гледат кефа

затова... абе 9 месеца и сумати години се е тормозила майка ти да се оправя с тебе - как ще се караш с нея !

затова - абе от 1 сперматозоид те е правил баща ти! от ей такова дребно нещо дет под микроскоп не се вижда! да не мислите че лесно се дава сперматозоид! :-)

за хиляди неща

 

слушайте мама и тати!

молете са да са живи и здрави!

(ако има проблеми някой родител - то те са най-често са с психиката и са се получили от неговите родители много вероятно => не са много здрави => молете се да са живи и здрави)

сега това е излишно щото и аз съм бил в пубертета но - опитвайте се да не правите глупости, да мислите преди да действате, да обмисляте нещата трезво... да се въздържате в пререканията (и без тва не е ясно дали ще постигнете нещо)

 

дано съм помогнал за скандалите с родителите ...

Link to comment
Share on other sites

а бе, пичове, стига с тези изказвания, щото много ме натъжават. като се замисля колко глупости съм наговорил на наще.... какво гадно лайно съм. се се мисля за ноо голям, съм една плюнка!! как ще мотгледам аз деца?! а как ще живея при положение че не ми се учи, баси!!! в хубава гимназия влязох но каква полза от това? не се възползвам от шанса!! вместо да седна да науча, аз седя на компа! уфф няма ко да ви разправям моите проблеми....

Link to comment
Share on other sites

Жоро винаги съм смятал, че когато човек премине през нещо подобно през което си минал, точно тогава този човек осъзнава какви възможности е пропуснал къде е сгрешил. Може грешката да не е твоя. Това няма значение. За всичко което се случва на човек има някаква причина, макар и не винаги да я знаем и не винаги да я разбираме. И все пак си имал шанса да се изучиш и да станеш човек. Тежко ти е било. Трудно ти е било. Гадно ти е било. Но си оцелял. Уважавам те че след всичко преживяно все пак си разбрал същноста на нещата. Много хора не го правят и за цял живот. Много хора таят в себе си омразата и след време това се изсипва върху децата им. За съжаление живота рядко е справедлив, но едва ли ние сме хората да решаваме това. Справедливост - сложна за обяснение дума. За всеки справедливоста и истината са просто лично мнение и позиция по даден въпрос. Понякога нещата са наистина сложни. Живота никога не е просто нещо.

Link to comment
Share on other sites

KILLER, браво бе пич, ей тва изказване трябва да се пинне, за да могат "младежите" да се опитат да схванат някои основни идейки за живота по принцип.

Казах да се опитат, щото за съжаление много от тях първо ще се наежат, а след това ще почнат да философстват, без да проумяват, че тази позиция е само и единствено в тяхна вреда... ама кво да се прави - такъв си е живота :wir

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite .V opita mi kato sin na roditeli:) sam zabelqzal edno ,4e kogato i da protivore4a na na6te vinagi si udaljavam konskoto ikaranicata pone s 30 minuti.Zatva sam mu nameril cakata,kato po4nat d ami se karat az stoq i "da,dobre" a dali 6te gho napravq si e moq rabota, no nqma smisal da sporq s tqh za6toto samo se nabutvam doaplnitelno.Saveta mi e i ti da pravi6 taka ili pone da go probva6 mislq 4e 6te ima efekt.

$alz i vsi4ko nai-hubavo :punk

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest

Щом има скандали значи има прогрес! :) Аз съм любител на прогреса....и в това няма нищо лошо,само като почне да се вика в нас,взимам си парите и айде чалз на всички,омитам се :) Не е най-доброто решение,но определено върши работа :P

Link to comment
Share on other sites

Щом има скандали значи има прогрес! :) Аз съм любител на прогреса....и в това няма нищо лошо,само като почне да се вика в нас,взимам си парите и айде чалз на всички,омитам се :) Не е най-доброто решение,но определено върши работа :P

e kvo e tva pak.....zakvo trqbva da svarzvame skandalite s progresa-4e te sa to4no obratnoto-REGRESS.

6tom nqma saglasie da ne bi da smqtate 4e tva e hubavo i 4e zadaljitelno progresivno.......nmogo gre6ite(koito go smqta de)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...