Jump to content
BulForum.com

Оригинална или подправена


Recommended Posts

Така- това е снимковият материал по който спорим с няколко познати. Според тях не е възможно да има такова многократно отражеие в огледалото и за тва снимката е обработвана с някаква програма а според мен снимката си е напълно "редовна" защото от личен опит знам че когато има няколко огледала гледащи едно към друго в тях се получава това многкратно отражение.И все пак нека ако има някой по- разбиращ от тези работи и е сигурен за какво всъщност става въпрос ме просветли.

 

П.П Знам че темата е леко глупава и безмислена затова когато бъде преценено че е изчерпана ли се пишат глупости в нея нека се затвори от модераторите

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам от какви обяснение има нужда. Оригинална е.

Положението е изключително просто - пича е застанал между две огледала, успоредни едно на друго. И се вижда отражението на отражението на отражението и т.н.

За да им докажеш е достатъчно да намериш две огледала, достатъчно големи, за да не скриваш със тялото си отражението на огледалото зад теб. Слагаш ги успоредни едно на друго, И се получава подобен образ. А когато огледалото заема цялата стена - става ефектно :)

Link to comment
Share on other sites

Да на мен ми е ясно как става цаката и няколко пъти го обясних на тези мои познати но те си държат на тяхното и затва накрая реших да направа темата и после като им я покажа д се обедят като видят идругите кво са писали че наистина е истинска

Link to comment
Share on other sites

Писаното в темата не е сериозно доказателство. Затова направи опита с две огледала. Подобна картинка се получава и когато насочиш уеб-камерката към монитора и я отдалечаваш бавно, докато се образува "опашка" от изображения ;).

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам много за off-а, ама не мога просто ... ПИЧА СА Е СНИМАЛ В ШИБАН КЕНЕФ!!!!! КЪФ ТРЯАА ДА СИ БЕ?!?!?!?!!? :woot :woot :woot :laughing: хаХхаХхаХаХ ЧЕСТНО ЛИ ВЕ!?!?!!?!?!?!!? ...

 

Иначе да, оригинална е, 100%.

 

Още малко off - тва е мн кофти политика да се слагат такива огледални стени по разни заведения, дискотеки, щото човек, като е пиян може да си помисли, че има супер мн кенефи, а тва да са просто отражения на другите и съответно да са джасне в стената, в порива си към нужника :( :unsure: :wacko: :pirate :cry

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Снимката е оригинална, пък и човека не прилича на някой супер интелигентен който знае как да се направи нещо толкова сложно като дискутираното по-нагоре, пък друг е въпроса и дали такова нещо може да се направи.

Има нещо което издава че не е с програма обработвано. Трябва да се вгледате в основата на колоната вдясно има една черна правоъгълна кутийка, което по тази снимка не мога да определя какво е, тя се вижда точно през една колона, което е възможно само при многократно отражение от огледала, ако беше барано с програма, тази черна кутийка щеше да е ма всяка колона, а не през една.

П.С. Човека от снимката поне не се е снимал с някоя измъчена физиономия, както правят "колегите" му които се снимат в тоалетни

Link to comment
Share on other sites

Какво толкова го умувате. Tая черна кутия може да се дублира както трябва, но не може да се сложи нещо, което го няма. В случая - тила на момчето.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, че беше w00x и едно логично обяснение .... :D

 

Между другото - ето друга снимка от същото място:

 

http://www.impulse.bg/photos/by/25535/view/5065890

 

А че тоя пич е бая самовлюбен - е друга тема ... стойки и чалъми, а всичките снимки толкова еднакви...

 

Но като гледам коментарите под снимките - баш си е уцелил целевата група.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...