Jump to content
BulForum.com

Коя видео карта да си купа плс кажете 4е се 4уда


dasse

Recommended Posts

Искам да попитам хората които разбират компютри коя видео карта да си купа от следните ASUS EN8800GT 512 Mb или ASUS 8600GTS 256MB за6тото като отидах в 1 магазин ме посаветваха да си зема втората за6тото била GTS и е най-хубавата за 8600 а първата е най-ниската за 8800 мн се чуда плс кажете

Link to comment
Share on other sites

Да ама 2рата е с по-малко памет... да не са те сапунисвали нещо защото доста фирми имат навика като не могат да разкарат нещо старо и залежало и да го хвалят на всеки дето им се стори балък а после вземе ли го да си го бие в главата... и същите тия хора 1 седмица по-късно може да ги чуеш да казват колко по-хубаво е другото и как са пълни глупости това те да са са били казали обратното....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да питам и аз.

Скоро ще сменям мойта 7300ГТ с нещо, с което поне да поигравам чат пат някоя от новите игрици. Нищо претенциозно не ща.

Спрял съм се основно на Asus 9600GT/512 MB SILENT.

Принципно 9600ГТ са около 270 лв.

Мислех и четох за ATI 4850, и видях сравнения. Тя е към 330 лв. И е разбираемо, че е по-добра, и то не с малко.

Обаче предвид, че нещо си предпочитам nvidia по ред причини, и 9600ГТ би ми стигнала с 20-тина, 25 кадъра в Crysis (примерно) на high при 1280, бидейки една от най-тежките игри.

Да оставим настрана, че искам да е Silent модела, който е с около 40 лв по-скъп,

за около 270 диапазона до 300 лв, има ли нещо, което да е чувствително по-добро, дори да е ATI?

За около 310 лв чета навсякъде, че 4850 е най-доброто за парите иначе.

Link to comment
Share on other sites

ASUS EN8800GT 512 Mb това е много по добро от 8600 каквото и да ти говорят в магазините просто са искали да ти пробутат останала бройка ,8600 не е актуална от бая време.

 

А до колкоза 9600 vs 4850 просто няма какво да говорим за 50 лв разлика няма какво да му мислиш, само че 4850 е много гореща имай го в предвит ,не че и пречи но ако ти е затворена кутията тази топлина няма да се отрези добре на останалите компоненти.Сега игрите които излизат ще позват ДХ10.1 в които 4850 показва доста завидни резутати погледни спямо 9800GTX и си направи сметката!

Link to comment
Share on other sites

Добре де, да предположим, че се спра на 4850 като най-често препоръчвана в този подсреден диапазон.

Като гледам 'духа' нагоре, там където имам отвор в капака, кутията разбира се е затворена.

Като е гореща, да я направят с охлаждане за 2 слота и да изкарва отзад топлината.

Докато GF-a дори пасвиния вариант без радиатор е двуслотов с отвори на планката отзад.

 

Ок, а тази карта в idle режим основно и МНОГО ме интересува дали грее много и дали гълта яко ток?

В месеца най-много 1 или 2 пъти за няколко часа ще ми се случи изобщо да пусна игра! Затова питам, и не искам да грее нещо през цялото време, затова принципно се спрях на gf-ската с пасивно охлаждане.

Link to comment
Share on other sites

Това ревю може да погледнеш, а и не е лошо като идея в хардуербг да видиш какво пишат за 4850 но като гледам ако искаш по-ниски температури трябва да смениш охлаждането или да търсиш карта с нереферентно охлаждане :)
Link to comment
Share on other sites

Еми ти случайно не видя ли разликите в цените.И 8600GTS и тая е 256Mb,даже не мога да намеря никаде 512Mb.Пък и GALAXY GF8600GT 512Mb DDR3 Over Clock според ред тестове при не клокнатия вариант,който е и 256Mb я достига,а при този и вариант предполагам ще я мине и то не с малко.

Link to comment
Share on other sites

Да питам и аз.

Скоро ще сменям мойта 7300ГТ с нещо, с което поне да поигравам чат пат някоя от новите игрици. Нищо претенциозно не ща.

Спрял съм се основно на Asus 9600GT/512 MB SILENT.

Принципно 9600ГТ са около 270 лв.

Мислех и четох за ATI 4850, и видях сравнения. Тя е към 330 лв. И е разбираемо, че е по-добра, и то не с малко.

Обаче предвид, че нещо си предпочитам nvidia по ред причини, и 9600ГТ би ми стигнала с 20-тина, 25 кадъра в Crysis (примерно) на high при 1280, бидейки една от най-тежките игри.

Да оставим настрана, че искам да е Silent модела, който е с около 40 лв по-скъп,

за около 270 диапазона до 300 лв, има ли нещо, което да е чувствително по-добро, дори да е ATI?

За около 310 лв чета навсякъде, че 4850 е най-доброто за парите иначе.

 

Аз съм с HD3870. Взимай смело. Даже е Silent :)

 

На Crysis - 1024x768 на максималните настройки с включени AA и AF, работи с 45 кадъра, дори като е по-натоварено с народ и експлозии.

 

Откакво взех новия монитор ме е страх да я пусна и не знам колко фрейма вади, но надали ще са повече от 20.

 

Сега я пуснах. 1680x1050 без АА и AF. 25 фрейма, но като се завъртя и се замисля за секунда. Явно 2GB DDR2 1066 идват малко.

 

Най-добрата част при покупката на АТИ, е че като ти трябва ъпгрейд, закачаш втора карта от новата серия в Crossfire и си пляскаш с ръце (освен ако драйверите не ти изядат нервичките).

Link to comment
Share on other sites

Е не, няма да е 3870. Тя е почти в дъното на всички класации, заедно с 9600, започващи именно от тези карти. 4850 е просто къртач според всички ревюта които четох.

Но и цената й като гледам е 340 лв по магазините тук, доста над 270-те на 9600ГТ. Заблудил съм се като мислех, че за 310 ще се намери.

 

Освен това като че ли ми се щеше на 1920 резолюция да играя :) . А там кадрите стават вече под 20, което едва ли става за игра.

И 1680 става, предвид че ще се запази wide пропорцията.

 

От друга страна Кризата май е най-тежката и само заради нея да се бутам с мощна карта, с която ще играя 5-6 часа в месеца... не е много умно.

С 9600 като гледам повечето игри и на 1920 ще държа 30+ кадъра.

А и е silent. И няма да е толкова гореща колкото явно 4850, а да сменям охлаждане с нереферентно, хич не смятам да се занимавам, а и ще ми излезе 4 стотака общо най-малко.

Crossfire? Мне, никога :) . Между другото дъното ми е nvidia SLI чипсет, вярно ли е че на него crossfire не може да тръгне, не знаех, че зависи и от дъното кое от двете ще тръгне (sli vs. crossfire).

 

Ще мисля още.

Link to comment
Share on other sites

Тва за 3870 и дъното на класациите е някаква грешка. 3870 е много пред 9600 и заедно с 8800GT (малко след нея разбира се на моменти, но за 200 лева по-малко...) и малко под 8800GTS (300 лева по-скъпа).

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми карта за AGP, до около 130 лева...

Искам да си сменя моята която вече е стара (GF 5900ХТ).

Насочих се към HD 2600 XT...но ако има други по-добри алтернативи ще се радвам да ги обсъдим. :)

Link to comment
Share on other sites

www.steltcomputers.com 300лв е на гигабайт 315лв е на Асус в мост гигабайт-а е 305лв

А 40-50 лв за охлаждане къде сметна? :) Защото тая карта е все едно без охлаждане я продават. Уникално.

С такова картата вече удря 350 лв минимум ;) . 9600GT на своя страна е 245 лв средно, разликата вече е доста голяма, има си хас 4850 да не е по-бърза при тази голяма разлика. При това 9600 по дефолт е с 30-50 градуса температури! С около има няма 40-50 градуса разлики :)

В никакъв случай не смятам да държа видеокарта на 71 градуса в idle 95% от месеца.

Тая карта (според моя начин на ъпгрейди) трябва да е сигурна поне 3 години напред. А високите температури знаем, че са убийствени за електрониката.

Да кажем, че я взема, а откъде и какво охлаждане да ѝ взема за около 30 лв, такова че да покрива това, което и оригиналния охладител (паметта и там квото)? Нещо проверих в 2-3 сайта на наши фирми и не видях нищо добро за видеокарта, освен някакви кръгли залмани дето покриват само чипа.

Link to comment
Share on other sites

Ето това с една перка и заспива а ревюто което бях дал айдъл е дават 50градуса под натоварване 90 което незнам защо толкова почна да фрапира хората все едно гпу-тата се славят с ниските си температури...
Link to comment
Share on other sites

Това от линка ти малко трудно бих го купил цялото, камо ли да му сложа и перка :bgrin:

Иначе видях това,

и над него бих могъл да сложа това, като вместо тоя, да сложа един 12 см фан.

Едва ли някой може да гарантира че това би станало на тая карта и дали ще е ефективно.

 

И то за тва малко, за онова малко, накрая картата ще легне 360-70 лв.

 

незнам защо толкова почна да фрапира хората все едно гпу-тата се славят с ниските си температури

Ами вероятно си видял и други ревюта, в които тази карта е най-горещата, по-гореща дори от Х2 разни!

Средно картите си стоят на 40 градуса в idle, мойта е 38 зимата и 50 лятото в жегите, и е пасивна.

Тази обаче става за печене на яйца с 71 идле и 90-100 в лоад.

 

Какво да коментирам.. :)

Но ще помисля де, ако за 310 я взема, 40 за охлаждане, и 9 за оная планка за вентилатор.. става 360. Тя вече почти настъпва в друг ценови диапазаон така..

 

Между другото на 4850 паметта ѝ покрита ли е от радиатор, или само чипа? Ако е покрита, ще трябва да мисля и за още рамсинкове да я покривам..

Link to comment
Share on other sites

Те и преди си ставаха картите за печене на айца особенно хай-енд и затова немога да разбера как изведнъж на всички почнаха тия "температури" да им се виждат така фрапантни хората блъскат 1тон неща в едно малко ядро оставало и да не грее :) но те разбирам ти искаш да си купиш карта да е монтираш и да забравиш за грижите иначе аз съм с XpertVision 9600gt от няколко месеца и да ти кажа съм си доста доволен за 230лв :) верно нямам толкова неща в окомплектовката но пък не ме и бърка не виждам смъсъл да дам 60-70лв отгоре за една и съща карта(референтен дизайн) само заради едно Асус отпред или ХФХ

Link to comment
Share on other sites

Те и преди си ставаха картите за печене на айца особенно хай-енд и затова немога да разбера как изведнъж на всички почнаха тия "температури" да им се виждат така фрапантни хората блъскат 1тон неща в едно малко ядро оставало и да не грее :)

 

Поправи ме ако бъркам, но някъде бях чел че не е препоръчително подобна електроника да работи при над 65 градуса. Как няма да се шашкат хората като видят 90 градуса. Отделно аз останах със зяпнала уста като разбрах за някаква карта изискваща външно захранване защото при натоварване харчела към 300-400 вата... Слабо се интересувам от мощни карти въпреки че напоследък гледам да се образовам малко от малко след като скоро ще ми трябва да си взимам нова заради StarCraft 2 но дотогава има време...

 

 

 

 

но те разбирам ти искаш да си купиш карта да е монтираш и да забравиш за грижите иначе аз съм с XpertVision 9600gt от няколко месеца и да ти кажа съм си доста доволен за 230лв :) верно нямам толкова неща в окомплектовката но пък не ме и бърка не виждам смъсъл да дам 60-70лв отгоре за една и съща карта(референтен дизайн) само заради едно Асус отпред или ХФХ

 

Ако е 1:1 всичко - да, само че съм вижал различни модели на ужким една и съща карта и разликата е огромна - на едната изработката изглежда евтина, радиаторите мизерни докато другата както и да го гледаш е изпипано и нагласено... Което не пречи на хубава карта да и се задръсти радиатора с прах и да почне да бръмчи или хептен да спре да работи... Затова и последната ми карта е fan-less някаква 6600LE ... Новата обаче ще трябва да я взимам dual-dvi ... теди знае защо :) и да поддържа към 2560x1600 поне...

 

 

-------------

 

 

Тъй и тъй това е правилната тема - някой да е чувал за PCI видео карта с DVI ? Не PCI-e, не AGP ами обикновено PCI ще ми трябва...

Link to comment
Share on other sites

Първите карти почти винаги са с референтен дизайн на производителя само монтират тяхното лого на охлжадането и кутийката разположението на компонентите обаче си е еднакво а не референтните излизат малко по-късно :) а за СК2 едва ли ще иска нещо кой знае какво близард наблягат на това игрите им да вървят на възможно повече пц-та

Link to comment
Share on other sites

Те новите вече поддържат и 3840х2400 :) . Ти тъкмо ще се сдобиеш с 30"-ка, и ще вземат да излязат 42"-ови с 3840 :) .

 

OutSider, тази 9600 викаш си доволен..

Crysis при ква резолюция я играеш (ако я играеш) и на кви детайли и кви fps, т.е. доволен ли си?

Че разбрах, че 3870 (което е по-добра), на 1680х1050 се задъхвала и чат пат за секунда се замисляла..

А аз се готвех да играя на 1920 :blink: .

Общо взето разни игри, средно на кви фреймратес ги играеш и на ква резилюция? Умишлено резИлюция, че то ще е резил да се играе на 800х600 или дори на 1024 за да можеш да играеш и на High.

Иначе се бях спрял на asus 9600GT silent, че е без вент.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...