Jump to content
BulForum.com

SIS7012 audio driver


peachlover

Recommended Posts

d: и e: са твърде странни имена на директории, освен това не гимонтирай в /root, защото няма да стане номера с другите юзъри.

По-добре си създай нещо от сорта:

mkdir /windows /windows/d /windows/e

 

след това сложи в /etc/fstab:

/dev/hda5 /windows/d ntfs users,owner,ro,umask=000 0 0

/dev/hda6 /windows/e ntfs users,owner,ro,umask=000 0 0

 

и накрая пускаш командата mount -a

 

Внимавай с интервалите ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

@tedy

 

shiro@darkstar:~$ su root

Password:

root@darkstar:/home/shiro# cd /root/Desktop/

root@darkstar:~/Desktop#

 

s glavno D e Desktop, da ne zabravqme che linux e Case sensitive

Link to comment
Share on other sites

sq pak midav ei tva

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda5,

or too many mounted file systems

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda6,

or too many mounted file systems

basii ko staa ve

 

shiro : modprobe apm KAZAH to4no tva pisah i ti kazvam dava mi power down i spira hdd ama si4ko drugo ba4ka

 

 

 

 

i akjete ot de da si drapna toq emulator WINE za da moga si puskam igrite i nqkoi programi

Link to comment
Share on other sites

sq pak midav ei tva

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda5,

      or too many mounted file systems

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda6,

      or too many mounted file systems

basii ko staa ve

 

shiro : modprobe apm  KAZAH to4no tva pisah i ti kazvam dava mi power down i spira hdd ama si4ko drugo ba4ka

 

 

 

 

i akjete ot de da si drapna toq emulator WINE za da moga si puskam igrite i nqkoi programi

преди mount -a изпълни командата insmod ntfs

Link to comment
Share on other sites

ole ole, molq ti se svali si tva: Wine-20040121-i686-S9.tgz

to e kompilirano (ne e sors) i nqma da zadavash mnogo vyprosi po nego :)

 

pasti si fstab-a da ti go vidq

 

sigurno imash nekvi rqznovidnosti v zahranvaneto, ni moa ti help za halt-a poveche

Link to comment
Share on other sites

мда, това че е case sensitive го знам, и наистина декстопа е с главно Д, не съм го забелязал :)

Иначе то се видяло че тази тема излезе извън обхвата на оригиналното заглавия, да питам, значи като се стартира компа явно не може да се маинтне флопито ако в него няма дискета, ами има ли начин или програма, като сменям дискетите или сидитата, как по-лесно да става номера, вместо да пиша постоянно

umount /dev/fd0

mount /dev/fd0

?

четох че с някои файл мениджъри се поддържало плъгини за това, но в случая с Konquerror?

Link to comment
Share on other sites

ei tva pokazva

Using /lib/modules/2.4.20/kernel/fs/ntfs/ntfs.o.gz

insmod: a module named ntfs already exists

Sorry, грешката е моя, просто в бързината съм забравил две нули в края на редовете за fstab. Виж отново (редактирах си поста) или просто добави " 0 0" в края на двата реда в fstab и след това отнова дай командата mount -a ;)

Link to comment
Share on other sites

zna4i trqq da stane taka

eto mi go celiq fstab

/dev/hda1 / ext2 defaults 1 1

/dev/cdrom /mnt/cdrom iso9660 noauto,owner,ro 0 0

/dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,owner 0 0

devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0

proc /proc proc defaults 0 0

/dev/hda5 /windows/movies ntfs users,owner,ro,urmask=0 0

/dev/hda6 /windows/mp3 ntfs users,owner,ro,urmask=0 0

a pak eto i za shiro rc.local kvo imam za halt-a

#!/bin/sh

#

# /etc/rc.d/rc.local: Local system initialization script.

#

# Put any local setup commands in here:

# modprobe apm

Link to comment
Share on other sites

/dev/hda5 /windows/movies ntfs users,owner,ro,umask=0 0

/dev/hda6 /windows/mp3 ntfs users,owner,ro,umask=0 0

Трябва малко повече нулички да сложиш:

/dev/hda5 /windows/movies ntfs users,owner,ro,umask=000 0 0

/dev/hda6 /windows/mp3 ntfs users,owner,ro,umask=000 0 0

 

Вземи ги горните два реда и copy&paste ;)

Link to comment
Share on other sites

gotfather tva mi dava pak kopnah i paste nah

root@212:~# mount -a

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda5,

or too many mounted file systems

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda6,

or too many mounted file systems

root@212:~# insmod ntfs

Using /lib/modules/2.4.20/kernel/fs/ntfs/ntfs.o.gz

insmod: a module named ntfs already exists

Link to comment
Share on other sites

gotfather tva mi dava pak kopnah i paste nah

Aaaaaa, XC^^The_Devil^^, abe chovek, kak si gi napisal tia umask - kato urmask :woot :bgrin: i az copy & paste kato teb bez da gledam, aaaaaaa sram i pozor, sha si izaim ushite :woot :D :lol:

Aide sega se vyrni pak na po-gornia mi post i napravi otnovo copy & paste ;)

 

btw. niama smisyl da pravish poveche insmod ntfs - modula ti se sarejda normalno. Prosto napravi tochno i korektno dvata reda v /etc/fstab i sled tova dai mount -a

Link to comment
Share on other sites

Gotfather napraih gi na URNASK I PAK SI DAVA TVA

root@212:~# mount -a

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda5,

or too many mounted file systems

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda6,

or too many mounted file systemseto gi tiq dvata reda kak sam gi pisal

/dev/hda5 /windows/movies ntfs users,owner,ro,urnask=000 0 0

/dev/hda6 /windows/mp3 ntfs users,owner,ro,urnask=000 0 0

 

 

P.S ako iskash vlez v irc za da nqma taka zabavqne tuk v pisaneto az sam v kanal #mtb s toq nik

Link to comment
Share on other sites

Погледни по-предишния ми пост бе човек и направи от него copy & paste на двата реда - това "urnask" ти е абсолютно грешно :wacko:

Link to comment
Share on other sites

gotfather toq pat go kopnah satot minaliq pat nemojeh n linuxskiq braoser ta sq s netskape ko kopnah i mi dava tva

 

root@212:~# mount -a

[mntent]: warning: no final newline at the end of /etc/fstab

root@212:~#

Виж дали е монтирал дяловете, това дето го дава не е толкова страшно. Ако има пак проблем - дай да го видим отново тоя fstab :wir

Link to comment
Share on other sites

eiii gotfather braoo maina mnoo ti blagodarq si4ko stana ok :) :) :) :) :) :) :) :)

 

ama sq i ako zvuka moje da mi pomognesh da opraq ste si nezamenim 4eee nqmam zvuk i kak li ne sa ma4a neste

zna4i kat pisha v konzolata lspci | grep -i multi

i mi dava tva

00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233 AC97 Audio Controller (rev 50)

kat dam lsmod mi izliza tva smisal ima q vatre

Module Size Used by Not tainted

ac97 3008 0 (unused)

cmpci 24976 0 (unused)

soundcore 3332 0 (autoclean) [cmpci]

keybdev 1952 0 (unused)

mousedev 4212 1

hid 18596 0 (unused)

usbmouse 2008 0 (unused)

input 3200 0 [keybdev mousedev hid usbmouse]

uhci 24560 0 (unused)

ehci-hcd 14632 0 (unused)

usbcore 58144 1 [hid usbmouse uhci ehci-hcd]

pcmcia_core 38112 0

ide-scsi 8048 0

8139too 15272 1

mii 2240 0 [8139too]

ntfs 51040 2 (autoclean)

 

ii nz ko da praq

Link to comment
Share on other sites

dobre ve shrio maina kvo da q 4eta kato tva se otnasq za nqkvo tapo sis moito nee sis kakto vijdash v prddisniq mi post kva zvukovata mi karta sq ako mi kaish kak moga da si smena kernela ot 2.4.20 na 2.4.25 moje i da stane tam sigurno ste ima tiq drivers i ste ba4kat nz ve4e

basi ste zema go mahna toq linux shiban edin saound sto mnemoje da razpozna e :angry: :angry: :angry1 :confused]

 

 

i da ne pi6a nov topic kak da si mount na cd rom a stot imam cd rom i pisa4ka dve otdelni ustroistva to mi poznava samo pisa4kata a cd roma ne kakvo trqq da napisha v fstab za da si mount i cd roma :) I ZASTO kat vkaram nqkoe cd v pisa4kata sttot za sega samo ne q imam kat device kat natisna kop4eto i nemoga daq izkaram :)

Link to comment
Share on other sites

и аз бях на същото положение, замалко да го махна тоя линукс, аз с Виндовс никога не съм имал такива проблеми с устройства, с инсталиране на програми и каквото и да било. Една проста инсталация на програма се превръща в цяло събитите тук. А под Вин винаги е било по-лесно. Вярно, има разни там apt-get, yum, но те пък с часове четат от нета разни хедъри за едн апроста програма, как да кажа на yum например като инсталира да не дърпа въпросното rpm, а да го инсталира от харда, където преди това съм го изтеглил (примерно 20-30 МБ, закво пак да ги тегли от нета?!) ?

А иначе за сидирома, доколкото разбрах, линукса енумерира устройствата като

hda, hdb, hdc, hdd, в зависимост на кой IDE канал са закачени, т.е. търси си записвачката примерно на /dev/hdc ако е закачена като Secondary Master.

Мисля че така беше.

Link to comment
Share on other sites

XC^^The_Devil^^, vij ko sym pisal:

probvai vsichki output plug-ini s vkliuchen aRts server i bez nego, vse nqkoi trqbva da trygne. aRts-a sa puska i maha ot Control Panel -> Sound & Multimedia -> Sound system -> i mahash otmetkata pred "Starts aRts soundserver on KDE startup". (Pone pri men na Slack e taka) Kato dadesh Apply toi avtomatichno se zatvarq (ne trqbva da restartitash KDE-to .. nadqvam se si s KDE:). A eto ti i hakerskiq variqnt (hehe:) killall -9 artsd
Link to comment
Share on other sites

tedy, taka e. Windows-yt e mnogo po-lesen. Toi e praven za maloumnici, kakto na vsichki e izvestno. Tam puskash edno exe, to pochva da si te pita ti si mu otgovarqsh, vzeta sa vsichki predpazni merki za lamershtina, nakraq davash Finish i programata ti e instalirana. Svalil si q 10 pyti po-golqma otkolkoto e na linux, zashtoto ne svalqsh sors a kompilirani mizerii. Vsichko e tolkova perfectno ! Bez nikakvo chetene, s edin udoben lamerski interface si cykash spokoino po programkite i TE NIKOGA NE TI ZABIVAT. Ne znaesh kakvo pravqt, zashtoto ne mojesh da im vidish source-a. Pravqt im po edno podobrenie vyv vsqka sledvashta versiq, za da moje hitrite amerikanci da si kupqt 10 versii za 10-te buga koito e imalo predi. A tva che v nqkoi sledvashti versii se slaga po nqkoi drug star bug e otdelen vypros. Ne mi se izrejdat poveche predimstva na windowskite programi ...

Link to comment
Share on other sites

Shiro, това не го отричам, но въпросът не е дали е за ламери или не. Не можеш да кажеш че ако някой иска бързо и лесно да си сложи някаква програма и да забрави, е ламер :blink:

Пестят се нерви, време, човек не влага много концентрация в инсталирането на една проста програма. Това имах предвид.

Защо трябва да е толкова засукано, след като може да бъде по-лесно, ако на пакета му трябва друг пакет, да изкара диалог "трябва ми това, онова, да го изтегля ли..." и т.н. А то кво, мплейер-GUI слагам, то ми казва, искам mplayer-common...., пускам инстал на въпросното mplayer-common..., тпо ми казва, искам мплаъер-ГУИ. Опитвам заедно с рпм -и ..... , казва ми нямам player-skin, пускам мплаъер-скин, то ми казва, няма плаъер-ГУИ, егати!!

Докато накрая пробвах сичко наведнъж в конкерор, и едвам стана.

Просто искам да кажа, че има доста да се поработи по дружелюбността на линукс, това че човек иска да се съсредоточи върху това което иска да направи с програмите, а не да си играе като луд с командни редове докато ги инсталира, не го прави ламер или каквото и да е.

Въпреки всичко продължавам човъркането на Федората :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...