Jump to content
BulForum.com

SIS7012 audio driver


peachlover

Recommended Posts

kajete ot kade da si namerq ili pak kak da si napravq sounda da mi ba4ka 4e 6te zema da se otkaja ot linuxa taka ...bez muzika ne se jivee :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

да не отварям нова тема, да питам, понеже Федора 1.0 няма мп3 кодек, и ми дава някакви законови постановки за това,

как да инсталирам мп3, така че Медия Пплеър да свири и мп3?

Link to comment
Share on other sites

tedy za teb ne znam ama az se opravih to trqq nqkoi da sloji o4ila ve4e ( v kernel 2.4.22 ima driver za sis7012 ) sorry za nenujniq post dano na tedy nqkoi da mu pomogne ;)

Link to comment
Share on other sites

да не отварям нова тема, да питам, понеже Федора 1.0 няма мп3 кодек, и ми дава някакви законови постановки за това,

как да инсталирам мп3, така че Медия Пплеър да свири и мп3?

Ами сваляш си от мрежата .rpm-те за мр3 и ги инсталираш. РХ наистина са махнали кодеците. Но на сайта на xmms примерно има линкове поне към местата за даунлоад. Или във фрешмийт, сорсфордж или ibiblio...

 

@peachlover: Батка, виж как си задал въпроса си, после прочети това... Аз не съм кръстен Вангел, на баба си Ванга.

Link to comment
Share on other sites

10х ov3rm4n, съзнавам, че ми беше тъп въпроса, но за да мога да чета за линукс кое как става, трябваше спешно да си инсталирам там кирилица, разни други работи, и да мога да си слушам музиката, че иначе е кофти :)

Link to comment
Share on other sites

@ov3rm4n :

sorry i za moq o6te po-tapiq ama az sam super zle v linux .. ni6to ne hva6tam!

togava si pomislih 4e nqma driver i poneje tarsih v google i ne mojah da namerq rabote6t link re6ih da popitam posle namerih nqkakvo howto za compilirane na qdro i se okaza 4e imam driver i vednaga postnah za da ne se ma4at nad moqta glupost ....

Oba4e i sled kato pusnah drivera napravih si4ko kakto trqbva uj kato si pusna linuxa mi dava gre6ka ( /dev/dsp - can't be opened -(taka mi q dava otkakto si installnah linux-))

ako nqkoi ima jelanie da mi kaja ot kakvo moje da e i kak da q opravq neka go napravi (ako moje bez haplivi zabelejki za6toto az se opitah da namerq re6enie minah po si4ki 6 to4ki* i ne mojah )

 

*to4kite ot tozi link

Link to comment
Share on other sites

ne nqma problem ..prosto ni6to ne shva6tam i ne znam kakvo to4no e vajno da kaja za problem v linux s win se opravqm kato kaja kakvo stava i kakav error dava v pove4eto slu4ai stiga :blink:

Link to comment
Share on other sites

mislq 4e namerih problema no ne znam kak da go otstranq

na4i kazaha mi na napi6a modprobe sound i modprobe soundcore

i az kato dobro dete gi napisah

i mi pi6e :

" etc/modules.conf is more recent then /lib/modules/2.4.22/modules.dep "

az ne 4e ne6to razbiram no si mislq 4e stava omaz za6tot ne mi zarejda driverite i zarejda tezi ot modules.conf a ne ot tezi na kernela

ako moje pak nqkakva pomo6t

Link to comment
Share on other sites

peachlover, съжалявам, че се включвам късно, но проблема ти трябва да се разреши доста лесно.

В драйвера i810_audio се намира пълна поддръжка за sis7012.

1. Ако нещо се е скапало с разпознаването, трябва да изпълниш командата:

modprobe i810_audio

 

2. Виж какво има във файла /etc/modules.conf, трябва даимаш ред от рода на:

alias sound-slot-0 i810_audio

Ако го няма - сложи го.

Това съобщение, дето си го дал е точно така, т.е. драйверите първо се зареждат от съответствията в този файл.

 

Другият (по-сложен) вариант е компилиране на ядрото с поддръжка на i810 audio.

 

Ако нещата пак не тръгват, трябва да дадеш повече инфо за съобщения за грешки, както от конзолата, така и от /var/log/messages ;).

 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Here's the example for this card. Copy and paste this to the bottom of your /etc/modules.conf file.

 

Note to debian users: You need to save this information into a file in the /etc/modutils/ directory (Eg. /etc/modutils/alsa) and run update-modules

 

        # ALSA portion

        alias char-major-116 snd

        alias snd-card-0 snd-intel8x0

# module options should go here

 

        # OSS/Free portion

        alias char-major-14 soundcore

        alias sound-slot-0 snd-card-0

 

# card #1

alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss

alias sound-service-0-1 snd-seq-oss

alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss

alias sound-service-0-8 snd-seq-oss

alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss

 

 

NB. For drivers older than 0.9.0beta11 use:

snd-card-intel8x0

 

За проблема ти с config файла.

Всичко е тук.

Link to comment
Share on other sites

Този СИС е с чипсет на с-медиа (9738 май) и имаше проблем със силата на звука. Можеше само на минимум и на максимум да се увеличава. На сайта на С-МЕДИЯ има драйвер.

http://www.cmedia.com.tw/download/e_UDA9738_linux.htm

Link to comment
Share on other sites

ai ot men da mine ste pi6a

na4i iamm ac 97 karta standartna na danoto ii nqmam zvuk kakvi ne komandi mi kazha da pisha v konzolata i nestava s slakware 9.0 sam i nqma driveri li de moga da namera danoto mi e gygabyte 7vax kt 400....

ii kak moga da si izkaram da vijdam drugite 43asti ot hdd to mi stot na devices mi e 1 diniq cd rom ot dva i samo c to edin cv vid stot mi e na ext2 a pak d : i e: to sa mi na ntfs v4era si bqh izkaral ama zabraih kak me6e comandata nesto mount mai be6e MA PRI VSEKI RESTART I SE SCRIVAT KAK DA SI GI ZASTOPORA i kak moga da si izklu4a komputara pod linux nqma shut down ili pne az nemoga da go namera

P.S vse pak za parvi pat ka4vam tva jivotno linux

Link to comment
Share on other sites

ole oleee ...

ole maikooo ...

Kakto i da e, shte pisha :) A we, Peugeot, fani sa nauchi da pishesh be basi. Preglejdai si postovete za greshki predi da gi pusnesh.

1. Mahni si aRts-a : http://warez.ru/invision/index.php?showtopic=6791

2. Dai s dqsnoto kopche na desktopa i Create New -> Hard Disk ili CD/DVD-ROM Device tam kvoto ti trqbva. Razgledai si /etc/fstab. Za celta trqbva da napishesh su root i da si napishesh parolata na root-a. V toq fail sa ti opisani ustroistvata.

3. Pak kato minesh root si dobavi v /etc/rc.d/rc.local tui neshto: modprobe apm. Shte si gasish kompiutyryt kato napishesh halt (trqbva da si root)

 

I po-dobri varianti ima za nqkoi neshta ama kato za teb biva :)

Link to comment
Share on other sites

amia z pona4alo sam si root

ei tva midava v fstab

dev/hda1 / ext2 defaults 1 1

/dev/cdrom /mnt/cdrom iso9660 noauto,owner,ro 0 0

/dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,owner 0 0

devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0

proc /proc proc defaults 0 0

i tova mi dava v mtab

/dev/hda1 / ext2 rw 0 0

devpts /dev/pts devpts rw,gid=5,mode=620 0 0

proc /proc proc rw 0 0

usbfs /proc/bus/usb usbfs rw 0 0

apak s cfidks vidqh 4e mi gi zasi4a hda5 i hda6 te sa mi na ntfs

v4era edin mi kaza comndata kak da gi izkaram v konzolata pisah nesto mount -t ii nz kvo be6e ta ako nqkoi e znai 4e pri restarta sa mi zi4eznali

:confused

Link to comment
Share on other sites

v4era edin mi kaza comndata kak da gi izkaram v konzolata pisah nesto mount -t ii nz kvo be6e ta ako nqkoi e znai 4e pri restarta sa mi zi4eznali

:confused

Ако искаш постоянно да ти се монтира, най-добре е да се описва в /etc/fstab.

 

Та добавяш следния ред(редове - за всеки отделен дял):

/dev/hda5 /win1 ntfs users,owner,ro,umask=000

където /win1 трябва да е някаква празна директория, в която ще монтираш дяла.

Опциите за монтиране позволяват и на обикновени потребители (не root) да влизат в дяла. Естествено промяната в fstab задължително я правиш като root ;)

 

Когато запишеш промените в fstab, за да се монтират дяловете не е нужно да рестартираш машината (все пак не е виндовс :woot ), а пишеш само mount -a.

Link to comment
Share on other sites

az pyk sym si go napravil da moga da si chovyrkam kakto si iskam po C-to:

/dev/hda1        /c            vfat        uid=shiro,mode=777 1 0

Shiro, поне чети по-внимателно. Човека говори за ntfs ;)

Link to comment
Share on other sites

ok shiro na4i tva s shutd downa sta dotam 4e kat napisah halt misli nesto ii nakraq dava power down ii mi kasi samo hdd a ne cqlata sistema

zna4i gofather tva go napisah v fstab ii sq kvo trqq da pi6a za da MOUNT 4E nz

a pak si ostanah bez sound carda ne ste daq nameri pak sie savsem normalna AC97 realtek kak moga da q pusna izklu4ih tva rts.... ama izbsto ne namira sound

 

 

P.S i kak moga v na4aloto oste kat zarejda linux da si mahna tva starting send mail mta ..... stot super mnoo vreme mi sa bavi tam ??

Link to comment
Share on other sites

zna4i tfva midava kat napisha mount -a

[mntent]: warning: no final newline at the end of /etc/fstab

mount: mount point ntfs does not exist

mount: mount point ntfs does not exist

az sam pisal ei taka

/dev/hda5/root/desktop/d: ntfs users,owner,ro,urmask=000

/dev/hda6/root/desktop/e: ntfs users,owner,ro,urmask=000

ili ne trqbva da e taka

 

 

P.S. i kak moga v na4aloto kat zarejda linuxa da si mahna tva starting send mail mta.... stotot super mnoo vreme stoi 4aka tam

Link to comment
Share on other sites

и аз отскоро съм новак в Линукс, но да се опитам да дам мнение :)

Според мен не е правилно това което си задал

/dev/hda5/root/desktop/d: ntfs users,owner,ro,urmask=000

/dev/hda6/root/desktop/e: ntfs users,owner,ro,urmask=000

трябва да е така

/dev/hda5 /root/desktop/d: ntfs users,owner,ro,urmask=000

/dev/hda6 /root/desktop/e: ntfs users,owner,ro,urmask=000

т.е. според мен нямаш разстояние (интервал) между дивайса и мястото кадето го маунтваш.

Някой от напредналите да ме поправи :P

и последно, може дивайсите да не са точно тези които са с НТФС.

А и съществуват ли директориите /root/desktop/* ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...