Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз се закачих преди два дни (на ниската тарифа 20 мбит), скороста до бг сайтовете е супер 3/4 мбайта/с

но в Европа пада на 1/2, а САЩ под 1 мбайт/с

за бг пиаринга е супер, но за САЩ (където са почти всички сървъри) не е добре, бтк до там прави доста по добра скорост

В рекламата е записано че скоростта от 20 мбит/с е за бг както и за света, но не е така

 

Но пинга е страшно малък, 3-4 мс до БГ, и то дори кагато сийдвам 10 торента, играеш CS с 5 латенси :)

А мендо другото режат нещо торент връзките радко се вдига скорост на 300/400 кбайта/с.

 

ITD ---------------------------------------------------------- BTC

до София: (екстра)

288834683.png 234643771.png

 

до Париж: (супер)

288835223.png 234644653.png

 

до Лондон: (бива)

288835658.png 234644117.png

 

до Ню Йорк: (става)

288836070.png 288845905.png

 

до Лос Анджелис: (зле)

288836398.png 222812820.png

 

С две думи, дори с по-бавния амрекиански нет, съм много доволен, супер! :)

А да си чувал че на Windows има ограничения за тези скорости ? Има си пач за тази работа ... опитай и ще споделиш след това :+)За торентите специално и download-а иде реч !!!

Link to comment
Share on other sites

А да си чувал че на Windows има ограничения за тези скорости ?...

па са изказа ...

я на просветли кви са тея ограничения и как са пачват че такова чудо нит съм чул, нит виждал, па камо ли помислял, пък мога да кажа че като става въпрос за вин и сохо мрежи съм някъде около адвансед юзър

Link to comment
Share on other sites

или само Европа влиза в тази международна скорост, а останалите зони, ще обособим в "междупланетни скорости" Малко сарказъм от моя страна :)

:lol: да, не е много смешно - даже си е тъжно че всички лъжат

бтв много ми харесва подписа ти, мога ли да си сложа и аз :rolleyes:

 

Да.... данъчните само чакат някой да им бутне "5 лева сурвакница" ;

пробвай с 500 поне :woot

 

DreamWorker има право донякъде - но не мога да кажа докъде :unsure:

Link to comment
Share on other sites

:lol: да, не е много смешно - даже си е тъжно че всички лъжат

бтв много ми харесва подписа ти, мога ли да си сложа и аз :rolleyes:

пробвай с 500 поне :woot

 

DreamWorker има право донякъде - но не мога да кажа докъде :unsure:

http://forums.megalan.bg/index.php?showtop...&hl=windows

Ето тук малко по-подробно са обяснени нещата ... заповядайте.! :punk

 

http://forums.megalan.bg/index.php?showtop...&hl=windows

Ето тук малко по-подробно са обяснени нещата ... заповядайте.! :punk

http://forums.megalan.bg/index.php?showtop...&hl=windows

Сори това е верното !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

имат право да диференцират по цени и видове на услугата, но нямат право да откажат обслужване или предоставяне на услуга с предтекст че си юридическо лице. от всички доставчици на едро можеш да си купиш нет и за вкъщи, ако можеш да си позволиш цените.

а пък юридическо лице да откаже да ти издаде фактура е просто абсурд. данъчните само ей такива сигнали чакат. никъде не съм видял написано "не обслужваме фирмени абонати" или "не издаваме фактури" от страна на ITD. дори в рекламите да пише че услугата COOOLBOX е предназначена за домашни абонати, то никъде не пише че не може да бъде закупена от фирма. няма и да го напишат.

Имаш право по приницп : но само по принцип. Не ми отказаха да ме вържат като фирма : просто ми поискаха 250 лева/месец за същата услуга :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Имаш право по приницп : но само по принцип. Не ми отказаха да ме вържат като фирма : просто ми поискаха 250 лева/месец за същата услуга :angry1 :angry1 :angry1

добре де, някой изобщо зачете ли им се в общите условия?!!! само аз ли виждам точка 1.3.

1.3. ПОТРЕБИТЕЛИ на услугата могат да бъдат физически лица, както и еднолични търговци или юридически лица, които ползват или са заявили ползване на обществена фиксирана телефонна услуга, или други услуги, предоставяни от "АЙ ТИ ДИ НЕТУРЪК" АД

в бланките за заявки на услуги се обръщат точно към тези общи условия. и точно тях е трябвало да прочетете щом искате да сте абонати.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

добре де, някой изобщо зачете ли им се в общите условия?!!! само аз ли виждам точка 1.3.

 

в бланките за заявки на услуги се обръщат точно към тези общи условия. и точно тях е трябвало да прочетете щом искате да сте абонати.

Както казах ... Малко се чете а много се пише .. или 300 гледали 3-ма видяли :+))))))))))) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Честно казано мен не ме интересуват никакви еднолични крадци или юридически такива.... Поисках само малко информация относно "международните" скорости ( не тези към Европа само ). Ще бъде ли някой така любезен, като техен абонат да се обади и да попита, ще има ли промяна към обявените от тях скорости или поне към по-добри и какви. Благодаря. B)

 

Ще продължавам да следя темата, така, че споделяйте вашите мнения каквито и да са те :)

 

Относно подписа ми, който иска да си го копира, няма проблеми. :P

Link to comment
Share on other sites

Честно казано мен не ме интересуват никакви еднолични крадци или юридически такива.... Поисках само малко информация относно "международните" скорости ( не тези към Европа само ). Ще бъде ли някой така любезен, като техен абонат да се обади и да попита, ще има ли промяна към обявените от тях скорости или поне към по-добри и какви. Благодаря. B)

+1

за това и аз само пиша тука в очакване на инфо за "международните" скорости (USA) :unsure: надявайки се че не са 1-3мб или че ще ги оправят ....

 

ще има ли промяна към обявените от тях скорости
предполагам имаш предвид да си напишат реалните :lol:

 

и аз ще следя темата - ако някой постигне по добри резултати към USA и ги пусне супер (или получи някакво инфо по въпроса)

ако няма здраве да е :)

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

+1

за това и аз само пиша тука в очакване на инфо за "международните" скорости (USA) :unsure: надявайки се че не са 1-3мб или че ще ги оправят ....

 

предполагам имаш предвид да си напишат реалните :lol:

 

и аз ще следя темата - ако някой постигне по добри резултати към USA и ги пусне супер (или получи някакво инфо по въпроса)

ако няма здраве да е :)

289110784.png

Колко пъти вече ? Ако това не ви харесва наемете си линия от БТК да видя колко ще сте доволни и на каква цена !!!!

289116803.png

Edited by DreamWorker
Link to comment
Share on other sites

Скоростите са повече от добри...без да съм абонат на тази фирма, аз имам почти същите навсякъде, вкл. и зад океана (само към Пловдив и София е малко повече - 30-40000), но никога ъплоудът не ми е бил равен на даунлоуда - това, което виждам на последния скрийншон - обикновено зад океана е 2-3 пъти по-нисък - с др. думи ако имам 15000 даун, до него седи 6-7000 ъп., така че с този симетричен 1:1 си е направо супер. :punk

Link to comment
Share on other sites

Със всичките му фиксове и т.н на предишната страница- 289156438.png

289157097.png

Проблема явно не е в кабела,защото скоростите към Европа и българия са в пъти по високи :unsure:

//

А ъплоуда на Dreamworker към САЩ,аз дори не го постигам към Европа :/ (около 10-12мбита ми е към европа)

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Със всичките му фиксове и т.н на предишната страница- 289156438.png

289157097.png

Проблема явно не е в кабела,защото скоростите към Европа и българия са в пъти по високи :unsure:

//

А ъплоуда на Dreamworker към САЩ,аз дори не го постигам към Европа :/ (около 10-12мбита ми е към европа)

 

Обади им се и ги питай каква е тази аномалия спрямо теб и защо скороста не е според обявената в сайта им. Все пак си платил за услуга, която не получаваш. Информирай ни за проведения разговор, благодаря.

 

289110784.png

Колко пъти вече ? Ако това не ви харесва наемете си линия от БТК да видя колко ще сте доволни и на каква цена !!!!

289116803.png

 

Обаче тук има един друг абонат на, когото скоростите му не са толкова "цветущи"....

Какво правим сега?....

Не ми се иска от един кактус да избягам и да се натреса на друг още по-смотан ;)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Айде новите абонати на ITD да пуснем за сравнение тест:

1. България; 2. Европа; 3. САЩ (и си изключете торент клиенти и други гълтащи капацитет програмки ;))

 

На тарифа 24.90 лв съм (20мбит) и ползвам wifi рутер.

 

Ето моите шотове:

 

С Mozilla Firefox

289194179.png

 

289194739.png

 

289195193.png

 

С Internet Explorer

 

289202300.png

 

289203026.png

 

289203401.png

 

Доста слабо ми се струва, като гледам данните на други хора постнали по-горе. Може би ще се наложи да звънна да питам.

 

Едит: Странна работа. Този спийд тест май не е много читав критерии.

Edited by the_UniCorn
Link to comment
Share on other sites

Голямо значение за тестовете указва по кое време на деня се правят, сутрин резултатите са по-добри.

 

Дайте и по един трасе да видим по един път се въври да софия

 

C:\Users\Home>tracert dir.bg

Tracing route to dir.bg [194.145.63.12]
over a maximum of 30 hops:

 1	<1 ms	<1 ms	<1 ms  192.168.1.1
 2	 2 ms	 1 ms	 2 ms  xxx.xxx.xxx.xxx
 3	 3 ms	 *		4 ms  ge-0-0-0.corebox.cooolbox.bg [89.25.0.3]
 4	 1 ms	<1 ms	<1 ms  ge-0-0-0.border1.cooolbox.bg [89.25.0.1]
 5	 3 ms	 3 ms	 3 ms  irb-5-9-5.br2.sof.ITDNet.net [84.22.6.17]
 6	 3 ms	 3 ms	 3 ms  lt-1-0-10-bp2.sof.ITDNet.net [212.116.136.45]
 7	 3 ms	 3 ms	 3 ms  ge-0-0-0--ar1.sof.ITDNet.net [212.116.136.125]
 8	 4 ms	 4 ms	 4 ms  sn-01351--ar1.sof.ITDNet.net [212.116.136.126]
 9	 4 ms	 3 ms	 3 ms  dir.bg [194.145.63.12]

Trace complete.

Edited by aldi
Link to comment
Share on other sites

C:\Users\UniCorn>tracert dir.bg

Tracing route to dir.bg [194.145.63.12]
over a maximum of 30 hops:

 1	 *		*		*	 Request timed out.
 2	 *		*		*	 Request timed out.
 3	 *		*		*	 Request timed out.
 4	 *		*		*	 Request timed out.
 5	 *		*		*	 Request timed out.
 6	 *		*		*	 Request timed out.
 7	 *		*		*	 Request timed out.
 8	 *		*		*	 Request timed out.
 9	 4 ms	 4 ms	 4 ms  dir.bg [194.145.63.12]

Trace complete.

 

Това със "*" сигурно е заради рутера :)

Link to comment
Share on other sites

The UniCorn, нещо не ти е в ред или рутера или вистата и знам ли какво, пробвай каква е връзката без рутер, закачи се директно и виж как е

Link to comment
Share on other sites

Това е заради ICMP. Или и е забранен този протокол или рутера просто не го поддържа (имал съм такъв тп-лник).

Както ви казах преди доста поста .. този тест никка не е верен .. много зависи и какво имате като техника все пак ... особено ако имате някой рутер за 50-100 кинта или машинка обременена с какво ли не .. пуснах ви тези тестове за да видите че свързаност има ... но доколко професионално е при вас незная и неискам да зная ...

И все пак ако видя от друг доставчик няколко от тези тестове с такива скорости като тези които сте пуснали вие .. а не аз .. тогава може да дискутираме .. аз определено съм много доволен за момента ... но немога да гадая кой какво има като техника и всеки запознат с мрежите малко или много ще знае от какво зависят при крайния потребител , и как се осигуряват преноси ....

Все пак това не е училище тук нали ?

Дайте сравнения с други доставчици и тогава ще поспорим ......

 

Както ви казах преди доста поста .. този тест никка не е верен .. много зависи и какво имате като техника все пак ... особено ако имате някой рутер за 50-100 кинта или машинка обременена с какво ли не .. пуснах ви тези тестове за да видите че свързаност има ... но доколко професионално е при вас незная и неискам да зная ...

И все пак ако видя от друг доставчик няколко от тези тестове с такива скорости като тези които сте пуснали вие .. а не аз .. тогава може да дискутираме .. аз определено съм много доволен за момента ... но немога да гадая кой какво има като техника и всеки запознат с мрежите малко или много ще знае от какво зависят при крайния потребител , и как се осигуряват преноси ....

Все пак това не е училище тук нали ?

Дайте сравнения с други доставчици и тогава ще поспорим ......

289664396.png

Това е от DCC в момента .. не виждам да се доближава дори, макар да са доста стабилни в отношение на непрекъсваемост на услугите си !!!!!!

289665702.png

Edited by DreamWorker
Link to comment
Share on other sites

Dreamworker,почваш да приличаш на рекламен агент в обществен форум >.<

Никой не иска да спори с теб,а искат актуална информация за доставчика.И мисля,че всеки може да разгледа другите теми вместо да се оптиваш да правиш ревю на isp-тата в Пловдив,като определено не си безпристрастен -_-

И все пак ми е интересно как само ти от всичко до сега имаш над 12мбит към USA >.<

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...