Jump to content
BulForum.com

Неща, които искаме да знаем за футбола


dunata

Recommended Posts

И аз мисля, че беше редовен. Панучи не е бил фаулиран, нито пък е бил извън игра. Ако беше получавал медицинска помощ и да го нямаше от миналата атака, тогава да, но сега нещата си бяха коректни, поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Обясних го и в другата тема - засада има, защото Панучи е зад крайната линия, която е част от правилото. Между ван Нистелроой и крайната линия има един играч на Италия и това е Буфон. С една дума - засада.

Link to comment
Share on other sites

Засада няма според мен. Панучи излезна от терена в игрова ситуация без разрешение от съдията, а не за да получи медицинска помощ или нещо друго, следователно той е още в игра. Ако голът беше отменен, то вече по време на фалове и дузпи атакуващите футболисти щяха да стоят зад линията и щеше да стане абсолютно мазало, защото нямаше да може да им се вдигне засада :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Най-наглото, Vartkes, е, че според FIFA, ако същата ситуация се приложи към нападателите, те ще се броят отново не в засада, защото "не влияят на играта". Тъпа ситуация...

Link to comment
Share on other sites

Не съм го чувал това правило за крайната линия, ама ето една извадка от сайта на ФИФА

 

It is not an offence in itself to be in an offside position. A player is in an offside position if:

he is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the second last opponent.

A player is not in an offside position if

he is in his own half of the field of play or

he is level with the second last opponent or

he is level with the last two opponents.

 

според мен гола си е редовен, въпреки че не е било много етично от страна на холандците да играят след като има паднал играч на терена.

Link to comment
Share on other sites

Или си противоречиш или не разбираш английски. Казваш, че не си чувал за правило, което касае крайната линия, а после цитираш точно такова правило. Не знам как да го обясня отново. Прочети правилото, виж ситуацията и виж дали van Nistelrooij е "nearer Italy's goal line than both the ball (няма шанс, топката е зад него) and the second last opponent (Buffon и кой? и тук е въпрос на интерпретация...Panucci не би трябвало да се брои по силата на друго правило, което касае хората "на" игрището...Panucci е извън, но както и да е...ако видиш ситуацията той пак е по-далеч от линията от van Nistelrooij).

Link to comment
Share on other sites

Или си противоречиш или не разбираш английски. Казваш, че не си чувал за правило, което касае крайната линия, а после цитираш точно такова правило. Не знам как да го обясня отново. Прочети правилото, виж ситуацията и виж дали van Nistelrooij е "nearer Italy's goal line than both the ball (няма шанс, топката е зад него) and the second last opponent (Buffon и кой? и тук е въпрос на интерпретация...Panucci не би трябвало да се брои по силата на друго правило, което касае хората "на" игрището...Panucci е извън, но както и да е...ако видиш ситуацията той пак е по-далеч от линията от van Nistelrooij).

Aма той там си кисне проснат на терена доста близо до гол линията. Когато му подават на Нистелхорс, той е бая далече от вратата. Както и да е, според мен съдията е бил прав, ама аз пък не можах да намеря това въпросно правило 11 на сайта на фифа (не че съм търсил и толкова много)

Link to comment
Share on other sites

Виж го много внимателно на повторението. И аз си мислех в началото, че Panucci е точно до линията, но не е. И аз си мислех, че затова го броят, че покрива засадата, ама не. Всички казват, че покрива, защото е един вид по-далеч от крайната линия на Холандия от van Nistelrooij, а не по-близо до крайната на Италия. Правило 11 се отнася за играч извън очертанията на терена, доколкото помня. И там идеята е, че нападател извън терена не влияе на играта, а защитник извън терена винаги влияе, освен ако не е получил изрично позволение от страна на съдията да излезе, което е много мръсно правило, защото създава двоен стандарт, но нейсе. В случая то би направило ситуацията чиста, ако не бяха изпълнени условията за засада, които обаче са...

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос ми хрумна изведнаж:) Ясно е, че когато нападател е в собствената половина на терена, засада не се отсъжда, макар и да е зад последния защитник на противниковия отбор по време на паса (т.е. всички полеви играчи са е едната половина на терена). Но какво се отсъжда, когато нападателят с единия си крак е стъпил в половина на противника, а с другия не е? Има ли засада или не? Гледа се в коя половина на терена (от коя страна на центъра) му е тялото или? Знам, че е малко вероятно да се случи, но е напълно възможно все пак.

Link to comment
Share on other sites

Отново опираме до интерпретация. И накрая излиза, че е малко като английското common law - прецендентите са закони и това, което реши съдията, е правилото. Пък ходи после се оплаквай...

Link to comment
Share on other sites

В такива ситуации времето е много малко за да може да прецения страничния съдя в кои половини се намират двата му крака и къде е тялото му, затва в бързината отсъждат квото преценят на момента като обикновено се застраховат

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Покрай истериите с Кристиано Ронално и възможното му преминаване в Реал се зачудих - ако даден футболист иска да премине в друг клуб, независимо че има още години от договора с настоящия си клуб, но не му бъде позволено и той от яд започне да играе слабо, ще бъде ли наказан по някакъв начин? И въобще има ли смисъл да държиш играч, който не иска да остане??

Link to comment
Share on other sites

Покрай истериите с Кристиано Ронално и възможното му преминаване в Реал се зачудих - ако даден футболист иска да премине в друг клуб, независимо че има още години от договора с настоящия си клуб, но не му бъде позволено и той от яд започне да играе слабо, ще бъде ли наказан по някакъв начин? И въобще има ли смисъл да държиш играч, който не иска да остане??

 

наказания за слаба игра има - глоби :)

 

а дали трябва да се държи играч, който не иска да играе за отбора - категорично не според мен. той няма да се интересува от играта на отбора и резултатите, а само ще чака да му изтече договора и да се махне. и в тоя ред на мисли - понеже след договора е свободен агент, демек няма кинти за трансфер, а само заплатата се уговаря, то ще е супер тъпо от страна на някой отбор да задържи играч, който иска да се махне, защото няма да вземат трансферната сума и ще го пуснат след края на договора без пари :)

Link to comment
Share on other sites

И в добавка към това дори и да решаъ все пак да го пускант в другия клуб преди изтичането на договора му ако речем преди това той все пак е рвшил 1 сезона да прави номера и да играе слаботва ше е в ощърб за настоящия му клуб щото ще му вземат по- малка трансферна сума

Link to comment
Share on other sites

имаше едно треньорче, дето се подвизаваше в България преди време - енрико катуци :D

 

какво става сега с тва момченце, някой знае ли?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Зяпам сега някакви мачове от Олимпииските игри и ми стана интересно как се определят участниците във футболното първенство на Олимпиадата?

Link to comment
Share on other sites

Отборите задължително са юношески - при повечето континенти отборите са under 23, за Европа - under 21.

 

Има квоти за отбори по континенти. Например, за тазгодишните игри:

 

* Europe - 4

* Asia - 4 (including hosts China)

* Africa - 3

* South America - 2

* North America - 2

* Oceania - 1

 

(тук става дума само за мъжките камандъй; за жените няма възрастови ограничения)

Link to comment
Share on other sites

Всеки отбор има право да включи до трима играчи над определената възрастова граница ;)

Link to comment
Share on other sites

Не трима може ;)

 

EDIT:

Искам да попитам имаше преди време един футболист който играеше в Нюкасъл и беше английски национал някой знае ли къде се агубия тоя човек и къде играе ся

 

Да не би да говориш за Алън Шийрър?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...