Jump to content
BulForum.com

Неща, които искаме да знаем за футбола


dunata

Recommended Posts

Пускам темата със следната цел - човек, който има въпрос свързан с футбола, да попита и някой по-запознат да му отговори.

Моят първи въпрос е - Има ли някаква статистика показваща кой е най-срещаният резултат ? (1:1/0:0/1:0?)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
Мен пък ме интересува каква е ролята на дъгата на наказателното поле :bgrin:

XAxaxaxa

При дузпа играчите трябва да са извън нея,за да има място за засилка на изпълняващия.

Link to comment
Share on other sites

Моят първи въпрос е - Има ли някаква статистика показваща кой е най-срещаният резултат ? (1:1/0:0/1:0?)

За да се отговори на твоя въпрос трябва да конкретизираш дали търсиш статистика за определено първенство или изцяло в историята на футбола. Ако е първото, то може да се намери според мен, но за футбола като цяло се съмнявам изключително много.

Иначе според мен този резултат е 2-1. Не знам защо, но винаги така съм смятал :)

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме интересува каква е ролята на дъгата на наказателното поле :bgrin:

 

Точното определение е, че при нарушение играчите на противниковия отбор трябва да са на 9.15м от топката. При дузпата не се мери, ами си е очертано.

Link to comment
Share on other sites

За да се отговори на твоя въпрос трябва да конкретизираш дали търсиш статистика за определено първенство или изцяло в историята на футбола. Ако е първото, то може да се намери според мен, но за футбола като цяло се съмнявам изключително много.

Иначе според мен този резултат е 2-1. Не знам защо, но винаги така съм смятал :)

Еми не цялостна... на по-големите първенства в Европа, както и световно/европейско

 

Точното определение е, че при нарушение играчите на противниковия отбор трябва да са на 9.15м от топката. При дузпата не се мери, ами си е очертано.

Само за това ли е ?
Link to comment
Share on other sites

ми според мен тва е нещо като най-личната и скъпа територия на вратаря :D щото там при единборство или сблъсък винаги врааря е с предимсво и се отсъжда нарушение в негова полза

Link to comment
Share on other sites

ми според мен тва е нещо като най-личната и скъпа територия на вратаря :D щото там при единборство или сблъсък винаги врааря е с предимсво и се отсъжда нарушение в негова полза

Освен, че вратарите се ползват с привилегии :D топката при аут удар може да се поставя навсякъде в това поле ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо 3-0 е "класически" резултат ? :) Ако някой е чел в някаква стара книга - без предположения :)

Link to comment
Share on other sites

хаха, много добър въпрос. :D

 

Според мен е защото 3:0 е границата между обикновената (ако мога така да я нареча) загуба и разгрома. Също така това е и категорична победа - с много голове в мрежата на противника и без допуснат в своята собствена.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не е вярно,мисля,че беше 0:119,но беше с много автоголове,защото играчите протестирали срещу някаква явна несправедливост.

Link to comment
Share on other sites

Не е вярно,мисля,че беше 0:119,но беше с много автоголове,защото играчите протестирали срещу някаква явна несправедливост.
Всъщност е 149... проверих го. И то е от 2002.

А протестирали срещу съдииски глупости спрямо техния отбор

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че този двубой не е бил официален такъв или ако е бил то е ставало въпрос за аматьорски футбол ;)

Австралия и Американска Самоа завършват 31-0 в официална квалификация за световно първенство преди няколко години. Тогава си спомням, че на доста места пишеше, че това е най-резултатния двубой в професионалната история на футбола.

 

 

Edit: Ето инфо относно двубоя завършил 149-0. Баси лудите Мадагаскарци :)

Edit: Ето репортаж от мача между Австралия и Американска Самоа .

Link to comment
Share on other sites

Баахти и резултатие не съм предполагал някога че могат да съществуват такива космически резултати

Link to comment
Share on other sites

По правилата първият гол на холандците снощи редовен ли е, или не? Тоест присъствието на човек извън пределите на игрището счита ли се за покриване на засада?

Link to comment
Share on other sites

По правилата първият гол на холандците снощи редовен ли е, или не? Тоест присъствието на човек извън пределите на игрището счита ли се за покриване на засада?

Моето мнение е, че засада има. Защото защитникът реално е извън игрището и не участва в играта. Наистина много интересен казус :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах тва което е казал на почивката на гост коментатора един доскорошен и известен съдя(на който ся му збаравих името)- след като Панучи се е сблъскал със свой съотборник(Буфон) това означава че няма нарушени и въпреки че той лежи извън терена влияе на играта и щом не се е изтеглим засада няма, но въпреки това никой не е напълно убеден в свойта теза

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...