Jump to content
BulForum.com

x38 vs P35 Chipset


w00x

Recommended Posts

Искам да си взимам ново дъно и се чудя дали има разлика между най-евтиния вариант на ASUS с x38 чипсет и един от най-скъпите модели с P35 чипсет - пак на ASUS. Компютъра е за домашна употреба. Няма да клоквам. Ще му сложа E8400 процесор.

 

Също - ако дъното има Wi-Fi, то позволява ли да си направя Wi-Fi мрежа в къщи и да си шервам интернета?

Link to comment
Share on other sites

Ами щом няма да клокваш аз бих си взел евтинко дъно на п35 че другите много топли ги дават и едно безжично рутерче за удобство. Иначе компа трябва да е включен.

Link to comment
Share on other sites

Разликата между X38 и P35 почти няма. Прочети тук за повече инфо. Аз ти препоръчвам скъп P35

Link to comment
Share on other sites

Дори и да клокваш, P35-DS3R е добър избор за парите си. Аз съм с P53C-DS3R, което уж го дават по-лош избор за клок, но в момента държа един Е6750 на 3400мхц и няма никакъв проблем. Виждал съм по форумите хора с това дъно да правят около 500 шина.

Link to comment
Share on other sites

Разликата между X38 и P35 почти няма. Прочети тук за повече инфо. Аз ти препоръчвам скъп P35

 

Е не е баш както ти казваш мога да ти кажа че разлика има и то бая голяма аз съмщо бая с GB P35C-DS3R и мога да ти кажа че не останах многодоволен след FSB 420 дъното глее като печка да не казвам че няма PCI_E 2.0 това означава че ако си вземе някоя от вовите видио карти дъното ше я спъва съто така и само скъп P35 има Crossfire .В момента съм с GB X48-DQ6 и мога да ти кажа че няма сравнение с P35 а между Х38 и Х48 няма много разлика е поне на мен ми излезна само 10$ /и порти никакви хардуерни/ Дано да съм бил полезен!

Link to comment
Share on other sites

Е не е баш както ти казваш мога да ти кажа че разлика има и то бая голяма аз съмщо бая с GB P35C-DS3R и мога да ти кажа че не останах многодоволен след FSB 420 дъното глее като печка да не казвам че няма PCI_E 2.0 това означава че ако си вземе някоя от вовите видио карти дъното ше я спъва съто така и само скъп P35 има Crossfire .В момента съм с GB X48-DQ6 и мога да ти кажа че няма сравнение с P35 а между Х38 и Х48 няма много разлика е поне на мен ми излезна само 10$ /и порти никакви хардуерни/ Дано да съм бил полезен!

Мисля, че си объркал quote-а, ако не си не те разбирам какво искаш да кажеш...

Ето и разликите между P35 и Х38: Един EEC support, уж PCI Express* 2.0 и с това се изчерпва разликата :) "Х" е поредния рекламен трик и не виждам смисал да се купува освен , ако не си някой запален фен който иска винаги да има най-новото, но пък тогава ще надничаш за Х48 не, че там с разликата нещата са по-различни :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Относно WiFi-то аз предпочитам да си работя без него, не само защото така забавя връзката между самите компютри в мрежата (в къщи или офиса) но и е допълнителен източник на проблеми със сигурността (а ако пуснеш криптиране тогава пък се забавя доста мрежата, само по МАС адрес пък хората казват че е страшно лесно да се излъже). Освен това ти трябва и рутер, а не е просто и 2та компютъра да имат WiFi - дъното е клиент а рутера се грижи да се свърже с останалите машини, те една с друга не могат да се свържат...

 

Колкото до 2те PCI Express - на мен ми трябва 1 за видеокартата и още 1 за raid контролера, ако има и PCI-X слот пък още 2 scsii диска ще мога да си закача.

 

От тези сравнения аз пък с изключение на PCIe-то и контролера за паметта друга не виждам. Сега някой ако ме осведоми какво толкова е значението на въпросния контролер и кой е по-добър и защо ще съм изключително благодарен :) Само че колкото и да е по-бърза DDR3 към настоящия момент е и доста неприятно скъпа затова мисля да си карам още година поне с DDR2 :)

Link to comment
Share on other sites

Имам под ръка 3 дъна Gigabyte P35-DS3R и са идеални дори и за клок... Щом няма да клокваш даже и това ти е много... Асус (P5K) не ги харесвам, защото имат 3 фазно захранване на процесора и ще е по-зле ако сложиш 4ядрен процесор... П35 е твоя избор и даже не е необходимо да е толкова скъпо...

Link to comment
Share on other sites

A PCI-E ако не е 2.0 версия много ли ще спъва картата, защото смятам да взимам ATI HD3870 и не искам дъното да я спъва.

 

А значи тоя Wi-Fi на дъното не може да се ползва за Access Point. Така ли?

Link to comment
Share on other sites

Ами зависи от от модела, но повечето могат. Идеята е че трябва да е постоянно вклучен компютъра. Дори от финансова гледна точка да го погледнеш само не е изгодни. За това по-добре рутерче. Не я спъва. Освен ако не мислиш да правиш Crossfire.

Link to comment
Share on other sites

Ами зависи от от модела, но повечето могат. Идеята е че трябва да е постоянно вклучен компютъра. Дори от финансова гледна точка да го погледнеш само не е изгодни. За това по-добре рутерче. Не я спъва. Освен ако не мислиш да правиш Crossfire.

 

За уайърлеса не ми е проблем да е включен компютъра. На мен не ми трябва нищо чак толкова особено. Просто на баща ми в хола на лаптопа да има интернет и аз да си ползвам през GSM-a. Не си заслужава да давам пари за рутър по повода..

 

Засега нямам намерение да правя Crossfire :)

 

Загледах го това дъно на Gigabyte : GA-EP35-DS3P . Не изглежда хич зле. А и като цена е 140 лева по-евтино от X38 на асус :)

Link to comment
Share on other sites

За уайърлеса не ми е проблем да е включен компютъра. На мен не ми трябва нищо чак толкова особено. Просто на баща ми в хола на лаптопа да има интернет и аз да си ползвам през GSM-a. Не си заслужава да давам пари за рутър по повода..

 

Засега нямам намерение да правя Crossfire :)

 

Загледах го това дъно на Gigabyte : GA-EP35-DS3P . Не изглежда хич зле. А и като цена е 140 лева по-евтино от X38 на асус :)

Добър е този гигабайт, но ти препоръчвам да хвърлиш едно око на това, малко по-евтино е и според мен и по-добро :) Като цяло щом няма да клокваш почти всичко с P35 ще ти върши работа

Link to comment
Share on other sites

За уайърлеса не ми е проблем да е включен компютъра. На мен не ми трябва нищо чак толкова особено. Просто на баща ми в хола на лаптопа да има интернет и аз да си ползвам през GSM-a. Не си заслужава да давам пари за рутър по повода..

 

Засега нямам намерение да правя Crossfire :)

 

Загледах го това дъно на Gigabyte : GA-EP35-DS3P . Не изглежда хич зле. А и като цена е 140 лева по-евтино от X38 на асус :)

EP modelite sa aktualni i EP znachi neshto ot sorta na Energy saving technology. Zatova i novite im modeli zapochvat s EP. P znacheshe che ima firewire i mai cool-pipe?

 

JetWay si struva sigurno cenata. Loshoto na proizvoditeli ot tozi sort, che ne mojesh da razchitash na BIOS updates za dulug period ot vreme.

 

sorry za lat.

Link to comment
Share on other sites

............

 

Отделна тема е дали в БГ някой ще го внесе, и особено за high-end нещата само с поръчки и чакане по 1 месец става... иначе аз съм update-вал BIOS само 2-3 пъти в живота си, хич не ми се е налагало да правя нещо по темата последните 2 години...

Link to comment
Share on other sites

Отделна тема е дали в БГ някой ще го внесе, и особено за high-end нещата само с поръчки и чакане по 1 месец става... иначе аз съм update-вал BIOS само 2-3 пъти в живота си, хич не ми се е налагало да правя нещо по темата последните 2 години...

В ера ги има закупил съм 4-5бройки от там. За биоса нз как е за другите модели, но точно за този мога да кажа, че всичко си е ъп то дейт :) от както го имам излезнаха 2 биоса 05 и 06.

Link to comment
Share on other sites

тоя jetway спрямо горния гигабайт как е? аз мисля скоро да вземам дъно и се чудя - какъв е проблема за клок с P35??

и в pci-e 2.0 какво точно е новото - картата ми е x1950pro - някакво забавяне ще става ли от това че не е 2.0?

мерси предварително за отговорите :)

Link to comment
Share on other sites

В ера ги има закупил съм 4-5бройки от там. За биоса нз как е за другите модели, но точно за този мога да кажа, че всичко си е ъп то дейт :) от както го имам излезнаха 2 биоса 05 и 06.

 

Говорех по принцип за по-специалните неща. Разни по-скъпи контролери, дискове и т.н. не се намират особено лесно. Я си поръчай отнякъде 3 дънни платка поддържащи по 4 XEON-a. Дали имат в ЕРА-та на склад. Или в МОСТ? Може и да има но ще е по случайност .. .и то само 1... поръчай 3 и гледай как ще ти се опулят насреща :)

Link to comment
Share on other sites

Какво говориш...

Аз не мога да намеря най-обикновена X-Fi Xtreme Music по фирмите, ти ще споменаваш извънземни дъна с Xeon-и :D .

Да не говорим, че дори 500 ГБ-овите сигейти ако не си на късмет, можеш да чакаш седмици. Напоследък все по-рядко намирам това което търся.

Link to comment
Share on other sites

За щастие, аз намерих всичките части от това, което търсех. Сега само трябва да се примиря с мисълта, че ще дам толкова пари за 4 компонента.

 

Като дъно май се спрях на Gigabyte EP35-DS3P

Link to comment
Share on other sites

тоя jetway спрямо горния гигабайт как е? аз мисля скоро да вземам дъно и се чудя - какъв е проблема за клок с P35??

и в pci-e 2.0 какво точно е новото - картата ми е x1950pro - някакво забавяне ще става ли от това че не е 2.0?

мерси предварително за отговорите :)

Така като ми гледаш подписа виждаш ли проблем на P35 с клока :) А за видеото, не няма да я спъне спокойно. А за сравнението няма как да ти отговоря понеже не съм безпристрастен :)

Говорех по принцип за по-специалните неща. Разни по-скъпи контролери, дискове и т.н. не се намират особено лесно. Я си поръчай отнякъде 3 дънни платка поддържащи по 4 XEON-a. Дали имат в ЕРА-та на склад. Или в МОСТ? Може и да има но ще е по случайност .. .и то само 1... поръчай 3 и гледай как ще ти се опулят насреща :)

Дам тука съм съгласен с теб :) Аз говорих само за конкретното дъно.

Какво говориш...

Аз не мога да намеря най-обикновена X-Fi Xtreme Music по фирмите, ти ще споменаваш извънземни дъна с Xeon-и :D .

Да не говорим, че дори 500 ГБ-овите сигейти ако не си на късмет, можеш да чакаш седмици. Напоследък все по-рядко намирам това което търся.

Лол вярно ли я няма никъде, аз мислех, че просто ни е свършила в софия. Но чак никъде да я няма... кофти.

За щастие, аз намерих всичките части от това, което търсех. Сега само трябва да се примиря с мисълта, че ще дам толкова пари за 4 компонента.

 

Като дъно май се спрях на Gigabyte EP35-DS3P

Добър избор. Само един съвет като си го купиш свали му охлаждането на чипсета и сложи хубава паста, че тази по дефоулт е мноо кофти. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Стана топло и P35 си показа рогата, след 2часа игра на WC3 ми се ресна компа. Реших да проверя от какво може да е и като пипнах радиатора на чипсета се опарих много зверски... Дано се дължи на кофти пастата която слагат пройзводителите, довечера ще я сменя, но малко ме съмнява. Май ще се наложи да се купува адекватен охладител за тези температури...

 

 

EDIT: 2222 поста добро число :D

Link to comment
Share on other sites

Дъното ти какво охлаждане използва за чиповете? Моите са с 2 доста големи радиатора свързани с пайп.

Link to comment
Share on other sites

Дъното ти какво охлаждане използва за чиповете? Моите са с 2 доста големи радиатора свързани с пайп.

И при мен са вързани 2те. При теб колко градуса е чипа? Моя го показва 39, но пари много...

Link to comment
Share on other sites

аз си взех ep35-ds3 и не съжалявам никак

първата работа преди да го сглобя беше да махна дъвката и да сложа паста :)

за сега нямам проблеми със загряването, но съм наслагал разни вентилатори по кутията да се движи въздуха вътре

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...