Jump to content
BulForum.com

x38 vs P35 Chipset


w00x

Recommended Posts

И при мен са вързани 2те. При теб колко градуса е чипа? Моя го показва 39, но пари много...

 

Незнам как да го проверя.

Link to comment
Share on other sites

Незнам как да го проверя.

С програмката Everest, иначе на пипане как е?

Ако това е същия процесор, който си пържил и за който става дума в подписа ти, като нищо това да е остатъчен ефект, дори да си намалил клока. При клок, колкото и да разбира човек от тия работи, винаги има и скрити рискове от необратими изменения по дъното и процесора. Така че според мен едва ли температурата е директната причина за тия рестарти.

Ако имаш поне един вентилатор на кутията, който да изкарва въздуха навън, това че пари не би трябвало да му пречи. И моя чипсет пари и не може да се пипне докато работи компа. И аз съм с хетпайп.

Довечера ще го разбера от къде идва проблема :) Иначе никога нищо не ми е вървяло на дефаулт и не съм имал проблеми. До сега не ми се е случвало чипсет да е по-топъл от cpu.

Link to comment
Share on other sites

Ако това е същия процесор, който си пържил и за който става дума в подписа ти, като нищо това да е остатъчен ефект, дори да си намалил клока. При клок, колкото и да разбира човек от тия работи, винаги има и скрити рискове от необратими изменения по дъното и процесора. Така че според мен едва ли температурата е директната причина за тия рестарти.

Ако имаш поне един вентилатор на кутията, който да изкарва въздуха навън, това че пари не би трябвало да му пречи. И моя чипсет пари и не може да се пипне докато работи компа. И аз съм с хетпайп.

Link to comment
Share on other sites

С програмката Everest, иначе на пипане как е?

 

Не съм го пипал по 2 причини:

 

1. не е правил проблеми

2. докато стигна до радиаторите 4 пъти ще се опаря на този на видеокартата :)

 

Довечера като се прибера ще го пробвам.

 

Явно тоя еверест всичко може да прави. Ще трябва да го слагам. Аз Sysoft Sandra си сложих, но се оказа че тя не показва температури.

Link to comment
Share on other sites

w00x, 1 съвет - ако не ти трябва особено много по-добре не си го славай. Евереста при мен наслага някакви негови си драйвери, пусна разни процеси и т.н. и като цяло не ми хареса идеята ако ще и да не товари "почти". Колко повече излишни програми си сложил толкова по-кофти почва да се държи компютъра ти. Ако можеш си инсталирай на 2ри диск/partition 2ри Windows и на него ги слагай такива експериментални истории (най-добре във VMWare но точно Еверест-а няма смисъл след като гледа хардуера на машината). Имаше разни драйвери от дъното които показваха разни температури, SpeedFan-a също показва температурата на процесора, чипсета и дисковете и поне не инсталира прекалено много излишни простотии затова я харесвам (е не разпознава де що хардуер си инсталирал и не те праща към сайтове които ти искат месечен абонамент за да си свалиш драйверите от тях, но като за гледане на температурата става).

 

За протокола: при мен процесора (P3-D/3ghz) ми дава че е 57 градуса, дъното 39 а дисковете 30 при положение че имам 2 вентилатора които вкарват въздух отпред, 2 отзад + захранването и то е с един огромен който изкарва, видеото ми е fanless а процесора е с някакво захранване на Arctic Cooling - нещо такова изправено с медни тръби и честно казано много грозно ми изглежда - преди година-две някъде като правех upgrade-a ме сапунисха, че това било най-доброто и много тихо, ала бала и т.н. и като гледам работи стабилно всичко, а винаги CPU-то ми е показвало над 55 градуса температура...

Link to comment
Share on other sites

Специално за djadomraz :) .

Ползувател съм на Everest и смея да кажа, че не инсталира никакви драйвери, които да се мешат в системата и да се стартират автоматично. На мен програмата никога не ми е правила проблеми и сега съм с Ултимате 4.5 мисля.

И именно с нейна помощ разбрах какво точно е едно Unknown Device в device manager на Win2008, което остана само то неразпознато автоматично, и така си намерих и драйверче, с което разкарах жълтата питанка.

Явно опита ти с програмата се базира на някоя или стара версия или нещо се бъркаш :) . Е, не е съвсем безобидна в смисъл че като я стартираш преравя хардуера за информация, и на стари компютри (преди повече от 10 години) имах случай в който забиваше компа от нея (някакво TX100 или VX100 дъно беше на VIA, с 16 МБ рам).

Абе полезна програмка :) .

Link to comment
Share on other sites

:) като нищо се бъркам, със сигурност обаче еверест-а ме пращаше да си свалям драйвери на някакви сайтове които ми искаха регистрация и кредитна карта за месечен или годишен абонамент.
Link to comment
Share on other sites

Мелеее преди малко разглобих щайгата, махам радиаторчето и какво да видя пастата беше се втвъдила като чугун. :bgrin: Падна като коричка картон без да си нарушава цялостта :lol: Незнайно защо на 2та чипа беше различна пастата... както и да е намазах с хубава паста и ей ма на сега тествам... по данни на евереста темп-а е 30 С. На пипане е топличко, но нищо общо с преди. Пускам тестовете и игрите... :P

Link to comment
Share on other sites

Мелеее преди малко разглобих щайгата, махам радиаторчето и какво да видя пастата беше се втвъдила като чугун. :bgrin: Падна като коричка картон без да си нарушава цялостта :lol: Незнайно защо на 2та чипа беше различна пастата... както и да е намазах с хубава паста и ей ма на сега тествам... по данни на евереста темп-а е 30 С. На пипане е топличко, но нищо общо с преди. Пускам тестовете и игрите... :P

И това на ново дъно?!

Да не би клока да е довел до тия абсурди или GB просто такива ги 'мъдрят' в дъната си..

Link to comment
Share on other sites

И това на ново дъно?!

Да не би клока да е довел до тия абсурди или GB просто такива ги 'мъдрят' в дъната си..

Аз съм с Jetway, но щом казваш, че и твоя пари едва ли е от клока. По-скоро кофти паста слагат. Иначе дъното е сравнително ново 5месеца някъде. А за GB преди време слагаха "термо лепенки" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Относно WiFi-то аз предпочитам да си работя без него, не само защото така забавя връзката между самите компютри в мрежата (в къщи или офиса) но и е допълнителен източник на проблеми със сигурността (а ако пуснеш криптиране тогава пък се забавя доста мрежата, само по МАС адрес пък хората казват че е страшно лесно да се излъже). Освен това ти трябва и рутер, а не е просто и 2та компютъра да имат WiFi - дъното е клиент а рутера се грижи да се свърже с останалите машини, те една с друга не могат да се свържат...

по повод по-горното пробвах със защита и без защита. И при двата случая копирам файлове по безжичната мрежа с еднаква скорост - около 1.2 МБ/с

Link to comment
Share on other sites

по повод по-горното пробвах със защита и без защита. И при двата случай копирам файлове по безжичната мрежа с еднаква скорост - около 1.2 МБ/с

Пробвай и закъсненията (пинга) как се променят. Може би дядомраз имаше това предвид.

Link to comment
Share on other sites

Един мой познат ми развиваше и теория че ако е криптирана връзката се понижава и разстоянието от което можеш да ползваш WiFi мрежата. Същия твърди и че всичко след B стандарта (примерно G) са пълни глупости и за сериозни неща само B-то ползвали.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...