Jump to content
BulForum.com

Колко често миете колата си?


goltak

Колко често миете колата си?  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Е как всеки ден бе човек? Ти друга работа нямаш ли си? Аз имам желание на всеки 2-3 седмици да я мия но реално най-малко на 2 месеца и се случва на горката ми колица :) Последния път към половин година откара немита завалийката...

Link to comment
Share on other sites

Старая се колата ми винаги да е чиста, затова я мия всяка седмица. Напоследък не ми се получава, но днес съм на автомиЙката :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена я измих, излъсках .. светна миличката. И кво стана? 2 пъти прикапа, лепна й се прах и на всичкото отгоре преди малко спрях пред един строеж за точно 15 мин, като се върнах беше целия таван в няква мазилка. Ся трябва пак да я мия.. :wir :blink:

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена я измих, излъсках .. светна миличката. И кво стана? 2 пъти прикапа, лепна й се прах и на всичкото отгоре преди малко спрях пред един строеж за точно 15 мин, като се върнах беше целия таван в няква мазилка. Ся трябва пак да я мия.. :wir :blink:

 

Много е неприятно като завали, след като си я измил, но пък ако чакаш благоприятна прогноза за автомивка може хептем да отплеснеш. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много е неприятно като завали, след като си я измил, но пък ако чакаш благоприятна прогноза за автомивка може хептем да отплеснеш. :lol:

 

Именно, аз ей така откарах 6 месеца :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

В хубаво време няма по-голям кеф от тва да си изкарам колата на двора, маркуча от помпата, гъби, четки.. И доволно време да си я лигавя и глезя. Ама като е клинч всякъв мерак ми се изпарява, както и някой лев за мивка евентуално

Link to comment
Share on other sites

автомивката ме бръснат по 12 лв. Но отвътре сам не можеш да си я измиеш както трябва. Ще ти замине и половината ден. 1 път в месеца я мия - това е оптималния вариант между $ и мръсотия.

Link to comment
Share on other sites

Има една автомивка на бензиностанция омв - кукленско шосе, миеш си колата сам- аз там си я мия и изчитвам отвътре за 3 лева- 2 лева за отвън и левче за прахосмукачката

А за след дъжд нямам особенни проблеми - колата ми е бяла

Link to comment
Share on other sites

Веднъж годишно ,не ми се занимава нямам време нямам и намерение да и робувам.И без това повече от 3 години кола при мен не се е задържала.Ходя на автомивка само ако съм поканен на сватба или някъде другаде където ще ме е срам да не разберат какво съм прасе.(Последното надявам се между нас да си остане) :punk

Link to comment
Share on other sites

До сега само веднъж съм я водил на автомивка(от както е моя :punk ), а колата се мие от дъжда само :wub: Не ми се дават излишни пари за миене, а пък и няма какво да се фукам с количката ми, че да е non stop лъскава :lol:

Link to comment
Share on other sites

До сега само веднъж съм я водил на автомивка(от както е моя :punk ), а колата се мие от дъжда само :wub: Не ми се дават излишни пари за миене, а пък и няма какво да се фукам с количката ми, че да е non stop лъскава :lol:

 

Или я имаш от доста скоро или вътре вече има достатъчно почва че да си засадиш това онова.... или вече си засадил малко "тревица" истимаро между седалките? :P

Link to comment
Share on other sites

Или я имаш от доста скоро или вътре вече има достатъчно почва че да си засадиш това онова.... или вече си засадил малко "тревица" истимаро между седалките? :P

Хахаха е не аз от вътре я чистя малко, за да избегна тревичките :lol: А иначе под малко вътрешно почистване имам предвид бърсане на таблото, изхвърляне на боклуците, тупане на стелките и т.н. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Според мен хора които си мият(чистят) колата по-малко от 1 път месечно са малко или много мърлячи...

 

Определено. Особено ако я ползваш всеки ден, виж ако на всеки 3 дни се качваш за да идеш до някой магазин като половината женско население може и на 3-4 месеца да я чистиш, сумарно пак толкова ще е ползвана.

Link to comment
Share on other sites

Според мен хора които си мият(чистят) колата по-малко от 1 път месечно са малко или много мърлячи...

а пък според мен, хората които си мият колата повече от един път месечно имат твърде много свободно време и не харчат собствени средства => са мързеливи. ама хайде да не генерализираме много-много, че ще земе някой да се обиди.

 

edit: @INCINERATOR, ето ти си изключението, което потвърждава правилото, посочено от мен по-горе :lol: . съгласи се обаче, че не е добре да наричаш някого мърляч, само защото не си е поставил за цел в живота да изпъква с блясъка на автомобила си и не кара хората да се събуват по чорапи преди да се качат да ги вози. не съм искал да обиждам никого, а само посочих чрез своя пример колко е неоснователно подобно обвинение.

Link to comment
Share on other sites

а пък според мен, хората които си мият колата повече от един път месечно имат твърде много свободно време и не харчат собствени средства => са мързеливи. ама хайде да не генерализираме много-много, че ще земе някой да се обиди.

 

 

Аз си мия колата по някой път 2 пъти в седмицата. Ако кажеш, че съм мързелив - мия си я сам. Ако кажеш, че имам много свободно време - мия си я след работа или през уикендите.

 

 

Е? Стига да искаш винаги можеш да свършиш тая работа. "който иска - търси начини, който не иска - намира причини."

Link to comment
Share on other sites

мия я принципно минимум по веднъж в месеца. Понякога, като имам мерак се е случвало и по 2 пъти седмично, но това само лятото. Иначе когато видя, че се е поизцапала, вкарвам я в двора, пускам маркуча и я почвам. Тя принципно много лесно се мърси, ако ходя някъде извън града се случва от синя да е станала сива :) На автомивка рядко я водя, главно за да я измият отвътре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...