Jump to content
BulForum.com

Колко често миете колата си?


goltak

Колко често миете колата си?  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз на моята не съм й поставил график кога трябва да се мие, но ми се получава около веднъж месечно. На месец навъртам около 700 км. Не знам дали не е малко, но колата ми не ще да се изцапа чак толкова пък, че да стане в 2 цвята. По-скоро е прашна, отколкото мръсна. А като погледна на един приятел колата, как на максимум третия ден му става двуцветна и направо му се чудя. :)

Link to comment
Share on other sites

2-3 пъти в годината - нямам навика да си губя времето за глупости - като завали един кафяв кален дъжд и е по-зле и от преди да я измия, а до преди година живях в кършияка и точно за 3 дена ставаше все едно не е мита от година

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ново 20. Ще глобяват за мръсни коли и не става въпрос само за зацапани номера или видимост, а като цяло :lol: Явно ще трябва да почна да си мия колата по-често от 1 път на месец. Един въпрос изниква в съзнанието ми: при толкова мръсни улици, аз буквално трябва да си мия колата през ден, що не глобяват общината, че не е изчистила :angry:

Link to comment
Share on other sites

Според мен хора които си мият(чистят) колата по-малко от 1 път месечно са малко или много мърлячи...

ми то си е в природата на човека понякога - брат ми има мивка, аз са мия веднъж кат са сетя (3-6 месеца :D ) кат опрем обаче до компове става наопаки с него ^^

Link to comment
Share on other sites

Ново 20. Ще глобяват за мръсни коли и не става въпрос само за зацапани номера или видимост, а като цяло :lol: Явно ще трябва да почна да си мия колата по-често от 1 път на месец. Един въпрос изниква в съзнанието ми: при толкова мръсни улици, аз буквално трябва да си мия колата през ден, що не глобяват общината, че не е изчистила :angry:

 

Е не вярвам - чак пък всяка седмица да трябва. Пак зависи колко караш, но вероятно ако ти е мощно зацапана колата (както примерно на жената колата е черна но след 6 месеца не-миене си става съвсем сива), иначе това става ебаси предпоставката за рекет: "Пич, таз кола не е мита тази седмица, дай 20-30лв че да не пишем акт"... Малко като онзи виц за коланите че не били достатъчно стегнати (и се сетих и за сценката с руския полицай - гледа, чуди се и като е изрядно всичко го накара да си пусне радиото и взе да му танцува и вика - ето виждаш ли колко хубаво ти танцувам, дай малко парици де :)

 

 

ми то си е в природата на човека понякога - брат ми има мивка, аз са мия веднъж кат са сетя (3-6 месеца :D ) кат опрем обаче до компове става наопаки с него ^^

 

Т.е. ти не си миеш колата, той не си мие компютъра? ;) То като се замисля и аз моя не съм го мушкал в пералнята скоро :)

Link to comment
Share on other sites

Т.е. ти не си миеш колата, той не си мие компютъра? ;) То като се замисля и аз моя не съм го мушкал в пералнята скоро :)

съмнява ме хората да се притесняват от възмоността да се облегнат на кутията ти :P и кат го пуснеш в началото да мирише на скара :D

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ говорим за компютър а не за барбекю нали? :) Че леко се обърках. Иначе компютъра ми е добре скрит в бюрото и по принцип бих имал против хората да се облягат на него особено докато работи. За пускане не ми се случва често - всъщност отдавна не съм го спирал - последно помня 100тина дена не бях го рестартирал преди да реша да инсталирам разни щуротии на cisco, които така и не тръгнаха на х64, но все пак за да мирястат трябваше да го рестартирам...

Link to comment
Share on other sites

А има ли данни как точно ще се определя замърсеността на колата? Може би с експертно мнение на трето лице? :lol: А за вътрешна чистота, примерно трохички по стелките? Или опаковката от последната дъвка, забравена под вефа? Кви са тия глупости, просто нямам думи!!! :angry1 Айде някой ако разбере подробности да каже кви са глобите, как се определят. :confused А представяте ли си да стане като в онази приказка "Сливи за смет", да мерим на кило колко кал ще падне, та после умножаваш по 10-20 и ето ти сумата на глобичката :lol: :wir

Link to comment
Share on other sites

А има ли данни как точно ще се определя замърсеността на колата? Може би с експертно мнение на трето лице? :lol:

По преценка на полицаите ще е - сещай се. До колкото разбрах глобата ще е 10 кинта и ще се плаща веднага както и още няколко вида глоби ще се плащат директно на куките - да живее корупцията :lol: А от тук идва и логичния въпрос какво следва ако аз нямам у мен необходимата сума за глобата :blink:

Link to comment
Share on other sites

По преценка на полицаите ще е - сещай се. До колкото разбрах глобата ще е 10 кинта и ще се плаща веднага както и още няколко вида глоби ще се плащат директно на куките - да живее корупцията :lol: А от тук идва и логичния въпрос какво следва ако аз нямам у мен необходимата сума за глобата :blink:

Ако нямаш сумата сигурно ще душиш к**а

Link to comment
Share on other sites

По преценка на полицаите ще е - сещай се. До колкото разбрах глобата ще е 10 кинта и ще се плаща веднага както и още няколко вида глоби ще се плащат директно на куките - да живее корупцията :lol: А от тук идва и логичния въпрос какво следва ако аз нямам у мен необходимата сума за глобата :blink:

 

Е те това беше първото нещо което ми мина през ума. Най-добрия начин да узаконят корупцията беше като направят закон тъй че те да могат да те глобяват. Няма виновен не виновен - плащай на място и така. Сега видиш ли че някой дава кинти на полицай - свиркаш си - вероятно си плаща глобата. Даже да ги снимаш че взимат кинти нищо не може да им направиш - всичко си е законно баце - глобили са те. Това че не си изчакал да ти дадат касовата бележка си е твой проблем, те са я издали нал' тъй :)

 

А после защо спирали пари от еврофондовете - ми много ясно. Те както са я подкарали скоро както влезнахме така и ще излезнем от евросъюза и ако продължават простотиите с тези темпове ако ще и да ми е малко късно хващам си жената и детето и по най-прекия пък за излизане от кризата в България - аерогара София и тъй. И без това както се беше изразил преди години един наш виден умник - защо ни трябва да ходим на запад а да не стоим където са приятеле ни - ми мойте едно 80% и без това са в Los Angeles, аз почвам да се чудя какво още чакам...

Link to comment
Share on other sites

Тамън почнах да си мисля, че полицаите са станали много услужливи и некорумпирани и тия хора така да развалят работата. Вече на няколко пъти съм присъствал, когато не са искали нищо въпреки нарушението и са ги пускали, пък те търпели, за да могат после да избухнат с пълна сила. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами зимата...трябва всеки ден да я миеш за да бъде чиста :wacko: Просто това е поредната глупост, която няма да трае дълго ;)

Link to comment
Share on other sites

Току-що по бтв говореха за тая измислица и направиха тест, като измиха една кола и точно за час-час и половина беше станала отново за миене. И аз очаквам да го отменят, защото наистина пътищата ни са под всякаква критика :angry: Да кажеш да ти е зацапан номера го разбирам, ама до на майка работата като си оставя колата, а уличката е първата напречна на Кап. Райчо т.е. на центъра и за един ден става цялата в прахоляк та си мия стъклата след това, че не виждам :lol:

Link to comment
Share on other sites

мия е макс. 2 пъти в месеца... просто нито мога да си позволя 12 лева за мивка, което е безБожно просто... а пък и не ми се разправя да я мия 2 часа пред нас и след тва за 15 мин да има по 1см прах по нея...

 

колата е черен металик... мисля че разбирате... а още повече че улицата на която живея не е асфалтирана... както и 90% в квартала

просто не си заслужава

Link to comment
Share on other sites

От сега нататък ако караш редовно ще си заслужава ако прекарат новия закон дето ще ни глобяват по 10 лв за неизмита кола... то секи ден ще са пшо 10 лв... така че поне 1 път на седмица ще трябва да се мие.

Link to comment
Share on other sites

От сега нататък ако караш редовно ще си заслужава ако прекарат новия закон дето ще ни глобяват по 10 лв за неизмита кола... то секи ден ще са пшо 10 лв... така че поне 1 път на седмица ще трябва да се мие.

Квито са ни пътищата май,май през 3 часа ще се мие.

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да се осигури временна заетост на цялото столипиново като на всеки му зачислят по 1 светофар а на големите булеварди по 4ма и докато чакаме на светофарите да ни мият колите за по левче а по-надолу са стоят кадаждиите и който не е дал на мангалите левче и не му е измита колата - глоба. После катаджиите да си прибират процент от мангалите - така хем всички ще са доволни хем ние с измити (или поне мокри коли) ще се движем :)

Link to comment
Share on other sites

От цялата далавера(ако стане) ще спечелят автомивките, ВиК и полицаите. Има много неща който не са домислени, като например на границата влиза някой, който е карал 12 часа и кво ще го глобят за добър ден, щото му е мръсна колата и не е спрял преди границата да си я измие, щото в "чистата" ни държава трябва да се влиза с чиста кола ;) Искам да попитам тва нещо съществува ли в Европа, който е бродил повече да сподели дали "братята" АФропейци си мият колата всеки ден?

 

П.С. Нямаше за кво да се захванат наще мили родни депотати и се заядоха за мръсните коли, пак се отвлича вниманието от по-важни неща, които се случват в държавата.

Link to comment
Share on other sites

П.С. Нямаше за кво да се захванат наще мили родни депотати и се заядоха за мръсните коли, пак се отвлича вниманието от по-важни неща, които се случват в държавата.

 

Ами много ясно. Няма само на тях да им е гадно че им орязаха от париците пък и ако не искат да ги спрат съвсем ще трябва по-умерено да крадат и затова решиха че трябва да ни е гадно на всички и разбира се бързо измислиха как. Сега вместо да гледаме кой колко краде и да мислим защо аджеба отново блокираха някакви пари от европейските фондове, вместо това ще мрънкаме що за глупости са измислили относно чистотата на колите ни. Чиста работа :)

Link to comment
Share on other sites

екстра тъкмо планувам да си правя автомивка .....

макар че наистина смятам да си правя автомивка тоя закон е безумие , моята кола я мия максимум веднъж месечно и то когато някой ме подсети , имам навика вътре да ми е чиста и подредена като аптека външното състояние не ми прави особено впечатление а глоба за мръсна кола няма да платя никога

Link to comment
Share on other sites

А да ... те нека ти напишат акт нещо пък после ако искаш не го плащай - рано или късно ще ти се наложи... може и да тръгнеш да ги съдиш но едва ли не мине номера...

Link to comment
Share on other sites

А да ... те нека ти напишат акт нещо пък после ако искаш не го плащай - рано или късно ще ти се наложи... може и да тръгнеш да ги съдиш но едва ли не мине номера...

за мръсната кола е предвидена глоба с фиш. от ония новите дет се превеждат като "дай 10 лева, аз щи дам фърчаща непроследима хартийка, пък и дори точки от талоня няма да ти земат!". акт ще му напишат само ако откаже глобата и само ако са в настроение. и вече после акта може да обжалва в съда и да иска тройна и петорна автотехническа експертиза, която да определи точно колко му е била мръсна колата изобщо е влизала в това определение, което пък не съществува в нормативните уредби. аз искам БДС да дефинира до 3 дена кво е "мръсен автомобил" и параметрите, методите и апаратурата за контрол на това състояние. Всичко друго е празни приказки и врънкане за пари.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...