Jump to content
BulForum.com

Препоръка за нов компютър


fashion_m

Recommended Posts

Намислил съм да си взимам дъно, за което пише, че поддържа новите 45 nm процесори, но трябва да се ъпдейтне BIOS-a. Тъй като съм решил веднага да си взимам и 45 nm процесор (Е8200), въпросът ми е дали като го сложа ще тръгне компа, дали ще имам "workaround" да си флашна биоса.

Link to comment
Share on other sites

Кажи какво е дъното...

 

ASUS, като най-вероятно ще е P5KC

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И ето, че най-накрая, след обстойни проучвания си сглобих конфигурация :)

 

MB: Asus P5K/EPU; P35; LGA775; DDR2 (max 8GB RAM); FSB:1600; HD Audio 7.1,

CPU: Intel Core 2 Duo E8200; 2,66GHz; 45nm; FSB:1333; 6MB L2 cache

Video: Asus GeForce 8600GT 512MB, Silent (heatpype)

RAM: kit 2x1GB DDR2-800MHz Corsair

HDD: 250GB Seagate SATA2, 16MB cache

DVD RW: LG H55N

Case: Asus Vento

PSU: 450W Chieftec

KB: Logitech Deluxe

Mouse: Canyon optical

 

Да видим колко години ще изкарам с последователни и премерени ъпгрейди :)

Link to comment
Share on other sites

Честито!

Ама с определени 'премерени' добавяния на РАМ, хард (250 вече е доста малко), проц по някое време след година-две, и разбира се видео (че и с 512 памет е тая, чудно кво ще ги правиш), ... и то не остана друго освен дъното:), машината подлежи на ъпгрейди :bgrin: .

Интересно, но разбрах, че 500ГБ хардове не се котирали толкова много както си мислех, пък и нещо съ кът и човек може да среща трудности да намери такъв.

Иначе машината зависи за какво ще я ползваш, 2 ГБ рам също може да са леко недостатъчни.

Но щом си наблегнал на процесор и на малко памет и хард, сигурно работиш нещо, което изисква смятане повечко.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се, че не играеш игри.

Иначе много скоро ще си я чукаш в главата тая видеокарта... :wacko:

 

Айде сега... всичко зависи от това какви игри играе - ако цъка Шах, Бридж или StarCraft спокойно и на GF 6600 LE работи (не помня старото ми AGP какво беше но и там си бачкаще идеално)

Link to comment
Share on other sites

Що се отнася до игрите, мисля да започна от там, където възможностите на стария ми PC се изчерпаха: Crysis; F.E.A.R. ; Stalker: The Shadow of Chernobyl, Експанжъните на Half-Life 2 и тн.

Link to comment
Share on other sites

То всичко добре, но може ли някой да ми обясни защо всички се хвърляте на тая 8600? Това e толкова куца карта, че няма на къде, а и ако е ддр2 просто пари на вятъра...

Link to comment
Share on other sites

То всичко добре, но може ли някой да ми обясни защо всички се хвърляте на тая 8600? Това толкова e куца карта, че няма на къде, а и ако е ддр2 просто пари на вятъра...

 

А коя видеокарта би препоръчал за цена от около $150? 8800 с 512 рам е от $350 нагоре

Link to comment
Share on other sites

А коя видеокарта би препоръчал за цена от около $150? 8800 с 512 рам е от $350 нагоре

Вземи една Sapphire HD2600XT 256M GDDR4 PCI-E та дори и RADEON HD2600XT, 256MB, Sapphire, DDR3, PCI Express, TV Out са в пъти по-добри от 8600. А да не говорим, че 2600XT DDR3 е под 130лв

DDR3 e

Пак добре, че е 3ка иначе все едно си си хвърлил парите в коша :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Имам лоши впечатления от един Saphire Radeon. Предпочетох за личния ми PC да заложа на сигурно и да си взема Asus, макар и по-скъп. ТВ аут-а не го ползвам, включил съм PC-то към HDTV display.

Link to comment
Share on other sites

Имам лоши впечатления от един Saphire Radeon. Предпочетох за личния ми PC да заложа на сигурно и да си взема Asus, макар и по-скъп. ТВ аут-а не го ползвам, включил съм PC-то към HDTV display.

Не трябва да се водиш по лоши спомени.. аз съм имал толкова проблеми с различни асуси, но това не означава, че асус сa ментета. Всяко техника може да дефектира или да попаднеш на "куца" бройка. Но дори и асус да е: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529086. Ти твоята за какви пари я взе?

А коя видеокарта би препоръчал за цена от около $150? 8800 с 512 рам е от $350 нагоре

Btw,

XPert 8800GT 512MB DDR3 PCI-E - 330.72лв :)

Link to comment
Share on other sites

Ти твоята за какви пари я взе?

 

За 208 лв. Retail. Има DVI to VGA преходник, S-video to Component video преходник, че и кожен калъф за CD-та

Link to comment
Share on other sites

И аз съм фен на Асус, но средния клас карти издишат откъм охлаждане, поне повечето. Докато SAPPHIRE знаем как се справят :)

http://pic.bg/item.php?itemid=36765&id=554 HD2600 XT Определено този модел си заслужава пред Нвидията. Но като цяло недостатъка и на Нвидията и на Радеона е 128 битовата шина за достъп до паметта. Аз единствено заради това бих събирал стотинки още месец два и си бих взел 8800 дори и най-слабото. Но дори и тези среден клас ще ти вадят някакви кадри за игрите, едвали си някакъв изплцонжен геймър :lol:

Иначе машината е стабилна, успех в покупката.

Link to comment
Share on other sites

Що се отнася до игрите, мисля да започна от там, където възможностите на стария ми PC се изчерпаха: Crysis; F.E.A.R. ; Stalker: The Shadow of Chernobyl, Експанжъните на Half-Life 2 и тн.
Tova e tvoi post ot starata tema
По добре засега да си продължа с добрия стар Дюрон 750, докато изпуши щайгата.
Mnogo mi e interesno da vidq kak si podkaral teq igri s procesora :Pp izvinqvam se za maimunicata mucha se s edno Kubuntu tuka
Link to comment
Share on other sites

Tova e tvoi post ot starata tema Mnogo mi e interesno da vidq kak si podkaral teq igri s procesora :Pp izvinqvam se za maimunicata mucha se s edno Kubuntu tuka

Ми с 2-3 кадъра в секунда..., особено на STALKER :bgrin: . Но сигурно е вървяла де.. За Crysis как е вървяла на тоя дурон, не ми се мисли, след като при мен сигурно ще сече, ама при мен ще е заради видеото (7300GT) ама и аз не съм геймър де. Сталкера ми върви с 10-20 кадъра на тая карта и не съм го играл още щото ме трепят на натоварени сцени където fps пада и под 10, някой ден като реша да сменя картата.

Link to comment
Share on other sites

Ми с 2-3 кадъра в секунда..., особено на STALKER :bgrin: . Но сигурно е вървяла де.. За Crysis как е вървяла на тоя дурон, не ми се мисли, след като при мен сигурно ще сече, ама при мен ще е заради видеото (7300GT) ама и аз не съм геймър де. Сталкера ми върви с 10-20 кадъра на тая карта и не съм го играл още щото ме трепят на натоварени сцени където fps пада и под 10, някой ден като реша да сменя картата.

сега като се замисля, може би, е имал предвид, че е стигнал до тях, а не е успял да ги играе :wacko: въпреки, че аз имах целерон на 900 и последното, което играх сносно е underground първата част :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

сега като се замисля, може би, е имал предвид, че е стигнал до тях, а не е успял да ги играе :wacko: въпреки, че аз имах целерон на 900 и последното, което играх сносно е underground първата част :bgrin:

 

Що играете такива загубени игри - цъкайте StarCraft - бачка си чудно на всякакви карти :)

Link to comment
Share on other sites

Що играете такива загубени игри - цъкайте StarCraft - бачка си чудно на всякакви карти :)

Да и аз тва се питам защо даваме толкова пари за видео като под дос няма да извади по-добро черно :)

Link to comment
Share on other sites

Tova e tvoi post ot starata tema Mnogo mi e interesno da vidq kak si podkaral teq igri s procesora :Pp izvinqvam se za maimunicata mucha se s edno Kubuntu tuka

 

Работата е там, че не можех да ги подкарвам.

 

btw kolko gore dolu trqbva da e temperaturata na edna takava videokarta s pasivno ohlajdane po vreme na igra?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Да припомним какво си купих през март 2008-ма:

И ето, че най-накрая, след обстойни проучвания си сглобих конфигурация :)

 

MB: Asus P5K/EPU; P35; LGA775; DDR2 (max 8GB RAM); FSB:1600; HD Audio 7.1,

CPU: Intel Core 2 Duo E8200; 2,66GHz; 45nm; FSB:1333; 6MB L2 cache

Video: Asus GeForce 8600GT 512MB, Silent (heatpype)

RAM: kit 2x1GB DDR2-800MHz Corsair

HDD: 250GB Seagate SATA2, 16MB cache

DVD RW: LG H55N

Case: Asus Vento

PSU: 450W Chieftec

KB: Logitech Deluxe

Mouse: Canyon optical

 

Да видим колко години ще изкарам с последователни и премерени ъпгрейди :)

И така, колеги, връщам се към тази тема три години по-късно.

Дойде време за първия ъпгрейд на горепосочената конфигурация.

Сложих й още 2х2 GB RAM към наличните 2х1 GB и сега съм с колосалните 6 GB RAM.

Купих SSD - Intel 320 Series 40GB

Компютъра стана суперкомпютър :)

След 2-3 години пак ще пиша тук, когато стане време за следващият от моите

последователни и премерени ъпгрейди

Аз ви казах, че поне 7-8 години ще карам с този компютър :)

PER.911134.jpg 256798.jpg

Copy%20of%20SNC00362.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...