Jump to content
BulForum.com

използване на Плазмен TV вместо Монитор


ack

Recommended Posts

Здравейте, един приятел има тази плазма и иска да си вземе РС и да ползва плазмата без друг Монитор. Кофтито в случая е че плазмата няма вход за PC.

Значи понеже ТВ-то има HDMI вход ще му трябва видеокарта с DVI изход.

Въпроса ми е дали като се пусне PC-то и като няма закачен монитор на VGA порта на видеокартата дали ще изкара картината на плазмата(свързана през DVI към HDMI) или Плазмата ще остане черна. Един вид може ли Плазмата да стане като Праймъри монитор при положение, че е свързана чрез DVI? Bios дали ще схване да подаде сигнала където трябва?

 

Дано сте ме разбрали какво питам.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, един приятел има тази плазма и иска да си вземе РС и да ползва плазмата без друг Монитор. Кофтито в случая е че плазмата няма вход за PC.

Значи понеже ТВ-то има HDMI вход ще му трябва видеокарта с DVI изход.

Въпроса ми е дали като се пусне PC-то и като няма закачен монитор на VGA порта на видеокартата дали ще изкара картината на плазмата(свързана през DVI към HDMI) или Плазмата ще остане черна. Един вид може ли Плазмата да стане като Праймъри монитор при положение, че е свързана чрез DVI? Bios дали ще схване да подаде сигнала където трябва?

 

Дано сте ме разбрали какво питам.

Ние като сме с LCDта на DVI да не би да си пазим старите монитори ;)

Link to comment
Share on other sites

С тази резолюция 852 x 480 за какъв монитор ще се ползва най много за филми,а да не говорим че като монитор ще прегори много бързо.

Link to comment
Share on other sites

С тази резолюция 852 x 480 за какъв монитор ще се ползва най много за филми,а да не говорим че като монитор ще прегори много бързо.

 

Няма да прегори бързо!Тази резолюция ако ти е хубава видео картата и поддържа 852x480(или каквато е на тази плазма) може спокойно да ти е един ГОЛЯМ монитор :) !

Link to comment
Share on other sites

852х480 :confused WTF!

42" плазма с резолюция като на 12" монитор?!

Вие трябва да се шегувате да ползвате тва чудо за монитор. Ако ще и 200 инча да е, това е смешно тази резолюция. Пиксела сигурно ще е колкото бобено зърно :bgrin: .

За монитор сигурно приятеля му ще го гледа от 10 метра.

Зарежи тая работа.

Link to comment
Share on other sites

Резолюцията наистина е проблем. Дори и с кабелите да се оправите тази резол'ция е прекалено малка. Ако решите да го направите, за игрите трябва да забравите. Трябва да е поне 1366х768 (1080i). ПО-добре зарежете тая работа!

Link to comment
Share on other sites

Щом ТВ-то има HDMI значи на HDMI ще има резолюция не по-малка от 720р!Значи няма да е 852х480,ами или 1366х768 или 1920х1080!Все пак трябва да го разчете като HDMI,а не като обикновен изход!На моето Сони е така!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Трябва да е поне 1366х768 (1080i).

лека поправка - 1080i = 1920х1080 = FullHD

1366х768 = HD Ready което няма нищо общо с горното.

 

На тази резолюция 852х480 иконите ще са с размер на футболна топка :D :D

 

Моя телевизор е PAL с резолюция 768х576 , което обаче не му пречи да приема сигнал от компютъра с резолюция 1024х768. Като изключим трептенето заради херците останалото е наред.

 

ack не виждам какъв е проблема на твоя приятел да вземе една 19-ка TFT и да си ги ползва и двете - когато му е кеф филми и игри - ТV като иска да се рови в нета - монитор.

Едва ли проблема му е в 300-та лева.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ako plazmata e s visoka rezolucia nqma problem. samo 4e pri kartini deto dulgo vreme ostavat nepodvijni pri nqkoi plazmi ostavat tragi i sled kato se smeni kartinata. i pri po dulgo prikazvane na windows desktopa moje plazmata da se razmaza i da pokazva tragi ot predi6ni kartini. ne sam mnogo siguren oba4e 4el sam za tova nqkade :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Веднага ще си го засече, аз съм с 20 инчово Тв с PC вход алабала и го карам на 1280 х 960 малко е кофти щото по малките букви се виждат доста кофти и често ми се налага да използвам "magnifier"-a на windows че да виждам, не съветвам твоя френд да си купува такова тв за монитор ена 17ка ще му свърши перфектна работа а пък и те сега са бая ефтинки около 160-180 лв

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...