Jump to content
BulForum.com

Патешки сърца


Recommended Posts

Някой опитвал ли е ?Аз ги обичам поляти с лимонов сок, тъмен соев сос и отгоре шарена чубрица.Та въпроса ми е откъде да си купя патешки сърца - никъде не намерих(дори и в метро) и как се правят?

Link to comment
Share on other sites

Някой опитвал ли е ?Аз ги обичам поляти с лимонов сок, тъмен соев сос и отгоре шарена чубрица.Та въпроса ми е откъде да си купя патешки сърца - никъде не намерих(дори и в метро) и как се правят?

търгоивията на "ритон" склада на виском или по-известни като "градус"

има ги и на други места де,не само там,на брезовско по складовете не може да няма-атик,мариана74,никитов и т.н и т.н ....

относно приготвянето им най-важното е да се прецепят по дължина,разтварят се внимателно да не се разкъсат от другата страна,изплакват се и след това м/у две найлончета се начукват хубаво

нареждаш ги в тавичка и ги овкусяваш по собствен вкус,мяташ ги в хладилника за 1-2 часа да си дръпнат от подправките

вземаш няколко шишчета за скара по възможност метални и ги нижеш по 4-5 на шишче

печеш ги на силно загрята и намазнена скара като внимаваш да не ги препичаш много че стават сухи

в метро не може да няма,просто не си гледал внимателно ;) намират се на замръзените меса последният регал в ляво преди сектора с охладените меса

аз лично предпочитам българските,особено тези на брезово

:) добър апетит и дано да съм ти бил полезен

Link to comment
Share on other sites

Това е едно от култовите мезета! Колко килограма съм изял - господ знае...

 

Вариантите на скара са няколко, но печене едно по едно не препоръчвам. Голяма играчка е. Както ти каза колегата отгоре ползвай шиш - или няколко малки или един голям.

 

Освен неговия вариант аз имам няколко свои. Скарата ми има един доста дълъг шиш, който аз нанизвам с гъби, цели патешки сърца и лук, като гъбите се замазват с масълце и се слагат с маслото към горната част на сърцето, така че и то да поема от него, лучецът е между връхчето на сърцето и гъбата - основно за аромат. Шиша се прави на бавен огън, по нависоко за да уврят хубаво сърцата и гъбите. Става луда работа....

 

Има и вариант разполовени на малки шишчета с лучец между тях и т.н. Може и прецепени, ако имаш фина решетка на скарата, като малки пържолки да ги врътнеш, но рискуваш да са сухи и жилави. Може леко преди това да се понакиснат в бяло винце или бира. Да не забравяме при бирата че повече от 20-30 мин всичко в нея се вгорчава...

 

Подправките са по избор - за начинаещи е най лесно да ползвате пикантина - идеално става почти във всяка ситуация - помнете че е 50% сол!!! Лично аз ползвам мои си подправки.

 

Успех и приятно ядене

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Наистина е култово. Аз преди "При Бачо" в кичука съм ял много такива сърца :D

 

Малко старичка тема, но си заслужава да се отбележи и който не е опитвал да опитва веднага.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да добавя за виното - не се държат много, защото виното си е киселина и стяга месото.

Преди, като се занимавах повече с манджорно, а не с компоти и компютри :), като се нацепят и измият, за да се махне съсирената кръв, ги киснех малко в пресно мляко - да речем 2 3 часа. После подправките и още час да поседят и с тях, и после на шишчета и на скарата. Виното го ползвам да ги пръскам, докато са на скарата. В една малка чашка може да се направи - соев сос, малко чер или бял пипер, малко мащерка и малко вино - и с четчица се мажат сърцата.

Почвам да се капя вече, :) успех с готвенето.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...