Jump to content
BulForum.com

изчистване на драскотини по стъкло


15614

Recommended Posts

ще съм ви много благодарен ако ми кажете може ли да се полира по някакъв начин предното стъкло защото моето е доста надраскано

явно предишният собственик на колата го е чистил с нещо метално

Link to comment
Share on other sites

Сега ще ти кажа най-ефективния начин за чистене на стъкло.

 

1. Правиш каско

2. Взимаш паве

3. Засилваш павето в джама

4. Получаваш нов джам.

Link to comment
Share on other sites

явно предишният собственик на колата го е чистил с нещо метално

 

Едва ли...

По вероятно е като са му мили колата на човека в някоя мивка, некадърника който с гъбата сапунисва джантите, да е сапунисъл и предното стъкло и познай какво става....

Бях го описал в някоя стара тема, че това е една от причините за да не си мия колата на мивка.

А по въпроса, няма изчистване, нито полиране.

Не знам каква ти е колата, но се насочи ако те дразни към подмяна с ново, поне сега е момента в края на годината и повечето стикери трябва да ги сменяш по него ;)

 

Сега ще ти кажа най-ефективния начин за чистене на стъкло.

 

1. Правиш каско

2. Взимаш паве

3. Засилваш павето в джама

4. Получаваш нов джам.

 

Страшен съвет му даде, няма що, ако трябва да го ползва само за стъклото.

Не си струва да прави каско, ако няма защото парите който ще даде по нега са многократно повече от стойността на стъклото, да не говорим че ако няма аларма трябва да слага, от там маркиране и тн.....

Link to comment
Share on other sites

Е зависи от колата, но принципно каското си е полезно нещо, може да спиш спокойно с него. А тия по мивките наистина са ужасни, на един познат на новичката кола с парцала, където търка калта му изтърка и километража, много приятно го надраска.

Link to comment
Share on other sites

В зависимост от количеството и най-вече дълбочината на драскотините има вариант да се полира. Преди няколко години ми се одра вратата на гардероба - огледало 2.55х140 - бях луднал. Препоръчаха ми едно момче, което пред очите ми "изпари" жестока драскотина от огледалото. Беше току що внесъл специална полир машина и каза че специално заради автомобилни стъкла инвестира в нея - над 1500 евро беше дал. Има фирма за почистване на домове, магазини и т.н. За огромно съжаление съм му загубил координатите. Възможно е обаче да се оправи с полиране.

Link to comment
Share on other sites

Сега ще ти кажа най-ефективния начин за чистене на стъкло.

 

1. Правиш каско

2. Взимаш паве

3. Засилваш павето в джама

4. Получаваш нов джам.

 

 

Ей заради такива глупости застрахователите не плащат за истински щети...

Link to comment
Share on other sites

Стъкла плащат без проблем, аз преди 2 месеца си го бях счупил предното стъкло и ми го платиха без никакви разправии и съмнения.

 

Edit : стъклото не си го счупих нарочно

Link to comment
Share on other sites

благодаря за "съветите" но си мисля че когато човек търси малко помощ трябва да се отнасяме по-сериозно към нещата

Link to comment
Share on other sites

благодаря за "съветите" но си мисля че когато човек търси малко помощ трябва да се отнасяме по-сериозно към нещата

 

И какво несериозно съм се отнесъл към проблема му?

Link to comment
Share on other sites

Стъкла плащат без проблем, аз преди 2 месеца си го бях счупил предното стъкло и ми го платиха без никакви разправии и съмнения.

 

Edit : стъклото не си го счупих нарочно

 

Имай в на предвид че стъклата са 3-4 класа откъм качество - а когато взимаш или поръчваш ново винаги идва от най евтиния /т.е. некачествен/ вариант.

И аз мислех да чупя мойто че е надраскано - ама се разубедих!

Link to comment
Share on other sites

Имай в на предвид че стъклата са 3-4 класа откъм качество - а когато взимаш или поръчваш ново винаги идва от най евтиния /т.е. некачествен/ вариант.

И аз мислех да чупя мойто че е надраскано - ама се разубедих!

Според мен това са глупости, смениха ми стъклото в сервиза на марката , на стъклото си пише и годината на производство на колата.

Link to comment
Share on other sites

Според мен това са глупости, смениха ми стъклото в сервиза на марката , на стъклото си пише и годината на производство на колата.

 

Така е, защото си отишъл при дилъра ;)

Link to comment
Share on other sites

Така е, защото си отишъл при дилъра ;)

 

И при дилърите е така - даже основно при тях!!!!

Ако вземеш от морга е по сигурно че ще е хубав джама /ако не е сменян вече/.

Link to comment
Share on other sites

И при дилърите е така - даже основно при тях!!!!

Ако вземеш от морга е по сигурно че ще е хубав джама /ако не е сменян вече/.

А от къде според теб идват стъклата в сервизите на дилърите (сервиза на марката) ? Според мен идват всички части по тези сервизи идват от завода кадето се произвежда автомобила, но според теб явно са от друго място ? Все пак и гаранцията се изпълнява в тези сервизи, то по твойта логика частите не са заводски ?

Link to comment
Share on other sites

А от къде според теб идват стъклата в сервизите на дилърите (сервиза на марката) ? Според мен идват всички части по тези сервизи идват от завода кадето се произвежда автомобила, но според теб явно са от друго място ? Все пак и гаранцията се изпълнява в тези сервизи, то по твойта логика частите не са заводски ?

 

Има от къде да дойдат!!!

Link to comment
Share on other sites

stefan искаш да кажеш, че частите които ще ми сменят по време на гаранцията ще са правени в хале в заден двор ли ? То това си е виц направо, не се излагай.

Link to comment
Share on other sites

По време на гаранцията едва ли, обаче ако караш кола, която вече е извън производство - много вероятно. Виждал съм какви части слагат в един от официалните сервизи и не бяха оригинални, ми оригиналдъ

Link to comment
Share on other sites

Това къде са произведени дадени части няма никакво значение. Примерно БМВ имат доставчик за някакви части по интериора от България, но това не означава, че частите са ниско качествени.

Link to comment
Share on other sites

Стига сте говорили глупости, сякаш имате коли от вчера :D вие верно ли си мислите че всичко което ви сложат в сервиза е оригинално :lol: :laughing: една и съща част за един и същ автомобил може да се намери с различни производители, качество и цена, като нерядко разликата в цената между най-евтините и най-скъпите е огромна, от порядъка на 100% ;)

Link to comment
Share on other sites

stefan искаш да кажеш, че частите които ще ми сменят по време на гаранцията ще са правени в хале в заден двор ли ? То това си е виц направо, не се излагай.

 

!?!?!?!

 

За пореден път се убеждавам, че ако искаш да намериш дървени философи мястото е тук.

 

А аз за пореден път се убеждавам че се появяват хора които си мислят, че в нашата родина няма измамници!!!

 

п.с. Приятелю искренно се радвам че си мислиш че живота е розов - но повярвай ми единствените оригинални части които ще получиш за новия си автомобил ще са само и единствено за производствени дефекти за които фирмата вносител НЯМА да получи пари, защото тогава им ги изпращат от фирмата производител!!!

 

Ако гаранцията ти свърши или пък се наложи да си ползваш каското макар и в гаранционния срок - тогава ще получиш най - евтиния турски боклук продаден на теб или на застрахователната ти компания на цената на оригинална част, без значение в кой сервиз се намираш!!

Link to comment
Share on other sites

Ако гаранцията ти свърши или пък се наложи да си ползваш каското макар и в гаранционния срок - тогава ще получиш най - евтиния турски боклук продаден на теб или на застрахователната ти компания на цената на оригинална част, без значение в кой сервиз се намираш!!

Ами ако се намирам в сервиза който ми изпълняват гаранцията (сервиза на марката) ?

Link to comment
Share on other sites

Ако гаранцията ти свърши или пък се наложи да си ползваш каското макар и в гаранционния срок - тогава ще получиш най - евтиния турски боклук продаден на теб или на застрахователната ти компания на цената на оригинална част, без значение в кой сервиз се намираш!!

 

Повечето ми коли са сравнително нови, което предполага, че се обслужват само в официалните сервизи. Налагало ми се е да поръчвам какви ли не части и досега не съм имал случай да си платя за оригинална част и да получа друга, като примерите (особено за VW) са много и при това на доста сериозни цени:

Предно стъкло - 650лв

Алуминиева джанта 16`` - 612лв.

Електронен блок на скоростна кутия - към 4000лв.

 

Много внимателно съм гледал опаковките, в които пристигат, на които са изписани страната на производство и каталожния номер и съм 100% сигурен, че не са се различавали и най-малко от оригиналните части, които е трябвало да сменя.

 

Когато имате подозрения, че някой сервиз ви мами - поне пишете името на сервиза...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...