Jump to content
BulForum.com

Как става?


Recommended Posts

Ами не, няма смисъл защото 5000 милибита са 5 бита, това е ок, но 950 милибита са пълна глупост. Това е дискретна величина и или е 0 или 1 няма 3то положение, няма дробни стойности.

 

Аналоговите мерни единици може и да имат дробни стойности като десетичните имат и наименования - санти, мили и т.н. Докато дискретните величини като бит не могат да се делят и няма как да се измери част от бит-а - просто не съществува и ако се замислиш поне за секунда преди да напишеш поредния бисер ще се светнеш че няма никакъс смисъл в единицата милибит.

Казах поне 1000 и кратна на 1000, 950 не е нито поне 1000, нито е по-голямо И кратно на 1000. Валутните курсове са също толкова абсурдни, разглеждани буквално по твоята логика. 1.95583 лв за 1 евро също е "бисер", защото стотинката не се дели на хилядни. Затова и казах, колкото и идиотски и абстрактно да звучи... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Дядомразе, аз ти казах, тоя пич е вманиачен математик, по всичко личи обаче че не и по дискретна математика :D

 

Едит: Само дето никой още не е чувал за понятие като "милистотинка". ;) И сравнението е неуместно, защото досега аз лично не съм стигал до ситуация, при която при някаква аритметика с информационни единици да се стига до раздробяване на битове на по-малки имагинерни стойности.

Link to comment
Share on other sites

Tedy, той може и да е математик, забравяш обаче че и аз имам магистърска степен по математика ... :)

 

Казах поне 1000 и кратна на 1000, 950 не е нито поне 1000, нито е по-голямо И кратно на 1000. Валутните курсове са също толкова абсурдни, разглеждани буквално по твоята логика. 1.95583 лв за 1 евро също е "бисер", защото стотинката не се дели на хилядни. Затова и казах, колкото и идиотски и абстрактно да звучи... ;)

 

Валутните курсови нищо общо нямат с битовете. И след като ще ги мерим на кратни на хиляда защо изобщо ни е въпросната мерна единица а не ползваме направо бит. "Мили" е точно 1 хилядна от въпросната величина.

 

Стотинката не се дели на хиляда но валутния курс се умножава по сумата която ще се конвертира. И се конвертира между 2 валути. Много ми е интересно битовете в каква друга величина ще ги конвертираш? В краставици може би? Късно ти е вече и не можеш да мислиш затова и ни радваш с подобни бисери и защитаваш грешна теза.

 

Забележи че аз не споря за обозначаването дали главно или малко б значи бит или байт и т.н. А само че милибит е погрешно и абсурдно нещо защото бит е единица която не може да се дели на по-малки съставни части. Няма мили-електрони нито мили-неутрони просто защото е абсурдна идея. Точно така няма и милибитове. Има мили-каквото си друго се сетиш но за дискретни единици такава класификация е неприложима и неправилна.

Link to comment
Share on other sites

Казах поне 1000 и кратна на 1000, 950 не е нито поне 1000, нито е по-голямо И кратно на 1000. Валутните курсове са също толкова абсурдни, разглеждани буквално по твоята логика. 1.95583 лв за 1 евро също е "бисер", защото стотинката не се дели на хилядни. Затова и казах, колкото и идиотски и абстрактно да звучи... ;)

 

Опита ти за оригиналност е твърде неуспешен. Валутен курс като 1.95583 не е "бисер" а си има много дълбок смисъл. Можеш да се опиташ да го разбереш ако ти се налага да обмениш един милон евро в левове например или обратното. Тогава ще ти стане ясно, че курс от 1.95583 би имал доста по-различен ефект от курс 1.95. Докато дядомраз правилно ти е казал, че "раздробяването" на битовете е пълна глупост.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...