Jump to content
BulForum.com

Регистрация на автомобил


A55A551N80R

Recommended Posts

Значи, докараха ми преди 1 седмица от Италия Форд фиеста, който в момента е с транзитни номера и утре мисля да ходя в кат да оправя вече всичко да си карам колата както му е реда.В момента документа за прехвърляне е на италиански и разбрах, че първо него трябва да преведа.Какъв е реда след това?Освен това разбрах, че трябва да имам пожарогасител, триъгълник, жилетка, аптечка застраховка....(всички тези работи са налице).Кажете ми за колко време ще мина в кат и кога да отида преди да са се натрупали опашки и има ли преводаческо бюро някъде около кат и ако има в колко часа отваря( и бюрото и кат )?

Link to comment
Share on other sites

Бюро за преводи има срещу паспортната служба на ул. Волга. Отиваш там и те си знаят работата. Само им казваш, че за пред КАТ ти трябва. Ще ти поискат каквото трябва и ще ти направят комплекта документи. Иначе в КАТ колкото по-рано отидеш, толкова по-добре. И гледай колата да е чиста, щото много мрънкат. Иначе като идеш там се иска търпение. Първо отиваш на голямата опашка. Заебаваш колата да пази място и попълвша документите. След това минаваш на каналите за проверка на спирачки и т.н. Оттам отиваш на другата голяма опашка за поставяне на табелите. Оттам им показваш среден пръст, защото са се мотали поне 30 мин. само за поставяне на номерата, с което са ти изпилили нервите и си тръгваш :tongue

Link to comment
Share on other sites

След като си готов с превода отиди и си направи заявление. Това е първото нещо което трябва да свършиш. Без заявление може да си чакаш колкото искаш на опашката и пак няма да минеш. Направи си го на единия ден и отиди на следващия рано сутринта да чакаш ;).

Link to comment
Share on other sites

Какво заявление, откъде да го взема?В смисъл какво представлява?Оттам ще ми го дадат ли какво?Ако ми го дадат оттам не мога ли там да го попълня да мина за 1 ден?

Link to comment
Share on other sites

Ако в Пловдивския КАТ има голяма опашка , а имаш всички нужни документи и екстри отивай в КАТ Карлово верно ще се охарчиш за пътни но се пак няма да има толкова голяма опашка . Постарай се да ти е чист двигателя за да се вижда номера а двигателя , че много се заяждат за този номер . Успех и нека имаш много здрави нерви .

Link to comment
Share on other sites

Първата навали, за която съм писал е именно за заявлението. Да не пропуснеш да минеш и през банката да си платиш номерата и таксите ;) Банката е точно срещу навалицата за заявленията. Общо взето там е най-досадното чакане, защото все някой мангал ще направи опит да пререди или някой връзкар ще влезе преди всички и ще излезе с номера след 15мин. :D

 

А да - и Uzito е прав. Ако не искаш специален номер отивай в Карлово. Ей го къде е, а и няма много да се моташ :)

Link to comment
Share on other sites

не става вече с връзки и там ги затегнаха лично се обедих преди няколко дни а предният път когато се смянаха номерата и опашката беше километрична минах за 10 мин...... отмина това време сега чакане му е майката

Link to comment
Share on other sites

не става вече с връзки и там ги затегнаха лично се обедих преди няколко дни а предният път когато се смянаха номерата и опашката беше километрична минах за 10 мин...... отмина това време сега чакане му е майката

 

Не бъди толкова сигурен, вчера регистрирах една кола за 2 часа ;)

Link to comment
Share on other sites

говорим за 20-30 мин....... а познатата ми е на доста висок пост там ..... пак ще ми съкрати процедурата доста но няма да е както преди а и няма да мога да си избера хубав номер а ще трябва да платя за него :P

Link to comment
Share on other sites

говорим за 20-30 мин....... а познатата ми е на доста висок пост там ..... пак ще ми съкрати процедурата доста но няма да е както преди а и няма да мога да си избера хубав номер а ще трябва да платя за него :P

 

Ти пък за 20-30мин. немогат само талона да ти напечатат ама хайде, виждам колко и е голям поста та да не може да минеш по бързата процедура ;)

Link to comment
Share on other sites

Затегнали са ги ама пак можеш да си минеш по съкратената процедура, само да уцелиш момента. Аз като регистрирах последно беше петък, отидох в 2 следобед, пуснах си заявление и към 4 и нещо си излезнах с номера. Тия чаканици от единия ден за другия изобщо не разбрах с ква цел са.

Link to comment
Share on other sites

Аз си оправих документите от предния ден ( имах път нататък) ,на другия ден в 6,45 бях пред КАТ - 15 кола,имаше време и да оправя документите,ако искам :), и към 10,30 излязох с новите монтирани номера. Всичко ми струваше 64 лв ;) без да плащам на никой. ѝЕдинствените щети бяха по акумулатора ,след 4 часа слушане на музика :) тъкмо го тествах - издържа

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...