Jump to content
BulForum.com

Поредният гаф на управляващите!


karaman

Recommended Posts

Ако бяхме една нормална държава, тези двамата трябваше веднага да си подадат оставките след тази срамна издънка :angry:

Link to comment
Share on other sites

супер яка издънка, но така и трябваше да стане , а не да изкарват учителите виновни че мотат нещата, сега се видя кой мота нещата, но нека сега всички да се вдигнем на стачка , не само учителите , лифтаджийте и лисничейте , да видим к'ви издънки ще има тогава ;)

 

е сега ако няма оставки , незнам кога .................

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да съчувствам на учителите, не са преговори това... Казват искаме 100% и толкова. Не отстъпват. Правилно казва Орешарски "Да разваляме седянката". На практика няма база за преговори.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да съчувствам на учителите, не са преговори това... Казват искаме 100% и толкова. Не отстъпват. Правилно казва Орешарски "Да разваляме седянката". На практика няма база за преговори.

 

Те нищо не предлагат, за да има отстъпка! :)

Link to comment
Share on other sites

Ami niama da ima ;)

 

 

еми щом и сега няма да има, значи незнам какво правя тук , значи е решено, няма да съм тук след 2 годинки най-много :woot

тия двамата и за комунала стават , ще го изцапат, но кво да се прави , за сега само такива са ги наредили горе

 

 

AssassiN , правителството нищо не е предложило ,че да има преговори.

те доколкото знам и 50 % не са предложили , само чакат просто да им омразне да стачкуват , но смятам че това няма да стане, във Варна май 40 учители на един път са си подали оставките и се питам ако почти всички направят така, кой ще остане да им търпи лиготийте

 

тази издънка просто така яко показва ,че изобщо не им пука за никой , все едно останалите не сме хора :wir

 

много си прав the_alien

Link to comment
Share on other sites

Заплатата на учителите за 7 години се е увеличила с нищо и половина, последно имаше увеличение по времето на Костов. Нормално е хората да си отстояват правата. Всичко се увеличава. Включително и парите, които държавата прибира, а заплатите са същите. 4 години да се следва, за да се взима 250 лв как да стане? По този начин хората се отказват изобщо да следват, след като ако си хванат занаят без висше ще взимат повече

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да съчувствам на учителите, не са преговори това... Казват искаме 100% и толкова. Не отстъпват. Правилно казва Орешарски "Да разваляме седянката". На практика няма база за преговори.

18 години отстъпваха. Било то учители, доктори, горски, морски, та даже и пенсионери. Стига толкова.

Link to comment
Share on other sites

Кофто е, че вместо да се опитват да решат проблема те се чудят какво да направят за да го потулят, в случая със експертни разговори, и си мислят, че така ще потупят стачката...Нямам думи за управляващите всеки гледа да пълни гушата и да бяга...

Link to comment
Share on other sites

И после се чудят за кво не гласуваме. Не заслужават никакво доверие за изказвания като днескашното. На него му е лесно нали пълни гушката и заплатата му е заплата и всичкото му е всичко. Подкрепям даскалите. Тва 250 лева на месец не може да се нарече живот, по точно съществуване.

Link to comment
Share on other sites

И за какво да си подават оставките не разбрах? Аз нищо съществено не видях в този разговор, освен че БТВ иска да се изфука, че доловили нещо си. Или всички действат на принципа "шушу-мушу къща разваля". Дайте тогава да им махаме имунитета и да ги съдим, а? Че то това си беше чиста седянка. Всеки седи и си пее една и съща песен, и никой не ще да отстъпва крачка назад. По-добре вместо да си седят на по кафе и цигарка, да ходят да свършат нещо по-полезно. Накрая като никой не отстъпва, да почват със съкращенията, че да им изплатят незаслужените пари.

Link to comment
Share on other sites

И за какво да си подават оставките не разбрах? Аз нищо съществено не видях в този разговор,

Аз пък видях лицемерие, арогантност, високомерие, некоректност, наглост, непрозрачност и недалновидност, но пък може да сме гледали различни репортажи :laughing:

Самият факт, че днес са се извинили господата, макар и с половин уста, е показателен, че са сгазили лука, образно казано :angry: Но е ясно, че няма да имат доблестта да подадат оставки.

Link to comment
Share on other sites

Как ле само Орешарски се извини, и то с по-малко от полвин уста, Вълчев не сметна за нужно да го прави :)

Тва тяхното обаче на нищо не прелича, тва си е чиста гавра с учителите.Обаче, поне разбрахме за какви малумници сме гласували :) И кой повече няма да влезнат в политиката, заради една "седянка" :D Ама кво да се прави, те сами си згазиха лука :)

Иначе, надявам се поне един от тях да си подаде оставката, може и малко да пораздвижат нещата и стачката да отива към завършек, щото да се нулира годината е гадна раота :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък видях лицемерие, арогантност, високомерие, некоректност, наглост, непрозрачност и недалновидност, но пък може да сме гледали различни репортажи :laughing:

Самият факт, че днес са се извинили господата, макар и с половин уста, е показателен, че са сгазили лука, образно казано :angry: Но е ясно, че няма да имат доблестта да подадат оставки.

 

Повярвай ми, няма да ти хареса какво ще стане, ако им дадат 100% увеличение...

 

 

Как ле само Орешарски се извини, и то с по-малко от полвин уста, Вълчев не сметна за нужно да го прави :)

Тва тяхното обаче на нищо не прелича, тва си е чиста гавра с учителите.Обаче, поне разбрахме за какви малумници сме гласували :) И кой повече няма да влезнат в политиката, заради една "седянка" :D Ама кво да се прави, те сами си згазиха лука :)

Иначе, надявам се поне един от тях да си подаде оставката, може и малко да пораздвижат нещата и стачката да отива към завършек, щото да се нулира годината е гадна раота :)

 

Ти с коя бюлетина гласува? Много ми е любопитно...

Link to comment
Share on other sites

Аз не гласувам, за да не се дразня после :)

 

Да ама гледам, че се дразниш...

"Обаче, поне разбрахме за какви малумници сме гласували xmas.gif И кой повече няма да влезнат в политиката, заради една "седянка" biggrin.gif Ама кво да се прави, те сами си згазиха лука xmas.gif"

Това цялото изречение, все едно не излиза изпод твоите пръсти. Ти за никого не си гласувал... Какво се дразниш тогава?

Link to comment
Share on other sites

копелетата управници чакат учителите да се върнат по местата си доброволно,защото всеки ден на стачка от учителската заплата се изваждат ~20лв.ей затова увъртат и си правят "седенки".

1 месец и всеки учител ще каже "Ми нали семейството ми трябва да яде нещо,ща не ща ще се върна на работа,па макар и с малкото пари поне да можем да ядем"

Министрите го знаят това много добре,учителите ни не са богати за да могат да издържат на лишения.След 1 месец стачката ще приключи,който му стиска ще напусне,който не му стиска ще работи на заплатата ,която му дава държавата и ще гледа от къде да припечели нещо странично.

Редно е вече ЕС да се намеси в управлението на страната и да натисне нещата,защото с тези гяури дето ни управялват затъваме тотално.

За сега частния сектор се държи малко над държавния,но не може да има държава без държавни работници.

 

Айде гласувайте с мерак сега!

Link to comment
Share on other sites

е то това не е гаф то си е истината к'во да правят там да слушат глупостите на синдикатите ли кадето са бедни взимат по 200лева а пък има по 2-3 къщи айде стига глупости някой беше писал че взимали 250лева еми има обаче и някои кадето взимат по 600 и +това са на половин работен ден а през другата половина частни уроци дават да не говорим пък че имат 2месеца почивка или едната ми учителка кадето се хвалеше че ходила в испания на почивка....аз ако съм на мястото на министрите и с 1% няма да им увелича заплатите като не им харесва да си зимат чантата и да се махат само провалят учебния процес тази година

учител=егоист

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За вас гафа е че го правят а за тях че сте разбрали. Министрите нямат избор и не могат да приемат такива условия.

Вижте тази статия за едно по финансово компетентно мнение http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1112267

 

Към момента учителите взимат заплата малко над средната за страната в целия цивилизован свят учителите взимат малко над минималната за страната... сещайте се. И аз искам да бачкам 4 дни в седмицата по 7 часа и да имам 2 месеца платен годишен отпуск.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...