Jump to content
BulForum.com

Невероятни и учудващи факти


vinyl_master

Recommended Posts

Ами...първосигнално действат...

80% от мъжете получават инсулт в тоалетната.

Най-голямата клетка в човешкото тяло е аксона - някои израстъци достигат до 1м. дължина

По-горе беше казано, че най-голямата клетка в тялото е яйцеклетката.Това НЕ е вярно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply
Най-голямата клетка в човешкото тяло е аксона - някои израстъци достигат до 1м. дължина

По-горе беше казано, че най-голямата клетка в тялото е яйцеклетката.Това НЕ е вярно.

Nerve cell is the biggest cell, there is a single nerve cell that runs down your spine which is roughly a metre long

Странно за това ли говореше... Ето тук една тема, която всички смятат че е яйцеклетката, само един обажда друго.

Май си прав

Ок...научихме коя е най-голямата клетка. Хубаво е.

Link to comment
Share on other sites

А ти в кой клас си, та не си учил/а анатомия? :confused

И учителите ще ми стачкуват... :angry:

Свинята е домашното животно със най-силна захапка - счупва човешка бедрена кост с едно стисване.

 

Eleutherios of Pelorygion

Да, към теб се обръщам :)

Свиня - домашна свиня, прасе, вепър, свиня-майка, източник на луканка и кървавици. :)

 

Май си прав

 

Това едва ли се учило някога, айде моля ти се не ми говори глупости...

Ами досега не съм казал и една глупост...Какво те кара да мислиш, че тепърва ще започна?

Калашникът пробива железопътна релса САМО от около метър разстояние.

Link to comment
Share on other sites

Вече се чувствам по-умна. :D

Или иначе казано, тази вечер ще си легнеш по-малко тъпа :P

Смята се, че най-мощният изобретен експлозив до момента е окта-нитро-кубан(някъде и октакубанол)

Link to comment
Share on other sites

Целта на темата не е ли всеки да напише интересни факти,които той лично знае,а не да се копва/пейстна откъдето падне ;)

 

Най-здравата кост в човешкото тяло-бедрената-може да издържи натоварване от един автомобил без да се счупи...

Link to comment
Share on other sites

които той лично знае,а не да се копва/пейстна откъдето падне ;)

 

Най-здравата кост в човешкото тяло-бедрената-може да издържи натоварване от един автомобил без да се счупи...

Това е целта.Човешката бедрена кост издържа на вертикално налягане - 1076кг(не съм сигурен 76 или 86).

Link to comment
Share on other sites

Това е целта.

Eдва ли след като още първия поуст е копи/пейст...а да не говорим за този на психара.

Ама както и да е.

 

Най-тегленото от БГ тракетие е от раздел ХХХ.

Link to comment
Share on other sites

Ами тогава, няма да ни стигне базата на форума...Ако само ще копи/пейст...

В момента скаутите са 28 милиона по света, в 240 територии и държави.

Link to comment
Share on other sites

Пърия пост не е баш копи пейст! Ся, че не съм си ги измислил аз... но всяка една от точките съм е взел от горе долу различен сайт и съм е превел по осмотрение, но не и копи/пейст, ш'ма извиняааш

Link to comment
Share on other sites

Най-голямата клетка в човешкото тяло е аксона - някои израстъци достигат до 1м. дължина

По-горе беше казано, че най-голямата клетка в тялото е яйцеклетката.Това НЕ е вярно.

Само, че аксона сам по себе си е израстък, а клетката е неврона. Няколко аксона събрани в миелинова обвивка образуват нерва. Обаче това не може да се приеме за клетка, защото единствената функция на аксона и дендритите(по-късите израстъци на неврона) е проводна - провеждат електроимпулси. Най-голямата клетка си е яйцеклетката като обем!
Link to comment
Share on other sites

Чакам някой да каже, че и евреите не са били избивани, че да се започне вечната тема за най-голямата лъжа в историята на света./

 

Ок, нека този някой бъда АЗ! По време на процеса, се приема и влиза в сила буквално за дни закон, според който, неща, които са "очевидно верни", като избиването на евреите, няма нужда да се доказват. Няма нито един документ, в който да има заповед за избиване на евреите. Камерите, намерени в лагерите, са от тип, който не би могъл да бъде използван за умъртвяване на хора с газ. Цифрите, цитирани, за броя изгорени в пещите евреи са абсурдни. Дори и със съвременните технически възможности, не биха могли да се кремират толкова тела. Обвинението се базира изцяло на показания, неподкрепени от каквито и да е сериозни доказателства...

 

Сега ме нападайте, все ми е едно.

 

P.S. Смятам, че не съм съвсем оффтопик, това са малко известни и упорито прикривани факти...

Link to comment
Share on other sites

Ок, нека този някой бъда АЗ!

 

това са малко известни и упорито прикривани факти...

 

Ура!Ура!Ура!Ето един, които си е отворил очите! :D

Link to comment
Share on other sites

Исак Нютон умира на 85... девствен O.o .

Link to comment
Share on other sites

Исак Нютон умира на 85... девствен O.o .

първообраза на днескашния nerd :D

 

Прасетата не могат да гледат нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Ок, нека този някой бъда АЗ! По време на процеса, се приема и влиза в сила буквално за дни закон, според който, неща, които са "очевидно верни", като избиването на евреите, няма нужда да се доказват. Няма нито един документ, в който да има заповед за избиване на евреите. Камерите, намерени в лагерите, са от тип, който не би могъл да бъде използван за умъртвяване на хора с газ. Цифрите, цитирани, за броя изгорени в пещите евреи са абсурдни. Дори и със съвременните технически възможности, не биха могли да се кремират толкова тела. Обвинението се базира изцяло на показания, неподкрепени от каквито и да е сериозни доказателства...
Let me tell you a story! Един колега е ходил в Аушвиц. Обиколили са целия конц. лагер с екскурзовод и често заедно с експедицията ходел и един евреин, който бил затворен в конц. лагера и единствената причина да оцелее бил факта, че последната зима преди края на войната се криел в тоалетните или по-точно в лай...та и по този начин успял да устои на студа. Като влязъл в конц. лагера бил 73кг., а като излязъл бил 39кг. На въпроса на някаква тъпа американка "Това да се зарови в лай...на не му ли е накърнило достойнството и самочувствието?", човека се разплакъл и си тръгнал. Моя колега каза, че никога през живота си не е виждал толкова мъка, изписана по човешко лице!

Върви да обясняваш на този старец, че в същност това за избиването и измъчването на евреи в същност не е вярно! Това е една долна конспирация. Отделно препоръчвам ти да си направиш една екскурзийка до Полша. Да пообиколиш малко конц. лагерите, да погледнеш малко списъци на загинали, басейни с детски обувчици, купчини златни коронки, коси и т.н. 110% съм сигурен, че ще си промениш коренно мнението!

Това, че няма много доказателства за тези престъпления срещу човечеството е така, защото до колкото съм запознат, когато Хитлер вижда на къде отиват нещата, издава заповед за прикриване на всякакви следи за извършените престъпления. Това включва дори и ексхумация на телата на загиналите евреи. И само за сведение, когато започнали да горят труповете, в близките градове завалял черен сняг, но не от вода, а от пепел на мъртви хора.

Поразгледай тези изображения:

http://images.google.bg/images?q=auschwitz...es&ct=title

И акцентирай вниманието си на:

http://vigrid.clarence.com/archive/images/...20Auschwitz.JPG

Това не е Photoshop!

Link to comment
Share on other sites

Izvinqwajte za latinicata.

1.Pisna mi da obqsniawam na hora, she lagerite sa bili 10 godini pod kontrola na Savetite.Za 10g ne samo krematoriumi, ami i qdrena bomba shte wi izmislia.

2.Sestra mi beshe w Aushvich.I kakwo ot towa?

3.Imalo evrein-ekskurzovod - tova nishto ne dokazva.Moje i kuche-pazach ot oniq wremena da e imalo :lol:

I kak e ocelial edna godina v lajnata?Kato znaem kolko patologichno pedantichni sa nemcite, da ne go nameriat po spisaci, proverki i pr?/Na baba mi gi razpraviai tia/

3.Detskite obuwki/mnogo chesto davan primer/ ne dokazvat nishto.I az moga da sabera 10 tona detski obuvki na edno miasto i da kaja - tova sa obuvki na deca-evrejcheta.

4.Pak edin primer/pisna mi da go davam/ - izchisleno e, che sys sywremenna tehnologiq krematoriumite izgariat trup za okolo 20 chasa.E, za da se unishtojat 25000 trupa na den kramatoriumite na konclagera trqbwa da rabotqt do dnes, che i oshte okolo 100-200 godini napred.

5.Okazwa se, che povecheto ot "zaginalite" sa jivi i zdravi.

6.naj-obiknoweni statistiki pokazwat che Hitler i da e iskal, ne e mogul da izbie 6 000 000 gada - po tova vreme prosto ne e imalo tolkova w Evropa!

Are stiga gluposti, izwadi si glawata ot ...kydeto si q zavrial, mahni kapacite ot ochite si.Cheti i malko stranichna literatura, zapoznaj se s temata za revizionistite i ela pak da pogoworim

7.Ako obarnesh vnimanie - na wtorata snimka trupovete sa SAMO nahvarliani w edna qma, koiato daje e naskoro izkopana.A ne e masov grob.Te daje nqmat sledi ot gniene!

8.Emi murshavi sa.W kraia na vojnata Germaniq niama hrana dori za sobstwenata si wojska, kamo li za zatwornicite.Da ne goworim za tifnata epidemiq i holerata.Te ubiwat zatwornicite, zashtoto togawa nqma gaz/hehe, koga li go e imalo/, pestiat se patronite, pyk i na nikoj ne mu se zanimawa.

9.Naj-silen argument - wyw wseki konclager ima punkt na Swetovnia cherven kryst.E, mislish li, che takowa"iztreblenie" shte moje da stane pred ochite na naj-golqmata humanitarna organizaciq i nikoj da ne kaje...

MISLI!!!!

 

P.S. Overman-e, ako oshte sediat temite, deto edno vreme gi duvkahme tezi neshta, bi li bil taka dobar da gi izrovish/ako ti se zanimava/ i da osvetlish mladeja.Blagodaria.

 

 

Ако пък си толкова навит да водим полемика/да се позаям малко/ махни си аксоните от нервните клетки, да те питам как ще го вдигнеш...Част от клетка=клетка.

 

Edit3: За любознателните --->Link

Link to comment
Share on other sites

Относно клетките: http://en.wikipedia.org/wiki/Ovum

Обърни внимание на текста под "Human and mammal ova" - Понеже гледам, че си фен на Уикипедия, мисля, че би трябвало да имаш доверие на това, което пише вътре. И не мога да разбера кое съм написал неправилно? Не е ли вярно, че клетката се казва неврон? Не е ли вярно, че аксон се казва дългия израстък на тази клетка? Не е ли вярно, че сам по себеси аксона не е клетка, а част от клетка? И за големина на клетката се разбира големината по обем! Защото въпреки аксона клетката си остава, заендо с него, невидима за просто око! Не схванах необходимостта от сАрказма ти!

За конц. лагерите няма да споря изобщо! Мисля, че няма да има никакъв смисъл.

 

/едит: именно поради тази причина си едитнах поста: поправих го от сАрказъм, на сЪрказъм :D

Link to comment
Share on other sites

Като цяло за клетката си прав.Но израстъкът на клетката си е част от самата клетка.Там ми беше сарказма.А иначе не съм фен на Уикипедията. Просто я ползвам да помагам на хората, когато им трябва спешно информация, а не да ги пращам с километрични списъци до библиотеките. ;)

А колкото до доверието в Уикипедията...Да знаеш понякога какви глупости има вътре, направо ще се шашнеш.

Edit:Пише се сАрказъм

Link to comment
Share on other sites

Относно номер 25 от първия пост

 

1879 Джоузеф Суон от Великобритания и Томас Едисон от САЩ

 

Електрическа лампа

 

Електрическата лампа е топлинен светлоизточник, в който светлината се излъчва от нажежено тяло (обикновено волфрамова жичка) при преминаване на електрическия ток през него. Нажежаемата жичка е разположена във вакуум в стъклена колба, която е прикачена към метален цокъл (винтов или байонетен), служещ за връзка на нажежаемата лампа към електрическата мрежа. Има мощност от 15 до 2000 W. Приложение - за общо осветление, прожекционни лампи, руднични лампи, лампи за фарове и др. Електрическата лампа е изобретена от Джоузеф Суон от Великобритания и Томас Едисон от САЩ през 1879 г..

Link to comment
Share on other sites

Относно термина "престъпления срещу човечеството" и извършените такива по време на Втората Световна Война мисля ,че доста интересен би бил филма I Have Never Forgotten You: The Life Legacy of Simon Wiesenthal .Просто като информативност е интересен ,а и гледната точка е нестандартна поне според мен ;)

 

Едит: Малко по темата...Противно на това ,което много хора искат да наложат за вярно в момента княз Борис І никъде в извори от периода в който е управлявал не е бил титулуван цар...така ,че сещате се няма никаква логика тази тътла да му бъде причислявана.Колкото до Свети ,да напълно правилно е така да е ,тъй като е обявен след смъртта си за светец.

Link to comment
Share on other sites

Shte pogledna filma.A za Boris I - prav si, tituluvan e kniaz.Nie si go narichame car, za da si galim samochuvstvieto...I da paradirame...Tipichno po bylgarski.

Link to comment
Share on other sites

Патента на Джоузеф е година преди да направят компания с Едисон, тва че прозивеждат, неозначава нищо друго.

"1892 Патентното бюро на САЩ решава, че Джоузеф Уилсън Суон е изобретателят на електрическата крушка. Едисън патентова това откритие през 1879 г., след като Суон вече е патентовал въглеродната лампа с нажежена жичка през 1878 г."

 

"В градчето Менло парк Едисън създава и изследователска лаборатория, чиято главна цел е постоянно да прави изобретения. Като цяло повечето от нововъведенията на Едисън са подобрения на вече съществуващи апарати, пригодени за масово производство, а не напълно нови неща. На практика не той е изобретател на електрическата крушка, а само подобрител на дизайна на Джоузеф Суон, Хенри Удуърд, Матю Евънс, Джеймс Линдзи и др."

Link to comment
Share on other sites

...Противно на това ,което много хора искат да наложат за вярно в момента княз Борис І никъде в извори от периода в който е управлявал не е бил титулуван цар...така ,че сещате се няма никаква логика тази тътла да му бъде причислявана.Колкото до Свети ,да напълно правилно е така да е ,тъй като е обявен след смъртта си за светец.
Аз до колкото знам е бил хан преди да стане княз. И не съм чувал някой да го нарича цар. Може и да има хора, които така смятат, но аз определено никъде не съм чел или чул той да е бил цар.
Link to comment
Share on other sites

Това, че няма много доказателства за тези престъпления срещу човечеството е така, защото до колкото съм запознат, когато Хитлер вижда на къде отиват нещата, издава заповед за прикриване на всякакви следи за извършените престъпления. Това включва дори и ексхумация на телата на загиналите евреи. И само за сведение, когато започнали да горят труповете, в близките градове завалял черен сняг, но не от вода, а от пепел на мъртви хора.

 

Ама ти май наистина си мислиш, че може да се унищожат доказателствата за такава мащабна операция, провеждана от цяла една държава?! Точно на линка за снимки, който си ми дал, се вижда една пещ. Тази ли пещ е горяла по 2000 тела на ден? Хайде.... по-сериозно, моля. Германия си плаща и до ден днешен... А най-големите антисемити в историята на човечеството - "богоизбрания народ" се нанесоха и докараха на света тероризма... Поредния подарък за нас - гоя...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...