Jump to content
BulForum.com

Paintball


Recommended Posts

Искам да питам дали има някой по-навътре с Paintball-a.На скоро са открили нов Paintball в комплекс Векта зад басейн Нептун! Та се зарибих и ако има някой разбирач да си каже менението за това http://www.getintosports.com/Paintball-Gun...kage-with-Tank/

Link to comment
Share on other sites

вече имаме пейтбол в пловдив ?

няма да се налага да ходим повече до хисар за да се постреляме :D

 

повече подробности... ? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ами както казах намира се в комплекс Векта,но още не е завършен напълно...само половината терен се ползва,защото в момента строят другите прикрития :) ама се играе де за 4v4 става ;) Първоначалната цена е 15 лв , което включва екипировка,оръжие и 100 патрона след това за всеки нови 50 се плаща по 5 лв..Аааа и мн боли имам огромна синина :) :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Терен за Пейнтбол има и на изхода за магистралата/ този от Васил Априлов/. Преди време даваха репортаж и по телевизията, но нямам идея какви са цените и дали е достатъчно широко, какви са укритията и прочее.

Link to comment
Share on other sites

Терен за Пейнтбол има и на изхода за магистралата/ този от Васил Априлов/. Преди време даваха репортаж и по телевизията, но нямам идея какви са цените и дали е достатъчно широко, какви са укритията и прочее.

 

Мернах го преди време - никакви укрития освен някви тип надуваеми насред ужасна трънясала поляна. Тва ако е терен и комплекс изобщо аз съм китаец

Link to comment
Share on other sites

Надуваемите укрития по принцип се ползват на доста терени. Но сигурно си прав, че е малко и мизерно. Сега погледнах и снимки от терена на Векта- автомобилни гуми, варели,бали сено и чували :D Общо взето в Пловдив няма да видим скоро добър терен на голяма площ :angry: Преди време бях чел в сайт на някой от софийските терени, че организират игри и някъде из родопите около Пловдив, но нямам спомен колко човека искаха и какви пари

Link to comment
Share on other sites

А как стои въпроса да си накупим пушки и екипировка с приятели и да си се забавляваме където ни душа иска? Места за пазаруване и цени? Дали някой ще ни прави проблеми, ако да речем отидем някъде из родопите да се постреляме?

Link to comment
Share on other sites

Интересна идея. Би било яко. Аз съм твърдо ЗА. Ако има как да се самооборудваме ще е най-добре.

 

ХОП

 

По мои груби изчисления излиза 1000 и малко лева да се екипира човек - не е недостижимо...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък доста по-малко го изкарах....все пак мисля че 2x200лв за панталон + блуза е доста неоправдано например. Единственото, което не разбрах е тоя компресор колко е задължителен...т.е. за колко стига едно презареждане и не може ли на се зарежда на някоя бензиностанция примерно. Иначе взех да се зарибявам :) Няма да е лошо, ако някой има оборудван да се обажда, щото все пак трябва да се съберат хора за стреляне...сам не става :) :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък доста по-малко го изкарах....все пак мисля че 2x200лв за панталон + блуза е доста неоправдано например. Единственото, което не разбрах е тоя компресор колко е задължителен...т.е. за колко стига едно презареждане и не може ли на се зарежда на някоя бензиностанция примерно. Иначе взех да се зарибявам :) Няма да е лошо, ако някой има оборудван да се обажда, щото все пак трябва да се съберат хора за стреляне...сам не става :) :gangstah:

 

Амии да определено е доста по-малко ето http://www.getintosports.com/Paintball-Gun...kage-with-Tank/ тук има една добра оферта за що годе свястно оръжие...Другото което е нужно е каска задължително!!!! От броня няма кой знае каква нужда играл съм без броня...получих няколко синини ама те бяха на места където бронята без това не покрива :) .... иначе цените на каските са около 20$ така че 260$ като за начало са достатъчни ;) около 377 лв

 

Ето и оферта директно с каска:

http://www.getintosports.com/Paintball-Gun...-Tank-and-Mask/

Link to comment
Share on other sites

А ето след като се разрових намерих и още по-добра оферта:

http://www.dickssportinggoods.com/search/i...ackage&pg=1 обърнете ввнимание на този който е 169$! Играл съм с по простия модел на този и маркерът си е доста добър,а най-хубавото е че доставката в случая е безплатна :punk и аз лично мисля скоро да си поръчвам

Link to comment
Share on other sites

Black Tippmann 98 Custom ACT Paintball Gun

[remove] Flatline Barrel : Select

Bolt : Select

Paintballs : 500 Assorted RP Premium Paintballs [Pnt-RP-Prm-500-As](+$12.95)

Batteries/Charger : Select

Barrel Plug : APP Ball Stopper [Plug-AP-CstBg](+$1.95)

Standard Bottle : 72/3000 Steel HP [bot-PM-Stl-72/3000](+$73.95)

Bottle Cover : 9/12oz Black Cover [botC-PM-12-Bk] (+$5.95)

Hopper : Black 200 [Hop-GN-200-Bk](+$2.95)

Hopper Covers : Black 200 Cover [HopC-GN-200-Bk](+$4.95)

Goggles : Clear Thermal JT Axiom [Gog-JT-AxFX10-Cl](+$24.95)

Squeegee : Tipp Straight Shot Squeegee [sque-TP-10SS-As](+$1.95)

Gun Oil : PMI [Oil-GN-1](+$2.95)

Bottle Threadsaver : We pick color [bot-PM-ThdSv](+$3.25)

Packs with Tubes : Select

Gun Cover : Select $274.80 $274.80

 

Subtotal: $274.80

Shipping: $49.00

Tax: $0.00

Total: $323.80

 

Това намерих аз излиза 470 лв с доставка ама сигурно може и по евтино :)

 

http://www.xpaintball.com/ti98cuactpag.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Искам да питам дали има някой по-навътре с Paintball-a.На скоро са открили нов Paintball в комплекс Векта зад басейн Нептун! Та се зарибих и ако има някой разбирач да си каже менението за това http://www.getintosports.com/Paintball-Gun...kage-with-Tank/

 

ами тва е ок ама тия 209$ ше ти станат 209+ около 50 доставка

259х1.45=360лв грубо

сега те следва интересното

3.5% мито =12.60лв

20% ддс =72лв

митническа декларация в някоя агенция = грубо 20 лева

 

и какво стана =465 лв + цял ден висене в митницата

 

излиза около 10-15% по ефтино отколкото в БГ.

 

Следкато веднъж съм го правил тва упражнение не мерси повече не

ако имаш хора в щатите е най-добре

ама трябва да се връщат и да ти го донесат

единственото което не може да се прекара от там лесно е бутилката за СО2 или НРА

 

Аз лично мога да препоръчам на всеки който е запален в началото да си купи:

Типпманн къстъм 98

В-форс вантаж маска

Viewloader VL 200

и каквато и да е бутилка за СО2 стига да е поне 12oz най-добре 20 oz

или направо това :комплект или комплект2

а за някой на който му се дават повече пари : Про комплект

останалото си го зимаш от игрището ( облекло, топчета и СО2 )

така или иначе никои няма да те пусне да играеш с твои топчета

за компесор някои беше казал не ти трябва отиваш на игрище и ти пълнят бутилката за 2-3 лв.

 

Освен мен аз познавам още 2-ма познати от п-в които имаме екипировка

стегнетесе бре хора градове като Шумен и Плевен имат отбори по Пейнтбол

а Пловдив няма

 

 

Още от мен утре че сега трябва да почистя и смажа маркера че днес бях на стрелба по мишени!!!

 

ако някой се интересува ще пробвам за събота да навия някои мои хора да маправин игра на вектата

така че ако някои е навит да ми драсне да знам колко хора ще сме

 

А като си купите пушкала, муниции има ли отде?Щото се скапват от топлото/студеното.Размекват се и ти се стичат по ръката..

 

А на теб кой ти го каза тва а ?

Всъщност няма значение кой важното е не го слушай ама никога

Бях чувал какво ли не ама такова нещо никога

Ако искате може да ви направя демо

Вярно е поне едно нещо ако ти замръзнат топчетата си прецакан

освен ако не искаш да насиниш някой много яко дори може и сериозно да го раниш

топчета се купуват от с-ф на цена 75лв+около12лв доставка

грубо 87лв за 2000бр. топчета

 

Black Tippmann 98 Custom ACT Paintball Gun

[remove] Flatline Barrel : Select

Bolt : Select

Paintballs : 500 Assorted RP Premium Paintballs [Pnt-RP-Prm-500-As](+$12.95)

Batteries/Charger : Select

Barrel Plug : APP Ball Stopper [Plug-AP-CstBg](+$1.95)

Standard Bottle : 72/3000 Steel HP [bot-PM-Stl-72/3000](+$73.95)

Bottle Cover : 9/12oz Black Cover [botC-PM-12-Bk] (+$5.95)

Hopper : Black 200 [Hop-GN-200-Bk](+$2.95)

Hopper Covers : Black 200 Cover [HopC-GN-200-Bk](+$4.95)

Goggles : Clear Thermal JT Axiom [Gog-JT-AxFX10-Cl](+$24.95)

Squeegee : Tipp Straight Shot Squeegee [sque-TP-10SS-As](+$1.95)

Gun Oil : PMI [Oil-GN-1](+$2.95)

Bottle Threadsaver : We pick color [bot-PM-ThdSv](+$3.25)

Packs with Tubes : Select

Gun Cover : Select $274.80 $274.80

 

Subtotal: $274.80

Shipping: $49.00

Tax: $0.00

Total: $323.80

 

Това намерих аз излиза 470 лв с доставка ама сигурно може и по евтино :)

 

http://www.xpaintball.com/ti98cuactpag.html

 

ми тва почти става само дето някои работи са несъвместими

ама карай почти си уцелил

Всъщност си объркал малки работи но

 

 

П.П. Между другото ако някой се интересува продавам :

Маркер

заедно с

Пълнител за топчета или по-известен като hopper

с малко подобрения от моя страна

цена 250лв. играно е 3 пъти с тях

сега си имам WGP Autococker Trilogy CAMO

и Viewloader Tripod

 

Още от мен утре че сега трябва да почистя и смажа маркера че днес бях на стрелба по мишени!!!

Link to comment
Share on other sites

Та както обещах неска още инфо

Пейнтбола общо взето се дели на няколко стила ако можем да го наречем така а именно :

 

1. Airball (Speedball) - това са игрите провеждани на игрища с надуваеми укрития.

Терена е 50 на 30м горе долу (игрището до Либхер е малко малко )

Играе се обикновено в отбори от по 3 до 6(мах7) човека

Общо взето това е турнирния вариант на играта

Характеристики :

Маркери почти задължително електронни (най-добрия клуб в бг "Rebels" софия играят с маркери ICD Promaster 05 скорострелност от около 23+ bps ( голяма скорострелност, при турнири маркерите биват ограничавани на 15 bps или 17 bps ( bps=balls per second топчета в секунда)

Всеки играч носи поне още 200 топчета в себе си за презарейдане по време на игра ( има изроди който носят по 2-2,5к )

Задължителни електронни хопъри който да могат да осигурят бързото подаване на топчета към маркера.

Обикновенно се играе за 2 флага като целта е да занесеш флага на врага в твоята база без значение дали има живи противници на терена, може да се играе и за централен флаг (има един флаг на игрището и който го вземе и занесе в своята база печели, а третия вариант е известен на всички (както аз му викам - Kill'em all )

2. Woodball - Горски терен. Размерите на и зависят от големината на отборите.

Всеки отбор си изгражда стратегия за играта използват се обикновенно радки горички с достатъчно добри естествени укрития ( дървета, храсти, хълмчета ) за провеждането на такъв тип игри.

Откъм екипировка не толкова претенциозен тип игра ( обикновенно се играе с обикновенни полуавтоматични маркери, най-много играчите със собствена екипировка да имат електронни спусъци позволяващи им автоматична стрелба). Много важно при този стил на игра е отборът да има изградена стратегия и целия отбора да я спазва, имайки в предвид голямата численост на играчите в отбор.

( Могат да се органнизират много мащабни Сценарийни игри - в бг така наречената "Голяма Война" и "Операция Психо" където взимат участие стотици играчи обурудвани с радиостанции GPS-и моторизиран транспорт Галерия )

3 Много маподобяващо на горския тип игра е така нареченият Indoor ( на закрито ). Използват се изоставени сгради, халета и други такива, но там има един основен проблем - обезопасяването на мястото на игра поради спецификата на терена ( изоставен строеж или порутена голяма сграда)

Риска от сериозни контузии е голям и в бг се практикува много рядко. Изсключение е едно игрище в София "Халето" където едно запазено хале е превърнато в бойно поле на войната на боята :ph34r: .

4. Една смесица м-у Airball-a и Woodsball-a така наречения Battlefield. Смесица между игра с изскуствени и естествени укрития - дървета, купчини гуми, варели, бали слама и всякакви подръчни материали. Повечето игрища в БГ са именно такъв тип

 

Последно за днес : ако има желаещи в събота може да направим една игра на игрището на стадион "Векта" ( кючук париж зад басеин "Нептун")

който е навит да драсне на ПМ

 

За днес толкова от мен

Утре : Екипировка , най-необходимото за зарибени начинаещи желаещи да играят със собствена екипировка, Маркери ( видове и принцип на действие ), СО2, НРА и N2 системи.

Link to comment
Share on other sites

Само още един въпрос-как се побеждава точно в последния тип?Целта е просто да изпозастреляш всички от другия отбор ли :D ?

И игрището на Векта от кой тип е :) ?

 

 

И едно голямо благодаря за изчерпателната информация :)

Link to comment
Share on other sites

Само още един въпрос-как се побеждава точно в последния тип?Целта е просто да изпозастреляш всички от другия отбор ли :D ?

И игрището на Векта от кой тип е :) ?

И едно голямо благодаря за изчерпателната информация :)

игрището е Battlefield

a за начина на победа това зависи ние как го определим

това за подебите беше по турнири как се играе

който играе определя правилата по които да играе

или по-точно какъв да е критерия за победа в дадена игра

може каквото си поискаме стига да не е в разрез а условията за безопасност

едит :

а общо взето те са докато сме на игрището не се сваля защитната маска за лицето и винаги на педпазител когато не играеш

Link to comment
Share on other sites

компект ентусиаст

комплект по-голям ентусиаст

общо взето тава са наи разспространените маркери в бг

и нагоре по4ти всичко е гъзария

електонен наркер (стил турнирен) най-ефтин ама със много възможноси за ъпгрейд

со повече инфо:

магазин бг:пейнтбол българия

страница за ревюта на пейнтбол оборудване : pbreview.com

sorry ама днес много мачове и бира и утре ще е по-подробно

Link to comment
Share on other sites

Екипировка на играчите :

1.Маска за очите и лицето (предназначението и я ясно нама да задълбавам)

2.Маркер. Това също е ясно. Общо взето повечето любители играят със собствени маркери, като всеки си избира сам вида и типа на маркера ( някой предпочитат механични други електронни ) горе долу според типът игра който играят най-често.

3.Бутилка за СО2 или НРА. Бутилка със сгъстен газ която се използва за изстрелване на топчетата. СО2 Бутилките се пълнят от голяма бутилка с помоща на fillstation а НРА с компресор за високо налягане ( около 200 атмосфери )

4.Хопър ( пълнител за топчета ) Монтира се върху маркера, в него се намират топчетата. 2 основни вида (гравитационен и с принудено подаване)

5.Облекло. Стари дрехи и маратонки. Може да си купите и специални дрехи за пейнтбол но за начинаещи е напълно излишно изразходване на средства. По-добре част от тези пари да се дадът за по-качествен маркер(маска) а дрехи за пейнтбол може да се купят и по-късно.

 

Една страничка където можете да видите принципа на действие на най-разпространените видове маркери:

Принцип на работа на някой видове маркери

Link to comment
Share on other sites

Има ли навити за игра в неделя?

Събрал съм към 5-6 човека но ако станем към 10 ще е най-добре за 5vs5

ще сме на вектата за час ще пиша допълнително

Link to comment
Share on other sites

А на теб кой ти го каза тва а ?

Всъщност няма значение кой важното е не го слушай ама никога

Бях чувал какво ли не ама такова нещо никога

Ако искате може да ви направя демо

Вярно е поне едно нещо ако ти замръзнат топчетата си прецакан

освен ако не искаш да насиниш някой много яко дори може и сериозно да го раниш

топчета се купуват от с-ф на цена 75лв+около12лв доставка

грубо 87лв за 2000бр.

Всъщност, няма как да не го слушам, щото съм го виждал с очите си докато съм пейнтболвал.А ти виждам, че си особено отворен, а и темата явно ти е много интересна :-) Продължавай в същия дух.

Double posters indeed deserve to die!

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, няма как да не го слушам, щото съм го виждал с очите си докато съм пейнтболвал.А ти виждам, че си особено отворен, а и темата явно ти е много интересна :-) Продължавай в същия дух.

Double posters indeed deserves to die!

 

 

оки ве нави ме !!!

ти за колко време изпукваш кашон

аз го прявя за 2 седмици

дали ми е проблем

имам и миналогодишни които ги използвам за засичане на скороста

старнно не са се разпаднали още

ама може да е от друго знам ли я да не съм ги замразил като хората я да съм ги претоплил нещо

т'ва дет ти се стича по ръката да не е нещо друго???

Link to comment
Share on other sites

оки ве нави ме !!!

ти за колко време изпукваш кашон

аз го прявя за 2 седмици

дали ми е проблем

имам и миналогодишни които ги използвам за засичане на скороста

старнно не са се разпаднали още

ама може да е от друго знам ли я да не съм ги замразил като хората я да съм ги претоплил нещо

т'ва дет ти се стича по ръката да не е нещо друго???

Пич, "харабо" си зле, майна.Скив ся, играх лятото при температура към 40 градуса и топчетата си бяха мекички, пък ако реших да си зареждаш маркера просто ти се стичат в ръката.Може и от самите топчета да е било, нищо не твърдя, като гледам ти си голямо про..явно, та ще обясниш ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...