Jump to content
BulForum.com

Надуваем дюшек - спукан


divanov

Recommended Posts

опитах с поксипол , секундно, даже Прома - с него е най-добре ама при повече надуване пак се пука?

Някой лепил ли си е поясчето или надуваемата лодка да ме посъветва...

Link to comment
Share on other sites

Ами аз за автомобилни не съм виждал?

Само за Колелета, още повече, че автомобилните гуми вече са без вътрешни ако за такива говорите

:P

Link to comment
Share on other sites

да обаче около лепенката трябва да се изпили за да може да залепне по-добре ,а това според мене е проблем защото не се сещам как ще изпили дюшека

Link to comment
Share on other sites

Изпелява се с много финна шкурка и след тва се залива лепенката с лепило.

Така Баща ми лепеше моя когато бях малък.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа и аз едно време като бях малък и пуках секи ден гумите на колелото на баби-тръни така лепях.Изшкурва се около мястото на спукване и се продаваха едни специални лепенки, където уж имат лепило на тях и само като я отвориш я залепваш и я притискаш за определено време.Да, ама не!За да стане работата както трябва слагах допълнително лепило на лепенката и сичко ставаше ок.Само че предсттава си нямам дали тази цялата работа ще е устойчива на вода, защото дюшека има постоянно допир с вода,а гумата - не.

Link to comment
Share on other sites

А бе болите фара за дюшека . Тая година се на гледах на Сланчев Бряг как чужденците заебаваха и дюшеци и чадъри след края на смяната. Даже едни бяха забучили една чисто нова детска количка(лятана) до кофите за боклук.Ако не бях толкова срамежлив сега щях да си имам детска количка. Ако си сериозен и ти трябва за гуменна лодка най добре провери в рибарскте сайтове .Там има дълги и широки(даже повече от необходимото да ги е*** в лажливите рибари) теми за такива проблеми. Фаворита в рибарските сайтове е www.nariba.com или www.fishingmania.(eба лиго кво беше)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Да възкреся тази тема с един въпрос. Имам един надуваем дюшек, на който наскоро му се отлепи лекичко една от формованите вдлъбнати части от горната страна и започна да издиша. Към него бяха дали лепенка за подобни случаи, но проблемът е, че  тя е предназначена за залепване за долната гладка част на дюшека, а не за велурената, която е отгоре и не ми свърши никаква работа. Купих нов, но все пак искам да попитам дали няма някакъв начин за ремонт на една миниатюрна (2-3мм) дупчица от тази велурена страна...нещо, с което да я запълня или пък някаква лепенка, която да държи на такива покрития?

 

П.П. Много е яко с тия формовани части, но едновременно с това нараства с 56 пъти (колкото са на брой) вероятността някоя от тях да се отлепи и да започне да издиша. ;)

Link to comment
Share on other sites

Като собственик на доста такива дюшеци мога да ти кажа да не се занимаваш да го лепиш на такова място, освен ако след това не го ползваш за украса... 

Link to comment
Share on other sites

Като собственик на доста такива дюшеци мога да ти кажа да не се занимаваш да го лепиш на такова място, освен ако след това не го ползваш за украса... 

 

И моите изводи клоняха натам...

Link to comment
Share on other sites

И аз доста дюшеци залепих,(и още ги ползвам ) но от това място за което говориш при мен след като го залепих започна да издиша от съседната сгънка.Мога да ти дам парче със добро качество старо руско производство странна гумирана материя за да кърпиш пупките, но ще започне после от друго място.Някакво овехтяване на материята явно.Една жена си лепеше дюшека със лекопласт и вело лепило и пак се получи(после естествено пак от друго място започна да си пропуска).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...