Jump to content
BulForum.com

Нафта за камиони=Нафта за коли?


Recommended Posts

Значи със малка Шкода фабиа съм.Дизелче много икономична гори ми 6-7 на сто смесен с преобладаващо градско каране.И понеже гледам да мина колкото се може по-тънко с разходите за гориво, а сега ми е паднала много нафта на тънкана, само че е източена от тир.

Някой ми каза, че нафтата за камиони била с една обработка по-малко от автомобилната и можела да задръсти някви филтри и да предизвика повреди.Друг пък ми каза, че камионната нафта вярно била с една обработка по-малко ама ставало въпрос за няква сярна добавка маловажна и нямало проблем.

Ако някой има опит с тея работи тука е момента да пише щото много тираджии като се връщат от курс източват камиона и продават много евтина нафта, да се знае може ли да стане далаверата или не може. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Слагай и да не те притеснява, ако имаш възможност прецеди си е няколко пъти и тогава наливай. Имай предвид че и колата има филтри така че не се притеснявай. Ако има толкова много и не може да е из ползваш, мога и аз да взема някоя друга туба ;)

Link to comment
Share on other sites

ами то не е толкова до нафтата въпроса, ами в това че веднъж сипана в камиона, после източена в туба( в която 100% има боклучета) и после сипана в колата ти риска е голям

колата колкото и филтри да има неможе да предпази дюзите от нашите хубави нафти,

така че си помисли може и да спестиш някой лев. но в последвтие може да стане гадно

поне си сменяи често нафтовия филтър - 10000км макс

Link to comment
Share on other sites

Ако толкова се притесняваш смесвай я с нафта от бензиностанцията и я прекарвай през ситна цетка преди да я налееш

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Пич несе притеснявай, от прочетеното по-горе, това са пълни глупости (щяла да задръсти филтъра, да сменяш филтъра на 10 000к)

Ами тези тирове от кои бензинонстанций зареждат, а тези бензинонстанций от колко цистерни им доставят нафтата?

Все от една и съща, просто някъде има ТИР колонки на бензинонстанций, но при тях единственно пистолета има по-голям дебит (все пак резервоар от 1000 литра не се пълни бързо) иначе нафтата е една!!!

Link to comment
Share on other sites

няма проблем можеш да си караш като пич с тази нафта,само сложи една марля на фунията за по сигурно,че дизелите са си капризни.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да минеш тънко си направи една инсталация за биодизел, струва няколко стотин лева и горивото ще ти излиза жълти стотинки. С тая точена нафта един път ще стане белята и цялата икономия ще ти отиде на кино.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да минеш тънко си направи една инсталация за биодизел, струва няколко стотин лева и горивото ще ти излиза жълти стотинки. С тая точена нафта един път ще стане белята и цялата икономия ще ти отиде на кино.

 

То пък с тоя биодизел, точно е по-вероятно да стане белята.

Така един познат с нов сеат толедо на 4г. точно два резервоара изгоря с био дизел и ремонта му стуваше 1500лв. А интересното е че в книжките бише че може да се кара с био дизел.

Така че, беля винаги може да стане ;)

Link to comment
Share on other sites

Смея да твърдя че ако е нафтата от камион който кара чакъл от кариери или нещо такова нафтата е по-хубава от тая на бензиностанциите.Просто тя е минала само през една ръка от Нефтохима през транспорт нпараво в резервоара на камиона и е 100 пъти по чиста от тая на бензиностанциите.Друг е въпроса в камиона какви боклуци е имало и е те това ще да ти е проблем.И през най-ситна цедка да е минеш пак може да прекара някой боклук и да ти задръсти дюзите.

Link to comment
Share on other sites

Ама си го е направил сам или си е купил от някъде някакъв бъркоч :)

 

Интересното е че е от бензиностанция, пича има кинти, но пътува много и за това реши да е пробва.

Но сега като го питам за биодизела и реакцията му е..... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Е кви са тея инсталации за биодизел?Аз доколкото знам биодизела го правят от използвана ететствена мазнина и на всеки дизелов двигател можеш да е сложиш.Хем и на пържени картофки ще мирише от Хаспиха :D

Link to comment
Share on other sites

Е кви са тея инсталации за биодизел?Аз доколкото знам биодизела го правят от използвана ететствена мазнина и на всеки дизелов двигател можеш да е сложиш.Хем и на пържени картофки ще мирише от Хаспиха :D

 

Не само от използвана мазнина, прави се и от рапица и други маслодайни растения ;)

Link to comment
Share on other sites

Интересното е че е от бензиностанция, пича има кинти, но пътува много и за това реши да е пробва.

Но сега като го питам за биодизела и реакцията му е..... :angry1

 

Незнам какво е това на бензиностанцията и как е получено, но като си го направиш сам колата си върви супер и проблеми няма никакви. Ако човек има от къде да взима отработено олио без пари горивото излиза колкото е тока за да се захрани инсталацията.

 

jozo, ако те инресува ето ти един интересен сайт - http://journeytoforever.org/biodiesel.html

биодизел се прави от отработено/неотработено олио, животинска мазнина и т.н.

Link to comment
Share on other sites

аз лично съм пробвал само 1 път да слагам дизел от камионите на кока-кола и колата ми пушеше като влак от тогава никога не слагам такива работи.

Link to comment
Share on other sites

няма проблем можеш да си караш като пич с тази нафта,само сложи една марля на фунията за по сигурно,че дизелите са си капризни.

Аве хора какво ще цедите с тая марля, да не е пълна тая нафта с чакъл?

Ако ставаше с марля, хората нямаше да слагат горивни филтри, а марли!

Link to comment
Share on other sites

кво като е от камион,нафтата от бензиностанциите да не би да е по-качествена?В България горивата не са от наи-качествените мисля всеки е наясно.Всеки които продава нафта "на черно" по 1.20 от къде мислите 4е е точи,камиони и реисове.Беля може да стане ако не е от камион ,а някое корабно гориво,което е малко вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да минеш тънко си направи една инсталация за биодизел, струва няколко стотин лева и горивото ще ти излиза жълти стотинки. С тая точена нафта един път ще стане белята и цялата икономия ще ти отиде на кино.

Инсталацията добре, но проблема е суровината.

Link to comment
Share on other sites

Къде точно е проблема ? Има хиляди закусвални, баничарници и капанчета, които срещу някой дребен лев ще ти ги събират. Така и така не може да се излива в канализацията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...