Jump to content
BulForum.com

FIVB World League 2007


Recommended Posts

За тези десет дни до началото на финалите доста ще трябва да поработят нашите. Жеков е в пълна дупка, Пламен нещо не ми се вижда във форма, дано Матей не е загубил усет, след като не игра в мачовете с Полша. Надявам се Мартин Стоев добре да си е преценил и наистина за финалите всички да са в опимална кондиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

За пръв път имаме идея какво правим...или поне така изглежда. Аз съм твърдо зад решенията на Мартин и зад отбора. Вярвам, че ще влезнем във форма точно когато трябва - това е идеята.

Link to comment
Share on other sites

малко ме притеснява тази почивка, която имаха титулярите да не ни изиграе лоша шега. дано наистина на финалите всички да са на 100% и да опаткаме пак бразилците :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Французите получиха wild card за финалите. Очакваше се да е някой измежду Италия и Франция, но са предпочели по-опитния отбор. Мисля, че трябва много да се напънем в групата и ако излезем първи, ще играем с Франция или щатите, като и двата отбора са повече от преодолими. А на финала...каквото стане. Французите може да паднат и до трето място в тяхната група, след като загубиха някой и друг мач от Япония и ако Италия опука японците, може да ги измести. Щатите са първи от група с Франция и Италия, но не са ни от класата. Лошото е, че е много трудно да си първи в група с Бразилия и Русия. А ако сме втори, отиваме почти сигурно на Полша, което няма да е леко... Според мен имаме пълния шанс да сме поне 3ти, което би било най-добро представяне на отбора ни.

Link to comment
Share on other sites

Според мен имаме пълния шанс да сме поне 3ти, което би било най-добро представяне на отбора ни.

имаш предвид досега най-доброто, или най-доброто, на което можем да се надяваме на финала?

Link to comment
Share on other sites

имаш предвид досега най-доброто, или най-доброто, на което можем да се надяваме на финала?

Tой говореше за най-доброто ни представяне до сега в лигата, а именно 4-тото ни място. :) Ако станем 3-ти или 2-ри или 1-ви (ДАНО) ще е идеално!

Link to comment
Share on other sites

имаме ли реален шанс да бием Русия в четвъртък?

Link to comment
Share on other sites

Според мен можем много спокойно да ги отупаме, но зависи и от първия ни мач. Няма да е кой знае каква изненада, ако паднем от Бразилия и не бива това да ни смачква самочувствието, но след 4 поредни загуби...кой знае... Реално в последните години обаче бразилците играят най-трудно и имат най-много загуби от нас, така че трябва утре да се хвърлим здраво в мача и да го вземем...после ще е все едно срещу Русия.

Link to comment
Share on other sites

абе знам аз, че финалите почват от 11-и, ама гледам програмата на бнт и за утре нямат предаване. няма ли да го дават? бразилците ще ги бием, ама нататъка. поляците как се намърдаха в другата група

Link to comment
Share on other sites

Пак не съм се съсредоточил :)

а жиба е педал

Link to comment
Share on other sites

Аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

аааааааа...

Мрете бе маймуни ! ! ! ! ! !

Бравооооо!

БЪЛГАРИ ЮНАЦИ ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Мда, и мен още ме друса еуфорията от победата, но малко по-уважително към бразилците... Стана невероятен мач. И двата отбора играха страхотно. Изключително съм щастлив, че успяхме да победим. Мисля, че можем да отдадем победата на включването на Боян Йорданов и Методи Ананиев. Нямам нищо против Константинов и Владо Николов, но Боян за гейм и тайбрейк направи с 3 точки по-малко от най-резултатния играч на Бразилия. Повече нямам какво да кажа. Доволен съм и от Андрей Жеков. Имаше 2-3 грешки в 3тия гейм, но като цяло много точен. Е, не може и да се прави сравнение с магьосника Ricardo, но като за нас си беше добре. Страхотна игра и на либерото на световните шампиони Sergio. Мисля, че имахме и малко късмет с това, че бразилците направиха много грешки. Но в такъв мач можеше да се види всичко, а грешките най-малко се забелязват. И накрая, но не на последно място искам да отлича Матей. Всичко го броят за голямата звезда на нашия отбор, а той не го показваше досега. Но в първите два гейма просто влачеше отбора ни, докато не получи сериозна подкрепа от другите млади. Вижда се, че младото ни поколение е заедно с полското най-добро в света...скоро ще чакаме и още по-големи успехи. А сега трябва да се концентрираме, защото сме с единия крак, но и с двете топки на полуфинал. Ако бием Русия почти сигурно отиваме на финал, щото нито щатите, нито Франция са ни от ранга...нито от тоя на Русия и Бразилия. Честито!

Link to comment
Share on other sites

Мда, и мен още ме друса еуфорията от победата, но малко по-уважително към бразилците...

Може би това се отнасяше за мен... :)

Радостта ми дойде в повече, но ОК, извинявам се за израза "Мрете бе маймуни"! Чудно ми е дали те се държат културно към нас след като ги бихме... ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Майната им, важното е ние да сме културни. Не те бия много да се стягаш, разбирам...и аз съм се разскачал вкъщи... Просто мачът беше много красив и двата отбора играха много добре. Колкото и да не ми се искаше, на няколко топки на Бразилия се изкефих максимално...красотата в играта си е красота. Но така е най-сладко...щом и това можем да го бием, значи сме още по...

Link to comment
Share on other sites

Много доволно. Не мога да се оплача. Още преди мачовете с Полша си говорих с баща ми, че ще паднем от поляците, а бразилците ще ги бием. Той каза не, поляци и руснаци са наш тип отбори, но бразилците са различни и не можем. Да, бразилците играят много красиво, спор няма. Но нямат кой знае какъв сервис, нямат и блокада. За да пробиеш противника, трябва или да си безгрешен на атака, или да пробиеш със сервис или блок. Днес се видя, че ако не правим много грешки, можем да си се надиграваме с бразилците, те да си правят комбинацийките, ние да си я млатим както си знаем и така... в край на сметка печели този, който измисли откъде да измъкне точки, за да дръпне. При нас всеки сервиращ има потенциал да направи точка от сервис.. при тях.. малко трудно, особено ако посрещачите са концентрирани.

 

При добра концентрация мисля, че можем да победим и Русия. За мен имаме двамата най-добри атакуващи състезатели в лигата, Матей и Боян. Това просто са момчета, които могат цял мач да си вкарват топките без проблеми, стига разпределителят да не ги затрупва, както Андрей много често прави, когато им върви играта и той почва постоянно да ги търси.

 

Нооо, идват поляците. Разликата между поляци и българи, според мен, е че те могат блок, ние можем сервис. Ама на нас сервиса ни работи от време на време, на тях блока винаги...

Link to comment
Share on other sites

Днес лично гледах 1 гейм и си изядох чорапите от яд (образно) втория го изпуснах и като видях тетия как свърши ме хвана яд и излезнах да поспортувам и сега като прочетох , че сме били се сещам какво каза Мартин Стоев след двата разгрома които получхме от полша след въпрос на журналистка " Как ще коментирате играта ни след двете загуби от Полша ?"

Не си спомням точните думи но смисъла беше " След като се класирахме дадох шанс на по-младите да се обиграят и дадох почивка на гланите играчи . В момента нашия отбор не трябва да бъде във върхова форма върховата форма ни е нужна за финалите . Сега след тези мачове отиваме 10 дена на лагер където ще се подготвяме за финалите ."

Таих големи надежди наистина да е така и да се съвземе отбора психически и ето на като гледах 1 гейм какви им бяха отчаяни физиономиите се отказах да гледам а сега съжелявам карай другия мач няма да го изпусна :) ДАНО ДА ПРОДЪЛЖАВАМЕ НАТАТЪК ПО СЪЩИЯ НАЧИН !!!

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос => Някъде в София или Пловдив дали се продават фланелки?

Днес в залата видях хора с такива. Нз дали са си ги купили от Б-я и са отишли специално за мача до Полша или там живеят и работят. Не вярвам в чужбина да има такиа, а при нас да няма... ще е тъпо.

Ако някой има някакво инфо да казва! :)

Link to comment
Share on other sites

Гледах мача и аз след първите три гейма бях готов да сменям канала, но нашите(ананиев и боян) обърнаха нещата в своя полза.

Според мен точно в този мач срещу най-силния отбор си пролича че Жеков, Константинов, Гайдарски нямат място в титулярната шестица. Винаги в ключовете моменти те се дънеха, докато Казийски и в края Боян и Ананиев имаха само по една грешка.

Радвам се най-вече за Казийски, защото играч от неговата класа направо дърпа другите след себе си, но затова ни трябва по-добър и психически стабилен разпределител и по-добро посрещане. Жеков орезили много топки този мач, няма какво да се лъжем, ако играхме срещу Франция щяхме да паднем, но понеже Бразилците ги е страх най-много от нас(то си личеше по поведението на треньора им) спечелихме.

Много има още да подобряваме играта ако искаме да бием Полша на финала, и задължително трябва да спечилим срещу Русия, щото не дай си боже при загуби сме аут от полуфиналите.

Link to comment
Share on other sites

от седмица чакам срещата и накрая гледам само първите два гейма. е, тва е, както беше казал тони стораро: "всеки казва ми в очите, че разбиват ме жените". когато се прибирах към 23 часа, питам таксиджията дали знае кво е станало. и тук става интересно - попаднах на луд фен. тва момче ми разказа целия мач, кой какво, точките, интересни работи. браво на него, много му благодаря.

 

как бразилците да имат слаб сервис?

само да няма издънки и отпускане, но тези момчета не са като футболистите ни.

сигурен съм, че ще бием русия, но се притеснявам да не се изложим срещу щатите или франсетата

Link to comment
Share on other sites

Бразилия ни най-малко нямат слаб сервис. Основното нещо в сервиса е насочването. И да е с огромна сила, ако ти е в ръцете, не е много трудно да се посрещне добре. И това ви го казвам аз...какво остава за най-големите играчи в света... Може и да не влагат много груба сила в сервиса си, но го въртят много и го насочват добре. И затова от двата мача имат най-много спечелени точки директно от сервис... Fiba, честно казано не съм виждал никъде да има волейболни екипи, ама знам ли... Повечето от българите, които показаха вчера на мача, ги познавам и са все разни хора около федерацията и не е трудно да се намерят фланелки за тях. Въпросът е наистина защо не се пускат в масова продажба, след като явно има интерес...

Link to comment
Share on other sites

Ако не ме лъжат очите, не съм писал, че им е слаб сервиса.

И щото бразилците имат най-много спечелени точки директно от сервис след първите два мача, за това и Салпаров е най добрият посрещач след тях, щото им е много труден сервиса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...