Jump to content
BulForum.com

Някой да знае къде продават....


Breez

Recommended Posts

Аз си сменях маслото в Пловдив (като че в София няма ) и си сложих Motul VW 505.01 specific (тоест за моя дизел) в един ваш сервиз - Автоцентър "Ковачев", до МЕТРО се пада...

Така че ако им звъннеш един телефон и кажеш за какъв мотор става въпрос сигурно ще измислят нещо. А и от обслужването съм доволен - мериха ми температура на кипене на спирачна течност, на замръзване на антифриз и още нещо ама забравих какво

От форума на ауди.

Link to comment
Share on other sites

ми на много места

има един сервиз в смирненски зад лукойл точно - браво инжинеринг

и в всеки голям магазин ще ти доставят

Link to comment
Share on other sites

ми на много места

има един сервиз в смирненски зад лукойл точно - браво инжинеринг

и в всеки голям магазин ще ти доставят

Аko го продаваха на много места нямаше да питам! ;) Днес бях в Ковачев да питам и ме убиха с цената 19 лева за литър :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t...&highlight=

 

и на мен ми дойде скъпо това масло и си взех Q8 полусинтетика за около 44 лева. вече 20000 км навъртях само с такова масло и съм доволен.

Искам да си сложа ка4ествено масло а за МОТУЛ съм чувал само суперлативи!Така или ина4е колата ми събира малко пове4е от 2 литра ше прежала 40 лева! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Поинтересувай се за едно друго френско масло Yacco се казва. ПО-евтино е доста от Motul-а но като качество е чудесно.

Иначе в България доста ментета се продават и затова не се учудвай от скъпата цена на Motul-а, все пак за момента го водят най-доброто в БГ.

Link to comment
Share on other sites

Аko го продаваха на много места нямаше да питам! ;) Днес бях в Ковачев да питам и ме убиха с цената 19 лева за литър :wacko:

Да не очакваше 10-на лв да струва литъра :)

Link to comment
Share on other sites

Да не очакваше 10-на лв да струва литъра :)

Ами чесно казано да,като се има предвид че всички останали масла варират от 4 до 8 лева!

Link to comment
Share on other sites

Ами чесно казано да,като се има предвид че всички останали масла варират от 4 до 8 лева!

 

е те между 4-8лв са толкова и масла, но това е друг въпрос

Link to comment
Share on other sites

Ами Breez какво да ти кажа ... Мотула си е Мотул,във Ф1 карат с Мотул и Мобил 1,прави си изводите за качествата на тези масла,цената им според мен е оправдана.Пък и както казваш 2 литра събира твоята... 40 лв не са чак толкова много пари за качествено масло.

Link to comment
Share on other sites

Ами Breez какво да ти кажа ... Мотула си е Мотул,във Ф1 карат с Мотул и Мобил 1,прави си изводите за качествата на тези масла,цената им според мен е оправдана.Пък и както казваш 2 литра събира твоята... 40 лв не са чак толкова много пари за качествено масло.

Сипах и МОТУЛ-4е на душицата! :) ...що се отнася за МОБИЛ 1 от много хора съм чувал да не си купувам от БГ такова масло пък и факта,4е се продава на всяка сергия.....! :D

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам някой модератор направо да редактира името на темата и да си я направим тема за "Автомобилни масла и добавки".

На моята фиеста са и сложили масло "Fuchs" 10 40w като са я докарали.Не ми харесва обаче това масло,след 1-2 хил.километра ако не съм я продал до тогава ще и сипя и аз Мотул.Баща ми кара неговото Пежо 205 с някакво френско масло от 5.50 лв/л. наливно,утре ще го питам за марката и ще я кажа.Пежака направо лети с тва масло.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Въпреки че е малко стара темата реших да напиша 1-2 неща...

Първо - откъде се купува масло. Особено ако става въпрос за Motul - има много ментета. Най-сигурното място е Prospeed в София. В Bravo инженеринг предполагам, че също става, защото са специализирани в обслужването на състезателни автомобили и им трябват качествени масла... Аз бих предпочел Yacco Galaxie пред Motul ако става въпрос за по-сериозни автомобили. Спомените ми са че струваше някъде около 40лв литъра, толкова горе-долу беше и Motul Competition.

Най-важното обаче е да се вземе предвид колата, на която ще се налива това масло. Нужда от масла с такива характеристики има само при много натоварени двигатели с голама степен на сгъстяване или принудително пълнене. За street употреба (особено на по-стари коли) всяко оригинално, марково масло, предвидено от производителя за конкретната кола ще свърши работа...

Link to comment
Share on other sites

И аз бих препоръчал YACCO - определено качествени масла .Имат всякакви решения и за сега не съм чувал за ментета. В Пловдив може да се намери в сервиза на Ситроен срещу магазин Алати. Ето тук може да разгледаде продуктовата гама... click

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не ми се чете цялата тема и направо пиша :D -От ресторант стадиона като тръгнеш по Шести Септември към посока гребната.Точно преди прелеза правиш обратен завой-и едно 100-на метра по-надолу има специализиран магазин за масла.Момчето продава всичко-аз за мотора си взех Мотул пълна синтетика-1 литър за 18 кинта :P -соленичко е,но си заслужава определено.100% там има Мотул-иди и провери :)

 

 

INCINERATOR-те препоръчват това,защото са се договорили с фирмата.Е едва ли от Тоиота ще ти препоръчат да караш с Българско масло,но пак всичко е до уговорка между двете фирми ;)

Link to comment
Share on other sites

Сипах и МОТУЛ-4е на душицата! :) ...що се отнася за МОБИЛ 1 от много хора съм чувал да не си купувам от БГ такова масло пък и факта,4е се продава на всяка сергия.....! :D

 

Има двама вносителя на Мобил 1 и двамата внасят истинско масло. Не сме вече в Турция и за продажбата на ментета на марки особено като Мобил 1 бият яко през джоба.

Ако въпросното масло Мобил 1 беше менте, досега да съм си изпържил моторчето ;) И не се бъркай с Мобил (не 1), което продават на Метро.

Следващия път, когато ти дотрябва масълце може да се обадиш, но цените съм към 28 лв. на литър (по памет). за 5w50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ми на много места

има един сервиз в смирненски зад лукойл точно - браво инжинеринг

и в всеки голям магазин ще ти доставят

Точно неска бях в този сервиз и ми сложиха на колата мотул . Този сервиз е генерален представител на маслата мотул за южна България тъйче ако взимате от тях поне знаете за какво си давате парите .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И след цялото това спорене кой какъв представител на кого бил ,в крайна сметка от къде мога да отида и да си взема MOTUL 5W50?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...