Jump to content
BulForum.com

Добър очен лекар


snejko

Recommended Posts

Имам малко проблеми с очите и понеже нямам кой знае колко познати в тази област питам тук дали някой може да ми препоръча добър очен лекар, както и добра оптика с голямо разнообразие на рамки, където като ида могат да ми предложат повече от 5 модела очила, които да са ми удобни и да ми отиват. Рамките на последните очила, които си направих преди няколко дни струваха 65 лева, а после ги видях същите за 25 на друго място и умрях от яд :angry: . Отгоре на всичко оптичката не ме предупреди, че стъклото ще е доста удебелено от единия край и в момента излгеждам като с лупи . Да не говорим, че като погледна настрани и всичко ми изглежда изкривено :wacko: , няма да ви обяснявам как шофирам.... абе въобще трагедия. Нямам търпение да си сложа пак лещите, но сега очите ми трябва да починат малко.

 

С една дума... кажете къде да ида и да остана доволна

Link to comment
Share on other sites

Оптики Санти, сега май са Леонардо. Имат си очен лекар. От ресторант Азия тръгваш към тунела, преди него, първата в дясно, (която те изкарва насред главната) от лявата страна на улицата в самото начало още.

Иначе за стъклата, всичко зависи какви са ти. С максимално изтъняване ще са ти няколко милиметра. Нормални такива са 2пъти по дебели, но и 3 пъти по скъпи.

Link to comment
Share on other sites

Аз от доста години ходя на прегледи при доктор Пехливанова/миналата година се намираше в поликлиниката, която е на ъгъла на колелото на гарата, надявам се пак да е там,з ащото и аз трябва да се проверя отново/. А за оптика-последните два пъти ходих в Сиопси до аптека Марица....доволен съм, много са любезни, работят качествено и се занимават с мен доста време, докато им кажа, че рамките вече са ми удобни. Честно казано никога не бих отишъл да си правя преглед в оптика, защото доста често "лекарят" е студент :D

Link to comment
Share on other sites

Е не във всички. Пък и лошо няма ако е студентка :P Плюс това ако си клиент на оптиката прегледи мрегледи са ти безплатни :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се наложи да ходя наскоро. Един колега ми я препоръча. Има доста добра и нова техника. Доста е внимателна и обръща внимание на всеки един пациент. Също може да те насочи от къде какви неща можеш да си вземеш. Оказа се че има голямо значение в кой магазин отиваш и какви стъкла ще поръчаш. Повечето нямат машина в самата оптика и се налага да ги изпращат по други. Ако те инетересува ми прати едно ЛС и ще ти дам данните за контакт.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Светилата в офталмологията в момента в БГ са проф. Танев, д-р Гугучкова и д-р Кючуков. Не знам къде точно в Пловдив преглеждат, но са ми казвали, че и тримата ходят периодично там и приемат пациенти.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

д-р Гугучкова имаше (предполагам и още има) кабинет в София. Аз лично съм ходил няколко пъти в Луксор - мисля, че това е най-оборудваната очна клинка в Пловдив...

Link to comment
Share on other sites

д-р Гугучкова имаше (предполагам и още има) кабинет в София. Аз лично съм ходил няколко пъти в Луксор - мисля, че това е най-оборудваната очна клинка в Пловдив...

 

Не се заблуждавайте, точно там едва не ослепиха баба ми. Най-добрите кадри в тая сфера са в София, чувал съм добри отзиви и за Варна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...