Jump to content
BulForum.com

Какъв модел карате?!


adibas

Recommended Posts

шарнира за 307 е 35лв на sasic,

btw за френски автомобили наи качествените резервни части са на фирма Сасик, в Пловдив има един магазин които е официален вносител на френски части, полуоски и хидравлични сфери за Ситроен. тел 626-220

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Най-добрия магазин за Пежо е Sasic след централна гара,на стария пежак само от там сме купували части и досега няма оплаквания.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Аз мога да се похваля с пежо 307 XSi 2.0 HDI с цвят тъмно син металик. Много добър автомобил.

Тропа ли задния мост? Питам защото аз имам ситроен C4, което е същото, и окачването му е толкова твърдо отзад, че ми падат зъбите по павета.

Link to comment
Share on other sites

Тропа ли задния мост? Питам защото аз имам ситроен C4, което е същото, и окачването му е толкова твърдо отзад, че ми падат зъбите по павета.

 

Стига бе, как ще тропа :unsure: Карал съм и такъв Ситроен и Пежо 307 и не съм забелязал такова явление :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тропа ли задния мост? Питам защото аз имам ситроен C4, което е същото, и окачването му е толкова твърдо отзад, че ми падат зъбите по павета.

 

Четох някъде във форума на Пежо за подобно тропане...или е резервната гума (не добре затегната и подскачаща) или тампоните... Поне там така казаха де... :)

Link to comment
Share on other sites

Бащата имаше Peugeot 307 HDI и пак тропаше като лудо отзад. В сервиза му казаха, че проблеми няма и колата е наред. Абе голяма каручка си беше колата...

Link to comment
Share on other sites

Бащата имаше Peugeot 307 HDI и пак тропаше като лудо отзад. В сервиза му казаха, че проблеми няма и колата е наред. Абе голяма каручка си беше колата...

 

Значи в сервиза са разбирали толкова или не им се е занимавало. Пак казвам, че съм карал въпросния модел и на Пежо и на Ситроен и такова тропане не е имало.

Link to comment
Share on other sites

Е нали са официален сервиз бе... Не може кола на стойност над 30К да се разтропа така на 40 хил км.

 

Ох, те пък са един "сервиз". Като си взех сегашната ми кола реших там да ида и да взема филтри - въздушен, маслен, горивен и за полените. ОК, вземам ги аз и ми казват, че смяната като са от там е безплатна и ми предложиха да ми ги сменят. Започнаха смяната и добре, че гледам в ръцете на майстора, та видях навреме, че тръгва да слага горивния наобратно. След едноминутен спор, в който той ме убеждаваше, че "така се слага" се вгледа в стрелките и се оказа, че аз съм прав. Последваха едни извинения и т.н. Та не знам за какъв официален сервиз става дума, след като не съм сигурен, че ще направят без грешката такава елементрана операция :D

Link to comment
Share on other sites

Да Ви се похваля...днес отивам да си налея бензин в Лукойл и....нали сега от 25-ти е тръгнала някаква промоция, при която като заредиш 20 Л гориво и получаваш карта с намаление 5 ст. на литър....да да ама не!!!! ЗНачи след като заредиш 20 Л. гориво "получаваш НЕВЕРОЯТНОТО право" да си изтеглиш от един куп картончета едно картонче на което изтриваш с монетка там едно сребристо и чак тогава ако отдолу пише че печелиш карта ти издават такава иначе на повечето пише "на добър път - да го д*хаш" демек. И аз надъхан си сипах 20 л. и отивам на касата уж да ми издават карта...и гледам един човек си заредил камиона с над 100 л. щото картончетата бяха около 10 (които си ги изтегли) и от тея 10 картончета спечели само 2 карти (една 12 месечна и една 9 месечна) и след това идва моя ред и аз викам на касиерката:" И кво трябва ся като съм заредил да тегля и...чаааааак тогава ако имам късмет ще спечеля карта" И тя :"Да" и аз е гати и измамата и някав ядосан тегля едно картонче и прас от 1 опит и спечелих карта за 12 месеца :) мн се изкефих ама да знаете ако сте се надъхали за тая промоция голяма е измама бахти......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ох, те пък са един "сервиз". Като си взех сегашната ми кола реших там да ида и да взема филтри - въздушен, маслен, горивен и за полените. ОК, вземам ги аз и ми казват, че смяната като са от там е безплатна и ми предложиха да ми ги сменят. Започнаха смяната и добре, че гледам в ръцете на майстора, та видях навреме, че тръгва да слага горивния наобратно. След едноминутен спор, в който той ме убеждаваше, че "така се слага" се вгледа в стрелките и се оказа, че аз съм прав. Последваха едни извинения и т.н. Та не знам за какъв официален сервиз става дума, след като не съм сигурен, че ще направят без грешката такава елементрана операция :D

 

Само дето в СФА не пускат кибици в сервиза като ти ремонтират автомобила ;)

Link to comment
Share on other sites

406 купе с малкия мотор - 2.0-16V.

 

Ако не тайна колко коли имаш?Меган Купе,406 Купе и няква друга имаше доколкото си спомням сигурно и тя е 2.0 16В :D

Link to comment
Share on other sites

Пежото за семейна кола и Меган купе 2.0-16 за екстремни лични изживявания ;) И още един Меган пак купе 1.6 го продавам уж ама досега само на един го предложих.

Link to comment
Share on other sites

Пежото за семейна кола и Меган купе 2.0-16 за екстремни лични изживявания ;) И още един Меган пак купе 1.6 го продавам уж ама досега само на един го предложих.

 

Ако е Меган 1.6 16В 108 коня съм заинтересован ;) Ако е 1.6е 90 коня не ме вълнува особенно :)

 

Ако е такава каквато търся кажи цена,характеристики и т.н на П.М.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

206, 1.9 diesel, 70 кончета - работи, няма грижи като тези, които чувам - ремонти на двигатели и прочае :O единствено масло и нафта сипваш и фъчи :-D

Link to comment
Share on other sites

206, 1.9 diesel, 70 кончета - работи, няма грижи като тези, които чувам - ремонти на двигатели и прочае :O единствено масло и нафта сипваш и фъчи :-D

 

Нормално - този мотор 1.9 70 коня няма убиване :punk Със здраве да си караш Пежака и много да те слуша :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdraveite!Imam peugeot 306 1.6,1995g i mi pravi sledniqt problem...mn 4esto v dvijenie mi gasne bez pri4ina i mi svqtkat avariinite lampi i lampata na komputura...vurtq na novo i pali bez problem,drugoto stranno ne6to,koeto pravi e pri dvijenie da se use6ta edno rqzko pridurpvane prez opredelen interval ot vreme bez tova da vodi do gasnene...nqkoi ako e imal podoben problem da pi6e...ochakvam vsqkakvi suveti :)

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite!Imam peugeot 306 1.6,1995g i mi pravi sledniqt problem...mn 4esto v dvijenie mi gasne bez pri4ina i mi svqtkat avariinite lampi i lampata na komputura...vurtq na novo i pali bez problem,drugoto stranno ne6to,koeto pravi e pri dvijenie da se use6ta edno rqzko pridurpvane prez opredelen interval ot vreme bez tova da vodi do gasnene...nqkoi ako e imal podoben problem da pi6e...ochakvam vsqkakvi suveti :)

 

Колата с газова ли е или на бензин я караш. Проблема, който казваш може да е поне от 3-4 места :) Дай повече инфо или иди на диагностика. На PM ти пращам координати на сервиз :)

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite!Imam peugeot 306 1.6,1995g i mi pravi sledniqt problem...mn 4esto v dvijenie mi gasne bez pri4ina i mi svqtkat avariinite lampi i lampata na komputura...vurtq na novo i pali bez problem,drugoto stranno ne6to,koeto pravi e pri dvijenie da se use6ta edno rqzko pridurpvane prez opredelen interval ot vreme bez tova da vodi do gasnene...nqkoi ako e imal podoben problem da pi6e...ochakvam vsqkakvi suveti :)

На бензин или газ я караш, като загасва в движение ако включиш някоя предавка не успява ли да се запали сама, в оптимална температура ли е? Трудно ли пали дори когато не е студено?

Link to comment
Share on other sites

Като стегне времето и мпх-тата стават много мудни. Трябва се чистят от време на време

 

Не е само от там. Ако е от него няма да прекъсва и да прави магарии докато е на предавка и набира. Вероятно има проблем и там, където казваш, но не е само това :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...