Jump to content
BulForum.com

Torrent Trackers vs BG Police


Soulless

Recommended Posts

братле, хайде моля те обясни точно как става това с тези прокси настройки. µTorrent ползвам.

май е добре хората, които са наясно с това, да отговаряТ на подобни въпроси на ЛС ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply
братле, хайде моля те обясни точно как става това с тези прокси настройки. µTorrent ползвам.

 

 

Трябва да си намерите работещо прокси.

За utorrent настройките са : proxycg8.th.jpg

 

Списък с проксита: Тук

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си намерите работещо прокси.

За utorrent настройките са : proxycg8.th.jpg

 

Списък с проксита: Тук

С каквото и прокси да пробвам, арената не се отваря, може би защото всички са навън, и не става. Всички други сайтове, които пробвам, вкл. ekk.bg, се отварят с намерените от мен проксита.

Link to comment
Share on other sites

HTTP proxy - 207.243.70.35 port 8000 based in USA. V momenta go probvah i teglq bez griji. Pinga do nego mi e 200 ms, a skorostta ot trakera si e na max.

 

 

@tedy прочети малко по-нагоре и виж на кой адрес се отваря арена

Прочетох и не става, нито с .com, нито с .ws (през прокси). Всички останали сайтове се отварят нормално.

В uTorrent пробвах с различни проксита, вкл. това от горния цитат, и не става, не може да се върже с тракера (kojto e pod arenabg.com както е в самия торент). А щом самия домейн не ми се зарежда, явно затова и торента не тръгва. Както и да е.

 

EDIT: нещо тракера май не е наред, сега ми дава tracker sending invalid data, може би има чести прекъсвания..

Да поясня, че всички други торенти ми работят през споменатото прокси.

 

basten, .ws се отваря без прокси, как иначе ще съм свалил торента, който да пробвам в uTorrent.

Просто самия тракер (който е на tracker.arenabg.com, т.е. различен сървър), не тръгва нещо.

 

ЕДИТ2: торента го свалям през нормалния сайт ws.

Зареждам го в uTorrent, и не тръгва. Просто е.

Докато всички останали торенти, които имам в uTorrent, се свързват нормално с тракерите си (piratebay, bt.wrzru), през проксито.

 

EDIT3: тръгна :) . Явно е било временно, и номера става as expected.

 

Eto, разликата е в това, че домейнът arenabg.com не се вижда от чужбина, а торентите вървят защото tracker.arenabg.com домейна се вижда. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Арената е достъпна без проблем на tracker.arenabg.ws forum.arenabg.ws

 

едит:

Торентите трябва да се редактират на ръка, като .com се замени с .ws

 

вече го филтрираха.

 

 

Когато ползвате прокси в торент клиента указвайте проксито да се ползва само за връзка с тракера

Link to comment
Share on other sites

Арената е достъпна без проблем на tracker.arenabg.ws forum.arenabg.ws

Торентите трябва да се редактират на ръка, като .com се замени с .ws

опа.

При мен тоя ноомер не стана нито одеве още, нито сега, когато уж тракера работи.

Така че през прокси става защото tracker.arenabg.com се вижда отвън, за разлика от главния сайт.

Link to comment
Share on other sites

аз успях през прокси да се свържа с аренабг.цом но тракера на бт.врзру.цом ми ги показва оффлине в самия сайт пък ми показва че съм свързан

Link to comment
Share on other sites

ГДБОП вече готви следващите си проверки, този път насочени към малките квартални мрежи (известни още като LAN) и привидно спрелите торент тракери, обясниха от дирекцията.

 

WTF си мислат да прават. Кво ша ни влизат по къщители ли ша ни режат кабелите ли кво.

Link to comment
Share on other sites

WTF си мислат да прават. Кво ша ни влизат по къщители ли ша ни режат кабелите ли кво.

Ми то и арената сега е 'привидно' работеща, нал тъй. :bgrin: Не виждам логиката да ходят при малките мрежи и да им спират тракерите в такъв случай

Link to comment
Share on other sites

Всичко вече си е като преди :) Благодарение на всички нас, които не спряхме да ползваме аренабг :punk

 

 

 

След заповедта трафикът към сайта е спаднал, а Елиан Гешев обещал да спре торент тракера, отчитат от ГДБОП. "Ще оттеглим филтрацията, тя беше наистина крайна мярка и имаше за цел да защити потребителите", каза за "Дневник" вчера ръководителят на отдела за компютърни престъпления в дирекцията Явор Колев. По информация на бранша заповедта още не е отменена, като вероятно това ще стане днес. Ако обаче до обед това не се случи, ние ще обжалваме нареждането, заяви Теодор Захов, председател на Сдружението за електронни комуникации.

 

"Авторските права трябва да се защитават, но не това е решението. Ние сме само транспортна среда и телеком секторът не приема филтрацията", добави Захов . Според него мярката е неефикасна, защото може да бъде заобиколена. Независимо дали arenabg.com са нарушители или не, няма технология, която да ограничи изцяло достъпа до сайта им, коментираха и от друг интернет доставчик.

Link to comment
Share on other sites

ГДБОП вече готви следващите си проверки, този път насочени към малките квартални мрежи (известни още като LAN) и привидно спрелите торент тракери, обясниха от дирекцията

 

Ако има такова нещо, защо си разкриват тактиката, като е ясно, че през това време всички ще се покрият

Link to comment
Share on other sites

Абе я не се шашкайте :) Ако знаете колко лан-ки,ланчета мъъндзърки ланченца има в Бг ше ви падне капата :) Така било то,хоп и готово-кой ще седи на лан доставчик,ако не ползва основното и преимущество-добрата свързаност с комшията (пиъринг както е модерно да му се казва) Да не говорим за знайни и незнайни Фтп-та на доставчици в провинцията...Като изнесат тракерите в чужбина (както трябваше да направят отдавна) и се разграничат от тях съответните доставчици,за да няма рекет от сорта:спирай тракера щото ше ти гепим техниката за ъъъ "проверка"(какво ще му проверяват на един рутер,примерно не ми е ясно),Явката и оная Къдравата могат да да си купят по една пиратска шайба от пл.Славейков с ей това ПАРЧЕ и да ходят да се ... оплакват на арменския поп ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако има такова нещо, защо си разкриват тактиката, като е ясно, че през това време всички ще се покрият

Защото им е ясно че работата им е само да вдигат пушилка, а реално не са в състояние да направят каквото и да било.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...