Jump to content
BulForum.com

Знаете ли какво живее в машината ви ?


Recommended Posts

Нищо му няма :) Веднъж от един сървър напълнихме една торбичка на прахосмукачката... :P

 

Или пък.. сме намирали хлебарки в кутията :D

Link to comment
Share on other sites

как ще ми препоръчате да си чистя компа,кои е най удачния начин за него

Има няколко степени:

1. С леко навлажнен парцал минаваш всички по деликатни части.

2. С прахосмукачка (от тея малките за коли) минаваш всичко останало.

3. На тази стъпка трябва много да внимаваш :excl: Разглобяваш захранващия блок и почистваш пак с парцала ВСИЧКО вътре.После трябва да си го сглобиш обратно (не ти трябва да си техник само запомни кое как си е било).

4. Тук също се иска внимание :excl: Ако видеокартата ти има вентилаторче - разглоби го и го почисти като горната точка.

5. Тук вече се искат много неща и по добре недей го прави :excl: :excl: :excl: Разглобява се вентилатора към процесора (най-често са 2 щифтчета които го държат) и се чисти с парцала + клечки за уши за недостижимите места.При сглобяването обратно обаче ще трябва да почистиш и старата паста и да сложиш нова :excl:

6. При по-често чистене точки 3,4 и 5 се извършват на 6-7 месеца.

 

Забележка: Наистина МНОГО прах се събира най-често в захранващия блок и на дъното на кутията,така че веднъж в месеца почиствай поне дъното на кутията (точка 2).

Link to comment
Share on other sites

Олелее! :lol: Колко време ни си го отварял? 2-3 години?Аз моя го чистя с издухване :) Един път пробвах с парцалче, но ме хвана шубе да не счупа някое кондензаторче :P

Помня на един приятел точно такава паяжина му правеше проблем.PC-то не искаше да стртира, все едно на късо даваше някаде, но след като е махна всичко се оправи ;)

Link to comment
Share on other sites

За чистене с компресора за 1 мин и е по-хубав от нов :) а иначе на работа редовно ми носят машини които са и по-зле от това ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес като отворих този компютър за ремонт просто нямаше как да не го снимам :)

Е явно паяците се бяха изнесли вече , но все пак ...

снимки

Като я гледам тая машина е само за пароструйката. Един въпрос толкова ли е хубава, та да си е заслужила такъв труд за чистне, имам предвид като конфигурация?

Link to comment
Share on other sites

Днес като отворих този компютър за ремонт просто нямаше как да не го снимам :)

Е явно паяците се бяха изнесли вече , но все пак ...

снимки

Какво си отглеждал вътре?И на колко стотици години е тоя...ааа...компютър(ако може да се нарече така)

Вътре имаше ли :ghost .Мене щеше да ме е страх да го отворя пък камоли да го почистя :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Днес като отворих този компютър за ремонт просто нямаше как да не го снимам :)

Е явно паяците се бяха изнесли вече , но все пак ...

снимки

Леле тоя комп леко Rultzzz!

И аз си мислех че съм EVERYTHING

Браво за фотото :D :D

Link to comment
Share on other sites

Хахахахха катм и беше в гаранция ... и като му изтече го отвроих и имаше 3 пръста прах .....

Ама баш паяци да има тва е шиана раота ....

 

ИНаче забравих да спомена че машинарията ми седи отворена и не прашясва

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Че кво :bgrin: малко повече прахоляк, случва се, особено ако домът е по-прашен от нормалното, и човека е имал неблагоразумието да купи комп от Метро например, и няма право да го отваря 2-3 години.. А ако е попаднал и на хубав комп, който не се разваля тия 3г. съвсем в реда на нещата е.

Аз моя го чистя веднъж на 2-3 месеца по време на рестарт, и общо взето намирам ~50% от състоянието на снимките :D

Link to comment
Share on other sites

Тва не е нищо преди видях снимка как една змия се е заклещила в захранването...Пича се оплаквал,че нещо компа издава кофти звуци! :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За компа не знам но в климатика ми беше влязла някаква стоножка (или подобно на стоножка) и направила късо съединение :angry1: та сега съм с неработещ климатик от не помня колко седмици и чакам ония главоци от сервиза да разберат най-накрая дали цялата платка с процесора е изгоряла или само единия кондензатор който е барнала гадината :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тоя комп като гледам не е чистен от 1 хилядолетие :D , аз моя го отварям на 2-3 седмици, а тоя пич направо е забравил, че тряя да го чисти....тцтцтцт :lol:

Link to comment
Share on other sites

Големи чистофайници се извъдихте, да си чистите машините на 2-3 седмици. Аз за 3 години само два пъти съм му забърсвал праха от дъното на кутията и нямам никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...