Jump to content
BulForum.com

трекинг обувки


samkijot

Recommended Posts

имам намерение да си взема за зимата такива, но не съм много запознат. разбрах за gore-tex хавата (аз лично не държа на нея). по-възможност предпочитам да са с мека подметка. резлгеждам в интернет ... на око ми се набиват марките Grisport, Asolo, Scarpa (все италиански), Timberland ... та който има, носи т.е. има някакви впечатление, да споделя.

също така къде в пловдив може да се намерят такива на прилична цена. готов съм да отделя до 150 лв. (с gore-tex почти всички са от 160-170 лв. нагоре)

 

благодаря предварително

 

btw харесах си едни head (на отец паисий има един магазин за спортни стоки)

475.135.103.jpg

но много интересно, че не мога да ги намеря в мрежата ...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам Timberland,страшно топли са,учудващо леки,не пропускат вода.Обаче не мога да се сетя откъде ги купих :bgrin: Имам съмнения,че съм ги взел от един магазин,които се намира малко преди 101 балона-в него продават всякакви шукарии за планинарски истории.Иначе обувки от този тип има и в един магазин на "Отец Паисий"-точно до магазина на Maze се намира.Продават зимни якета,обувки,ски и прочее

Link to comment
Share on other sites

Туристически обувки можеш да намериш в магазин Excel на Гладстон, там са Salomon. На Антим 1 също има магазин за туристическа екипировка, малко преди 101 Балона, там има модели на Asolo и други марки.

Link to comment
Share on other sites

... Иначе обувки от този тип има и в един магазин на "Отец Паисий"-точно до магазина на Maze се намира.Продават зимни якета,обувки,ски и прочее

 

мда, аз там ги видях тея head ...

 

Туристически обувки можеш да намериш в магазин Excel на Гладстон, там са Salomon. На Антим 1 също има магазин за туристическа екипировка, малко преди 101 Балона, там има модели на Asolo и други марки.

 

този на гладстон го знам, но цените там не ме устройват. хубавите модели на salomon са над 160-170 лв. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето тук има полезна информация, която може да ти помогне при избора на обувки.

Аз самия си търсих миналата седмица, но общо взето не можах да си харесам..

Инак най-много модели има в "БГ Спорт", до 101 Балона, който е(тва е и единственият баш туристическо-алпинистки магазин в Пловдив) и този на Саломон, на Гладстон.

Link to comment
Share on other sites

Близо до Пощенска банка на Антим I има един магазин там продават истински обувки. :)

 

Аз не съм си купувал, но баща ми си купува редовно оттам. Наскоро ми даде неговите стари, които са като нови - не съм си представял, че може да има толкова качествени обувки. Само доколкото се сещам цената им може би е от порядъка на 300-400 лв.

 

До сега винаги съм ходил с едни Solomon-ки за 120 марки, които купих от Австрия преди години, но тези са съвсем друга класа.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

вчера бях до магазина, който се намира на антим 1. харесах си едни asolo, но за съжаления нямаха малки номера от модела. имаха някакви други, които поне на мен не ми бяха известни като марка, но продавачката каза, че хората ги купуват. значи те бяха на цени около 100 лв.(друго ориентировъчно не мога да кажа). та, някой да си е купувал оттам въпросните модели/обувки?

 

a модела на asolo мисля, че беше този:

 

item5102.jpg

 

или този http://www.asolo.com/content.asp?L=3&idMen=423

 

за 198 лв.

Link to comment
Share on other sites

имаха някакви други, които поне на мен не ми бяха известни като марка, но продавачката каза, че хората ги купуват.

Един съвет - не слушай какво казва продавачката.Ако се сетиш марката - хубаво,пиши.И един друг съвет - ако си вземеш обувки без тексова мембрана - намери си импрегнатор за обувки.Струва около 7лв, но понякога може да ти спаси краката.Особено, ако ще правиш трекинги през зимата.

 

Редакциийка:

значи на мен ми трябват такива обувки само за градски условия

Ами тогава не се мори да си взимаш скъпи обувки.Но предложението ми за импрегнатора е в сила и за градски условия. ;)

Link to comment
Share on other sites

значи на мен ми трябват такива обувки само за градски условия. нямам намерение да се качвам в планината, а просто като падне някакъв сняг и след това стане киша, да не се притеснявам много къде и как вървя. това е.

 

И един друг съвет - ако си вземеш обувки без тексова мембрана - намери си импрегнатор за обувки.

 

т.е. ако нямат gore-tex, така ли? ... и сори за профанския въпрос, ама какво представлява този импрегнатор за обувки? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

OM5200a.gif

 

Asolo Phantom GTX

 

ей т'ва мисля, че е добре в моя случай .... почват и от малки номера (аз нося между 40 и 41), на добра цена е, има gore-tex .... само дето чета някакви мнения в clubs.dir.bg за тея asolo .... много ги плюят, ама предполагам, че става въпрос само за "планинари", а не за носене в градски условия .... а бе, общо взето доста почнах да се колебая за тая марка, четейки подобния мнения

 

... а и сега като се замисля, май малко неправилно съм поставил темата като "трекинг обувки", щото това предполага планински :unsure:

Link to comment
Share on other sites

т.е. ако нямат gore-tex, така ли? ... и сори за профанския въпрос, ама какво представлява този импрегнатор за обувки? :bgrin:

 

 

само дето чета някакви мнения в clubs.dir.bg за тея asolo .... много ги плюят, ама предполагам, че става въпрос само за "планинари", а не за носене в градски условия ....

 

... а и сега като се замисля, май малко неправилно съм поставил темата като "трекинг обувки", щото това предполага планински :unsure:

 

http://www.asolo.com/

 

Да, да нямат тексова мембрана.Gore-tex е една от най-популярните, но не е единствена.И по принцип вложките на тексови материали оскъпяват крайния продукт с около 10%.Така, че замисли се какви обувки ти предлагат. Ето ти сайта на Асоло, сам можеш да провериш, дали мненията им са верни.Тук е като при компютрите - всеки с вкуса си.Аз лично предпочитам една не особено известна марка, ама пък снабдяват SAS ;) и са сравнително евтини за нашия стандарт на живот.

 

Та импрегнаторът за обувки е едно хубаво изобретение, подобно на течния парафин, което прави обувките водоустойчиви(друг път, направо нищо не минава през него).Виж в БГспорт, мисля, че имат.

 

И,да, неправилно си пуснал темата и се подлъгват хората.

 

Ето и модела, който си избрал.---> http://www.asolo.com/content.asp?L=3&IdMen=357

Гледам, взел си снимките от сайта на Горгона - при тях са оргинални патъците.Ама в Плд не знам...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично предпочитам една не особено известна марка, ама пък снабдяват SAS ;) и са сравнително евтини за нашия стандарт на живот.

коя е марката, ако не е тайна? :D

Link to comment
Share on other sites

Мхм...Май само в БгСпорт го има.Можеш да провериш и в ловно-рибарските магазини, ама не е гаранция.Аз си купувам един на "Берета", защото има фирмен магазин до нас и продавача ми е приятел, та ми поръчва бройки.За марки - не мога да ти препоръчам,съжалявам.

 

http://stenata.com/?itemID=1211&categoryID=203

 

Това има в "Стената".

 

http://www.befsa.com/forum/index.php?showtopic=6301

 

Ето и малко коментари във форума на БАССЕС.

 

Дано са ти от полза.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

http://www.sportsdirect.com/karrimor-ksb-250-boots-mens-183292

 

тук в sportsdirect попаднах на една марка - karrimor. някой чувал ли е за нея? и изобщо тези трекинг обувки, които предлагат там надеждни ли са? някой ако има подобни, да сподели впечатления :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Каримор имат сносни предложения особено, когато по-приоритетни са парите. Но имай впредвид, че обувки никога не се купуват онлайн без да си ги мерил.

Като взимаш обувките обърни внимание коя година са произведени, че у Пловдив имат склонност да ти набутат 3-4, да не и повече годишни обувки, при което магическите свойства на мембраната започват да изчезват.

 

Погледни и решенията от Ecco (техния сайт) и какво може да ти предложат в спорт2000 - http://sportdepot.bg/

Link to comment
Share on other sites

Каримор имат сносни предложения особено, когато по-приоритетни са парите. Но имай впредвид, че обувки никога не се купуват онлайн без да си ги мерил.

 

Това го кажи на жена ми :)

 

Между другото повечето онлайн магазини нямат нищо против да ти върнат парите след като им върнеш стоката. Оставаш набутан само със цената на доставката и тази за връщането.

 

 

 

Ако ще гледа Еко може да гледа и Мерел, не разбирам особено но подобни на вид обувки съм виждал и в техния магазин.

Link to comment
Share on other sites

Пич за трекинг обувки има две марки:

Саломон и Мерел. Останалото е компромис. Аз имам и от двете.

Може да се поспори много по темата.

Link to comment
Share on other sites

Може да се поспори много по темата.

 

То винаги можеш да спориш за какво си искаш. Въпроса в реалноста как се справят. И тъй като и двете ги имам, мога да кажа, че от тях по-добри като цена качество нямат.

Link to comment
Share on other sites

Пич за трекинг обувки има две марки:

Саломон и Мерел. Останалото е компромис. Аз имам и от двете.

Много си далеч от истината :D

Аз лично не съм фен на Саломон - нито една техна обувка не се напасна по моя крак, а и тези които съм имал са се унищожавали за отрицателно време. По отношение на Мерел - да удобни и добри са, но не са върха на сладоледа.

Според мен най-доброто за зимен/летен трекинг е от 5.10, тева или лизард, но в крайна сметка всичко опира до конкретния модел-предназначение и естествено форма на крака :). За сериозни планински преходи там марките са други :)

По-горе в темата имаше мнения и за Асоло, но имайки впредвид, че си изместиха фабриките от Румъния в Молдова (или Беларус), лично бих се въздържал да правя експерименти с техни продукти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...