Jump to content
BulForum.com

Сред природата


velvet_underground

Recommended Posts

Имахме идея с приятели да си направим разходка до Триград тази седмица,но поради разните му ангажименти,които се появяват изненадващо-цък,отпадна...Затова мислим да отидем някъде само за 1 ден,но сега започна голямото чудене.Поради което отварям тази тема,смятам че може да е полезна и на други хора-препоръчайте някое тихо местенце на максимум 50 километра от Пловдив.Някое малко селце из балканите,рекичата е плюс,а също така и наличието на сравнително нормален път-да може да мине горе-долу ниска кола без да остане там завинаги.И моля ви-не казвайте Бачково,Джамура и мощните кебапчета :D Благодаря предварително на отзовалите се

Link to comment
Share on other sites

След село Първенец, покрай река Първенецка, едно време имаше една доста обширна поляна, където идваха хора да си правят пикник, но не знам дали това място още същество или вече е унищожено от разните там строители, ако някой има по-прясна информация да даде

Link to comment
Share on other sites

ние с приятели също мислим да идем някъде за през уикенда. Доколкото разбрах, сме щели да ходим на някви бунгала, с голяма поляна пред тях, четириместни и по 20 лева на вечер. Ама не помня къде, ако идем там обезателно ще пиша какви са условията. Ако наистина е така, както казват няма да е хич зле.

Link to comment
Share on other sites

миналата седмица бяхме за риба на едно язовирче малко след асеновград по посока кърджали или по точно следващото село след червен не му помня името.... има уникални местенца

Link to comment
Share on other sites

на Цигов Чарк е перфектно има си язовир, пътя е идеалени и се намира само на 65 км от Пловдив посока Пещера

Link to comment
Share on other sites

Имахме идея с приятели да си направим разходка до Триград тази седмица,но поради разните му ангажименти,които се появяват изненадващо-цък,отпадна...Затова мислим да отидем някъде само за 1 ден,но сега започна голямото чудене.Поради което отварям тази тема,смятам че може да е полезна и на други хора-препоръчайте някое тихо местенце на максимум 50 километра от Пловдив.Някое малко селце из балканите,рекичата е плюс,а също така и наличието на сравнително нормален път-да може да мине горе-долу ниска кола без да остане там завинаги.И моля ви-не казвайте Бачково,Джамура и мощните кебапчета :D Благодаря предварително на отзовалите се

 

Пич, идете на Калоферския манастир. Там е Бяла река, има поляни покрай реката, има екопътека, изградена в каньончето, което образува реката. Перфектно масто за снимки и почивка за един ден. Ако все пак искате да спите има отделни къщи, където може да го направите, в манастира също се дават легла. Но да ви предупредя, че пътя е черен няколко километра, просто трябва да караш бавно и ще минеш с каквато и кола да си.

Link to comment
Share on other sites

Ами бих ти препоръчал да идете на Бяла Черква :) Това е след хижа Здравец нагоре още ;) Много е яко там горичка спокойно суперско :)

Link to comment
Share on other sites

моето предложение е на палатки някъде в горътъ-качвате се някъде малко по нависоко и хващате някоя пътека-напримерно на върховръх може да се лагерува само на върха

Link to comment
Share on other sites

Тук можеш да си харесаш доста местенца.

Аз съм си заплюла да ходя до "Снежанка". Дори ми похвалиха една хижичка наблизо, но не й помня името.

Аз иначе си имам едно любимо местенце. Ако някой път ми остане време, ще го нащракам.

 

Миналата година бях до храма в Старосел. Там е изключително красиво и е съвсем близо.

 

А миналата седмица посетих Калугеровския манастир. Много е спокойно и приятно. Имаше един мъж, който се представи като управител на манастира, се оказа доста разговорлив. Разказа доста интересни неща. За съжаление в нета не намерих снимки на манастира. Фигурира тук, но това не върши почти никаква работа...

 

Иначе Триград определено не е за изпускане. Още повече, че срещу 15 кинта и група не по-малка от 8 човека организират изкачване и спускане в пещера, която е нещо като кухина в един хълм срещу "Дяволското гърло". До колкото си спомням, човекът, който беше водач на групата казваше, че тази кухина е голяма колкото футболен стадион. Тогава бяхме само 6 човека и ни се размина, но при следващото ни посещение, задължително ще се възползваме от предлагания преход.

Link to comment
Share on other sites

След село Първенец, покрай река Първенецка, едно време имаше една доста обширна поляна, където идваха хора да си правят пикник, но не знам дали това място още същество или вече е унищожено от разните там строители, ако някой има по-прясна информация да даде

Седи си, има 2-3 заведения за кебапчета , но поляната си е там. Преди около 2 месеца даже ходих на събор или нещо такова. Бяха поканили и Орхан Мурад да пее. Покрай реката е приятно.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък този уикенд имах удоволствието да бъда тук. Язовир Пясъчник - идеално място за риболов, пикник и весели случки с роднини(че даже и за романтика ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Ще имам възможност този петък , събота и неделя с компанийка ( подбрана за маса ) да отидем на балкан . Ще ходим на Бяло Камене намира се над Старосел . Един от членовете на групата е ходил имало бунгала , блокови комплекси , басейни и било много хубаво . Знам , че ще съм на бунгало и след неделя ще се сдобяи със снимки и ще ги кача някаде да си види .

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица с тайфата бяхме на палатки на Широка поляна за 3 дена и беше мн яко. Само дет' риба нямаше. Обаче, ако имаш лодка, ще е мн яко за разходка из язовира.

Link to comment
Share on other sites

Zna4i s priqteli sme re6ili da hodim na balkan za 1 sedmica nqkude na blizo do plovdiv i na po-evtini ceni za6toto ne ni trqbva luks,a 6te hodim na razhodki v gorata i t.n. no imame 1problem nemojem da namerim ot nqkude ceni na hiji,kude se namirat i t.n. 6te moje li nqkoi da ni pomogni i ako ima nqkakvo predlojenie za nqkoe mestence da kaje.

 

Blagodarq Predvaritelno!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мога да ви препоръчам уикенд на язовир Батак, с нощувка във вила Тангра. Междувременно може да посетите гр. Батак (музея, църквата), а на връщане към Пловдив не пропускайте пещера Снежанка.

За един ден може да се отиде до Карлово и Сопот, над Сопот има много красиви места.

За Старосел гласувам с две ръце, само ще добавя, да не забравите да си купите сладолед от Калояново - продава се от количка на улицата и е много вкусен.

Ако имате кола на разположение, не му мислете много, просто тръгнете към някои от изходите на Пловдив...аз това ще направя сега!

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви препоръчам уикенд на язовир Батак, с нощувка във вила Тангра. Междувременно може да посетите гр. Батак (музея, църквата), а на връщане към Пловдив не пропускайте пещера Снежанка.

За един ден може да се отиде до Карлово и Сопот, над Сопот има много красиви места.

За Старосел гласувам с две ръце, само ще добавя, да не забравите да си купите сладолед от Калояново - продава се от количка на улицата и е много вкусен.

Ако имате кола на разположение, не му мислете много, просто тръгнете към някои от изходите на Пловдив...аз това ще направя сега!

Верно, че Тангра беше...

Виж, сладоледа не помня, но помня как щеше да се подпалиш... :)

 

Аз ще ви похваля едно друго местенце. Далече е малко от Пловдив, но по път за морето...

с. Караново-там има селищна могила от неолита. От доста време исках да я видя и по време на една командировка, отскочихме леко. Мястото е уникално! Могат съвсем спокойно да се видят културните пластове и най-вълнуващото беше, че навсякъде от пръстта се подават глинени съдове, сгур и нещо като останки от тухли(т.е. изпечен при опожаряване керпич). Женицата, която развежда хората не е много компетентна, но за незапознати дава достатъчно информация и е изключително любезна. Поне за мене беше едно страхотно изживяване. За пръв път ми се случваше да държа в ръцете си останки от глинени съдове, изработени преди хилядолетия. Дори започнах сероизно да се замислям дали да не се възползвам от практиката на археологически разкопки...

Като завършек на деня ще препоръчам друго местенце точно преди Сливен(посока Пловдив-Бургас)-винарната на Винарска къща Windy hill. Приказно местенце, което едва ли не сте забелязали, ако сте минавали от там. За съжаление нямам снимка, но на етикета на виното има графика точно на тази винарна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...