Jump to content
BulForum.com

Курсорът на мишката постоянно се движи


Recommended Posts

Имам оптична мишка (куча марка), която минава през USB-то. Когато не я ползвам, въпреки това кърсорът се движи. Бяха ми казали, че ссе влияе от цветовете на подложката. Но явно не е от това, тъй като и без пад пак е същото. Не че е голям проблем и не мога да карам с него, но все пак може ли да ми обясните защо става така и как да го накарам да "стои" не едно място. Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Zalepi go s tikso... Ina4e kakvo da ti kaja, vij dali povarhnostta ne otrazqva, dali mishoka ima driveri, koito da iska da sa instalirani za pravilna rabota. Vij dali dioda neshto ne e zacapan.

Link to comment
Share on other sites

Отговорът на задачата се крие в ключовите думи "куча марка". Купуваш си нещо по-добро и забравяш за случая.

Link to comment
Share on other sites

Ами добре тогава, мерси...

Link to comment
Share on other sites

Вдигни я във въздуха и виж дали пак се движи. Ако да, нещо може да е повредена, виж отдолу дали няма прахоляк около оченцето, а ако не, значи наистина е от "куче". И мойта понякога прави тоя номер, но предимно когато е замърцен пад-а и пад-а е на няколко месеца вече и от едноцветен е станал вече разноцветен :)

Link to comment
Share on other sites

Xciter,моята правеше така като нямаше пад,а беше директно на бюрото или на лист хартия.И като се зацапа-шаваше по монитора.

Link to comment
Share on other sites

Моята Logitech и тя е палава :P , но в никакъв случай не е Куча. От бабунчестата :laughing: повърхност е!

Link to comment
Share on other sites

Моята Logitech и тя е палава :P , но в никакъв случай не е Куча. От бабунчестата :laughing: повърхност е!

по-скоро от лъскава/отражателна повърхност е.

 

@$abrina: опитай да смениш пада с някой по-малко лъскав, по-мек и по-матиран, демек платнен и черен. ако и тва не помогне пробвай с мишка, дето майка й не е била четирикрака...

Link to comment
Share on other sites

Малко сменям темата , но защо старата ми мишка achtek :blink: , като я сложа и след 1 месец нещо и изгаря и се побърква !? Същото стана и с оптичната ми мишка ! Защо става така и как мога да рабера с коя мишка ми е съвместим компютъра !? Сега съм с една на logitech ама е много стар модел ... само две копченца и нищо повече (поне тя не изгаря ... за сега) !

Link to comment
Share on other sites

В Метро продават идеални падчета за палави мишки :D

На щанда за компютърните аксесоари, точно срещу стационарните телефони. Падчетата са черни, като долу, в десния край има един бял надпис. Купих си моето преди 3-4 години може би. Оттогава звярът се укроти. Скоро си купих такъв пад и за офиса и там всичко е кротко. Цената е около 2.20 с ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Много благодаря на всички за съветите. Аз не ползвам пад, понеже няма място за него тъй като бюрото ми е с плот за клавиатура и мишката ми е до нея, а повърхността наистина е грапава, така че ще опитам с черна подложка, както съветва Lucky Luciano

Link to comment
Share on other sites

Много благодаря на всички за съветите. Аз не ползвам пад, понеже няма място за него тъй като бюрото ми е с плот за клавиатура и мишката ми е до нея, а повърхността наистина е грапава, така че ще опитам с черна подложка, както съветва Lucky Luciano

 

И при мен е така бюрото. Просто една част от пада е под клавиатурата, а останалата част си се ползва от мишката и всичко е ок :D

Link to comment
Share on other sites

В Метро продават идеални падчета за палави мишки :D

На щанда за компютърните аксесоари, точно срещу стационарните телефони. Падчетата са черни, като долу, в десния край има един бял надпис. Купих си моето преди 3-4 години може би. Оттогава звярът се укроти. Скоро си купих такъв пад и за офиса и там всичко е кротко. Цената е около 2.20 с ДДС.

точно тези падове "DIGIT" са пирфектни за оптични мишоци, независимо от произхода на майките им. а цената позволява дори да не се перат след неколкогодишна употреба - просто си купуваш нов :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...