Jump to content
BulForum.com

5 неща, за които се гордете, че сте българин...


Recommended Posts

Ето моите:)

 

5 горделиви

 

1.Българският чар;

2.Киселото мляко и нещата за ядене дето стават само тука;

3.Ракиите, салатите и вечерите с приятели на маса;

4.Българската изобретателност;

5.Нашата ни музика и култура като цяло.

 

5 отвратителни:

 

1.Политиканството;

2.Уважението към чужденците, повече от колкото към самите нас;

3.Далавераджийството

4.Дървоглавието

5.Търгашите

Link to comment
Share on other sites

1.Историята ни и всичко свързано с нея. Като почнем от писмеността и стигнем до факта, че Българската армия няма загубена битка. Всичко преди комунистите да се изсерат на метеното.

2.Природата ни. Няма друга такава природа.

3.Жените ни.

4.Умението да оцеляваме. И преди и сега ние оцеляваме. Въпреки всичко.

5.Спортистите ни. Не говоря за балерините дето се водят футболисти. Говоря за другите, които мизерните условия на живот и трениране, не могат да им попречат да прославят името на България.

 

Тези неща дето ги мразя няма да ги пиша всичките. Няма да ми стигне мястото. Те не са характерни за българите, а за тези които ги управляват. Заради тези управляващи и заради търпението и страха, наслоен в нас след толкова години тоталитаризъм, българите в момента са сведени до: мизерници, които нямат проблем да живеят в помия и да оцеляват в нея, сведени са до нация без дух, без национално самочуствие, без обществено съзнание, без култура. Народ, който обича да си забива сам ножа в гърбъ, стига само да може преди това да го забие на някои сънародник. Ако може и някой изрусен педераст да припява през това време, ще е на седмото небе.

Link to comment
Share on other sites

1. Нашата култура като цяло (все пак 13 века не е малко време) :D

2. Българската природа (планините, морето и абе всичко)

3. Знаем как да оцеляваме независимост от трудностите. (просто сме корави)

4. Знаем как да се забавляваме (винаги можем да си намерим повод да пием :laughing: )

5. Че не цепим басма на никой (поне аз)

Ще си позволя да сложа и 6 защото немога да го пропусна гледам че и пича преди мен го е споменал

ЖЕНИТЕ НИ :love :wub:

Link to comment
Share on other sites

1. Историята ни. Повече от XIII века Историците ни имат доста неща да разказват.

2. Вродения ни интелект. България е на второ място в целия свят по среден коефицент на интелигентност.

3. Волята ни за оцеляване. Самия факт, че все още ни има, след толкова робства и опити да бъде унищожено всичко българско говори немалко.

4. Вродената красота, чар и обаяние на българина и българката. Нещо което цял свят признава.

5. Българинът е роден победител. Доказал го е многократно.

 

1. Българинът е вълк единак. (силни сме в соловите спортове, в отборните - не) Сам се справя с проблемите си. Прекалено горд да потърси помощ и често прекалено егоцентричен, за да помогне.

2. Егоист

3. Прекалената ни арогантност често ни играе лоша шега.

4. Алчност и ламтене за власт, с която в последствие не можем да се оправим.

5. От петима българи един е предател. Произхожда от егоизма.

Link to comment
Share on other sites

Не харесвам, че винаги ще се намери някой, който е по-по-най от всички и се мисли за всевишен и всеможещ и ще ни изложи пред света. Пък и по принцип си има теми, за които някои хора "знаят" всичко и спорят на висок глас. За това по света имат лошо мнение за нас.

Link to comment
Share on other sites

1.Историята ни,единствената държава в света която няма пленено бойно знаме,една от 10 държави в света която никога не си е променяла името(като излкючим турското робство и византийското владичество),великите личности и победи.

2.Национализма и вроденото чувство на патриотичност.

3.Българската природа и климат.

4.Красотата и интелект в българина

5.Българският фолклор и култура

 

 

1.Политиците след освобождението,от тогава са се брояли на пръсти хората които са направили нещо добро и полезно за България.

2.Ниската обща култура която все повече имат младите и тяхната незаинтерсованост към тяхните предци и герой.

3.Утопията за далаверата,всеки иска да забогатее по "лесния" начин

Link to comment
Share on other sites

1.Историята ни .... повече от 13века съществува българската нация ... също и велите ханове,царе,революционери и други личности, които ме карат да се нарека 'горд българин'

2.Интелекта на българина

3.Невероятната българска кухня

4.Музикалната ни култура

5.Българските жени

 

 

Ей тези неща и още други ме правят горд да се нарека българин... и то много горд ....

Link to comment
Share on other sites

1.Великата история

2.Интелекта;изобретателността

3.Българската народна музика (НЕ ЧаЛГА!)

4.Идържливостта (психологическа и физическа)

5.Творците

За жалост няма място за сиренето и млякото! Е, все пак го поменах :P

 

ЛОШИ СА:

1.Ононва за културите, и най-вече че младежта нещо много я кефи мангалската музика

2.Фактът че много хора често забравят или не харесват горните пет

3.Пристрастеността към шльоковица

4.ПРЕКАЛЕНАТА ТОЛЕРАНТНОСТ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО КЪМ ТУРЦИТЕ И ЦИГАНИТЕ!!!!

 

За това, че Българинът е прекалено политически не съм съгласен. Всяка държава е горе-долу така.

Link to comment
Share on other sites

1-Великата ни история!

2-Личностите който са дали живота си за България.

3-Българските жени!

4-Всякакви вкусотий който само тукс е срещат(защото другите не могат да ги правят)

5-Ботев Пловдив(Пристрастен съм не мога)

...Други неща са:Издръжливоста(след толкова мнгого години робство не сме се предали и сме подебили-заслужено),Българските ни спортисти,Културата ни,вообще мен самата дума БЪЛГАРИЯ ме кара да се гордея....!!!

Link to comment
Share on other sites

С оглед на обкръжаващата ме действителност ми е малко трудно да кажа,че съм горд,че съм българин.Но нещата,с които се гордея са:

1.Дългата ни история

2.Наште планини зелени/може би с тях се гордея най-много/

3.Народната музика

4.Българската кухня като цяло и в частност разни продукти като сирене,кисело мляко,лютеница,за които осъзнах колко прекрасни са при редките ми срещи с тях,когато бях в странство

5.Магьосническите ни дарби-неее,не се шегувам,щом живеем в тези времена и все още се правяме,то явно имаме свръхестествени способности

 

И следват нещата,които не ме правят особено горд:

1.Огромната деградация на голяма част от младите хора/в културен,физически и психически аспект/

2.Мръсотията около нас

3.Озлобяването на доста хора

4.Издигането в култ на простаци и педали

 

и още много други......

Link to comment
Share on other sites

1. ...че съм това, което съм!

2... че българското ме научи да съм силна!

3. ...че то ми даде тласък да израствам по най - правилният за мен начин!

4.... "Пиринско"!!!

5....Природните дадености...

 

 

а кое ме разочарова безумно...

 

 

 

1.цинизъм

2.липса на вяра в собствените/личните идеи

3.нежелание за развиване

4.продажност

5.и грандомания....въпреки всичко това....

Link to comment
Share on other sites

Защо съм горд:

1.Историята

2.Природата

3.Жените

4.Храната ... ми няма такава просто

5.Смелостта и борбеността

 

За първите три не можах да реша в къв ред да ги сложа ... :)

 

Защо не съм ...:

1.Любовта към мангалската музика, която води до 2 и последователното и активно засилващото се разграждане на обществото, като следствие от тази любов :angry1

2.Циганите и просто циганията можеби

3.Коалиция "Атака" и активните и опити да прецака сичкото положително нещо в тая държава, долкото го има

4.Кича на някои "звезди" и обожествяването им ...

5.Алчността и корупцията, която понякога доста яко праска чужденците в очите и портфейла и ги гони

Link to comment
Share on other sites

Gordeq se che sum

1. Izobretatelnosta

2. Tradiciite

3. Gordosta i duha.

4. Prirodata

5. Pesenta koqto leti v kosmosa

 

Ostanaloto ne se komentira.

Link to comment
Share on other sites

5.Магьосническите ни дарби-неее,не се шегувам,щом живеем в тези времена и все още се правяме,то явно имаме свръхестествени способности

RESPECT!

Link to comment
Share on other sites

1.Ние сме много по-древни от всички други цивилизации.На праиндо-европейски Булг-ар значи вискоиздигнат, благороден човек.

2.Не сме губили бойно знаме в бой.

3.Оцелели сме в най-новата си 1300г. история при 800г. робство

4.Дали сме толкова много на света, че той не може да ни го върне, дори и да иска.

5.Изтърпели сме повече мъки, неправди и унижения от всеки друг народ.

 

 

1.Гъзоблизството.

2.Непукизма.

3.Алчността

4.Предателството

5.Отвращението от националното ни самоопределение сред масите и самоубийствената политика на заличаване на националната ни идентичност.

 

 

Но Ванга каза - "Булгария ке биде!!!"

Link to comment
Share on other sites

Оцелели сме в най-новата си 1300г. история при 800г. робство
е човеече каде ги направи тези 800 години 150 години си сложил в повече не мисля че е малко..това време дето си го прибаваил..Византийското владичество(силно казано е робство) е от 1018-1185г.

и Турското робство 1396-1878 г.....айде сложи и 50 години комунизъм ..пак 700 стават ;)

Link to comment
Share on other sites

Гордея се с:

1."Бяла спретната къщурка" или българските домове, които винаги са толкова уютни и гостоприемни

2.Майка си или въобще всички прекрасни български майки, които си вадят и хляба от устата, за да има за децата им, както и с майка България, приютила в обятията си всички нас, колкото и да я тъпчем всеки Божи ден

3.Талантливите българи спортисти, хора на изкуството и всички останали (шампиони по шах, почти шампиони по фигурно пързаляне, велики литератори... абе всички прославени таланти)

4.Качеството на българските стоки-хранителни, текстилни... всичко

5.Българското образование-та дори най-простите от нас имат повече обща култура от всеки американец (тук е моментът да спомена... ДОЛУ АМЕРИКА :pirate )

Link to comment
Share on other sites

5.Българското образование-та дори най-простите от нас имат повече обща култура от всеки американец (тук е моментът да спомена... ДОЛУ АМЕРИКА :pirate )

абсоютно си прав, но кво можеш да очакваш от народ който е изграден от имигранти от всички народности и нямат и 400 история. Те просто нямат народна идентичност

Link to comment
Share on other sites

Да ама никоя няма да се намери да каже: Гордеем се с българските мъже!

 

Муамуамуахахахахахахахахахаха :devil

Напротив, аз лично познавам много жени, които се гордеят с мъжете (българските)!!!

Link to comment
Share on other sites

Напротив, аз лично познавам много жени, които се гордеят с мъжете (българските)!!!

 

 

Ми що не си го кажат... хахаха :devil Ако четеш този форум (целият, внимателно), ще видиш, че масата никак особенно не са доволни (от българските мъже - образованието им, парите им, възпитанието им, от миризмите им, от маниерите им, че дори от външния им вид...). Която и да попиташ, все ще ти изпраска някой чуждестранен любимец, като най-готиния мъж, освен може би в частни случаи и може би отвреме на време, зависи от периода :devil

Link to comment
Share on other sites

Напротив, аз лично познавам много жени, които се гордеят с мъжете (българските)!!!
Рускините, полякините и въобще останалите дошли на секс-туризъм по черноморието :)
Link to comment
Share on other sites

Рускините, полякините и въобще останалите дошли на секс-туризъм по черноморието :)

 

 

Мечти, мечити, мечтииииииииии... мечти, мечти, мечтиииии (с финна фонова музика)...

 

 

На женкар-приказвач и на риболовец/ловец, знаеш, колко се вярва, нали :D

 

 

 

Пък малкото, които се вреждат на рускините... ами вреждат се, щото в сравнение с нас, руснаците са хептен зле, майна! Пияни чукундурти!

Link to comment
Share on other sites

1.Природата - Море , Планина

2.Историята,Културата - 13 века богатство

3.Жените - тука няма спор

4.Спорта - ами достатъчно е да споменем Веско Топалов

5.Умението за оцеляване - Ами печелим 200лв харчим 400 меко казано.

 

1.Винаги чакаме някой да ни "оправи". Май все така е било просто изпълнителите са различни.

2.Липсата на елементарна култура в опазването на чистотата. Е от това ме е адски срам да съм БЪЛГАРИН

3.Крайно ниското ни самочувствие като нация дошло от мизерно ниските ни доходи. Съдба!

4.Вечното гледане в чуждото канче и зависта. ....Не важно аз да съм добре , а Вуте да е зле.....

5.Защо винаги чуждото е по-хубаво?!?!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...