Jump to content
BulForum.com

НВД - по-добрият начин за загуба на мазнините


ShitHappen

Recommended Posts

Трудно мога да кача мускулна маса с НВД. Казвам трудно, не невъзможно. Нищо не пречи - мускулите се изграждат от протеини, не от въглехидрати. Но въглехидратите са основният източник на енергия и ако целта е трупане на мускули, то е добре да бъдат приемани.

За това мисля, че посоченото по-горе процентно съотношение е идеален баланс между въглехидрати, протеини и мазнини за качване на мускули.

Ако греша някъде - поправете ме.

Виж , затова мнения много . Повечето твърдят ,че инсулина е най-големият причинител на анаболни процеси в тялото ,а той се поддържа на високо ниво като се приемат много въглехидрати . Аз не съм на това мнение ,защото откакто съм на НВД заедно с поддържащият режим (общо 6 седмици месец вече ) покачих около 1 см на ръката като същевременно и я изчистих (свалих до сега 9 кг ) което доказва друго твърдение ,но това може да се промени по-нататък .Иначе като приключа с диетата (след дооста време ) ще покажа снимки стига да има резултати де :) ще обясня на дълго и на широко какво правих и какво не и ще видя имало ли е смисъл ;)

Не съм съгласен и с мнението ти за солта ,тъй като задържането на вода в тялото не води до нищо хубаво , тя трябва да влиза и излиза за да може всичкият натрий насъбран в тялото да се изхвърли и повярвай ми ,ако задържаш вода няма да изглеждаш никак привлекателна ,пък и самата ти няма да се чувстваш добре.Солта играе много важна роля при финалните дни за състезание когато тя се спира ,пък и водата изхвърля всичката вода за 2-3 дни и състезателят излиза обезводнен ,но това е друга работа вече. Незнам и защо на 2-3 литра вода викате мнооого вода , аз пия по 5-6 ,така усещам ,че има смисъл от всичко ,но и съм в друга категория :)

Това което съм написал е на базата на това което съм чел и в голяма степен изпробвал , така е при мен , при друг може да е различно , за мен това е начинът , при мен работи ;)

@poznai ,бъркаш ме с някой , тази игрица даже не съм я докосвал ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply
Виж , затова мнения много . Повечето твърдят ,че инсулина е най-големият причинител на анаболни процеси в тялото ,а той се поддържа на високо ниво като се приемат много въглехидрати . Аз не съм на това мнение ,защото откакто съм на НВД заедно с поддържащият режим (общо 6 седмици месец вече ) покачих около 1 см на ръката като същевременно и я изчистих (свалих до сега 9 кг ) което доказва друго твърдение ,но това може да се промени по-нататък .Иначе като приключа с диетата (след дооста време ) ще покажа снимки стига да има резултати де :) ще обясня на дълго и на широко какво правих и какво не и ще видя имало ли е смисъл ;)

Свалил си 9 килограма? Я кажи каква е тайната. Малко калории ли? Аз от два месеца гледам да се храня по НВД ама почти нищо не съм свалила. Е за сметка на това вече усещам мускулите си и това е много хубаво усещане, само дето е от фитнеса а не от диетата мисля. Нямам обяснение как сваляте по 9 килограма просто ей така. Аз тука с едни 7 се мъча толкова време. Мъка, мъка...

Link to comment
Share on other sites

Свалил си 9 килограма? Я кажи каква е тайната. Малко калории ли? Аз от два месеца гледам да се храня по НВД ама почти нищо не съм свалила. Е за сметка на това вече усещам мускулите си и това е много хубаво усещане, само дето е от фитнеса а не от диетата мисля. Нямам обяснение как сваляте по 9 килограма просто ей така. Аз тука с едни 7 се мъча толкова време. Мъка, мъка...

Аз съм момче ,това е голяма разлика , доказано е ,че губим и качваме доста по-бързо маса от вас. Калориите .. ами около 1800-2000 са ама аз си бях тежичък 105 кг , самото ми тяло не "харесваше " килограмите :)Щом не си свалила значи нямаш отрицателен баланс на калориите , т.е. да изгаряш повече отколкото приемаш . Обърни се към специалистите във форума , те ще ти помогнат :) Незнам как си започнала да променяш диетата , разясни накратко как мина целият период за да видим дали си допуснала грешки .

Link to comment
Share on other sites

Хеххехе... Тва момиче следва ВМ НВД и не е кат да няма мускули, ама т'ва същото момиче не ми изглежда като същество, което е на диета вече десети ден... Или пък което тепърва влиза във фитнес залата...

Както гледам, при някои от посочените дневни менюта хората се заблуждават, че приемат повече мазнини, отколкото въглехидрати...

И... Какви са тея филии хляб, бе, бате? Говорим за НВД, нали? :blink:

Варива? Те са предимно въглехидрати... :wacko:

 

Ти си решила да имаш добра фигура за няколко месеца ли? :)

заеби... :Р

 

а тва за варивата и филиите хляб.., че нали към 20% от приетите калории се падат на въглехидратите, ти искаш съвсем ли да ги отпишеш? :)

 

аз не спазвам такъв начин на хранене, нищо че се обаждам, да ме простите.. :)

аз ям всичко, което ми е пред очите. Ако взема да подбирам храните какво да ям и какво не, има риск да изчезна :bgrin: Даже в момента пред PC-то нагъвам овесени ядки с доста други ядки и мед... и се наливам със сокове :P

но пък вярвам във НВД, понеже е добре обоснована. :)

 

тези дето не виждат резултати или малко зор си дават, или просто така са генетично предопрделени.

има хора, които нищо не ядат и са яко с наднормено тегло... :/

има и хора като мен, които опустошават всичко на ред и пак са кожа и кости :>

 

та квото и да правиш, гледай да си редовен с тренировките.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм момче ,това е голяма разлика , доказано е ,че губим и качваме доста по-бързо маса от вас. Калориите .. ами около 1800-2000 са ама аз си бях тежичък 105 кг , самото ми тяло не "харесваше " килограмите :)Щом не си свалила значи нямаш отрицателен баланс на калориите , т.е. да изгаряш повече отколкото приемаш . Обърни се към специалистите във форума , те ще ти помогнат :) Незнам как си започнала да променяш диетата , разясни накратко как мина целият период за да видим дали си допуснала грешки .

 

Хммм много малко ядеш ми се вижда. Аз си изяждам 1800 - 2000 калории на ден. Това са ми калориите необходими, за да си поддържам килограмите изглежда, защото нито свалям нито качвам с тях. Обаче трудното при НВД е да намали човек калориите, защото като 60% са мазнини и количеството храна е страшно малко.

Ето едно рпимерно меню за днес да кажем:

Закуска: 200мл прясно мляко с кафе, 250 мл кисело мляко със с.л. ленено семе и малко канела, грейпфрут

Обяд: Супа (пилешки сърца, гъби, алабаш, брюкселско зеле, броколи, масло, застройка от едно яйце и кисело мляко)

Следобеда закуска: нес кафе със 200 мл прясно мляко

Запланувана вечеря: свинска пържола изпържена в масло и някаква зелена салата.

калории: 1600

Мазнини: 49%

Белтъчини: 33%

Въглехидрати: 18%

Сега като го написах и видях колко много млечни има. Не знам как някои момичета карат по цял ден на кафета и цигари. :huh: Е, и аз бях едно време една от тях ама това беше в добрите стари времена. Днескашния ден е без тренировка и не е много калоричен. Чакам критики. :)

Link to comment
Share on other sites

А колко време седиш в залата и с какъв интензитет тренираш?

Колко често ходиш там?

Отделно имаш ли други спортни занимания?

 

едит: алкохол употребяваш ли, и колко често? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А колко време седиш в залата и с какъв интензитет тренираш?

Колко често ходиш там?

Отделно имаш ли други спортни занимания?

 

едит: алкохол употребяваш ли, и колко често? :bgrin:

 

Между 4 минимум и 6 максимум дена в седмицата. Тренировката се състои в 20 минути загрявка на скитренажора, после тренировка с тежести за цялото тяло и завършвам с 15 минути кардио пак на скитренажора. Събира се около час и половина. Тази седмица вдигнах тежестите и съм много доволна от себе си. Новата ми цел е да се набера. Почти успявам вече ама има още много да се желае. Но факта, че не отлслабвам на килограми си е факт де. Това, че обиколката на бицепса ми се е увеличила ни най малко не е достатъчно.

Други спортни занимания.... Ходя пеша ако това се брои. по 30 минути се събират на ден поне. :bgrin: О и на сауна ходя два пъти седмично ама то това май не се брои за спортно занимание.

Алкохол употребявам винаги, когато имам рпичина. :wir Напсоледък е доста рядко. От два месеца не съм пила, само на 8-ми март изпих доста винце и веднъж една бира през януари мисля че беше, защото трябваше да правя компания на еидн познат. Бляяк! Мразя бира!

Оооо ходя на зимни кънки понякога. Вчера бях примерно и мисля, че е много тонизиращо най-малко.

Link to comment
Share on other sites

Rennie, замислила ли се да пробваш да увеличиш белтъка за сметка на мазнините ? Мисля ,че ще е добре и да разделиш закуската рано сутрин и към 10 часа втора част.Незнам какви са ти финансовите възможности , но така храната поне на мен не ми харесва .

Link to comment
Share on other sites

Между 4 минимум и 6 максимум дена в седмицата. Тренировката се състои в 20 минути загрявка на скитренажора, после тренировка с тежести за цялото тяло и завършвам с 15 минути кардио пак на скитренажора. Събира се около час и половина. Тази седмица вдигнах тежестите и съм много доволна от себе си. Новата ми цел е да се набера. Почти успявам вече ама има още много да се желае. Но факта, че не отлслабвам на килограми си е факт де. Това, че обиколката на бицепса ми се е увеличила ни най малко не е достатъчно.

Други спортни занимания.... Ходя пеша ако това се брои. по 30 минути се събират на ден поне. :bgrin: О и на сауна ходя два пъти седмично ама то това май не се брои за спортно занимание.

Алкохол употребявам винаги, когато имам рпичина. :wir Напсоледък е доста рядко. От два месеца не съм пила, само на 8-ми март изпих доста винце и веднъж една бира през януари мисля че беше, защото трябваше да правя компания на еидн познат. Бляяк! Мразя бира!

Оооо ходя на зимни кънки понякога. Вчера бях примерно и мисля, че е много тонизиращо най-малко.

мойто предложение е да намалиш времето на загрявка на ски-тренажора, но за сметка на това да увеличиш продължителността на кардиото в края. тези серийки по 15-20 минути няма да имат търсения ефект на горене на мазнините.

също така, може би интензитета на трениране ти е нисък, пробвай леко да увеличиш темпото. ако имаш пулсометър по тренажора подбери такова темпо, че пулса да ти е поне в границите 130-140 удара/минута (е не още от началното развъртане, но на 5-тата минута(приблизително) би трябвало да си качила пулса достатъчно и после само да го задържаш ОЩЕ 20-25 минути). ако темпото се получава неудобно бързо, пробвай да утежниш леко усилието на съпротивление на тренажора.

 

edit: забравих да кажа и това което ти напомня poznai, че мускулите тежат повече от мазнините. напредъка с отслабването се отчита веднъж седмично или дори месечно, тъй като теглото варира поради прекалено много причини, включително и различни кантари.

Link to comment
Share on other sites

Но факта, че не отлслабвам на килограми си е факт де. Това, че обиколката на бицепса ми се е увеличила ни най малко не е достатъчно.

Не ги гледай килограмите, гледай си фигурата. Малко или много, като тренираш и си хапваш, мускулите ти се развиват. Поне за сега, докато стигнат своите оптимални размери, като за теб си в режим на трениране, може да не усещах разлика в теглото, въпреки горенето на мазнините, понеже мускулите тежат повече от мазнините, но въпреки килограмите, тялото изглежда по-гот.

 

Сутрин преди закуска или вечер преди лягане що не ходиш да тичаш малко :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Rennie, замислила ли се да пробваш да увеличиш белтъка за сметка на мазнините ? Мисля ,че ще е добре и да разделиш закуската рано сутрин и към 10 часа втора част.Незнам какви са ти финансовите възможности , но така храната поне на мен не ми харесва .

Ами за белтъка сутринта си прав. Аз и без това едва се научих да закусвам сутрин. Посмъртно не мога да ям сутрин белтъчини, колкото и да се мъча. някак си айца и месо сутрин. Ръц... Може и да се наложи да ги намаля тия мазнини в крайна сметка. Ще се храня така още седмица и ако няма никакъв ефект правя яка рестрикция с белтъчини за сметка на мазнините и въглехидратите.

 

 

рени, като ти гледам вечерята чак ми става тежко :tongue

Заради свинската пържола ли? Хмммм...

 

мойто предложение е да намалиш времето на загрявка на ски-тренажора, но за сметка на това да увеличиш продължителността на кардиото в края. тези серийки по 15-20 минути няма да имат търсения ефект на горене на мазнините.

също така, може би интензитета на трениране ти е нисък, пробвай леко да увеличиш темпото. ако имаш пулсометър по тренажора подбери такова темпо, че пулса да ти е поне в границите 130-140 удара/минута (е не още от началното развъртане, но на 5-тата минута(приблизително) би трябвало да си качила пулса достатъчно и после само да го задържаш ОЩЕ 20-25 минути). ако темпото се получава неудобно бързо, пробвай да утежниш леко усилието на съпротивление на тренажора.

Мисля, че ако не друго поне кардиото си го рпавя както трябва. Загрявката си я поддържам на 160 пулса. За кардиото на шестата или седмата минута гледам да съм вдигнала пулса на 180. все съм се чудила дали го правя правилно това кардио... 140 ми е абсутд да поддържам. Не знам защо, но на мен много лесно ми скача пулса. То след тренировката и преди кардиото ми е 120 пусла. До колкото съм усведомена за моята възраст е препоръчително кардиото да го правя на 180 пулс. Даже последно време станах много добра и се научих да залепям на 180 или 182 и да не мърдам 10 мин от тоя пулс. Ще го увелича на 25 мин щом казваш да видим. Ама може да не мога да слезна след това по стълбите :woot

Link to comment
Share on other sites

Заради свинската пържола ли? Хмммм...

ами да, и заради маслото в което я правиш :bgrin: най-добре пилеко си го свари и със салатка :devil тамън и пилешкото е по евтинко :)

Link to comment
Share on other sites

..........

Мисля, че ако не друго поне кардиото си го рпавя както трябва. Загрявката си я поддържам на 160 пулса. За кардиото на шестата или седмата минута гледам да съм вдигнала пулса на 180. все съм се чудила дали го правя правилно това кардио... 140 ми е абсутд да поддържам. Не знам защо, но на мен много лесно ми скача пулса. То след тренировката и преди кардиото ми е 120 пусла. До колкото съм усведомена за моята възраст е препоръчително кардиото да го правя на 180 пулс. Даже последно време станах много добра и се научих да залепям на 180 или 182 и да не мърдам 10 мин от тоя пулс. Ще го увелича на 25 мин щом казваш да видим. Ама може да не мога да слезна след това по стълбите :woot

не те познавам и можех само да гадая за възрастта и препоръчителния ти пулс. в такъв случай просто увеличи продължителността като време на второто кардио, колкото можеш, ако целта ти е изгаряне на мазнини. би могла дори ако се наложи да смъкнеш леко темпото, но задържай повече време. при подобни тренировки не се гони мускулно развитие и няма нужда от свръхнатоварваща интензивност. бих те посъветвал да ги редуваш - веднъж по-кратко (10-15 минути в работната зона на пулса) интензивно, на следващата тренировка по-леко натоварване, но по-продължително. така би избегнала и привикването към натоварването, при което мускулите работят в "икономичен" режим и не се изгарят голямо количество калорийки.

ако съветите ми вземат, че помогнат, значи е било случайно ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре имам нов въпрос относно тренирането без тежести. Кое е по-подходящо за отслабване: един час спокойно трениране (150 - макс 170 пулс) или 20 мин бързо трениране (180 пулс). Ясно е, че уреда показва, че за един час са отишли повече калории, но в дългосрочен план това може ли да ми е от полза? Примерно на мен ми е много скучно да въртя някакви педали един час. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Добре имам нов въпрос относно тренирането без тежести. Кое е по-подходящо за отслабване: един час спокойно трениране (150 - макс 170 пулс) или 20 мин бързо трениране (180 пулс). Ясно е, че уреда показва, че за един час са отишли повече калории, но в дългосрочен план това може ли да ми е от полза? Примерно на мен ми е много скучно да въртя някакви педали един час. :huh:

Толкова ти е нужно да изразходиш 300килокалории при следни упражнения:

 

300Kcal - Почивка в леглото - 340min

300Kcal - Билярд - 167min

300Kcal - Ходене (бавно темпо) - 109min

300Kcal - Ходене (бързо темпо) - 51min

300Kcal - Колоездене - 15 км/ч - 50min

300Kcal - Бягане - 27min

300Kcal - Скачане с въже - 20min

 

Източник: healthyfood.info.bg

Link to comment
Share on other sites

6666 kvo staa ve pulsove, dobavki, dieti ?? Toq forum se prevurna v le4ebnica. EVALA EVALA !!!! :woot

Имаше една хубава поговорка "Когато няма какво да кажеш по-добре си замълчи ".

NEFARIOUS, не се замисляш ,че при различните килограми тялото отделя различна енергия за еднакво свършена работа , примерно бягане 20 мин 100 кг човек ще изгори повече от този който е 70 :) Незнам дали има значение дали си мъж или жена , това трябва да го каже друг .

Rennie , може и да съм изпуснал ,но ще е добре да споделиш колко кг си и колко искаш да станеш

Иначе за другия ти въпрос най-добре ще е да ги въртиш на седмица или през един път , просто за да не навиква тялото , това важи както за кардио тренировките така и за тези с тежести ;) Може да въртиш и това кога да ти е кардиото преди или след тежестите .

Момчета , аз да питам млечната салата някой може ли да ми каже какво точно съдържа т.е. бел/въгл/маз и

калории и да каже на коя фирма е това .

Link to comment
Share on other sites

Имаше една хубава поговорка "Когато няма какво да кажеш по-добре си замълчи ".

Момчета , аз да питам млечната салата някой може ли да ми каже какво точно съдържа т.е. бел/въгл/маз и

калории и да каже на коя фирма е това .

Абе,текила гледай си там книгите и пиши,когато имаш да кажеш нещо.

За салатата не мисля,че е проблем да се яде...Все пак тя се състои от Кисело мляко(изцедено) и кисели краставички...(моята салата не я купувам,а се проготвя в домашни условия).Аз лично,когато има си ям. :)

Link to comment
Share on other sites

abe moq savet e mle4na salata gotova da ne si kupuva6 ina4e na vsqka kutiika ili pone na pove4eto firmi na etiketa pi6e procentnoto sadarjanie na beltuci/vuglexidrati/maznini prosto tova e zadaljitelno za da se pusne na pazara a puk i e pulna samo s bokluci nito mlqkoto i e mlqko nito krastavicite sa krastavici , doma6na 6te si q napravi6 dosta po xybava bilo to i s kiseli krastavi4ki ako ti se namirat....

a ina4e kato sadarjanie neznam kvo predstavlqva no predpolagam 4e cedenoto mlqko si e kalori4no , drugite sastavki nqma s kvo da ti povliqqt vse pak govorim za zelen4uci... :P

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen не съм много сигурен до колко си прав. По-скоро зависи от метаболизма, но аз дадох ориентировъчни стойности от сайта, за да може Рени да добие някаква представа.

 

Аз миналата година свалих 10кила с по 40мин вело 4-5 пъти в седмицата, така че все пак няма нужда от прекалености. Само ме беше яд, че нямам въже, с него е по-весело и по-енергоизискващо :P

ЕДИТ: Друг е въпроса, че в другите дни правих силови тренировки... Да допълня просто....

Link to comment
Share on other sites

NEFARIOUS, не се замисляш ,че при различните килограми тялото отделя различна енергия за еднакво свършена работа , примерно бягане 20 мин 100 кг човек ще изгори повече от този който е 70 :) Незнам дали има значение дали си мъж или жена , това трябва да го каже друг .

Rennie , може и да съм изпуснал ,но ще е добре да споделиш колко кг си и колко искаш да станеш

Иначе за другия ти въпрос най-добре ще е да ги въртиш на седмица или през един път , просто за да не навиква тялото , това важи както за кардио тренировките така и за тези с тежести ;) Може да въртиш и това кога да ти е кардиото преди или след тежестите .

Момчета , аз да питам млечната салата някой може ли да ми каже какво точно съдържа т.е. бел/въгл/маз и

калории и да каже на коя фирма е това .

Мда това за калориите е вярно.

57 килограма съм, целта ми е стана 50 до май месец. Малко хистори: преди бях винаги 50, миналата година качих няма значение от какво и за какво. Сега от месец и половина ходя на фитнес ама не отслабвам. Така видимо по-добре изглеждам, но не мога да се навра в старите дънки, които преди с колан носех. Спек абсолютен. :bgrin: най лошото е, че явно не мога да си намаля достатъчно калориите. Нямам обяснение как намирам воля за фитнес всеки ден, а някво ядене ми се опира. :ph34r: Както и да е де. 7 кила не са малко каквото и да пиша....

 

Аз миналата година свалих 10кила с по 40мин вело 4-5 пъти в седмицата, така че все пак няма нужда от прекалености. Само ме беше яд, че нямам въже, с него е по-весело и по-енергоизискващо :P

ЕДИТ: Друг е въпроса, че в другите дни правих силови тренировки... Да допълня просто....

10 кила? За пореден път нямам обяснение как така сваляте 10 килограма. За колко врме това?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мога да се похваля с обратното - вече са ми леко широки дънките, в които преди не можех да се навра пожизнено. А все още не са минали две седмици. В петък ще се претегля, за да подкрепя резултатите и с цифри. :P

Замисли се къде грешиш с начина си на хранене. Няма да посочвам грешки, че пак ще ме разпънете на кръст...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мога да се похваля с обратното - вече са ми леко широки дънките, в които преди не можех да се навра пожизнено. А все още не са минали две седмици. В петък ще се претегля, за да подкрепя резултатите и с цифри. :P

Замисли се къде грешиш с начина си на хранене. Няма да посочвам грешки, че пак ще ме разпънете на кръст...

 

Ми то аз грешката си я знам: прекалено много ям. То от това по голяма грешка като искаш да отслабнеш май няма. А иначе спокойно си казвай критиката, няма да те разпъваме на кръст. :lol:

Link to comment
Share on other sites

@ShitHappen не съм много сигурен до колко си прав. По-скоро зависи от метаболизма, но аз дадох ориентировъчни стойности от сайта, за да може Рени да добие някаква представа.

Може ли да се обосновеш ? Говорим за енергоразход ,не за обмяна на вещества .Разбира се с радост бих имал мнението ти впредвид стига да е обосновано и има логика в него . Някой друг може ли да каже нещо което е прочел енергоразхода от какво зависи ?

Rennie , започването с фитнеса задължително (особенно в началото) води до покачване в мускулната маса , което ще рече ,че преди щом си била 50кг на даден процент подкожна мазнина сега може да си 52 кг на същият процент подкожни мазнини. Най-важното е да се харесваш ,а не какво показва кантара . Явно не се харесваш ,защото не може да се пъхнеш в дънките ,е тогава ще се потрудиш ;) Във всички случаи трябва да намалиш , поне според мен , калориите още . Незнам дали ползваш добавки ,но може да се замислиш за карнетин , някакъв бърнър или нещо такова .

Иначе за салатата , ще я изхвърля като възможност ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...