Jump to content
BulForum.com

НВД - по-добрият начин за загуба на мазнините


ShitHappen

Recommended Posts

nqma smisul da teglite hranata. Prosto pomisli kak ti se otrazqva dadeni hrani. Ako sam ne moge6 da prezeni6, vsi4ko ostanalo koetoti ti kagat 6te e s pogelatelen harakter. Bqganeto mu e maikata. Az li4no ne svalqm ot bqgane no pone zadurgam kilogramite.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply
nqma smisul da teglite hranata. Prosto pomisli kak ti se otrazqva dadeni hrani. Ako sam ne moge6 da prezeni6, vsi4ko ostanalo koetoti ti kagat 6te e s pogelatelen harakter. Bqganeto mu e maikata. Az li4no ne svalqm ot bqgane no pone zadurgam kilogramite.

Мразя да бягам,пък и сега ми е студено.:cry Аз ще наблегна на кардио тренировки,пък да видим :music

Link to comment
Share on other sites

Ami to bqganeto si e vid kardio trenirvovka. Ta tva kardio idva ot KARDIO-RESPIRATORNA s-ma. S dve dumi kruvonosna s-ma i beli drobove. Ne 4e uredite vuv fitnesa ne stimulirat kardio-respiratornata s-ma, no ot bqganeto po dbur stimul nqma :P

Ta da si doidem na dumata tova s kaloriite i dietite e mn delikatna tema i zora 6te e da se opredelqt neobhodimite kalorii na den za vseki ot nas :excl: :blink:

Link to comment
Share on other sites

kaloriiniq priem na den?

 

Davam primer:

 

V produlgenie na 3-4 meseca kaloriiniq priem na den mi be6e okolo 1000 - 1200 kalorii na den.

Svalih okolo 20 kilograma OBA4E / ka4ih 2 cm na ruzete i okolo 5 cm v gurdite/.

Haide obqsni mi tova.

Link to comment
Share on other sites

kaloriiniq priem na den?

 

Davam primer:

 

V produlgenie na 3-4 meseca kaloriiniq priem na den mi be6e okolo 1000 - 1200 kalorii na den.

Svalih okolo 20 kilograma OBA4E / ka4ih 2 cm na ruzete i okolo 5 cm v gurdite/.

Haide obqsni mi tova.

пубертет?

Link to comment
Share on other sites

НВД:цитат от саит за диети (медиц.)

НВД

"Тази диета е особено ефикасна, имайки предвид, че хората наблягат основно на храни с висока концентрация на въглехидрати като хляб, ориз, картофи, спагети и пр. Такива храни карат хората да се чувстват преяли, тежки и апатични, а когато количеството на подобна храна се ограничи в дневното меню, енергията на човек се покачва значително.

Диетата акцентира на елиминиране на въглехидратите от менюто (особено през първите дни). Така организмът ще започне да се освобождава от кетоните (много малки фрагменти въглерод - странични продукти от непълното изгаряне на мазнини), в количества достатъчни да доведат до значително снижаване на телесното тегло. Тъй като въглехидратите са основното гориво за организма, генериращо енергия, при липсата им той ще използва за тази цел складираните мазнини, и поради факта, че и кетоните се елиминират, гладът изчезва и в резултат на това - теглото намалява. Спазвайки този режим на хранене ще подобрите обмяната на веществата в организма си и ще защитите костите си.

Ограничавайки храната, богата на въглехидрати можете да постигнете бързи резултати, но съветът ми е да включите все пак в диетата си 100 г въглехидрати, изяждайки например 200 г печени картофи, спагети или ориз, както и плодове с високо съдържание на въглехидрати като бананите.

Варивата (грах и леща), които едновременно съдържат висок процент въглехидрати и протеини, така както и съчетаването на кореноплодни зеленчуци (моркови, ряпа) с плодове с ниско съдържание на вода (ананас, манго и сушени плодове са еднакво добра храна, и включвайки ги в диетата си, вие ще се чувствате много по-бодри и жизнени, отколкото ако напълно изключите въглехидратите от менюто си.

Ако спазвате подобна диета (и не консумирате достатъчно количество плодове и зеленчуци) не забравяйте, че организмът ви ще се нуждае от завишени дози витамин С, витамини от В-комплекс, калий и фолиева киселина."

Link to comment
Share on other sites

Мразя да бягам,пък и сега ми е студено.:cry Аз ще наблегна на кардио тренировки,пък да видим :music

 

 

Не ти и трябва бягането ;) За дамите е по добре велоергометър.

 

Мое мнение ;)

Link to comment
Share on other sites

За дамите е по добре велоергометър.

Мое мнение ;)

И аз съм на същото мнение. закво ми е приятелката ми да има по здрави крака от мойте :huh:

Link to comment
Share on other sites

При бягането натоварването се разпределя равномерно по целия крак. Като тръгнеш от глезен-прасец-бедро (предна/задна част)-дупе, та чак до корема. Докато при велоаргометъра не е така - една голяма част от натоварването отива на предната част на бедрото. Аз лично предпочитам бягането.

Link to comment
Share on other sites

При бягането натоварването се разпределя равномерно по целия крак. Като тръгнеш от глезен-прасец-бедро (предна/задна част)-дупе, та чак до корема. Докато при велоаргометъра не е така - една голяма част от натоварването отива на предната част на бедрото. Аз лично предпочитам бягането.

мда...личи си от ника ти :lol:

Link to comment
Share on other sites

и аз предпо4итам велото ,за6тото при бягането има натъртване на стави ,пети,малко по тежък съм ,представи си какво ми е като ти4ам.

все едно Рони Колман да се хване да спринтира

Link to comment
Share on other sites

и аз предпо4итам велото ,за6тото при бягането има натъртване на стави ,пети,малко по тежък съм ,представи си какво ми е като ти4ам.

все едно Рони Колман да се хване да спринтира

Е ти да не си Рони Колман :)

Link to comment
Share on other sites

я кажете къде има евтино пилешко, че онзи ден бях в санито и като видях 6лв за 700гр и ми стана лошо :angry:

 

v targoviite kato xodix s ba6tami be6e 1.70-1.80lv kilograma :D

ciganite grabexa s tonove :P

Link to comment
Share on other sites

to ako be6e fileto po tolkoz i az 6tqx da si zema 3-4 ka6ona

pi6e6e

pileta- 1.80

sega neznam po kolko sa no togava bqxa tolkova 100 procenta sum suguren

те тея пилета са колкото едно гълъбче, иначе филе около 4лв може и за по малко да се намери, ама трява търссене :bgrin:

 

едит: абе гледам, че никой не си е написал нвд-то, а уж темата е за това, така че аз смятам да започна аз. в момента правя общо взето следното.

 

понеже не мога да ям като стана си хапвам едно кисело млеко към 8часа. 13:00 обядвам с 200-250гр риба или пилешко с ориз или картофи. 14:30 тренировка. 16:30 2 банана + протеин. около 20:00 часа 200-250гр пилишко или риба със салатка от квото има ;> еми тва е общо взето, знам че има грешки, но засега това мога да измисля. след около месец ще ви кажа и резултатите :)

Link to comment
Share on other sites

1.Закуска - 100 гр овесени ядки с мед и мляко + 2 филии с масло+ чаша мляко

 

2.Закуска - 2 банана + мляко

 

Обяд - пилешко или телешко или свинско + картофи или ориз + салата и хляб

 

Следобедна закуска - сандвич + мляко

 

Вечеря - риба или пиле с ориз +салатка

 

Плод преди лягане

 

Абе не съм по НВД-то пък и това не ми е целта в момента - иска ми се да си иградя необходимата маса и вече лятото ще мислим за релеф и НВД евентуално ;)Сега съм 1,75 на 74 кг

 

Всичко това е комбинирано с тренировки 3 пъти в седмицата-та кажете какво мислите :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Каква маса целиш?(да не е маса на маса :lol: )...Предполагам ММ,щото ми се струва,че мазно ще качиш.Тоя ориз вече го махни,барабар с банана...Сандвича също.Преди обяд комбинирай въглехидрати+белтъци.Вече след 5-6 часа(следобед)наблягай на белтъци(разриви се из бб-теам.орг за таблица с храните).След тренировка наблягай на прости въглехидрати(мед,банани и др)може и ако не използваш добавки след тренировка е добре белтъци от яйца,за да спреш катаболизма(това се отнася когато си в период на маса,не при НВД) :)

Link to comment
Share on other sites

1.Закуска - 100 гр овесени ядки с мед и мляко + 2 филии с масло+ чаша мляко

 

2.Закуска - 2 банана + мляко

 

Обяд - пилешко или телешко или свинско + картофи или ориз + салата и хляб

 

...........

 

Всичко това е комбинирано с тренировки 3 пъти в седмицата-та кажете какво мислите :rolleyes:

 

С тези филии с масло и плодове преди лягане, скоро ще започнеш да се търкаляш по улиците :bgrin: ,а като гледам 1.75 на 74 кг не си от кльощавите :P

Link to comment
Share on other sites

С тези филии с масло и плодове преди лягане, скоро ще започнеш да се търкаляш по улиците :bgrin: ,а като гледам 1.75 на 74 кг не си от кльощавите :P

Ами виж-не съм кльощав, но все пак ако стана 80кг ще е добре-знам че е трудно, още повече че не взимам никакви добавки, но все пак... :)

Важното е обаче да не кача маса в корема, че лятото ще сам :sick :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Добре, пети ден на НВД, с по-голям прием на протеини, за да се запазят мускулите. Мисля да си взема и L-carnitine. Имам два-три месеца на разположение, не бързам, а и няма защо. Провеждам тренировки в домашни условия, мисля да почета още доста, преди да тръгна на фитнес (никой не обича начинаещите досадници, нали?), а после... После мисля три пъти седмично да ходя при Байо на тренировки по муай тай.

На всеки 15 дни ще се снимам, за да могат да се сравняват резултатите. ;)

Стискайте палци. :music

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...