Jump to content
BulForum.com

НВД - по-добрият начин за загуба на мазнините


ShitHappen

Recommended Posts

Добре, пети ден на НВД, с по-голям прием на протеини, за да се запазят мускулите. Мисля да си взема и L-carnitine. Имам два-три месеца на разположение, не бързам, а и няма защо. Провеждам тренировки в домашни условия, мисля да почета още доста, преди да тръгна на фитнес (никой не обича начинаещите досадници, нали?), а после... После мисля три пъти седмично да ходя при Байо на тренировки по муай тай.

На всеки 15 дни ще се снимам, за да могат да се сравняват резултатите. ;)

Стискайте палци. :music

избягвай каквито и да било добавки, докато не започнеш да спортуваш наистина сериозно. в периода на загряване и преминаване към активен режим, нито ще ги усвоиш, нито ще имат търсения ефект. съвета е приятелски. организма си е твой.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Благодаря, mobo, хубаво е от време на време да има хора, които да дават приятелски съвети и напътствия :)

А пък ще се радвам и за в бъдеще да има такива хора. Аз от своя страна ще гледам да не досаждам много. Обещавам ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре, пети ден на НВД, с по-голям прием на протеини, за да се запазят мускулите.

 

dokolkoto razbrax ne si trenirala do sega taka 4e za kakvo zapazvane na myskuli govorim ?

ti si i jena taka 4e ne vqrvam da ima6 koi znae kolko muskuli za pazene taka 4e tiq proteini spored mene sa ti absolutno nenujni kakto kaza mobo samo 4e spored men dori i v fitnesa kogato zapo4ne6 da xodi6 redovno pak 6te sa ti nenujni , ne mislq 4e iska6 da stava6 kulturist nali taka ?

a i 6tom si re6ila seriozno da se vtali6 suveta mi e bqgai kum zalata ne ti trqbva da znae6 koi znae kolko za fitnesa nikoi ne se e rodil znae6t vseki e pridobil svoq opit v zalata ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами не съм тренирала до сега, но ако не приемам редовно протеини, които си набавям от храната (подчертавам го, защото явно съм ви оставила с друго впечатление), запазването на мускулите ще е по-трудно. А знаеш, че основната задача на НВД е загубата на натрупваните в организма мазнини, а не сваляне на килограми за сметка на мускулите.

Иначе правя някакви елементарни неща - по 150-200 коремни преси дневно + 700 клякания. Когато посвикна, ще увелича бройката. Пробвах и някакви разработени програми, с по-скоро аеробни движения.

За вталяването - мисля, че е по-важно стягането и оформянето на тялото, отколкото това колко точно показва кантара. Далече съм от мисълта и да ставам билдърка ;)

И мисля, че не си прав - трябва да знам повече, преди да побегна към залата. Четох из темите - всички се възмущавате от лаиците, които просто се шляят из залата, мислейки си, че правят нещо.

Не очаквам бързи резултати - знам, че за това са необходими години... Така че... Бавно и сигурно, с голямо постоянство мисля да си направя нещо с тялото.

Link to comment
Share on other sites

ami ne e taka az kato tragnax si nqmax i ponqtie s kvo se zahva6tam , ama postepenno s pitane na po-opitnite , vnimanie i estestveno 4etene na literatura smeq da tvardq 4e pridobix dobri znaniq za bodybuildinga , fitnesa ne e izpit za koito da se podgotvq6 kato 4ete6 predvaritelno v zalite si ima instruktori koito 6te ti kajat kakvo da pravi6 i kak da go pravi6 ako vnimava6 i se starae6 da izpalnqva6 si4ko kakto trqbva za nqkolko meseca oprajneniqta se nau4avat i texnikata ti se usavar6enstva vse pove4e i pove4e (makar 4e ne vqrvam ti da pravi6 da kajem murtva tqga, bicepsi i nqkoi drugi oprajenieq) ne vijdam zakvo tolkova ima da 4ete6 da ima oprajneniq koito i jenite trqbva da pravat ako iska6 da dobiqt harmoni4no tqlo no te ne sa 4ak tolkova kolkoto pri mujete taka 4e 4eteneto ti e bezmisleno usven ako ne 4ete6 za hraneneto , vqrno 6te dobie6 nqkvi begli poznaniq no v zalata si4ko ne nau4ava s praktika teoriqta ne e 4ak tolkova vajna specialno za oprajnenieqta , nikoq kniga ne moje da ti kaje kak 6te ti deistva 1 oprajnenie

ina4e za taka nare4enite "laici" da taka e kogato 4ovek vlezne v zalata i si misli 4e znae si4ko i ne go interesuva mnenieto na po-golemite i po - opitnite i az se draznq , draznq se na xora koito vlizat v zalata i se mu4at da slojat na losta tejesti za koito sa nujni godini i perfektna texnika lo6oto e 4e takiva xora stavat vse pove4e i pove4e , zalite sa palni naksqkade sega kato se znae 4e idva lqtoto , sqka godina e taka no lqtoto pak 6te sa prazni ta ako govorim za tezi da i men me draznqt no ako nqkoi po-neopiten ot mene doide i me pomoli kakto si mu e reda estestveno 4e 6te mu obqsna zakvo stava vapros , taka 6te stane i pri tebe - otiva6 v zalata govori6 s instruktora i zapo4va6 da modelira6 tqloto si ! :P

 

a kolkoto do koremnite presi nali znae6 4e s po 200 koremni presi primenro nqma da ti otslabne korem4eto ako tova celi6 a prosto 6te se stegne , a da se poqvat plo4ki trqbva dieta + koremni presi koito da stegnat presata koqto e izpluvala sled dietata :P

 

edit : ne pretendiram 4e sum mnogo znae6t tova e moqta gledna to4ka

uspex v na4inanieto ina4e ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Aми казах ти, че по-скоро моите занимания са в категорията "аеробни".

Тепърва ще започвам да оформям тялото си, а и целта ми в момента не са "плочките". Спазване на НВД без физическа активност не ми звучи добре... Уча се. Така стават нещата - проби, грешки, научени неща в процеса на работата... Сега чакам mobo да каже кога ще започваме сериозното ходене на фитнес :P

Благодаря за отзивчивостта. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм 1,72 и съм 80 кг. Искам сега пролетта да изчистя какво ще ми препоръчате да си взема? Искам да поотслабна в краката. Струва ли да си взема 1 сауна анцук. Ще помогне ли да отслабна в краката. И да слагам долнището само... ?

Link to comment
Share on other sites

Ох, чакай да преосмисля поста ти отново. Ако под "чистене" разбираш загуба на мазнини, то тогава този сауна анцуг няма да ти помогне по никакъв начин. Нагрява те, потиш се и отслабваш. В действителност губиш вода и соли. После, когато пиеш вода, нямаш достатъчно соли в организма, за да я задържиш. И олекваш. Но губиш само вода.

Хапчета и сауна анцузи с гарантиран ефект няма. И едва ли скоро ще има. Нито разни "хитови продукти", нито L-carnitine, нито фет бърнърите могат да направят кой знае какво. Истината е, че такива неща могат донякъде да спомогнат, но в никакъв случай не са от решаващо значение. Всички искат да си похапват добре, да пийнат едно магическо хапче, да облекат някакъв анцуг и да свалят някое килце.

Да, ама не става.

Трябва да се направи компромис - или доброто похапване или не дотам стройната фигура.

Със спорт също не може да се отслабне, това е голяма заблуда - никой не тренира толкова интензивно, че да може да свали килограми без да ограничава храната.

Истината е, че докато в кръвта постъпва глюкоза - килограми не се свалят. А за тези, които не са наясно - ще поясня.

Един килограм нишесте съдържа толкова енергия, колкото един килограм захар. Нещо повече - Нишестето се хидролизира бавно до глюкоза, която постоянно постъпва в кръвта. Да речем, че изядете 300 грама солети /бисквити или пък хляб/ - това е като да вземете 200 грама бонбони (чиста захар) и да ги смучете докато не свършат.

Знам, че с това няма да сложа край нито на глупавите въпроси, нито на глупавите спорове, но надяващите се на хапчетата и сауна анцузите са обречени на неуспех.

 

Очаквам и други мнения.

Link to comment
Share on other sites

Сега чакам mobo да каже кога ще започваме сериозното ходене на фитнес

Простете за offtopic-a, но не ти препоръчвам да чакаш някого за да ходиш на фитнес. Защото ако някога той спре да тренира, това ще повлиява и на теб, също и времето и дните си трябва да съобразяваш с друг човек... Кофти е. Тръгваш сам, плътно по програмата си и тва е. Ако се засичате с познати, ок, но да чакаш някой за да почнеш, не съветвам. :о)

Link to comment
Share on other sites

Ох, чакай да преосмисля поста ти отново. Ако под "чистене" разбираш загуба на мазнини, то тогава този сауна анцуг няма да ти помогне по никакъв начин. Нагрява те, потиш се и отслабваш. В действителност губиш вода и соли. После, когато пиеш вода, нямаш достатъчно соли в организма, за да я задържиш. И олекваш. Но губиш само вода.

Хапчета и сауна анцузи с гарантиран ефект няма. И едва ли скоро ще има. Нито разни "хитови продукти", нито L-carnitine, нито фет бърнърите могат да направят кой знае какво. Истината е, че такива неща могат донякъде да спомогнат, но в никакъв случай не са от решаващо значение. Всички искат да си похапват добре, да пийнат едно магическо хапче, да облекат някакъв анцуг и да свалят някое килце.

Да, ама не става.

Трябва да се направи компромис - или доброто похапване или не дотам стройната фигура.

Със спорт също не може да се отслабне, това е голяма заблуда - никой не тренира толкова интензивно, че да може да свали килограми без да ограничава храната.

Истината е, че докато в кръвта постъпва глюкоза - килограми не се свалят. А за тези, които не са наясно - ще поясня.

Един килограм нишесте съдържа толкова енергия, колкото един килограм захар. Нещо повече - Нишестето се хидролизира бавно до глюкоза, която постоянно постъпва в кръвта. Да речем, че изядете 300 грама солети /бисквити или пък хляб/ - това е като да вземете 200 грама бонбони (чиста захар) и да ги смучете докато не свършат.

Знам, че с това няма да сложа край нито на глупавите въпроси, нито на глупавите спорове, но надяващите се на хапчетата и сауна анцузите са обречени на неуспех.

 

Очаквам и други мнения.

 

Значи в комбинация с диета ще има ефект.. Пък и аз не съм дебел :D

Link to comment
Share on other sites

Искаш да гориш мазнини, нали? Не говорим дали си или не си дебел...

НВД плюс тренировки - да, ще има ефект. Ако питаш за мое лично мнение обаче, тоя сауна анцуг си е чиста загуба на време.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм 1,72 и съм 80 кг. Искам сега пролетта да изчистя какво ще ми препоръчате да си взема? Искам да поотслабна в краката. Струва ли да си взема 1 сауна анцук. Ще помогне ли да отслабна в краката. И да слагам долнището само... ?

мани ги тея анцузи, тях ги слагам само като е студено (зимата) защото не мога да се изпотя. сега като се постопли, ако имаш възможност и терен някъде до вас иди тичай. увеличавай с по 5 мин на седмица или на 10 дни там по колкото можеш. идеята е да се изпотиш и съвсем доволно се изчистват краката :D от другата седмица и аз почвам, че бях преди няколко дни и 15мин бягах ама с някъв невероятен зор накрая не можех да дишам :blink:

Link to comment
Share on other sites

хеми, аз си тренирам редовно, тъй че не се оправдавай с мен. когато решиш - знаеш как и къде да ме намериш. пък и не съм единствената алтернатива за компания по залите. иначе ми харесва накъде си насочила мислите и целите се. ще успееш и без мен, ама аз все пак ще помагам с квото мога. никой не се е родил научен.

 

злобиле, в залата не е единствено важно правилното съчетаване и изпълнение на упражненията. и има съществена разлика между фитнес и билдинг. сори, но не издържах да ти изчета дългия пост на латиница ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами най-добре ти сам си го изготви по принципите на НВД, ето накратко, ако не си се ровил в нета:

 

При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).

 

Така... Искам да вметна едно уточнение: Сол трябва да се консумира в достатъчно количество, в зависимост от индивидуалните предпочитания. Знам, че ще кажете, че солта задържа вода в организма, но в края на краищата целта на НВД не е да се смъква вода. Колкото повече вода има, толкова по-интензивни са химическите процеси в организма. Ако ограничите количеството сол, рискът за обезводняване е по-голям, а ефектът от диетата не е максимален.

Link to comment
Share on other sites

Така... Искам да вметна едно уточнение: Сол трябва да се консумира в достатъчно количество, в зависимост от индивидуалните предпочитания. Знам, че ще кажете, че солта задържа вода в организма, но в края на краищата целта на НВД не е да се смъква вода. Колкото повече вода има, толкова по-интензивни са химическите процеси в организма. Ако ограничите количеството сол, рискът за обезводняване е по-голям, а ефектът от диетата не е максимален.

 

Е ти вода ли искаш да задържаш в организма си или мускули? Доколкото съм усведомена не бива да се приема много сол. Аз примерно никога не добавям сол на каквото и да е било. При НВД трябва ад се пие мноооого вода. По 2 - 3 литра. Ако ограничим кличеството сол резултатът от диетата няма да е максимален и рискът да се обезводним е по-голям? :confused

Link to comment
Share on other sites

Ох, четете по-внимателно. :angry1

Целта на НВД не е сваляне на килограми заради понижаването на водата в организма, а загуба на мазнини, с минимална загуба на мускулна маса.

Но задържането на нормално количество вода в организма е важно именно, защото водата спомага за по-бързото протичане на химичните процеси, следователно и за по-бързото трансформиране на мазнините в глюкоза и по-бързо отслабване.

Много митове и легенди има явно относно отслабването.

Яжте сол, колкото ви се яде. Това по никакъв начин не може да навреди на диетата ви.

Link to comment
Share on other sites

Ох, четете по-внимателно. :angry1

Целта на НВД не е сваляне на килограми заради понижаването на водата в организма, а загуба на мазнини, с минимална загуба на мускулна маса.

Но задържането на нормално количество вода в организма е важно именно, защото водата спомага за по-бързото протичане на химичните процеси, следователно и за по-бързото трансформиране на мазнините в глюкоза и по-бързо отслабване.

Много митове и легенди има явно относно отслабването.

Яжте сол, колкото ви се яде. Това по никакъв начин не може да навреди на диетата ви.

 

Мисля, че достатъчно внимателно прочетох поста. По тази логика излиза, че солта е много полезна и аз като не ям сол ще се обезводня ли? Да не говорим за това, че от към здравословна гледна точка солта ни най-малко не е за предпочитане. С това не искам да кажа, че като ръснеш малко сол ще се гътнеш утре от инфаркт, но твоите твърдения също не са в правилната посока. Не искам да споря, но не искам някой да рпочете какво си написал и да вземе да яде сол, за да задържа вода в организма, защото думите ти могат да бъдат така разбрани.

Link to comment
Share on other sites

стига сте се карали и двете. солта си е полезна, но не в прекомерни количества. разликата мжду лекарството и отровата е само в дозировката :)

Link to comment
Share on other sites

Така... Имам един въпрос.

Какво мислите за следното: След свалянето на килограмите, хранителният режим преминава в 60/30/10 (съответно това е балансът въглехидрати / протеини / мазнини в процентно съотношение). С малко по-упорити тренировки за трупане на мускули. А аз не мога да кача много, дори да искам ;)

 

Чакам мнения.

Link to comment
Share on other sites

т.е. НВД за теб е само начин за чистене на мазнини и не допускаш, че с НВД можеш да качваш мускулна маса?

 

едит:

пс.: ShitHappen, ти ли си този дето го помпя на COD2? :>

Link to comment
Share on other sites

Трудно мога да кача мускулна маса с НВД. Казвам трудно, не невъзможно. Нищо не пречи - мускулите се изграждат от протеини, не от въглехидрати. Но въглехидратите са основният източник на енергия и ако целта е трупане на мускули, то е добре да бъдат приемани.

За това мисля, че посоченото по-горе процентно съотношение е идеален баланс между въглехидрати, протеини и мазнини за качване на мускули.

Ако греша някъде - поправете ме.

Link to comment
Share on other sites

Абе ето ти тук, хора дето така се 'ранят и с тва си вадят "хляба", едва ли не:

 

http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4 (Високо-Мазнинна Ниско-Въглехидратна Диета (ВМ-НВД)

 

Тва момиче следва ВМ НВД и не е кат да няма мускули :bgrin:

galya-mop_100.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хеххехе... Тва момиче следва ВМ НВД и не е кат да няма мускули, ама т'ва същото момиче не ми изглежда като същество, което е на диета вече десети ден... Или пък което тепърва влиза във фитнес залата...

Както гледам, при някои от посочените дневни менюта хората се заблуждават, че приемат повече мазнини, отколкото въглехидрати...

И... Какви са тея филии хляб, бе, бате? Говорим за НВД, нали? :blink:

 

Употребявайте варива (боб, леща)в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.

Варива? Те са предимно въглехидрати... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Мда това с хляба и варивата изобщо не се вписва. Аз съм си изчислявала процента на въглехидрати с една препечена филия хляб на ден, малко кисело мляко и един грейпфрут. Тези неща на пръв поглед безобидни направи си ме изтреляха във средновъгрехидратната зона!

Някъде бях чела една рецепта за сухари от ленено семе и яйца. Мога да я потърся ако на някой му се яде безвъгехидратен хляб. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...