Jump to content
BulForum.com

Silent Hill


Lucky13

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Единственото, което ми направи впечатление е визията на филма. Точно в стила на играта. Всичко останало беше малко... изтъркано, но все пак съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

при мен си тръгва......

EDIT....

Гледах филма.....първо да уточня,че съм откачен фен на играта....чаках го DVD rip но чакането си заслужаваше.Филма си е направен специално за феновете на играта и не мисля,че ще се хареса ако преди това не си се потапял в света на Тихия хълм.Атмосферата-максимално близо се доближава до тази на играта..декори....звук....костюми..всичко си е на място(като се показа Pyramid head и настръхнах от кеф направо)Оправда и дори надмина очакванията ми...от доста одавна не съм се радвал толкова на филм.Единствения минус е,че може би очаквах да е доста по-страшничък но предполагам страхът или по-скоро онова потискащо чувство което изпитваш докато играеш играта с надут звук вечерта неможе да се пресъздаде на големия екран защото не се сещам какво можеха да направят за да създадат по-добра атмосфера....беше си идеална просто.

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми тръгва! ЩЕ полудея!!!

 

Олееее, много ви моля някой да помогне - как да го подкарам тоя филм, че ще счупя компютъра!

Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм с k-lite 2.62, divx.5.1.1 pro, divx 6.1 play bundle, codecs all in one 6030 като последния го слагам най накрая.Незнам дали трябва да си сложиш всички за да ти вървят но аз съм със тях и нямам никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Свалих филма още веднъж от нашето място и тръгна. Работата не е била до кодеци, явно нещо се е случило при свалянето от Арена, макар обемите да съвпадаха.

 

Що се отнася до кодеци - ACE MEGACODECS PACK PRO 6.3 (инасталира се вариант professional) - нищо друго не е нужно.

 

EDIT: Пропуснах да кажа че филма е добър, заслужава си да се види

Link to comment
Share on other sites

бива ама (това което ще напиша по-долу да НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ ТЕЗИ, КОИТО НЕ СА ГЛЕДАЛИ ФИЛМА), а бе края нещо не ми хареса!Играта не съм я играл изобщо и все пак наистина са докарали изродско усещане докато се гледа филма, всичките същества са просто аааааа лудница изгледах го с голям кеф на тъмно....с огромни слушалки на ушите (повярвайте със слушалките е по-страшно отколкото на колоните) всичко ми хареса освен края, защо майката и детето накрая се оказаха..... мъртви ли ....или и аз не знам какво?! И ако бяха мъртви жената как така се обади на мъжа си ..... тва не ми хареса е гати :( (тея дето са играли играта да вземат да ми обяснят, че не схванах как станаха тея работи)

Link to comment
Share on other sites

Че бяха мъртви - бяха, въпроса е дали умряха още в началото на филма, тъй като още оттогава си я имаше тази приятна мълга...

Link to comment
Share on other sites

никой не е казал, че са мъртви...може всичко да е просто един кошмар... :D

теории много...който е играл 1-ва и 2-ра част на играта ще ме разбере... ;)

 

иначе филма, току-що го гледах...хареса ми, донякъде...2 часа са малко да се разгърне целия потенциал на света и историята на Тихия Хълм, но и така са се справили доста добре...единственото нещо, което не ми хареса е цялата масовост...сумати народ в тоя град, сумати нещо... :huh: нали основната идея на играта е, че си сам...самотата и страхът са основен мотив, но както и да е...да не издребнявам...филмът си е добър... :)

Link to comment
Share on other sites

Най-после и аз го гледах. Да - филма е добър, но определено ще се насладят най-много тези, които са играли играта 1-ва и 2-ра част. Много моменти има от играта. А за края - ами това е идеята - всеки сам да си тълкува какво е станало в същност. А и филма е направен като играта - разбираш какво е станало не на края на филма, а малко преди края. Вече на края ти показват нещо, с което да си тормозиш мозъка. АКО НЯКОЙ НЕ Е ПРЕВЪРТАЛ Silent Hill 2 ДА НЕ ЧЕТЕ : В играта разбираш, че в същност главния герой (Джеймс Съндърланд), който търси женаси, я е убил. И после става мешена скара и не знаеш какво става. Във филма е същото. Това, което не ми хареса е, че е мешеница между 1 и 2! Трябваше да измислят съвсем нов сюжет. Даже имената на някои от героите бяха същите - Шерил, Сибил, Далия, Алеса, даже и мед.сестрата я има в първа част - Алис, но във филма не се споменава името й!

Link to comment
Share on other sites

Какво е това ли?

Това е филмовата адаптация на играта Silent Hill 1,2 ,Известна с уникалната си атмосфера и неподправен подход да сплашва.Двете неща които правят тази игра нещо повече от игра и по-добра от да кажем Residen EviL? Тук всъщност имаме история,тя е дълбока,трудна за асимилация,покъртителна,сложна,ОРИГИНАЛНА.В играта не се залага на геймплея както е при Residen E,не е плоска като нея.Ако не сте играли тая игра,нямате представа как изглежда адът,никога не сте играли на истинска хорър сървайвъл игра.Достатъчно за играта.

 

След първия час прекаран със Silent Hill 2 мога да кажа смело, че Resident Evil (изиграл съм всички серии) е много класи над тази игра. Единственото наистина хубаво нещо е атмосферата - наистина добре създадена, а и предизвиква съответното напрежение. Така че по НИКАКЪВ начин не съм съгласен с автора на горното изказване. Иначе вече срещнах някои неща, които гледах миналата вечер на екран :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

След първия час прекаран със 2-ката можеш да пиеш само 1 студена вода..защото не си видял нищо....Resident evil може и да е една от игрите създала този жанр но предлага само и единствено екшън....а Тихият хълм предлага едно доста по различно забавление ...подтискащо усещане и невероятна история.Завърши я цялата и се порови из интернет да видиш на колко неща не си обърнал внимание и не се разкриват в играта а са оставени за лична интерпретация...от случайните писма до начина по който изглеждат чудовищата...всичко това е изпипано невероятно...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами не съм играл игрите, обче филма мнооого ми хареса :) Но все пак Rsident Evil (1 и 2) ми харесват повече от него.Изглежда си падам по такива шашави работи, само дето наистина добрите заглавия се броят на пръстите на едната ми ръка.

Link to comment
Share on other sites

Филма ме изненада да си призная ;) Не очаквах нещо толкова добро :punk

А като го изгледах пръстите ми залепнаха за пада :D За кой ли път?

Link to comment
Share on other sites

само ако може някои да ми обясни края че или аз сам зле ама не разбрах нищо :)

Spored men kraq e napraven po toq na4in, za da moje vseki da go tylkuva po svoi si na4in :) Ne6to originalno da vidim, kazvam az :D

Link to comment
Share on other sites

Ami da.Ti ako si razbral to4no kvo stava mi kaji molq.

 

Не е оригинален по простата причина, че сме го виждали и преди. В не един филм...

Link to comment
Share on other sites

Например http://imdb.com/title/tt0411267/ .Доколкото си спомням го имаше и на локала но май са го махнали.Беше много як и си прилича с Silent hill по много неща.Ако се сетя друг който да си прилича с филма ще пиша има бая.

Link to comment
Share on other sites

Филмът както казах си е само и единствено за феновена играта ..за някой който не се е потапял в света на Тихия Хълм няма как просто да го оцени толкова .Защото в филма повечето неща са просто взети от играта и събрани на едно място...няма как да ги оцените и да им се нарадвате ако не сте играли играта...нямаше какво повече да очаквам...справили са се чудесно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...