Jump to content
BulForum.com

Pay per view? WTF is this???


peja

Recommended Posts

Станаха толкова много разделения в този форум, че почвам да се чудя къде какво да поствам. Тук ми се струва най-удачно.

 

На въпорса...Днес разбирам, че тарикатите от Диема започват да дават мачове освен ot Англия така и ot Испания по система "Pay per view" по ДЕ. Освен буквалния превод на тази глупост... найкой запознат ли е какво точно е това? На мен лично не ми се иска да гледам Реал М. - Барса през крив макарон. А мислех, че това ще е само за Премиършип. За съжеление лакмуията за пари удря пак нас. С какво толкова се раличава примера дивизион и премиършип от миналите години, че сега да искат пари, и къде подяволите отиват тези 2лв, с които ни повишиха таксите за телевизия....? Аман !!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Pay-per-view = Плащаш-да-гледаш

 

Избираш си даден мач/предаване, плащаш си нужната такса и гледаш

 

И таксата ще е няколко лв. на мач/предаване, така че не се кахъри къде отиват страшно многото 2лв :) Просто не стигат за нищо .. все пак това си е телевизия по желание.

 

Остава интернет. Горко им на Гигабит, дето няма да могат да гледат онлайн стриймове ;)

Link to comment
Share on other sites

Освен буквалния превод на тази глупост... найкой запознат ли е какво точно е това?

 

 

Pay-per-view = Плащаш-да-гледаш

 

Избираш си даден мач/предаване, плащаш си нужната такса и гледаш

Бла бла бла. Нищо не каза. Питам да ли някой зане за какво точно става въпрос. Как и къде се плаща? Колко? Предварително или....!??!!?

 

За протокола мога да кажа, че току що ми развалиха единственото удоволствие, което до момента ми предоставяше иначе ултра посредствената и боса кабелна телевизия! :dry:

 

И btw тука е момента да кажа. Евроком май не са съвсем монотполисти. Онзи ден до нас прекараваха нова кабелна телевизия. Имат си и интернет с кабелни модеми. На фирмините им коли пишеше: "DCC" или нещот от сорта. Искрено се надавям да се намери конкуренция и в кабелната телевизия за да си оправят нещата...както неумверно стана с доставката на интернет. В крайна сметка май ще се ориентирам към сателит за да гледам каквото си искам без някой да ми казва - кихни да ти дам!

Link to comment
Share on other sites

По скоро ДСС ще ги видиш през крив макарон, поне в близката година ;)

ppv е просто - доят те за повече пари. Пращаш СМС с някакъв код, който СМС струва да кажем 2 лева и гледаш мача. Вече за гледането трябва да ти инсталират някакво устройство, за което май така и така трябва да си пуснеш сателит, така че не се кахъри толкова :) Аз от по следващия месец мисля така да правя, пускам си сателитче и поне знам че си плащам за това което аз си искам, а не за канали, които никога няма да гледам

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка май ще се ориентирам към сателит за да гледам каквото си искам без някой да ми казва - кихни да ти дам!

Наистина ли мислиш така ? ;)

 

До скоро беше възможно, но с кодировки на всеки 4 минути, всичко става доста по-сложно...Кинтите отново летят на вятъра.Истината е онлайн-стрийм...

Link to comment
Share on other sites

По скоро ДСС ще ги видиш през крив макарон, поне в близката година ;)

За да съм напълно точен ДСС ги видях преди 4 дни. Прибирах се на входа ме попитаха да ли мгоа да ги пусна да си прекарат кабелите по етажите. На практика мрежата на ДСС е на сантиметри от апртамента ми. Тъй че по-полека с исказванията.

 

Наистина ли мислиш така ?  ;)

 

До скоро беше възможно, но с кодировки на всеки 4 минути, всичко става доста по-сложно...Кинтите отново летят на вятъра.

Имам приятели, които живеят в провинцията и гледат телевизия през сателит. Излиза, че те имат достъп до много повече първенства и спорт въобще от колкото аз при градската кабеларка, на чужди всякъкви езици и за мен по-добре. Няма да слушам по 3 часа 'спецовете' от диема :lol:

 

Диема Екстра е кодирана ако не знаете. от скоро я дават.

Тва беше готино :bgrin: Ако не беше кодирана диема екстра... щеше ли да я има тази тема?

Link to comment
Share on other sites

Тва беше готино  :bgrin: Ако не беше кодирана диема екстра... щеше ли да я има тази тема?

 

Преди въобще я нямаше. затова казвам, че е кодирана. не съм сигурен дали ако ти е разкодирана, пак ще трябва да си плащаш за всеки мач по отделно.

Link to comment
Share on other sites

Хм, това ще е гадно :(. Няма да е особено добре да трябва да плащам, за да гледам Реал ... далеч сме от Европа, само парите, които искат са близки до стойностите на европейците.

 

P.S. Някой знае ли колко струва да си разкодираш ДЕ ?

Link to comment
Share on other sites

Бла бла бла. Нищо не каза. Питам да ли някой зане за какво точно става въпрос. Как и къде се плаща? Колко? Предварително или....!??!!?

 

Ами мислих, че като казваш "найкой запознат ли е какво точно е това?"(директно paste от репликата ти) се интересуваш какво представлява това?

 

Ето ти малко повече информация, надявам се, че този път съм уцелил какво всъщност искаш.

 

А за ТОЧНО как се плаща, ще трябва да питаш някой от Евроком телевизията. Доколкото виждам в статията от wikipedia, има доста различни начини на действие на системата и незнам коя точно ще се използва при ЕК

Link to comment
Share on other sites

Само знам,че трябва да се абонираш в Евроком.

Плащаш 4 лева месечно+ по 2 лева на мач,който си избереш(от програмата на ДиемаЕкстра)

Link to comment
Share on other sites

Само знам,че трябва да се абонираш в Евроком.

Плащаш 4 лева месечно+ по 2 лева на мач,който си избереш(от програмата на ДиемаЕкстра)

и кво става 14лв. кабелната + 4лв.(абонамент?) + примерно 4 мача по 2 лв. = 26 лева. мерси!

то верно че навсякъде плащат, за да гледат, ама и добри пари зимат.

long live the STREAMS :punk

Link to comment
Share on other sites

Хм, това ще е гадно :(. Няма да е особено добре да трябва да плащам, за да гледам Реал ... далеч сме от Европа, само парите, които искат са близки до стойностите на европейците.

 

P.S. Някой знае ли колко струва да си разкодираш ДЕ ?

 

Като си купиш декодер за HBO ти се разкодира и тази.

 

И какво стана в крайна сметка? За да гледам някой мач:

 

1. трябва да съм платил за декодер, за да разкодирам програмата

2. трябва да си платя отделна такса за мача?

 

не става ли само с декодер?

Link to comment
Share on other sites

Като си купиш декодер за HBO ти се разкодира и тази.

 

И какво стана в крайна сметка? За да гледам някой мач:

 

1. трябва да съм платил за декодер, за да разкодирам програмата

2. трябва да си платя отделна такса за мача?

 

не става ли само с декодер?

Е, нали абонамента за ДЕ е уж 4 лева за месец :confused За декодер не се ли плаща повече? :blink: Не вярвам за 4 лева да ни дадат и НБО и останалите копдирани.

Link to comment
Share on other sites

Е, нали абонамента за ДЕ е уж 4 лева за месец :confused За декодер не се ли плаща повече? :blink: Не вярвам за 4 лева да ни дадат и НБО и останалите копдирани.

 

С тоя декодер се разкодират пакет от програми в които е и Диема Екстра , но ако напраят Pay per View , ще плащаме отделно за мачовете които искаме да гледаме по Диемата. ;) :angry1

Link to comment
Share on other sites

За да съм напълно точен ДСС ги видях преди 4 дни. Прибирах се на входа ме попитаха да ли мгоа да ги пусна да си прекарат кабелите по етажите. На практика мрежата на ДСС е на сантиметри от апртамента ми. Тъй че по-полека с исказванията.

Aз пък видях как преди 2 седмици сложиха кабелите си DCC, а преди 1 седмица дойдоха командосите от Евроком и ги изтръгнаха от всички входове на блока ми :angry1
Link to comment
Share on other sites

Без мача на Барселона утре, следващите 3 двубоя на катаунците ще се дават по диема екстра. В началото на сезона 1 месец без любимия ви отбор. Много поздрави на Диема Вижън. И на печалившите честито. ;)

Link to comment
Share on other sites

еми в англия точно това се практикува... особено SKY SPORTS

 

кой е виновен за да почнат да искат пари и от нас ? еми според мен не са Диема,а са Sky Sports,защото те си държат правата и те определят цената... не може Диема да предават мачовете и да са на загуба и те трябва да печелят по нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

кой е виновен за да почнат да искат пари и от нас ? еми според мен не са Диема,а са Sky Sports,защото те си държат правата и те определят цената... не може Диема да предават мачовете и да са на загуба и те трябва  да печелят по нещо ;)

a според мен не е така. просто диема искат да си напълнят гушите допълнително. миналата година от диема толкова плюеха ББТ, че платили супер много пари за правата дето нямало как да се възвърнат, че неможели хората да си позволят да гледат ББТ, а ся кво стана :blink:

А вие дето казвате, че в европа било така, 1-во ми дайте заплата дето зимат в европа после ми обяснявайте как е там ;)

Иначе всеки мач струва 2лв, които иска да си плаща :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Когато бях в Испания имаше супер яка оферта. Там беше 1 мач (най-интересния от Испания) и след това си плащаш. Обаче имаше оферта на Дигитал + - включваш се за 6 евро и после всеки месец плащаш по 10, но всички мачове ги гледаш. Абсолютно всички. Мачовете ги дават през нощта (тези, които са на запис) и през седмицата. Но е много по-добре от това да дадеш 2 лева за мач... а и освен това гледаш и от Шампионска лига за тези 10 евро. И ако има Световно или Европейско не гледаш само Испания , а гледаш всички мачове ;)

Link to comment
Share on other sites

a според мен не е така. просто диема искат да си напълнят гушите допълнително. миналата година от диема толкова плюеха ББТ, че платили супер много пари за правата дето нямало как да се възвърнат, че неможели хората да си позволят да гледат ББТ, а ся кво стана :blink:

че те ББТ ако бяха на печалба щяха отново да си купят правата

а и не разбирам кво толкова сте недоволни от диема ? миналата година даваха супер много мачове ... от испания,купите на англия,франция

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...