Jump to content
BulForum.com

Стоичков - треньор?


4efo_88

Става ли Стоичков за треньор?  

173 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Абе Чавдар Янков въобще не е за националния отбор.Не може един олигофрен да е добър футболист(изключение прави Рууни).Може в контролите да е играл добре,ама в официалните мачове е слаб.Не случайно треньорът му е казал,че трудно се приспособява.А не знае,че няма и да се проспособи въобще.С Благо се видя,че не става-да пробва друг.Тва с атакуващия футбол също не става.Не стига,че сме слаби в защита ,ами ще се оголваме още та да може отборчета като Исландия да ни създават по 15 положения на мач.Кати ни са слаби защитниците да се защитаваме с повече хора.

 

Тва с Гонзо и то ли е част от подмладяването.Защо срещу Швеция не играха Генков или Божинов-и са по-млади,и са по-добри.Защо пуска още Иванков като ни провали в най-важните мачове.И отгоре на тва разполагаме с 2ма по-класни от него.Защо някой като получи жълт картон и се вижда,че си проси червен не го изкарва ,а чака да го изгонат.Защо говори постоянно глупости.За мен той не подмладява отбора,а се прави на интересен.Че той отбора си беше млад.Само Чавдар му е подмладяването и то бе неуспешно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply
Абе Чавдар Янков въобще не е за националния отбор.Не може един олигофрен да е добър футболист(изключение прави Рууни).Може в контролите да е играл добре,ама в официалните мачове е слаб.Не случайно треньорът му е казал,че трудно се приспособява.А не знае,че няма и да се проспособи въобще.С Благо се видя,че не става-да пробва друг.Тва с атакуващия футбол също не става.Не стига,че сме слаби в защита ,ами ще се оголваме още та да може отборчета като Исландия да ни създават по 15 положения на мач.Кати ни са слаби защитниците да се защитаваме с повече хора.

 

Тва с Гонзо и то ли е част от подмладяването.Защо срещу Швеция не играха Генков или Божинов-и са по-млади,и са по-добри.Защо пуска още Иванков като ни провали в най-важните мачове.И отгоре на тва разполагаме с 2ма по-класни от него.Защо някой като получи жълт картон и се вижда,че си проси червен не го изкарва ,а чака да го изгонат.Защо говори постоянно глупости.За мен той не подмладява отбора,а се прави на интересен.Че той отбора си беше млад.Само Чавдар му е подмладяването и то бе неуспешно.

Абсолютно подкрепям това мнение :punk :D :)

Link to comment
Share on other sites

Че той отбора си беше млад.Само Чавдар му е подмладяването и то бе неуспешно.

Мдам, Мариян Христов, Даниел Боримиров, Росен Кирилов и Балъков, при все, че не бяха лоши играчи, не бяха първа младост :) Е, някога са били, но смятам говориш за точно преди Стоичков времето?

 

 

Абсолютно подкрепям това мнение :punk  :D  :)

Ай стига бе! Да не повярва човек!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

След вчерашната героично спечелена точка като гост на Малта отново казвам:

Стоичков не става за треньор!

Доказа г в повече от половината мачове в тези квалификации, но този мач наистна надмина всичко.

Просто стигнахме дъното :angry:

Петър Миладинов се оплаква, че Стоичков му взимал играчите и вероятно за това младежите свършиха 1:1 с Малта :bgrin: Но защо ли и мъжете свършиха 1:1? Може би просто сме на нивото на Малта??? Или причната е в нещо друго или в някой друг...

Link to comment
Share on other sites

07:44 13.10.2005г.

Агенция "Фокус"

 

София. Немец ще води националите в следващите европейски квалификации, научи „Меридиан Мач" от абсолютно проверен източник. Шефът на БФС Иван Славков е взел твърдото решение да не подновява договора на сегашния треньор Христо Стоичков за 2 години. Първата причина е, че Батето бил недоволен от пълния провал в квалификациите и пропуснатите приходи от участие на мондиала в Германия. Освен това на шефа на БФС му писнало да слуша за мениджърските интереси около националния отбор, като аферите бяха потвърдени и от двама доскорошни играчи на тима -вратаря Здравко Здравков и защитника Илиян Стоянов. Срещу Стоичков имало силно недоволство и от водещите клубове, като Батето на няколко пъти получавал оплаквания от шефовете на ЦСКА Васил Божков, на Левски - Тодор Батков, и на Литекс - Гриша Ганчев. Именно от тримата дошло и предложението да бъде ангажиран чужденец за треньор на националите. Те споделили пред Славков, че са готови да плащат и заплатата на бъдещия селекционер, като заедно с БФС си поделят разхода в рамките на 600 хиляди евро. Самият Боби Михайлов наскоро призна пред журналисти, че във футболния съюз няма необходимите средства за ангажиране на чуждестранен селекционер. Единственият твърд застъпник на Ицо в Изпълкома бил президентът на „белите" Венцеслав Стефанов.

В момента Христо Стоичков е четири пъти по-ниско платен със 150-те си хиляди евро. Ицо обаче успя да си осигури добри допълнителни доходи покрай позицията си на национален селекционер, като подписа рекламни договори с „Булстрад", „Корпоративна търговска банка", „Глобул", „Форд Мото-Пфое", „Тамплиер" и „Технополис". Чуждестранната революция в БФС обаче няма да засегне само „А" отбора. На срещата между босовете на ЦСКА, Левски, Литекс и Славков е постигнато споразумение селекционерът на младежите също да бъде немец, а договорът на Петър Миладинов да не бъде подновяван. От чуждестранни треньори ще бъдат водени и юношите младша и старша възраст. Някои от водещите ни клубове вече показаха правилна ориентация и повериха детско-юношеските си школи на специалисти отвън. Така например холандецът Ян Деркс ръководи ДЮШ на „сините", а френски специалисти от Оксер са в Литекс. Разходите за треньори на отборите от „А" националния отбор надолу са значително по-ниски, като за пример може да се посочи, че Деркс получава 10 000 евро месечно на „Герена".

Link to comment
Share on other sites

Стоичков трябва да го разкарат на момента, ако не искат да паднем до държави като Зимбабве в ранглистата на УЕФА. Той е напълно неграмотен човек с огромно самочувствие, благодарение на което се излагаме пред целия свят. По-добре ще е да сложат Балъков, който не отстъпва по влияние на Стоичков, също има авторитет освен това е ТРЕНЬОР. Бил е толкова години помощник в Щутгарт, бил е на стажове в Байерн и Челси.....а Ицко....купил си няква диплома от НСА и се води старши треньор... ПЪЛЕН КЛОУН

 

Но сега завършиха 4ти в собствената си група...след украйна, турция и още един отбор, за който не се сещам в момена.

 

и Дания ;)

Да не говорим, че в запомнящите се мачове беше и загубата им от титаничния отбор на Албания :D

Link to comment
Share on other sites

очаквах да го махнат и съм доволен :D а между другото гърците с немец начело станаха европейски шампиони :rolleyes:

Но сега завършиха 4ти в собствената си група...след украйна, турция и още един отбор, за който не се сещам в момена.

Link to comment
Share on other sites

Но сега завършиха 4ти в собствената си група...след украйна, турция и още един отбор, за който не се сещам в момена.

Аз съм съгласен и ние да станем европейски шампиони, а после да сме четвърти в групата.А вие?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм съгласен и ние да станем европейски шампиони, а после да сме четвърти в групата.А вие?

 

Аз съм напълно сългасен ;)

Link to comment
Share on other sites

samo deto nqma garanciq, 4e kato vzemesh takav shte stanesh evropeiski shampion. I realno poglednato s takiva zashtitnici nito murinho, nito benitez nito koito i da e trenior v sveta moje da stane shampion. Izvinqvaite mnogo ama nqkvi selqci deto ritat samo kogato ima kvalifikacii se razhodiha nqkolko pati mejdu zashtitnicite ni kato na panair...i vie si vqrvate, 4e tova moje da se promeni?

Ne zashtitavam stoi4kov, makar 4e toi se opita da naloji po-atraktivna i atakuvashta igra...podobno na Rajkard, s kojto sa samishlenici. Drug e vaprosa, 4e Barca ima zashtitnici ot klasa...a nie imame klouni.

Vqrno e, 4e ne opravda o4akvaniqta i trqbva da ponese nqkakvi posledstviq, no puk tolkova da go pliuete. Ami shveciq sa otbor s 1 klasa nad nas...te sa nad angliq i germaniq, taka 4e e smeshno da gi sravnqvame s nas. S harvatiq sme na kantar.

Ot vsi4ko kazano, smqtam, 4e samo sluguvaneto na razni manageri e golqm minus...e vse pak tova e samo moe mnenie i ne iskam da zatormozqvam nikoi.

Link to comment
Share on other sites

Учадващо е как в България се величаят и уплюват хората, преди година Стоичков беше самият Бог и на никой не му правеше впечатления синия буркан и т.н. Сега след провалите вече се намериха достатъчно хора да го сменят и плюят.

А всъщност представянето на националния отбор и на Стоичков е напълно логично, защото Ицо няма абсолютно никакъв опит, а отборът след европейското си беше в криза. Националните отбори играят малко мачове и треньорите нямат право на грешки! Именно за това за предпочитане са възрастните специалисти. Щото ако Стоичков беше треньор на ЦСКА като направи равен с Берое или Спартак Вн след 2-3 седмици споменът за феновете ще е избледнял.

Стоичков няма никъв опит, а това че е бил добър играч няма нищо общо с треньорството. А е абсурдно да се мисли, че човек с неговия интелект толкова бързо ще научи нещо. Стоичков не може да накара отборйт да играе тактически грамотно. На всички е ясно, че защитата ни е леш и има два варианта за този проблем:

-играем с малко защитници (3) поне да не си пречат и халфовете помат в защита. Вкарваме много и на нас ни вкарват много(в това вече се убедихме ;) )

-играем с много защитници (поне 4) барем някой уцели топката и успее да я изчисти като по крилата имаме защитници, които се включват в атаката.

Стоичков основно залага на първия вариант - резултатите ги знаем. Вторият вариант го пробва срещу Унгария - горе-долу задоволетелен все пак. Според мен основният проблем е в непрекъсната ротация на играчи и несъвместимата двойка централни бранители Топузаков-Илиев + слабата форма и игра на Кишишев като десен защитник и липсата на ляв защитник(въпреки, че Венков ми е много симпатичен и стигам палци за бъдещето). А за Илиев и Топузаков в тандем нищо добро не може да се каже. Топузаков според мен въобще не трябва да е титуляр, а Илиев е много дезориентиран, освен това дори клубните им принадлежностти са несъвместими. Погледнете мачовете на Илиев зя ЦСКА, справя се отлично пред чуждата врата, но в защита прави много грешки. Винаги се движи за останалите защитници и обира повечето засади. Надявам се, че с времето ще изглади този проблем в играта си.

Който и да е треньор трудно ще пстигне стабилност в защитата, но поне отбори като Малта,Исландия и Унгария не бива да ни вкарват голове!

Лошото е, че при Стоичков и нападението ни закърня.... :( Все пак няма да е честно изведнъж всички да се обърнем срещу него. Защото за това трябваше да се мисли преди да го назначим, а сега поне да му дадем шанс, та той има само 10 официални мачове - 4 победи, 2 равенства и 3 загуби.

Link to comment
Share on other sites

И аз немога да разбера закво толкова го оплювате....с такива играчи толкоз....той си прави задълженията....тактиките....тренировките.....най-добрите са на терена ама Бербатов кат се грижи повече за външния си вид и го е страх да удари топката да не чупи някой нокът или да си развали прическата така ще е.....Защитата е просто униклана(слава богу) просто толкова неорентирани говеда(не се обиждайте ако сте от Левски нямам това в предвит)не съм виждал на едно място....халфовата линия тук таме проблясва с нещо ама и тя се губи в кризисни ситуаций....за нападението да не говоря вече казах че Бебо-то го е страх от топката другите поне я удрят(ся как я удрят е съвсем друго нещо)Вратаря е смешка...риба ама не шаран а цял сом(от ония грамадните от Антон Ивановци :punk )на сухо при това.....така че с такъв отбор и Люпко Петрович или Балъков или Немец,Африканец,Индокитаец,Испано-Американец няма никво значение ако ще и най-добрите да дойдат с такива играчи нищо повече няма да се направи....в групи,преди тях в първия мач ще падаме....не се и учудвам и ако сами се бием....така че Стоичков си го оставете намира не е перфекния тренюр ама с такива играчи и Марчело Липи и Арсен Венгер и Фабио Капело или който и да е ще се изложи....айде със здраве....

Link to comment
Share on other sites

Аз уважавам Стоичков и друг път съм го казвал! Но той дойде много надъхан и убеден, че щом е той и всичко ще е ОК. Нали го гледах по "Всяка неделя" - край от сега нататък почваме да мачкаме. Да, ама не. Като си научи уроците и като ( ако ) успее да си пречупи чепатия характер- да заповяда. Ама сега да ми се прави на големец, не върви. Наистина той не може да рита вместо "звездите" родни (правеше го отлично на времето), но поне в тактически план да беше направил нещо значимо...

Link to comment
Share on other sites

много сте ми интересни като кажете с такива играчи толкоз. данеби аз да му избирам играчите или мангала дето рови по кофите долу, а? май сам си прави отбора от което идва следващия ми въпрос. защо стоичков направи тея мизерии със Здравков и Илиян Стоянов? за илиян както и да е, но вратаря беше с класи над тея смешки дето пазят сега.

и един риторичен въпрос за да ме разберете какво се опитвам да ви кажа. Милан правят 10 поредни загуби (примерно). кой е виновен - футболисти, тренъори, ръководство? и кой си заминава в случая? навсякъде по света отговорност за това, което става в отбора носи тренъорския щаб, никъде го няма това - футболистите са виновни. даже и в нащо забутано първенство един отбор като покаже слаба игра си заминава тренера :)

стоичков, ако има малко достойнство ще се махне сам както правят големите тренъори ;)

Link to comment
Share on other sites

Наистина той не може да рита вместо "звездите" родни (правеше го отлично на времето), но поне в тактически план да беше направил нещо значимо...

Ми според мен той търси някъв баланс, като иска да има по 1-2 от ЦСКА и Левски + чуждестранните звезди. Според мен единствените играчи от Левски, който след време могат да играят в отбора са Михайлов, Ж.Миланов (не се бъзикам) и Домовчийски. Другите са за боклука, с изключение на още няколко юноши. Велизар Димитров защо не е в отбора :confused , направи няколко отлични мача за ЦСКА, има опит в национала и е сработен със "старите кучета" (т.е. Мартин, Стилян и Бербо - не че са стари ама само Кишишев има по-голям опит от тях). Христо Янев направи два успешни мача срещу Исландия и Малта (даже голове вкара) и 10мин срещу Швеция, при вече решен мач след което Стоичков го забрави. За Бадема чак сега се сети, Г.Илиев седна на резервната скамейка и чак тогава стана национал (все пак по-добре късно отколкото никога).

Аз съм малко раздвоен - хем подкрепям стойчков, хем много се дразня от тъпотиите, които прави!

Link to comment
Share on other sites

...

и един риторичен въпрос за да ме разберете какво се опитвам да ви кажа. Милан правят 10 поредни загуби (примерно). кой е виновен - футболисти, тренъори, ръководство? и кой си заминава в случая? навсякъде по света отговорност за това, което става в отбора носи тренъорския щаб, никъде го няма това - футболистите са виновни. даже и в нащо забутано първенство един отбор като покаже слаба игра си заминава тренера :)

Да де, ама тренъора на малта не си заминава въпреки "слабите" резултати...този на фариорски острови също. Стоичков какво е виновен, че нямаме защитници? Да сложи калеврите и той да им покрива зоните? Че не е идеален - не е, но да му се прехвърля всичко не е честно. Да бяха в защита неста, малдини и сие... да кажем, че е дупка; Сега обаче аз виждам други дупки и те са в защита.

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама тренъора на малта не си заминава въпреки "слабите" резултати...този на фариорски острови също. Стоичков какво е виновен, че нямаме защитници? Да сложи калеврите и той да им покрива зоните? Че не е идеален - не е, но да му се прехвърля всичко не е честно. Да бяха в защита неста, малдини и сие... да кажем, че е дупка; Сега обаче аз виждам други дупки и те са в защита.

митак, ние вече с малта ли ще се сравняваме като футбол :rolleyes: разбира се, че ако имахме играчи като малдини и неста всичко щеше да е по лесно, но нямаме. затова трябва да се направи нещо с тези и мисля, че е възможно. просто трябва да се намери тактически грамотен тренъор. не искам да ставаме европейски и световни шампиони, но поне да ходим на първенствата :music

Link to comment
Share on other sites

Barca ima zashtitnici ot klasa...a nie imame klouni.

 

Ама като потенциал на човешкия индивид наще не остъпват нито на Неста, нито на Фердинанд, просто не са научени. Щото в европа се играе на ръба на засадата, а наще селяни играят още по така наречение Sweeper, И като им излезе Люнбгберг дето не могат да го стигнат по принцип, камо ли в игрова ситуация и положението става кофти. Наистина Камата не може да ги научи за 1 месец годишно, обаче той по принцип не го може. Човека е нападател, а пък за друго не е и учил. На нас с тоя небалансиран отбор ни трябва тактик и все повече си мисля, че Гочето е точния човек...

Link to comment
Share on other sites

митак, ние вече с малта ли ще се сравняваме като футбол :rolleyes: разбира се, че ако имахме играчи като малдини и неста всичко щеше да е по лесно, но нямаме. затова трябва да се направи нещо с тези и мисля, че е възможно. просто трябва да се намери тактически грамотен тренъор. не искам да ставаме европейски и световни шампиони, но поне да ходим на първенствата :music

Да ти кажа като защитници специално, даже не знам дали малта не са твърде силни за нас...те там са закърмени с идеята за защита и криво ляво се справят. Всеки иска да гледа България на първенствата стига да не са толкова срамни като едно минало неотдавна...сещат се всички за него.

 

Ама като потенциал на човешкия индивид наще не остъпват нито на Неста, нито на Фердинанд, просто не са научени. Щото в европа се играе на ръба на засадата, а наще селяни играят още по така наречение Sweeper, И като им излезе Люнбгберг дето не могат да го стигнат по принцип, камо ли в игрова ситуация и положението става кофти. Наистина Камата не може да ги научи за 1 месец годишно, обаче той по принцип не го може. Човека е нападател, а пък за друго не е и учил. На нас с тоя небалансиран отбор ни трябва тактик и все повече си мисля, че Гочето е точния човек...

За човешки потенциал...да ти кажа и аз и ти го имаме ама не получаваме повиквателни за националния. Що се отнася до "ръба на засадата"...тея говеда не могат да се разберат кой да отиграе топката...ти очакваш да се разбират за засади. Между другото спряхме да играем с "чистач", друг е въпроса, че винаги някой е неразбрал и остава последен в защита. Що се отнася какво е учил и къде е учил...само ще ти кажа, че тренъорите завършили неговата школа биха искали най-малко 3 пъти по-висока заплата, а в България май няма друг тренъор, който да я е завъшил. До колко добре прилага наученото, обаче, е друг въпрос. Аз мисля, че който и да вземем от нашето първенство + Гочето все ще се изложи като кифладжия, а за класен тренъор БФС казаха, че нямат възможнот да плащат. Като сложим и това, че играчите, предполагам, почнаха да свикват с неговите идеи, смятам че е ненужно да се прави смяна с друг от неговия или по-слаб калибър. Е ако БФС домъкнат Липи, Венгер или някой друг доказал се, съм с 2 ръце ЗА! Просто не смятам, че всеки път като засвири вятъра на промяната националния отбор печели нещо от това.

Link to comment
Share on other sites

За човешки потенциал...да ти кажа и аз и ти го имаме ама не получаваме повиквателни за националния. Що се отнася до "ръба на засадата"...тея говеда не могат да се разберат кой да отиграе топката...ти очакваш да се разбират за засади. Между другото спряхме да играем с "чистач", друг е въпроса, че винаги някой е неразбрал и остава последен в защита. Що се отнася какво е учил и къде е учил...само ще ти кажа, че тренъорите завършили неговата школа биха искали най-малко 3 пъти по-висока заплата, а в България май няма друг тренъор, който да я е завъшил. До колко добре прилага наученото, обаче, е друг въпрос. Аз мисля, че който и да вземем от нашето първенство + Гочето все ще се изложи като кифладжия, а за класен тренъор БФС казаха, че нямат възможнот да плащат. Като сложим и това, че играчите, предполагам, почнаха да свикват с неговите идеи, смятам че е ненужно да се прави смяна с друг от неговия или по-слаб калибър. Е ако БФС домъкнат Липи, Венгер или някой друг доказал се, съм с 2 ръце ЗА! Просто не смятам, че всеки път като засвири вятъра на промяната националния отбор печели нещо от това.

 

Тва, че БФС нямат пари....малко е смешно. Те така си говорят, обаче нз кой им вярва. Как намериха пари да купуват на Камата разни Ягуари и Ленд Роувъри, а нямат пари да доплатят за свестен треньор. Освен това и на самия Стоичков заплата определено не е само символична, даже мисля, че той е треньора с най-голяма заплата в България. Проблема със защитата е в това, че е съставена от играчи играещи в много различно условия. Кишишев играе във Премиършип, доскоршния Илиян Стоянов играе вече в Япония.... другите пък като Топчо въобще на са си на мястото. Ми тоя пич в Левски го използват да попълва дупки в защитата докато си разцъкват в някоя картофена нива край Симитли. Много ясно, че Ибрахимович, Ларсон и Олич ще го направят луд. Мишо Венков пък е доста млад, има похвални качества, обаче не е опитен и се вижда, че и в Литекс бърка мнооого често. Според мен решението е да се на съберат най-добрите ни защитници в един отбор, примерно ЦСКА и да играят и там заедно. Само така ще компенсират това, че са некадърни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...