Jump to content
BulForum.com

Стоичков - треньор?


4efo_88

Става ли Стоичков за треньор?  

173 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Само не знам какво е виновен Стоичков на Вальо Илиев, че го минават като флагче, че няма елементарно чувство за пласиране в наказателното поле, какво е виновен стоичков, че Благой Георгиев не може да спре топката, камо ли да я центрира,какво е виновен Стоичков, че Иванков се мята като риба на сухо в наказателното поле ? Стоичков е национален селекционер...

 

Ами кво бил виновен ли? Ключовата дума тук е селекционер. Прав си, че не той тренира футболистите, ама трябва просто да пуска правилните хора и да ги нареди правилно на терена. Пишеш за Вальо Илиев. Ами да не би аз да съм го пуснал там? Според мен Р. Кирилов, Тунчев, Караславов, че дори и К. Котев са по-добри варианти, ама Ицо си пуска Вальо. Пишеш за Благой-манекена. Ами като не може да центрира, що бате Ицо го пуска на терена? Един Данчо Тодоров е 100 пъти по-добър за мен, че дори и Кривия, ама Ицето си решава и съответно той ша си носи и отговроността! Иванков са мятал като риба. Ами ша са мята като го пуска! Имахме си вратар като слънце(Здравков), ама нейсе! Че дори и Георги Петков е по-добър от Иванков! А би ли ми казал какво точно правеха вчера Бадема и Лазаров на терена, че ми се губят. И по-точно на какъв пост играеше Бадема, че изобщо не го видях и чух цял мач. Иначе той си е безспорен талант, ама там ли му е мястото и силата?

EDIT:Щях да забравя и най-големия талант - Ивайло Петков! Тоя пич сума ти години не съм го видял да изиграе свестен мач за националите. Един Мишо Венков от Литекс да беше пуснал Ицата на негово място, щеше да играе по-добре. А и грешките щяхме да му ги простим щото е младо момче, а не 30-годишен таралясник кат Ивайло...

 

 

И престанете с тоя Марков.

0:2 Белгия - България - Гол на Янкович и гол от рикошет на Стилян.

0:0 Исландия - България - Гола вода си бяхме

2:2 България - Белгия - направо подарена точка от съдията.

 

Изобщо тва класиране беше белязано от късмет, щастливи стекателства на обстоятелствата и факта, че хванахме хърватска в много лоша форма

 

1-во, мача в Белгия направо си размазахме! Те нямаха удар към наща врата а ние освен 2-та гола им ударихме и греда

2-ро, мача в БГ срещу Белгия си е успех щото тогава бяхме без 8 (осем) основни футболисти и с кански мъки се добрахме до равния, който в крайна сметка се оказа, че ни е напълно достатъчен

3-то, не знам в ква форма бяха хърватите ама почти с едни и същи състави тогава на таблото на "Васил Левски" светеше 2:0 и тва беше най-малкото, с което са отърваха тогава! А сега на таблото "грееше веселото" 1:3

 

Все пак аз си мисля, че Ицо трябва да остане щото не виждам никаква негова алтернатива. Въпроса е да си е взел поуките досега и да се дистанцира малко от накои мениджъри!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Sondata здравков ? че и на него колко смешни голове са му вкарвали... един е боби михайлов и тва е...

кривия ? и при другите селекционери не е играл така че ...

виж за данчо тодоров съм съгласен макар че не съм го гледал много но мисля че ще пасне добре на мястото на тоя смешник кишишев

валентин илиев и благо георгиев са едни от най-добрите играчи в първенството така че е нормално да са национали

 

нямаме добри защитници в последните години и тва е положението,и да се махне стоичков и друг да дойде пак ще вика горе долу съшите хора а дори и да вика други те няма да се представят по-добре от тези в момента ;)

нито вратарите ни играят в европа нито защитниците и докато положението е такова ще падаме... не може един защитник да играе срещу 'славния' отбор на беласица(примерно) и нападателите му от равнище под нулата и след една седмица да играе с/у ларсон,люнберг,ибрахимович ;)

Link to comment
Share on other sites

Така говорите, все едно Стоичков сам взима всякакви решения спрямо тренировките. Според мен той си знае хала и не се осланя само на собствените си решения, а се консултира с много хора. И пак според мен, докато не изхвърчат половината играчи, а другата половина да се стреснат, няма да имаме добри футболисти, ако ще и който ще да поеме тоя отбор. Не всичко зависи от треньора. Само който се е занимавал професионално с някакъв спорт ще разбере, какво искам да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Така говорите, все едно Стоичков сам взима всякакви решения спрямо тренировките. Според мен той си знае хала и не се осланя само на собствените си решения, а се консултира с много хора. И пак според мен, докато не изхвърчат половината играчи, а другата половина да се стреснат, няма да имаме добри футболисти, ако ще и който ще да поеме тоя отбор. Не всичко зависи от треньора. Само който се е занимавал професионално с някакъв спорт ще разбере, какво искам да кажа.

Да, Стойчков се консултира с мениджъри като Лъчо Танев. Да, нужна е дисциплина в българския отбор и виждаме, че играчите, които играят в чужбина (говоря за Бербо и Стенли и горе-долу Марто) имат тази дисциплина. Нужен е и характер на отбора. Стига само са ни мачкали и сме свеждали глави. Писна ми да избягвам резултати като 6:0 (Чехия) 5:0 и 3:0 (Швеция) и да се правя все едно нищо не се е случило. Според мен футболистите, които играят в първенството ни не можем да ги виним, понеже не те диктуват нещата в българския футбол. Такаче моето мнение е, че за да стане нещо хубаво с нашия отбор, трябва да се спре с мениджърските игрички и Стоичков да се заеме сриозно с дисциплината и да измие срама от челото си, като направи нещо смислено в този отбор, а не да побеждаваме Малта и Исландия и да се бием в гърдите - вижте ни победихме.

Link to comment
Share on other sites

То е ясно,че Стоичков си пуска сульо и пульо.Сираков и Лъчезар Танев му нареждат състава.Да могат да продадат играчите и да си напълнят гушите.Ето един Илян Стоянов докато беше в Левски Стоичков го викаше.Сега го продадоха и вече не му трябва.Наред е ония главанак Топчо.

Щом и Стоичков стигна до такива далавери,докъде я докарахме...

Link to comment
Share on other sites

Тоя цървул,палячо,мениджърска подлога и т.н. -да си ходи! За треньор се вижда,че му липсва опит и независимост.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля,че Стоичков е виновен за всичко ,мисля че играчите се лигават.Хубаво,че се стегнахме след 2:0 с Исландия.Ако бяха почна ли да играят така как вчера в смисъл да се стегнат имахме голям шанс да бием Швеция,ама те се лигават.Аз незнам тея как не ги е срам толкова пъти да падат.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля,че Стоичков е виновен за всичко ,мисля че играчите се лигават.Хубаво,че се стегнахме след 2:0 с Исландия.Ако бяха почна ли да играят така как вчера в смисъл да се стегнат имахме голям шанс да бием Швеция,ама те се лигават.Аз незнам тея как не ги е срам толкова пъти да падат.

Тва вече са простотии.Играчите са лигавили.Те срещу Швеция си бяха глътнали граматиката.Как мислиш,че срещу тях ще се изправат играчи като Ибрахимович и Люнгберг и те ша са лигават.Та това за тях е чест да играят срещу такива футболисти.И въобще не сравнявай Исландия и Швеция.С Швеция още 10 мача да играем и 10 те ша паднем(ако е тренъор Стоичков де).И не е верно ,че нищо няма да се промени ако сменят Ицо-поне ще имаме тренъор.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрия вариянт в момента е според мен му трябва време!Все пак с такива модели дет са се насъбрали в отбора какво може да направи човек?

Link to comment
Share on other sites

Стоичков така осра отбора,че и да дойде друг тренъор незнам как ша са оправя.Поне да се маха навреме да се закрепи отбора за другите квалификации.Ние не сме били толкова слаби в цялата си история сигурно.И друг път не сме се класирали на световно ама като сега не е било.Добре,че първите мачове бяха под влианието още на Марков та зехме някоя точка.Ако продължаваме така за другите квалификации ша на фърлат в 4 урна и въри са класирай тогава.При Марков поне отбора имаше стил,а сега не прилича на отбор.

 

Тва е нелепо Ти кво искаш Стоичков да ги научи как да вкарват голове или как да се пласират или как защитницеите да не изглеждат на клоуни Всичко е до усет на играчите Или го имат или го нямат И Господ да ни е треньор все тая

Трябва ни просто повечето играчи да са сърцати като Мартин Петров-може би единствения ни силен играч и горе долу Бербатов

Link to comment
Share on other sites

Някои още не могат да проумеят, че не сме футболна сила, а и не виждам как скоро ще станем такава.

Стойчков е по-скоро национален селекционер отколкото треньор. Треньорите са в клубните отбори, където се провеждат тренировките. За съжаление обаче, когато класен треньор поеме български отбор и натоварва ежедневно футболистите така, както трябва и както го правят на запад, голяма част от тях го бойкотират с негативни резултати и или отлабва положението или бива сменен. Към това като добавим наредените мачове, слабите школи и резултатите са налице. Друг фактор е и онова леке Л. Танев. Добавяме и Славков и картинката е пълна.

Link to comment
Share on other sites

Тва е нелепо Ти кво искаш Стоичков да ги научи как да вкарват голове или как да се пласират или как защитницеите да не изглеждат на клоуни Всичко е до усет на играчите Или го имат или го нямат И Господ да ни е треньор все тая

Трябва ни просто повечето играчи да са сърцати като Мартин Петров-може би единствения ни силен играч и горе долу Бербатов

Марков разполагаше със същите футболисти ,а се класирахме на европейското.Не мисля,че той е Господ.И не казвам Стоичков да ги учи да играят ,а да извика правилните футболисти и да нареди на терена по начин ,който да имаме успех.И Гърция нямат никви футболисти,ама станаха шампиони.Разликата между тях и нас е Рехагел

Link to comment
Share on other sites

Най-добрия вариянт в момента е според мен му трябва време!Все пак с такива модели дет са се насъбрали в отбора какво може да направи човек?

Ами не мислиш ли, че той е селекционер и той събира тези модели. Друг е въпроса от, чий интереси се води ;) :D B)

Link to comment
Share on other sites

Марков разполагаше със същите футболисти ,а се класирахме на европейското.Не мисля,че той е Господ.И не казвам Стоичков да ги учи да играят ,а да извика правилните футболисти и да нареди на терена по начин ,който да имаме успех.И Гърция нямат никви футболисти,ама станаха шампиони.Разликата между тях и нас е Рехагел

Причините гърците да станат шампиони са съвсем другаде. Гърците от няколко години редовно имат участник в групите на УЕФА. Освен това отбора им отдавна не изглежа като този от 94-та.

Кажи ми колко наши футболисти участваха в шампионска лига, или дори в по-късните етапи на турнира УЕФА ? Най-големите ни звезди - Марто и Бербатов са в "евроколосите" Атлетико и Леверкузен.

Истината е, че нямаме добри школи които да раждат таланти - за това говори представянето на младежите ни, колкото и да се плюе по Миладинов.

Преди време на мой познат брат му тренираше в една пловдивска школа и цената за да е титуляр всеки мач независимо колко слаб футболист е беше 1500 лева. Баща им беше патрон и ги плати и сега момчето малко по-малко пробива. Това момче просто изяде хляба на друго талантливо дете, на което родителите му нямат толкова излишни пари за да платят.

Докато не се изгради добра ДЮШ с чужди ръководители и треньори при тях, резултатите ще са такива, че дори и по-лоши. Другия вариант е, да изпращаме наши млади момчета в чуждите школи, но като знам каква шурбаджанащина и корупция е представям си кои момченца ще заминат там.

Link to comment
Share on other sites

To един българин винаги разбира от футбол, политика и eбa*e. Не съм чул някой да си признае, че не разбира в нито една от тия области.Само разбирачи тука :)

Link to comment
Share on other sites

Преди време на мой познат брат му тренираше в една пловдивска школа и цената за да е титуляр всеки мач независимо колко слаб футболист е беше 1500 лева. Баща им беше патрон и  ги плати и сега момчето малко по-малко пробива. Това момче просто изяде хляба на друго талантливо дете, на което родителите му нямат толкова излишни пари за да платят.

Докато не се изгради добра ДЮШ с чужди ръководители и треньори при тях, резултатите ще са такива, че дори и по-лоши. Другия вариант е, да изпращаме наши млади момчета в чуждите школи, но като знам каква шурбаджанащина и корупция е представям си кои момченца ще заминат там.

Има го и това за съжаление в нашата страна, но все повече внимание вече се обръща и на школите. За пример ще посоча нашата (Локомотивската) школа. За началото на новото първенство ни обзаведоха със нова екипировка (4 екипа - нещо което досега не беше давано), анцузи и футболни обувки - всичко безплатно. Виждаме, че и феновете малко или много се интересуват от ДЮШ и примера е съвсем пресен - на мача Локо 88 - Левски 88 (за републиканското тази година), на Лаута се събраха можеби 1000 привърженика да подкрепят нашите юноши. Фенове, които дори не се събират на мача Локо (СФ) - Славия. А да не говорим левскарите колко са напред със ДЮШ. Изкараха доста таланти и това само може да ни радва. За ДЮШ се обръща повече внимание отколкото преди, но все пак не е достатъчно да се мерим със западноевропейците. И все пак съм оптимист за бъдещето на нашите школи :D

 

П.П Извинявам се за оффтопика :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Пак казвам. Не виждам кой би могъл да го замести от българските треньори, а едва ли имаме пари да назначим някоя световна легенда.

 

Не виждам кой друг български треньор залага на нови играчи, а не използва 30+ годишни играчи "докато може". Е, не очаквайте някой 18-19 годишен да стане суперзведа веднага и да играе спокойно в национала, пък камоли няколко такива младежи.

 

Anyway, с това мнение нищо няма да проверя. В природата на българина е да плюе, дори и понякога без да мисли.

Link to comment
Share on other sites

След загубите всеки е на вълната Стоичков-слабия треньор!Моето мение е че не е Стоичков е човека който ше научи националите ни да играят футбол,нито да ги мотивира.Той е селекционер,не треньор!Футболистите трябва сами да могат да се мотивират след като носет националната фланелка,тяхно задължение е!Стоичков е този който трябва да събере отбора.А в моемнта няма други футболисти.Единствените за мен качествени футболисти за Кишишев,Марто,Стенли,Бербо и Хр.Янев.Защитата и халфовата линия ни са трагични,изключително трагични.Но вижте футболистите в защита-Петков,Илиев и Топузаков.Това са играчи които не знаят какъв спорт играят камо ли че играят за националния,особено Петков.Но Стоичков няма друг избор нали?!!

За мен виновен не е Стоичков.Тои че прави грешки прави и то главно в изказжанията си.Но който и да дойде на поста му, дереджето ще е същото.Защото няма футболисти!!!И всичко тръгва от факта че България няма първенство,няма ръководство на футб.съюз и няма ДЮШ.Но Стойчков е човека с който много по важни хора,които не си вършат работата,могат да си измият ръчичките.И главно това е ИВАН СЛАВКОВ.И сега най-важното е да се смени некадърното ръководство на БФС октомври месец.Боби Михайлов е достатъчно кадърен за да ръководи БФС,пък и няма други кандидати :D

И когато Стойчков бе назначен за селекционер всички бяха в еуфория,едва ли не световни шампиони ще станем,а сега... :confused И тва е защото ние българите винаги много разбираме от футбол :angry1

Ако обстановката се поуспокои мисля,че Ицо ще поправи грешките си.Ясно е че не можем да бъдем водеща сила в футбола и скоро време няма да бъдем заради нещата които казах по горе!

Това си е лично моето мнение по въпроса Стоичков.Сигурно много хора няма да са съгласни с мен но аз няма да си го променя.

Надявам се не съм обидил някой.

Link to comment
Share on other sites

Не забравайте в какво положение се намираме сега :excl:

Говорите, че не можем да бъдем водеща сила. Че кой очаква да бъдем :unsure: Нашата цел винаги е била да се класираме за първенството(независимо световно или европейско) пък след това там каквото стане.

Така си беше и до последните квалификации, бяхме на Евро2004(където не се представихме блестящо :D ), но това си беше нещо нормално. Представихме се според възможностите си.

Сега, една година откакто Стоичков е треньор сме напълно неконкурентно способни на водещите отбори(друг въпрос е дали точно Швеция и Хърватска са действително такива ;) ). Нивото на назионалния ни отбор в момента е като на Исладия и Унгария(отбори, които дори и не си помислят за участие на голямо първенство)

Някои тук дори изкараха, че едва ли не от старши треньора не зависи нищо :ohmy: , че той само избирал играчите и край.

Играчите ги мързяло да играят, не били мотивирани... Ами, точно това е работата на треньора да успее да мотивира футболистите, да им повдигне духа, да ги накара да покажат най-доброто, което могат(а някои дори и повече от това, което могат :rolleyes: )

Защо ли се получи така, че до преди година и половина имахме свястен отбор, класирал се за европейско, а сега едно стадо овце на терена? :angry: Нима Пажин, Зоран Янкович и Георги Пеев се оказват незаменими футболисти? :lol:

Явно причината е, че играчите играят слабо, но вината за това е колкото тяхна, толкова и на треньора. Или да не го наричам вина, защото звучи прекалено остро. Неспособността на Стоичков да води националния отбор е в основата на всичко.

Вижте как се представят Украйна, Сърбия, Полша, Швейцария, Израел и си помислете дали имат по-добри футболисти от нашите, също колко често тези отбори играят на големи първенства и каква ли е причината за моментната им форма...

Link to comment
Share on other sites

Има го и това за съжаление в нашата страна, но все повече внимание вече се обръща и на школите. За пример ще посоча нашата (Локомотивската) школа. За началото на новото първенство ни обзаведоха със нова екипировка (4 екипа - нещо което досега не беше давано), анцузи и футболни обувки - всичко безплатно. Виждаме, че и феновете малко или много се интересуват от ДЮШ и примера е съвсем пресен - на мача Локо 88 - Левски 88 (за републиканското тази година), на Лаута се събраха можеби 1000 привърженика да подкрепят нашите юноши. Фенове, които дори не се събират на мача Локо (СФ) - Славия. А да не говорим левскарите колко са напред със ДЮШ.  Изкараха доста таланти и това само може да ни радва. За ДЮШ се обръща повече внимание отколкото преди, но все пак не е достатъчно да се мерим със западноевропейците. И все пак съм оптимист за бъдещето на нашите школи :D

 

П.П Извинявам се за оффтопика :unsure:

Вашата школа манекени ли ще произвежда. Какво значение има спортното облекло когато футболистите го разнасят като манекен на подиум ? Или пък публиката ? Това да не е някой нов филм за да съдим за него по посещаемостта му ? Когато няма съвестни ръководители, и гореспоменатата корупция е обзела цялата школа резултати няма да има. Не знам какви футболисти е изкарал Левски, но повечето от тях могат да се похвалят единствено със самочуствие на Зидан, Роналдо и т.н. Като качества са пълна нула. Ако ще и голи да тренират, когато има треньор който знае как да провежда тренировките на тези момчета, и се ръководи единствено от качествата им, а не от това на кой баща му коя фирма държи тогава ще се постигат резултати. А не като сега - крос 200 м фас пауза, крос 300м. кафенце, крос 400м айде в дискотеката да се напушим и т.н. Никаква дисциплина никава мотивация, никакъв контрол. Резултатите тепърва ще си проличават.

И като стана дума за Локомотив вземи за пример Гонзо. Всички знаят как като малък беше налаган заради баща му, и как беше глезен от треньорите на Локо и Левски, но като го опънаха в Рен пролича нивото на ДЮШ. Или как в един сериозен мач след 70-тата минута 90% от футболистите ни не могат да ходят камо ли да тичат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...