Jump to content
BulForum.com

Проблем с Miranda IM


HDT

Recommended Posts

бях щастлив юзер на Миранда ИМ преди няколко седмици обаче ми омръзна и реших да си инсталирам ICQ и сега като ми омръзна ICQ-то пуснах

миранда-та обаче неще да се конектне

някой има ли идея от какво може да се е получило това сбъгясване

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

И на мен няколко пъти за годините, през които ползвам Miranda, ми се е случвало да изперка и да не ще да работи като хората.

В 100% от случаите се е оказвал повреден профил. По едно време бях направил около 10 MB хистори, и си мислех че е от това, но ми се е случвало и с далеч по-малък профил.

Изтриването на текущия профил и оставянето на Миранда да създаде нов (или ръчно създаване на нов) винаги е оправяло проблема.

Ползвам Миранда от 4 години, съществувала е без проблеми на машината ми заедно с ICQ, т.е. ICQ не се бърка на Миранда.

Link to comment
Share on other sites

да обаче аз направо ънинсталирах миранда и след това я инсталирах на ново и същия уи

 

del на папката след ънинстала - пази ти конф файла и трябва да го изтриеш

Link to comment
Share on other sites

ами направих и това и пак нищо

някой от вас ползва ли миранда в момента

Интересен въпрос.

Ползвам Миранда нонстоп докато е включен компа. С 0.4.0.1 съм.

Вероятно нещо Уиндоуса ти маже работата..

Пробва ли след ънинстала и изтриването на директорията \Program Files\Miranda IM да рестартираш, и след това да я инсталираш отново?

Link to comment
Share on other sites

оправих го като си инсталирах програмата CCleaner изчистих некви ненужни работи с нея и се оправи

мерси на всички

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
аз търся подобна програмка да жключва и СКЪПЕ в нея! Някой да знае дали съществува?

Не, няма такава. То не може и да има на този етап.

Най-много се е стигнало до там, че програмите да могат да използват инсталирания Skype на машината чрез API извиквания, но не и без да го имаш инсталиран.

Link to comment
Share on other sites

Не, няма такава. То не може и да има на този етап.

Най-много се е стигнало до там, че програмите да могат да използват инсталирания Skype на машината чрез API извиквания, но не и без да го имаш инсталиран.

има плъгин и за skype

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Вероятно повечето от вас, които ползвате Миранда (а и други клиенти, различни от ICQ), сте забелязали проблем с получаването на съобщения.

По-специално виждате, че ви пишат, но дотам.., не получавате нищо, и съобщенията се губят!

Всички е нужно да си обновят версията на ICQ.DLL плъгина за да могат да ползват отново ICQ чрез Миранда.

Ако примерно някой си е обновил този плъгин, а човека, с който чати от другата страна не е, проблем има отново. Затова е наложително всички да го направят.

Не е нужно да се инсталира новата 04.0.2 версия (в която има само един бъгфикс за AIM, и дори ICQ плъгина който идва с нея страда от същия проблем).

Official ICQ.DLL 0.3.5.3

Link to comment
Share on other sites

мда, от вчера при мен е така, ама чак по едно време забелязах, че от другата страна пишат, ама не получавам ... и се сетих да проверя дали има нова версия на icq plugin-a. оказа се, че има и всички си дойде на мястото :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Абе хора, от одеве нещо стана с Miranda и не ще да се кънектне, след като и с ICQ, i s QIP се връзвам успешно..

Изведнъж се дискънектна и ми изплюва прозорец:

---------------------------

ICQ Fatal

---------------------------

Connection failed.

You were rejected by the server for an unknown reason.

This can happen if the UIN is already connected.

---------------------------

OK

---------------------------

 

Само при мен ли става така?

И с друга инсталация на Миранда е същото.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми изписва, че съм вече свързан. Помислих, че от gmail notifier plug-in-a, който си сложих се е получила някаква не съвместимост, но той си бачка и е connect-нат, докатo Miranda-та е offline.

Някакви идеи защо става това и как може да се оправи?

 

@empty soul Много благодаря. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Тая Миранда става все по-зле в това отношение - на 14 Август има нов ъпдейт на ICQ.dll - 03.7.1

Защо при всяка малка смяна на протокола, все нещо трябва да й става, и само на миранда, останалите клиенти изглежда не се засягат :(

Много често взе да става напоследък това.

Link to comment
Share on other sites

icq.dll file-a трябва да се ъпдейтне, защото има нова версия на ICQ. Аз ъпдейтнах и мирандата и ICQ месинджъра. Новата миранда 0.5 ми изглежда малко по-комерс от обичайното, но това го налагат от AOL и ICQ месинджъра.

Link to comment
Share on other sites

Тая Миранда става все по-зле в това отношение ...

 

.... и аз почвам да имам подобно усещане ... и то не само за разните IM протоколо, но за различните й плъгини. почва да забива, да крашва все по-често ... направо си е изнервящо

Link to comment
Share on other sites

.... и аз почвам да имам подобно усещане ... и то не само за разните IM протоколо, но за различните й плъгини. почва да забива, да крашва все по-често ... направо си е изнервящо

В интерес на истината, аз нямам тези проблеми, с последните версии Миранда е много стабилна, не ми е забила нито веднъж от поне десетина месеца, проблемът е с плъгините - няма почти нито един свестен. Аз ползвам всичко на всичко два.

А може би плъгин системата на самата Миранда е сбъркана... не знам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...