Jump to content
BulForum.com

Англия Премиършип 05/06


veseo

Recommended Posts

BoFFo само една малка поправка.... в Германия фенове на Байерн извън Мюнхен почти няма

иначе за английските отбори не се съмнявам, че е така.... само си мислих, че феновете на Ливърпул извън Англия са преди тези на Арсенал

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Може ида не сам дал удачен пример с Байерн ,но за Юве и английските съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Юве наистина нямат много фенове. А колкото до Англия - има доста отбори от долните дивизии, който се радват на много фенове. Става дума за Нотингам, Милоул и д.р. Манчестър Юнайтед имат много фенове, в световен план много повече от Сити. Не вярвам в града феновете на Сити съществено да превишават тези на Юнайтед, най-вероятно са почти равни като бройка.

По въпроса за Пол Скоулс. Той е голям играч! В Манчестър младите ви се струва, че са израстнали много, защото в последните кръгове играят срещу слаби отбори (Порстсмунт, Фулъм и изпадналия в криза Нюкасъл). Освен това не виждам защо самочувствието на Алан Смит да е малко, че той играе в премършип своя 4 или 5 сезон (все пак е към 23-24 годишен), имаше успехи с Лийдс. Флетчър трупа опит, но той е национал на Шотландия - също не би трябвало да изпитва кой знае какви притеснения в премършип. А Фергюсън трябва да започне да пуска по-често Роси, защото той е голям талант, но трябва да се ушлайфа на време.

Link to comment
Share on other sites

Феновете на Сити в Манчестър са повече. Това наистина е така. Малко е парадоксално, защото Юнайтед е отборът с най-много фенове изобщо по света, ама...

За халфовете...ами Скоулси години наред си дирижираше атаката, имайки здравия гръб да играе с Кийно. Сега и двамата ги няма и съответно е малко зорско. Истинският проблем е дефанзивния халф, защото Флетчър си се справя доста добре и наистина вече и самочувствие му дойде и всичко...че и капитан на Шотландия е. Крилата са много добре, когато Роналдо е във форма (4 гола за последните 2 мача), както си е било винаги. И проблемата идва в опорния халф. Алън Смит е много борбен и върши някаква работа, Джони О'Шей също го бива общо взето, но никой не е Кийно. А пък другите са свикнали на абсолютната сигурност...и сега е зорско. Иначе отборът се пооформя горе-долу и мисля, че с обиграването на защитниците, които дойдоха, и особено на Видич, ще се оправят нещата. Юнайтед имат 12 точки по-малко от Челси, но двата отбора са вкарали еднакво количество голове. Атаката работи. Въпросът е, че нямаме clean sheet сигурно вече няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
На тая класация най-отгоре стои Роман Абрамович.

 

Тази класация се сформира по спечелените пари през изминалата година,тя не се сформира по богатство на собствениците или пари изхарчени за трансфери!

Link to comment
Share on other sites

Снощи даваха по Диемата Уигън - Манчестър Юнайтед и Уигън буквално бяха по-добрия отбор, но за жалост с един гол-евтинджос (автогол) в продължението паднаха 1-2. Неприятно, а заслужаваха момчетата поне 1 точка.

Link to comment
Share on other sites

Снощи даваха по Диемата Уигън - Манчестър Юнайтед и Уигън буквално бяха по-добрия отбор, но за жалост с един гол-евтинджос (автогол) в продължението паднаха 1-2. Неприятно, а заслужаваха момчетата поне 1 точка.

Юнаците нямаха никакъв облик. Отборът се раскъсваше на защитници и нещо квото стане напред. Усеща се липсата и на Кийн и на Скойс. Гигс и О'шей бяха пълни фигуранти. В сегашната ситуация единственото, с което разполага е конфигурацията от последните 20мин. Явно Рууни се налага да играе на поста, на който играе Лампард в Челси!

Спешно се нуждаем от играч като Балак!

 

Хм.. гола въобще не беше евтинджос защото контрата беше перфектна както при първия гол, като освен това Рууд дебнеше и ако не беше автогола, за който защитника едва ли има няква вина той ще ше да го довърши!

Link to comment
Share on other sites

Първото полувреме определено беше за Уиган, а второто - за Юнайтед. Само не се подлъгвайте по броя на ударите. Уиган имаха около 4-5 опасни ситуации, а другото бяха далечни и ужасно неточни шутове. От другата страна положението пак е с 4-5 опасни ситуации, като е някои дори не се стигаше до удар (припомнете си една феноменална атака на Роналдо и Руун в края на първото полувреме). И колкото и първото полувреме играта да водеха Уиган, нямаше реално нищо кой знае колко опасно и то завърши с нули. Второто полувреме Юнайтед натиснаха, а Уиган си вкараха заслужения от първата част гол. След това мачът си беше на тотален натиск на Юнайтед и логично се стигна до голове...е, може би равенството би било най-правилно като краен резултат. Голът може и да беше смешен, но в крайна сметка ако не си го беше шибнал и Рууд беше там, а и самият факт, че топката срещна гредата, а не влезе директно, си е късмет за Уиган...ама само за няколко мига... В действителност и двата отбора играха равностойно, но никой не очаква от Уиган нищо повече от добра бутаница на Джейсън Робъртс и някой случаен гол...а момчетата си играят прилично. А пък от Юнайтед се очаква едват ли не някакви чудеса, които пак стават тук-таме, но както бе казано, проблемът е в разиграващия халф. Скоулси винаги се връща и взима топката от Рио и я закарва с два-три къси паса в близост до наказателното поле...там каквото стане. А сега...Рио трябва да я изритва отзад и това е много неефективно, а и доста безинтересно за гледане. Иначе по крилата нещата са добре, в атака също, но няма кой да изнесе топката и да я разиграе, че да стане ситуация. Разчита се само Руун да направи нещо нелогично и защитата да се обърка...и става, ама не може така. Трябва си здрав халф и да видим кой ще е...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ехех, имаме няколко блестящи мача, но те са в ШЛ. в англия сме пълна скръб осбено като гости, яд ме е че не пуснах 4-5 евро за манчестър, ама както и да е. не съм гледал мача и играта не мога да коментирам :)

Link to comment
Share on other sites

Борка, как се бие отбор с 8 поредни победи и то на негов терен, при положение, че си супер зле целия сезон като гост? Нещо мечтите идват в повечко...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Челси показаха, че наистина заслужават титлата в Англия! Жалко за Ман Юн, които са много добър тим, но трябваше да започнат победната си серия малко по-рано...

Честито на феновете на сините!

Link to comment
Share on other sites

челси доказаха че нямат конкуренция в първенството...

дано следващата година нещата се променят иначе честита титла

Link to comment
Share on other sites

Очакваното най-накрая придобио реални измерения.Честито на сините...Да си попразнуват пък дано догодина наистина да видим спор за титлата.

В общи линии тази година всеки си взе по нещо:

Челси - Премиершип

Ман.Ю. - Карлинг

Ливърпул - предполагам ще успеят да надделеят на финала за ФА срещъ Уест Хям....

Арсенал - е за тях имам големи съмнения че ще направят нещо срещу Барса...но ще видим....

Link to comment
Share on other sites

чудих се къде да го постна

Невероятно признание получи капитанът на националния тим Стилиян Петров вчера. Най-великият немски футболист в последните 20 години Лотар Матеус обяви българина за свой наследник на терена. Спортист №1 на 1990 г. похвали Стилиян в интервю за "Кориере дело спорт".

"Трудно е да се правят сравнения, защото играта много се промени. Но ако трябва да посоча някой, който ми напомня мен като футболист - това е Стилиян Петров, капитанът на България", заяви Матеус пред италианския вестник. Германецът познава отлично халфа от мачовете между България и Унгария миналата година. Стилиян вкара феноменален гол при равенството 1:1 в Будапеща, като прелетя целия пеналт, преди да забоде топката с глава. “Това е страхотно признание. Знам обаче, че трябва да се усъвършенствам. Ще стигна върховата си форма във футбола през следващите години” – заяви Стилиян, цитиран от “7 дни спорт”.

Link to comment
Share on other sites

Ливърпул - предполагам ще успеят да надделеят на финала за ФА срещъ Уест Хям....

Ливърпул наистина са един от най-стабилно представящите се испански отбори, но миналия сезон имаха късмет, а този по всичко личи, че пак е така. Аз съм за Уест Хем - в момента по-голямата част от английсите национали са излезли от тяхните школи. Заслужават да спечелят нещо! Това ще е отличен завършек на добрия като цяло сезон.

Link to comment
Share on other sites

Ливърпул наистина са един от най-стабилно представящите се испански отбори, но миналия сезон имаха късмет, а този по всичко личи, че пак е така. Аз съм за Уест Хем - в момента по-голямата част от английсите национали са излезли от тяхните школи. Заслужават да спечелят нещо! Това ще е отличен завършек на добрия като цяло сезон.

 

 

Коригирай си поста,защото си се объркал-Ливъпуул не са испанци,сигурен съм,че го знаеш ;)

Link to comment
Share on other sites

Коригирай си поста,защото си се объркал-Ливъпуул не са испанци,сигурен съм,че го знаеш ;)

Е, те в Ливърпул са толкова много испанците, че чак и треньорът им е испанец...и затова стават такива грешки :D

Link to comment
Share on other sites

Арсенал срещу Вилериал за Шампионската Лига... Коментар на Алекси Сокачев "Единствения Англичанин в Арсенал на терена е Сол Кембъл"

 

Странно ми се види, че чета такива постове за Ливърпул... Сега ще ви докаже, че и не целия отбор е от испанци...

 

Джейми Карагър - Англия

Крис Къркланд - Англия

Йежи Дудек - Полша

Сами Хупия - Финландия

Джон Арне Рийзе - Норвегия

Джими Траоре - Франция

Даниел Агер - Австрия

Стефан Уорнък - Англия

 

Хари Кюъл - Австралия

Стивън Джерард - Англия

Джибрил Сисе - Франция

Роби Фауър - Англия

Питър Крауч - Англия

Дитмар Хаман - Германия

Момо Сисоко - Франция

Бодевайн Зенден - Холандия

Нийл Мелър - Англия

Дарън Потър - Англия

 

В този момент само за тези ми идва на ума, че са от държави различни от Испания.И като гледам са 18 футболиста... Сега обаче ще обърна по-особено внимание на испанците в клуба и бройката им.

 

Пепе Рейна - Испания

Луис Гарсия - Испания

Шаби Алонсо - Испания

Фернандо Мориентес - Испания

Антония Бараган - Испания

 

Рафаел Бенитес (миниджър) - Испания

и още към 2/3-ма помощник трениори от Испания, което грубо прави не повече от 8-9 испанеца на Анфийлд Роуд... Поне като казвате нещо го докажете... Недейте говорете глупости, просто от яд или за да си правите вятър на устата... " Големи ФЕНОВЕ "

 

You'LL NeVeR WaLk aLoNe

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...