Jump to content
BulForum.com

Англия Премиършип 05/06


veseo

Recommended Posts

Ако помниш допреди 3-4 години Манчестър се смятаха за най-богатия отбор в света по официални данни, така че същото може да се каже и за тях ;) Да, не са купували суперзвезди, а Челси коя суперзвезда са купили? Накупиха, макар и прекалено скъпо, множество здрави играчи, които след това доказаха, че са добри - Лампард, Дъф, Чех, Дрогба - бяха ли суперзвезди от нивото на произволна покупка на Реал М? Стига с това "те са богати, зат'ва са шампиони", не са накупили кой знае какви суперзвезди, просто Моуриньо си върши работата и отборът е невъзможен за спиране в момента.

 

Между другото, термини "най-великия" и "най-добрия" за футболни отбори не съществуват :) Всичко би било изцяло субективно мнение

 

Form is temporary, greatness is infinite ми звучи по-добре :)

да, не са купили някакви супер звезди като роналдинъо, анри и т.н. но кажи ми колко отбора могат да си позволят да вземат играчи като тези на чел$и, колко отбора могат да си позволят да им дават заплатите, които получават в момента. а за сравнението с манчестър просто няма какво да говорим. да, бяха манчестър най-богатия клуб в света допреди няколко години, но тогава не купуваха скъпи играчи. не съм запознат с историята на отбора и какви трансфери са направили, но сър алекс направи футболна машина от юношите на клуба, нещо, което чел$и никога няма да направят, а ще разчитат само на $$$. същото направи и венгер с арсенал, но там положението беше малко по различно, тъй като той купуваше играчи почти на безценница и ги сработи идеално за да постигнат невероятни рекорди в премиършип, за съжалени колкото и да е неприятно не можа да постигне успехите на манчестър :( чел$си доминират в момента в англия, защото просто нямат достоен опонент, поради кризата на ман. юн. и арсенал. ако тези 2 отбора бяха в някогашната си супер форма на сините нямаше да им е толкова лесно и весело :pirate

 

едит: да не говорим, че манчестър колкот и да са в криза пак биха чел$си :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Айде и аз да се намеся. Истината е не в кризата на който и да е друг отбор, а в Челски. С това темпо в момента Юнайтед спокойно ставаха шампиони през 90те. Само че тогава всеки отбор правеше по 5-6 загуби поне на сезон, а след половината сезон Челси имат една...а може и повече да нямат. Просто Моуриньо създаде някакъв супер отбор със свръх производителност. Вярно, че не са накупили най-големите звезди, но имат играчи като за два отбора и всичките са на ниво. И всъщност какво да искаме повече като играчи? Макелеле може да е дърт, но беше основна фигура в Реал, а сега си е и в Челси. Където и да иде, има успех. Креспо е един от най-големите нападатели в европейския футбол или поне в Италия. Лампард в момента според мен е най-добрият или поне най-полезният играч в света, а Тери пък е един от най-добрите защитници. Джо Коул и Райт-Филипс са бъщето на националния отбор на Англия. Робен е най-обещаващият холандски играч (заедно с ван дер Ваарт), Дъф си беше класа отрано. И двамата сега щяха да са в Юнайтед, ако не бяха парите на Абрамович, което доказва тезата на Краси. Разбира се, че парите са основното в Челси, но какво от това? Намериха си перфектен мениджър, направиха добър състав и мачкат... Ееееми, можем само да се надяваме, че ще успее някой да ги спре по някое време...ако щете само за разнообразие.

 

А какво смятате за сблъсъка довечера? Явно е, че Юнайтед са много по-силни от Арсенал в момента, но това все пак е голямо дерби и то на Хайбъри...

Link to comment
Share on other sites

довечера ще ни биете с несъществуваща дузпа, която ще направи рууни :P

иначе не съм особено съгласен с мнението ти, че кризата на 2-та им преки конкурента не влияе на представянето им. ако арсенал не бяха регистрирали загуба до момента или примерно 1-2 нещата щяха да са по съвсем различен начин, не мислиш ли?

сега трябва да излизам, следобед ще се ядем пак с теб :D

Link to comment
Share on other sites

Намери ми статистика за това колко пъти в историята Арсенал са били на средата на сезона само с 1 или 2 загуби. Да, в последните години (едни от най-добрите за клуба) имаше няколко такива случая, но това не е нещо, на което да разчиташ. И една две загуби за половин сезон си е направо шампионски сезон. Арсенал определено не е в шампионски сезон, а вероятно и Юнайтед. Дори 10те поредни победи на Пуул, които би трябвало да означават шампионски сезон, не са... Всичко това говори не за криза при другите, а за много здрава игра на самите Челси.

 

За довечера... Фалшива дузпа за руната са свирила само веднъж и то по случайност срещу вас. Не мога да броя до толкова, за да ти изброя фалшивите дузпи за Пирес и Анри. За разлика от последните двама (а и от повечето нападатели изобщо) Рууни е тъпо бичме, което дори когато го ритат се опитва да бута напред, а не да пада веднага за фаул, дузпа или там каквото е. Но случаят няма да го коментирам. Правили сме го много пъти. Според мен Юнайтед ще бият, само ако съсредоточат играта по крилата. В средата трябва да се пуснат играчи от типа на Смити, които да рушат, ако трябва и с нарушения, играта на Арсенал (друг въпрос е, че най-хубавите два гола в последно време за клуба ги направи той...), а нападението да се съсредоточи в Роналдо и Гигси. В момента бековете на Арсенал са отчайващи и това е шансът. На ответната страна основният шанс е в статичните положения. Неразбираемо за мен Юнайтед допускат много голове от фаулове, тъчове и такива разни. Анри има хубав десен крак за фаул, имат високи играчи за корнерите... В крайна сметка...ще гледаме довечера.

 

Аз теб те захапвам сега, щото и аз ще излизам после...

Link to comment
Share on other sites

Според мене много се прибързва с обявяването на сигурния шампион в Англия. Все пак сме в среадата на сезона и има много мачове. Всичко може да се случи.

Link to comment
Share on other sites

Челси е шампион няма какво да се спори. Освен ако не стане някоя много сериозна криза :) То с тая преднина е ... невъзможно, още повече с постоянството, което показват постоянно..

 

Ман Ю - Арсенал по ДЕкстра ли ще го дават пак кучетата гадни?

Link to comment
Share on other sites

Ако помниш допреди 3-4 години Манчестър се смятаха за най-богатия отбор в света по официални данни, така че същото може да се каже и за тях ;) Да, не са купували суперзвезди, а Челси коя суперзвезда са купили? Накупиха, макар и прекалено скъпо, множество здрави играчи, които след това доказаха, че са добри - Лампард, Дъф, Чех, Дрогба - бяха ли суперзвезди от нивото на произволна покупка на Реал М? Стига с това "те са богати, зат'ва са шампиони", не са накупили кой знае какви суперзвезди, просто Моуриньо си върши работата и отборът е невъзможен за спиране в момента.

 

Между другото, термини "най-великия" и "най-добрия" за футболни отбори не съществуват :) Всичко би било изцяло субективно мнение

 

Form is temporary, greatness is infinite ми звучи по-добре :)

Добре ще ти кажа следното

Когато Ман. Утд. са влезли за пръв път в елита на Англия,те стават шампиони същия сезон.Когато е бил създаден този отбор,са играли на едно изорано поле и краката им ве4но са били в рани,но феновете им не са спирали да идват.Още от първия си ма4 като професионалисти,стадиона им е бил пълен.Дори когато са изпаднали ,стадиона им пак е бил препълнен.Знаеш ли защо?Защото от самото на4ало Ман Утд са показали борбеност,смелост,и най-ве4е играели са за феновете ,а не за пари.Когато дебютирали в Европа,ма4кали вси4ко наред.Само 4ак на 4етвърт-финал Реал Мадрид са успели да ги бият.И за край ще ти кажа,4е отбора много зависи от феновете.Както знаеш преди ма4а ни с 4елси претърпяхме две от4айващи поражения.Но въпреки това феновете отново напълниха Old Trafford.Те накараха Ман Утд да играят с 4елси като с равен.Когато 4елси излезна на стадиона,вие бяхте 11 ние бяхме 67 000.Ето за това говоря.Великa публика може да има само великя отбор. :devil

Link to comment
Share on other sites

След вчерашното равенство между Арсенал и Манчестър даже Фъргюсън призна Челси за шампиони.Ето мненията на Фърги и Венгер:

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън развя бялото знаме в борбата за титлата с Челси. Юнайтед завърши 0:0 с Арсенал и вече изостава на 13 точки от лидера Челси.

"Челси показва невероятно постоянство и аз не виждам кой може да ги спре на този етап. Не смятам, че качеството на играта на Челси се е подобрило особено, но те демонстрират последователност в представянето и са щастливи да побеждават с по 1:0", каза Алекс Фъргюсън.

Наставникът на Арсенал Арсен Венгер също призна силата на Челси. "Челси е зрял отбор, играчите му са между 25 и 30 години. Това е отбор с голяма мощ и вяра в собствените сили. Ако не говорим за титлата, мисля, че равенството с Манчестър Юнайтед е позитивен резултат", каза Арсен Венгер.

Спорт НетИнфо

Link to comment
Share on other sites

От цялата хава ми е болно за Ман. Юнайтед. Много си ме кефи тоя отбор и дано по-скоро натрият носовете на критиците си :rolleyes:

От твоята уста в Божийте уши. :devil

Link to comment
Share on other sites

Няма как да не отворя въпроса за предстоящото дерби в следващия кръг между Юнайтед и Сити...тва все пак е битката за Манчестър.Лично моето мнение,било то пристрастно,е че Ман Ю този път ще успеят да вземат 3 точки от местния съперник.Съдейки от моментната форма на двата тима символичните гости се справят доста по-добре последните мачове в първенството...а и след неубедителната изява на резервите срещу Бъртън за ФА нищо не би повдигнало повече самочувствието и морала на отбора от победа срещу вечния опонент!

Ето и една статистика за мачовете между тези два отбора в последните няколко години:

 

England - Premier League

Manchester United Manchester City 1:1 10-09-2005

Manchester City Manchester United 0:2 13-02-2005

Manchester United Manchester City 0:0 07-11-2004

Manchester City Manchester United 4:1 14-03-2004

Manchester United Manchester City 3:1 13-12-2003

Manchester United Manchester City 1:1 09-02-2003

Manchester City Manchester United 3:1 09-11-2002

Manchester United Manchester City 1:1 21-04-2001

Manchester City Manchester United 0:1 18-11-2000

Manchester City Manchester United 2:3 06-04-1996

Manchester United Manchester City 1:0 14-10-1995

Manchester City Manchester United 0:3 11-02-1995

Manchester United Manchester City 5:0 10-11-1994

Manchester United Manchester City 2:0 23-04-1994

Manchester City Manchester United 2:3 07-11-1993

England - FA Cup

Manchester United Manchester City 4:2 14-02-2004

Link to comment
Share on other sites

Ейййй, моля ви се, кажете дали има някакви обзорни предавания за кръга, че днес нищо не можах да гледам! Ще си изям ушите от яд, ако не видя как Арсенал са мачкали и МанЮ са ги мачкали!

Link to comment
Share on other sites

Ейййй, моля ви се, кажете дали има някакви обзорни предавания за кръга, че днес нищо не можах да гледам! Ще си изям ушите от яд, ако не видя как Арсенал са мачкали и МанЮ са ги мачкали!

много си изпуснал, човече. такъв мач скоро не сме правили. това беше най-малкото с което можеха да си тръгнат :devil

Link to comment
Share on other sites

Ейййй, моля ви се, кажете дали има някакви обзорни предавания за кръга, че днес нищо не можах да гледам! Ще си изям ушите от яд, ако не видя как Арсенал са мачкали и МанЮ са ги мачкали!

Като гледам се кефиш на 4уждите загуби.Я кажи ти от кой отбор си в Англия(предполагам 4елси).

Link to comment
Share on other sites

Друг като Тиери Анри няма. Честито на феновите на Арсенал. Артелиристите разстреляха Боро като кучета на Хайбъри :bgrin:

 

 

lfc7dl.jpg

:P

Link to comment
Share on other sites

Що бе? Арсеналец си е...то се знае. Не злобей срещу него много, той Борис само се прави... Иначе много шибано стана вчера. Първо не можах да гледам мача, после той стана свръх ебаняшки. Равностойно първо полувреме и Сити вкарват два гола от двете си положения (то и ние толкова имахме...). Второто Стиви Бенет се направи на ташак и си измисли червен картон за Роналдо. Това според мнението на коментаторите, разни познати (фенове на всякакви отбори) и разни други...щото аз все пак не съм го гледал точно. Това, което ми казаха, че е станало е - нарушение срещу Роналдо-->Бенет не свири фаул-->Роналдо се хвърля в краката на противника и прави обратно фаул-->Бенет вече логично свири фаул за Сити (ама разбира се)-->вдига червен картон на Роналдо за ритане при спряла игра. Това си е ташак и половина. Ритат те, не ти дават фаул, но за сметка на това ти вдигат червен картон...ебати...

Link to comment
Share on other sites

от много отдавна чакам Арсенал да направят подобен мач.... играта им беше дори по-добра от тази, когато спечелиха титлата без загуба, а Анри е без съмнение най-добрият футболист в Англия

Link to comment
Share on other sites

Резултат от калибъра на 7:0 е нещо мноогоо рядко срещано в Англия....

В такива случаи е трудно да се каже с ръка на сърцето че отборът който побеждава е добър,при положение че отборът който губи е толкова зле че повече не може.

Арсенал се опитват да покажат подобна игра в последните няколко мача но не могат,просто защото играят срещу кадърни в тактическо отношение отбори,които не им го позволяват.Гледах мача и мога да кажа че Арсенал наистина играха добре но основната причина за това бе че опонентът им игра под всякаква критика!

Link to comment
Share on other sites

Друг като Тиери Анри няма. Честито на феновите на Арсенал. Артелиристите разстреляха Боро като кучета на Хайбъри :bgrin:

lfc7dl.jpg

:P

Ти нещо с Man. Utd. ли се бъзикаш?!Я ми кажи тогава колко пъти ливърпул са ставали шампиони на Англия?Ша каеш ама пове4е титли имат ливерпул в Европа.Добре ама я си спомни 1999 година.Кога ливърпул ще направят нещо подобно, а.Аз уважавам ливърпул ама заради фенове като тебе дето не уважават другите отбори,запо4вам да напразвам 4ервените от анфийлд.

Link to comment
Share on other sites

Ти нещо с Man. Utd. ли се бъзикаш?!Я ми кажи тогава колко пъти ливърпул са ставали шампиони на Англия?Ша каеш ама пове4е титли имат ливерпул в Европа.

United have won 15 League Championships in total, three less than Liverpool’s record haul of 18 titles. Manchester United’s total includes eight Premier League titles (since 1992) and seven First Division Championships (pre 1992).

 

Ако не можеш ще ти го преведа ;) Другия път преди да ставаш за смях попрочети малко..все пак футбола не почва оттогава откакто си се родил :) Бтв тва дето съм ти го дал е от официалния сайт на Манчестър Юнайтед :)

Link to comment
Share on other sites

United have won 15 League Championships in total, three less than Liverpool’s record haul of 18 titles. Manchester United’s total includes eight Premier League titles (since 1992) and seven First Division Championships (pre 1992).

 

Ако не можеш ще ти го преведа ;) Другия път преди да ставаш за смях попрочети малко..все пак футбола не почва оттогава откакто си се родил :) Бтв тва дето съм ти го дал е от официалния сайт на Манчестър Юнайтед :)

Така е правси.Както си про4ел аз уважавам Ливърпул.Но заради peja в яда си се принудих да пиша неща които не съм проверил и за които не съм сигурен.За мен истинския фен на даден отбор (без зна4ение отбора)би трябвало да бъде толерантен към феновете на други отбори.Разбира се има и така наре4ената спортна злоба.Моя най-добър приятел е от Милан,и кво да се бием и караме с него за дедо биха Man Utd ли?Дразнаят ме фенове които се подиграват на други отбори.Не уважават другите фенове.Признавам и аз съм се подигравал на един фен на 4елси от моето даскало.Но се стремя да уважавам другите отбори и феновете им.Моля вси4ки фенове на Ливърпул за извинение.

P.S. peja Това с фланелките и праха за пране дето си показал не говори хубаво за теб.Един съвет опитай се днес поне да уважаваш някой фен на "кръвен враг " на Ливърпул(например фен на Евертън).

Link to comment
Share on other sites

За мен истинския фен на даден отбор (без зна4ение отбора)би трябвало да бъде толерантен към феновете на други отбори.Разбира се има и така наре4ената спортна злоба.Моя най-добър приятел е от Милан,и кво да се бием и караме с него за дедо биха Man Utd ли?

Опа..и мен ме намесиха B)

 

За мен Ливърпул са велики единствено заради феновете си <You'll never walk alone>, а ако всички фенове се превърнат в такива като познатите тук, за величието на Ливърпул всеки ще забрави :)

 

Иначе смешки за ливърпулци колкото искаш :

post-67-1118238157.jpg

:lol:

 

Nookie : Ако не можеш ще ти го преведа ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...