Jump to content
BulForum.com

Англия Премиършип 05/06


veseo

Recommended Posts

Добре че е Джерард ;) Ако го вземе някой отбор направо не знам... не искам да виждам отбор с традициите на Пуул в Чемпиъншип :)

Всеки един отбор си има футболист без който отбора не е същия. Роналдиньо за Барса, Анри за Арсенал, Шевченко за Милан, Балак за Байерн и т.н. Но пък където и да отиде, никъде няма да бъда тачен така, както в Ливърпул.

 

И честита ни купа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Браво и на двата отбора. Ей това е истински финал за F.A. Cup. Наистина се получи един фантастичен мач и заради двата отбора. Пуул си заслужиха купата, след като отстраниха Юнайтед и Челси и след като се върнаха във финала, след като изоставаха с два гола. Честита да им е!

Link to comment
Share on other sites

Жалко за Уест Хем много як отбор са. Пък и щеще да е чудесен финал на добрия им сезон. Догодина въобще няма да им е толкова лесно, дано да намерят пари за селекция...

Link to comment
Share on other sites

Watford са новите членове на Премиършип, след като победиха на финала в Кардиф Лийдс с 3:0. Голям успех за "стършелите", но го заслужиха с представянето си този сезон.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Арсенал показа новия си стадион на феновете sportal_bg.gif - 20 Юли 19:52 Арсенал показа новия си стадион на феновете. Играчите на лондонския тим направиха открита тренировка пред 20 000 привърженици на "Емирейтс Стейдиъм", който струваше на клуба 390 милиона долара. В заниманието взеха участие новото попълнение Томаш Росицки и участниците на Мондиал 2006 Емануел Ебуе, Коло Туре и Емануел Адебайор. Работата по съоръжението започна през декември 2002 г. Стадионът се намира в близост до стария дом на отбора - "Хайбъри". Първата среща, която ще се играе на "Емирейтс Стейдиъм", ще бъде бенефиса на Денис Бергкамп, в който Арсенал ще се изправи срещу Аякс на 22 юли. "Това е фантастичен стадион и има нужда от фантастичен отбор. Ние вярваме, че имаме страхотен тим и ще се борим за титлата в Англия и Шампионската лига. Искаме да привлечем още един-двама играчи", сподели мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер.

 

8_18942.jpg

 

http://novini.dir.bg/2006/07/20/news450837.html

 

честито на всички фенове и дано се представим по-добре в първенството, а в шампионската лига да повторим успехите :beer:

Link to comment
Share on other sites

Мениджърът на Тотнъм Мартин Йол не скри задоволството си от четвъртата поредна победа на Тотнъм от четири мача, които “шпорите” изиграха от началото на подготовката за новия сезон. Вчера Тотнъм победи Бирмингам с 2:0, като и двата гола бяха отбелязани от Димитър Бербатов. Холандският специалист коментира играта на българския национал пред официалния сайт на Тотнъм.

“Бербатов отбеляза два изумителни гола и аз съм много щастлив, че се отпуши, тъй като не успя да отбележи в трите контроли във Франция. От доста време не бях виждал гол като втория на Бербатов, но той е играч, който може да вкарва по този начин”, коментира холандецът.

 

focus-sport

 

Та въпросът ми е - Някой има ли линк към двата гола на Бербо ? :)

Link to comment
Share on other sites

Бергкамп сложи края на една епоха и началото на друга

 

 

 

Публикуване: 23.07.2006, 12:10

 

460x736.jpg © Ройтерс

 

Денис се прощава с публиката понесен от Виера и Анри.

 

От Любомир Тодоров, Топспорт.бг

 

 

 

Великият холандец се раздели с футбола в първи мач на стадион "Емирейтс".

След 11 години, 423 мача, 120 гола за Арсенал и милиони чудесни спомени, дойде времето изключително талантливият Денис Бергкамп да окачи обувките на пирона. Той направи това по най-подходящия начин.

 

Великият холандски нападател изигра в събота вечерта бенефиса си. Това бе краят на една епоха и същевременно началото на друга, защото двубоят бе под №1 на новия клубен стадион на "артилеристите" "Емирейтс".

 

54 000 зрители видяха победата с 2:1 над Аякс - първия клуб на Денис. Футболистите от двата тима направиха почетен шпалир през който премина високият рус мъж под оглушителни аплодисменти. Бащата на Бергкамп - Вим, даде началния удар. Синът на нападателя - 10-годишният Митчъл също се появи на терена за малко и разцъка с татко си няколко топки.

 

Мачът бе разделен условно на две части. Първото полувреме играха отборите на сегашните Арсенал и Аякс. Втората част бе на легендите на двата велики клуба. Това означаваше, че никой не се интересуваше от крайния резултат. В края на полувремето Клас Ян Хунтелаар простреля резервния вратар на лондончани Март Поом за 1:0. В 55-ата минута Тиери Анри изравни, а в 80-ата Нванкву Кану донесе победата за "артилеристите".

 

Втората част поднесе много изненади. Появиха се в игра футболисти, за които определението "легенда" звучи слабо. В Арсенал заиграха вратарят Дейвид Сиймън, Йън Райт, Марк Овермарс, Лий Диксън, Рей Парлър, Еманюел Пти, Кану и други.

 

Стадионът се изправи на крака, за да приветства появата на терена на самия Йохан Кройф с неговия номер 14. До него бяха Марко ван Бастен и Франк Рийкард. На вратата пазиха Едвин ван дер Саар и Стенли Менцо. В игра влезнаха още Дани Блинд, Вим Йонк, близнаците Франк и Роналд де Бур, Ян Ваутерс, Арон Винтер, Едгар Давидс, Яп Стам, Стефан Петерсон и други.

 

Единственото, което липсваше в този мач, бе гол на Денис Бергкамп. Веднага след края президентите на Арсенал и Аякс поздравиха нападателя и припомниха част от неговите звездни мигове. Известният със своята скромност холандец каза няколко думи на зрителите, след като направи почетна обиколка на стадиона.

 

"Винаги съм си мечтал тестимониалния ми мач да бъде точно срещу Аякс - заяви Бергкамп. - Благодяра на феновете на отбора, които пропътуваха разстоянието до Лондон. Майка ми и баща ми винаги са били до мене и са изгледали всичките ми срещи. Съпругата ми беше невероятна през всичките тези години. Трудно е да кажеш "сбогом". Изкарах страхотни 11 години в Арсенал, от когото важна част са привържениците и тяхното страхотно отношение към мене, за което съм им признателен".

 

След това съотборниците на Бергкамп го понесоха на раменете си.

 

37-годишният холандец изкара четвърт век във футбола. Той постъпва в школата на Аякс, когато е на 12. С тима от Амстердам печели Купата на носители на купи през 1987 г. и Купата на УЕФА през 1992 година. На следващата година преминава в Интер (Милано). През 1995 година отива в Арсенал.

 

Денис дебютира за националния отбор през септември 1990 година срещу Италия. Има 79 мача и 36 гола за "оранжевите". Известният с прякорите Летящия холандец и Ледения, футболист има три бронзови медала от европейски първенства и едно четвърто място на Световно първенство - през 1998 година.

 

http://topsport.ibox.bg/comment/id_1840933633

:cry

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...